Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Teema: Inimeste kodud on nii umbsed

Postitas:
Kägu

Järjest ja järjest olen kogenud, et inimesed vist ei armasta värsket õhku. Kodud on umbsed ja sellest tingitult eripärase lõhnaga (eriti magamistoad – jah, paar sõbrannat on kutsunud ka magamistuppa).

Miks ei õhutata ruume? Väljas on soe sügis, inimesed istuvad aknad kinni? See teeb uimaseks ja loiuks, mul tuleb lausa uni peale. Ebatervislik on nagunii.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks sa seda oma sõbrannade käest ei küsi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ka aru, mis see sinu asi on. Sina õhuta oma tube palju meeldib. Kui väga häirib, küsi oma sõbrannade käest, et miks sul haiseb siin ja mine kisu aken lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on sageli see teema, et kortereid ei köeta ja kui on öösiti jahe, siis tõmbab elamise seest niiskeks ja jahedaks, seetõttu külmavaresed ilmselt ei hoiagi aknaid eriti lahti. Võibolla on asi selles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kardavad külma ilmselt. Mina ei maga mehega ühes toas, sest tal on külm kogu aeg, minu jaoks palav ja umbne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Milvi Kiisu

Kardavad külma ilmselt. Mina ei maga mehega ühes toas, sest tal on külm kogu aeg, minu jaoks palav ja umbne.

Võibolla peaksid laskma kontrollida oma tervist? Sul võib olla tõsine terviseprobleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan maal ja kui mul oleks aknad lahti, et jõuaks ka kärbseid taga ajada. Samas meil on ventilatsiooniga kõik korras.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võibolla peaksid laskma kontrollida oma tervist? Sul võib olla tõsine terviseprobleem.

Miks sa, doktor, ei soovita sel mehel lasta oma tervist kontrollida, kel külm on? See võib samuti tervisehädadele viidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Magamistuba on mul kodus kõige paremini õhutatud ruum (24h suvel akend lahti). Akende ees loomulikult võrgud, et putukad tuppa ei tuleks.

Please wait...
Postitas:
Milvi Kiisu

Miks sa, doktor, ei soovita sel mehel lasta oma tervist kontrollida, kel külm on? See võib samuti tervisehädadele viidata.

Võib ka mees haige olla, kuid kui kaks probleemi – palavus ja umbsus – esinevad koos, siis ilmselgelt on haige pere naispool. Praeguse ilmastikuga pole kuskil nii soe, et esineks lausa palavust. Umbsuse tundmine on veel suurem häda, mis viitab mitmele terviseprobleemile.

Olen näinud inimesi, kes isegi üleventileeritud toas kaebavad umbsuse üle. Tavaliselt on nad punetavad, erutatud olekus. Kütavad ennast ise üles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul siiani magamistoas aken 24/7 lahti, teistes ruumides on päeval aken lahti vastavalt vajadusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa seda oma sõbrannade käest ei küsi?

Olen teinud ettepaneku aken lahti teha, aga sellest pole välja tehtud. Ma ei saa teiste kodus hakata asju ümber korraldama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Järjest ja järjest olen kogenud, et inimesed vist ei armasta värsket õhku. Kodud on umbsed ja sellest tingitult eripärase lõhnaga (eriti magamistoad – jah, paar sõbrannat on kutsunud ka magamistuppa).

Miks ei õhutata ruume? Väljas on soe sügis, inimesed istuvad aknad kinni? See teeb uimaseks ja loiuks, mul tuleb lausa uni peale. Ebatervislik on nagunii.

Sama. Enamikus kodudest pole õhku. Väga paneb imestama ka see, et toad aetakse väikelaste puhul ülisoojaks – ikka sinna 27-28 kanti ka magamisruum. Tuba ei õhutata kunagi, vähemalt mitte septemnrist juunini. Ja siis imestatakse, miks need lapsed lihtsast õues lumes müramisest või lasteada minnes kohe haigeks jäävad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul ka aken koguaeg magamistoas lahti (väljaarvetd talvel) . Harjumise asi, beebist saati olen väljas kõik oma lõunauned teinud ja lapsena magasin ka pigem aken lahti.

Eks mehega voodit jagada on natuke raske, mõnel korral ta paneb õhtul akna kinni, kui mina magan. Ärkan öösel sellepeale ülesse, et palav on ja õhku pole üldse- teen akna isekalt lahti jälle. Talvel kui väga külm on, teen ennem magamaminekut vähemalt paariks tunniks akna lahti ja tuulutan toa ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan maal ja kui mul oleks aknad lahti, et jõuaks ka kärbseid taga ajada. Samas meil on ventilatsiooniga kõik korras.

Putukavõrk? Kärbsepiits? Kärbselint?
Miks neid peab taga ajama?

* ka mina elan maal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina elan ka maal ja meil on igs toas üks sääsevõrgutatud aken. Soovitan!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest ma ei ole paks ja talun sooja hästi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Milvi Kiisu

Täpselt. Tuleb teha rohkem sporti ja kaalus alla võtta. Üks tervisehäda, mis põhjustab palavust ja õhupuudust, on rasvumine ja ülekaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui õhutamata tuba on terviseprobleem, siis las ollagi. Mul läheb pasun umbe, kui pean sooja läppunud õhku hingama ja hommikul on räme padjanägu ees. Ja palav on minu jaoks eluaeg olnud rohkem kui 21 kraadi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küsimus teemaalgatuses pole ju soojuses vaid umbsuses. Väga hästi saab omada õhurikast ja sooja korterit. Aga selleks on vaja kas väga head ventilatsiooni või/ja regulaarset tuulutamist.

Sina vastad küsimusele, et miks sa ei tuuluta – sest sa talud hästi sooja. See on sama hea, kui vastata küsimusele, et miks sa jood, vastusega, et sest elevandid on suured.

Õhurikkus ja tuulutamine ei välista ju soojust 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui peab ise kütte kasutamise eest maksma (mitte ruutmeerti põhiselt vaid kilovati eest) on palju odavam aknaid kinni hoida.
Praegu veel ei köeta ka ja kui olla natuke külmakartlikum tuleks elektriradikaga kütta peale tuulutamist.
Kui õues on praegu 14-18 kraadi ja tahaks tuppa 22 saada siis väga variante muid pole kui olla umbses või kütta elektriga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui õues on praegu 14-18 kraadi ja tahaks tuppa 22 saada siis väga variante muid pole kui olla umbses või kütta elektriga.

Äärmuslikus vaesuses elavatest inimestest saan suurepäraselt aru. Ilmselt saavad kõik aru. Kui aga juba on elujärjekene selline, et toitu ei pea supiköögist küsima, siis võiks juba hakata tervisele mõtlema. Või õigemini – endaga tehku täiskasvanud, mida tahavad, aga kodus elavatele lastele võiks mõelda. Paraku on nii, et sissehingatava õhu koostis mõjutab paljutki – muu seas ka ajutegevust.

Mina küsiksin vallast abi, kui vaesus oleks nii kaugel, et ma ei saa septembris kell 7 hommikul (odava elektriga suveajas, kel kahetariifne) pärast ärkamist ja 20 minutit tuulutamist 20 minutiks elektriradikat sisse panna. Kõhklematult. Ja kui see peaks nii kaugele kunagi minema, siis kindlasti seda ka teen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki elaks OMA elu ja tuulutaks OMA tuba?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki elaks OMA elu ja tuulutaks OMA tuba?

Muidugi. Aga kui inimene kutsub endale külla üliumbsesse ruumi külalisi, siis pole see temast väga viisakas, eksju. Nagu need, kes armastavad elada +17 juures, kütavad tuppa külaliste saabudes viisaka 21, et külalistel oleks ka pikemal istumisel mugav.

See OMA elu ja OMA tuba on kitsalt sinu OMA ainult seni, kuni sa sinna ellu ega tuppa ise ei kutsu teisi inimesi. Ise üksi elad – keda huvitab, kuidas. Aga kui tood mängu arenevad väikelapsed või külalised, ei ole asi enam nii, et sa saad elada kuidas ainult sulle meeldib.

Kui sa juba kutsud külla Tiina, siis on sinu toa umbsus ka Tiina probleem, sest tema peab seda taluma. Ja viisakas võõrustaja orgunnib visiidid nii, et võõrustatavad ei pea millegi käes kannatama. Umbsus pole ju mingi abstraktne mõiste. See on mõõdetav suurus. Ja see on konkreetne kahju inimese tervislikule seisundile, eriti areneva või vana inimese tervisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Putukavõrk? Kärbsepiits? Kärbselint?

Miks neid peab taga ajama?

* ka mina elan maal.

Meil on maast laeni aknad, avanev aken on samal ajal ka uks rõdule. Sinna ette võrku panna ei anna. Normaalmõõtudes on ainult üks aken, sellel on ka võrk ees, avaneb aga köögikappide kohale, mis teeb selle avamise väga ebamugavaks. Lihtsalt kuna ventilatsioon töötab, pole akende avamiseks ka vajadust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on maast laeni aknad, avanev aken on samal ajal ka uks rõdule. Sinna ette võrku panna ei anna.

Oot. Miks ei saa? Mul on verandal. Palun.

Väga mugav.

Terrassiuksel on teine lahendus – sees raamil sääsevõrgust lisauks, mis talveks maha võetakse. See tõesti vajab uksepiita kinnitamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuulutan, aga mitte 24/7, sest liikluskoormus on akna all suur ja see pidev autode müra segab ja käib närvidele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui peab ise kütte kasutamise eest maksma (mitte ruutmeerti põhiselt vaid kilovati eest) on palju odavam aknaid kinni hoida.

Praegu veel ei köeta ka ja kui olla natuke külmakartlikum tuleks elektriradikaga kütta peale tuulutamist.

Me lülitame kütte majas välja mai alguses ja sisse tagasi oktoobris. Toas on pidevalt 25 kraadi ja isegi rohkem. Ei saa aru sellest lisakütmise vajaduse jutust. Lahtise aknaga saab temperatuuri normaalsemana hoida (22-23).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me lülitame kütte majas välja mai alguses ja sisse tagasi oktoobris. Toas on pidevalt 25 kraadi ja isegi rohkem. Ei saa aru sellest lisakütmise vajaduse jutust. Lahtise aknaga saab temperatuuri normaalsemana hoida (22-23).

Majas on aknad erinevates suundades, ka päikese suunas. Korterites on aknad kõik samasse suunda. Kui ikka on põhja poolne korter siis ei ole seal loomulikult palju rohkem kui õues sooja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küsimus teemaalgatuses pole ju soojuses vaid umbsuses. Väga hästi saab omada õhurikast ja sooja korterit. Aga selleks on vaja kas väga head ventilatsiooni või/ja regulaarset tuulutamist.

Sina vastad küsimusele, et miks sa ei tuuluta – sest sa talud hästi sooja. See on sama hea, kui vastata küsimusele, et miks sa jood, vastusega, et sest elevandid on suured.

Õhurikkus ja tuulutamine ei välista ju soojust 🙂

Tõesti? Kõik räägivad siin teemaalgatajale soojusest.
Kas toas pole siis hapnikku?
Mul on ventilatsioon ja hunnik toataimi.

Või MIDA siis teemaalgataj mõtleb? Hapnikupuudust? Käib seda mõõtmas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed