Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Teema: Inimeste kodud on nii umbsed

Postitas:
Kägu

Või MIDA siis teemaalgataj mõtleb? Hapnikupuudust? Käib seda mõõtmas?

Jah, mina sain aru, et umbsus = umbsus ja palavus=palavus. Tema räägib umbsusest. Sina miskipärast räägid umbsuse teema all soojusest.

Mõõta seda saab ka ja mõõdetaksegi loomulikult inimeste tervise huvides, paraku masinad pole eriti odavad eraisikul osta. Ega pea meil inimesed neid vajalikuks. Kunagi otsisime ja odavaim jäi kuskile 120 eur kanti, ent usutavasti on kaasajal soodsam. Seda umbsust aga on TUNDA ja sellel on reaalne mõju.

Soe ruum saab väga hästi olla õhutatud ja õhurikas.

Need ei ole kaks sama asja, umbsus ja soojus 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Järjest ja järjest olen kogenud, et inimesed vist ei armasta värsket õhku. Kodud on umbsed ja sellest tingitult eripärase lõhnaga (eriti magamistoad – jah, paar sõbrannat on kutsunud ka magamistuppa).

Miks ei õhutata ruume? Väljas on soe sügis, inimesed istuvad aknad kinni? See teeb uimaseks ja loiuks, mul tuleb lausa uni peale. Ebatervislik on nagunii.

Mina olen see inimene kes ei suuda lihtsalt ilma värske õhuta elada. Meil on suvisel ajal aknad ja rõduuks 24/7 lahti ja jahedamate ilmadega on öösiti rõduuks lahti, muidu aknad. Praegugi rõduuks on pärani ja aknad ka kõik lahti. Lapsedki titest saadik juba ära karastatud, jooksevad paljajalu ja poolpaljalt mul siin ringi.
Aga ma saan aru täiesti aru mida sa mõtled! Mul on mitmeid sõbrannasid kes hoiavad ka aknaid võimalikult palju kinni. Üks veel eriti, isegi suvisel ajal on aknad-uksed enamuse ajast kinni. Kardab, et putukad lendavad tuppa ja tolmu tuleb sisse jne. Eelmine suvi käisin külas ja läksin wc-sse ja no nagu saunas olin. Meeletult umbne. Ma olen ka tihti mõelnud, et miks ei õhutata eluruume? Ma ei saa õhtul magamafi jääda kui aken on kinni, ükskord oli ja ärkasin keset ööd, sest selline lämbumise tunne tuli, õhku nagu polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on ka aknad pidevalt lahti minu nõudmisel. Tunnen igal pool haisusid. Mees on mul vanemas eas hakanud tugevalt lõhnama. Minule ikka armas, aga võõrale võib see üsna vänge tunduda. Just vahetasin voodipesu, korraks sai tuppa parema lõhna, järgmisel päeval aga lõhnas magamistuba jälle spetsiifiliselt minu mehe järele. Kuigi aken on kogu aeg lahti magamistoas (kinni paneme hilissügisel). Mees hügieeni eest hoolitseb. Ei teagi millest see lõhn. Alumisel korrusel iga suve lõpus-sügise alguses hakkab haisema nagu elaks meil pesemata vanainimene. Kuna ka pärast kõigi vaipade-voodikatete pesemist lõhn säilib, olen jõudnud järeldusele, et see peab pärinema kas põranda alt, kus hakkasid seened puidus levima, sai laudu vahetatud ja fungitsiidi pandud kuid arvan, et siiski probleem selles, et soe ja niiske, sest kütteperiood pole alanud (maja läheks liiga palavaks) ja seened saavad areneda. Mingit muud põhjust ei oska välja mõelda, sest olen lausa puhtusefriik. Ülejäänud pere ei saa aru, milles probleem. Nemad seda lõhna ei tunne. Meest ajab vihale, kui räägin, et ehk võiks veel ventilatsiooniavasid vundamendile puurida. Sest seda korra sai juba tehtud ja see on väga kallis teenus. Professionaalset seenetõrjet ta ka ei luba kutsuda, ütleb, et ega nad sinna maja alla niikuinii paremini ligi ei saa ta ise juba tegi seenetõrjet. Ja uut maja me ehitada ei jaksa, see just sai vana renoveeritud. Ühesõnaga mina tõenäoliselt pean lihtsalt leppima nende haisudega. Oma keha haisust ma ei tea midagi sest enda lõhnaga harjud ära ja ei tunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuba peab olema piisavalt ventileeritud ka kinnise aknaga. Aga siit see probleem algab- meil on elamistes olematu ventilatsioon. Soojustatakse, tihendatakse, aga ventilatsiooni ei tehta.

Mina olen väga tundlik ja allergiline külma õhu liikumisele. Kurg kohe haige ja nina paks. Magaks küll lahtise aknaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kellel korteris umbne. Lahkume hommikul kodunt kl 7 ajal ja tagasi jõuame kl 18 paiku või hiljemgi ja sisse astudes on tunda jah, et umbne on. Meil on korteris kaks kassi ka, nii et eks nende päevase “toodanguga” kast annab samuti omajagu tunda. Elame 1.korrusel ja kodunt lahkudes aknaid-uksi lahti ei jäta.

Koju jõudes teeme küll vähemalt rõdu ukse lahti (korter läbi maja, väga jaheda ilmaga kahelt poolt avada ei taha, tuul tõmbab), aga kui keegi vahetult peale meid sisse astuma peaks, siis tunneb ilmselt temagi seda umbset olemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa õhtul magamafi jääda kui aken on kinni, ükskord oli ja ärkasin keset ööd, sest selline lämbumise tunne tuli, õhku nagu polnud.

Astma, kopsud läbi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Köögiaken on praokil kuni külmadeni ning ka talvel tuulutame. Magamistoa aken on soojal aastaajal enamasti praokil, kui õues päris külm siis lihtsalt tuulutame hommikul ja õhtul. Aga meil ka ahiküttega elamine ning rõskuse probleemi ei ole, teen aknad lahti ja kütan.
Aga keskküttega paneelmajas elades läks praegusel aastaajal üsna rõskeks ja seal võib olla tõesti ei tahaks niisket õueõhku veel lisaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui peab ise kütte kasutamise eest maksma (mitte ruutmeerti põhiselt vaid kilovati eest) on palju odavam aknaid kinni hoida.

Praegu veel ei köeta ka ja kui olla natuke külmakartlikum tuleks elektriradikaga kütta peale tuulutamist.

Kui õues on praegu 14-18 kraadi ja tahaks tuppa 22 saada siis väga variante muid pole kui olla umbses või kütta elektriga.

Me lülitame kütte majas välja mai alguses ja sisse tagasi oktoobris. Toas on pidevalt 25 kraadi ja isegi rohkem. Ei saa aru sellest lisakütmise vajaduse jutust. Lahtise aknaga saab temperatuuri normaalsemana hoida (22-23).

Majas on aknad erinevates suundades, ka päikese suunas. Korterites on aknad kõik samasse suunda. Kui ikka on põhja poolne korter siis ei ole seal loomulikult palju rohkem kui õues sooja.

Meil on ka korter, lihtsalt terves majas lülitame ühisel otsusel nõnda kütte sisse-välja. See on ikka päris ajuvaba, kui maja seinad niipalju ei pea, et toas alati sama temperatuur on, mis õues, kui ei köeta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mees hügieeni eest hoolitseb. Ei teagi millest see lõhn.

Kas arstiga on konsulteeritud? Seda võib põhjustada mingi tervisehäda neerude või maksaga, samuti kilpnäärmega. Samuti mõjutab kehalõhna toitumine, rohke liha ja muud valgurikaste toiduainete tarbimine.

Astma, kopsud läbi?

Psühholoogilised probleemid võivad ka seda tekitada. Sarnane paanikahoole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et põhimõtteliselt on need “srmastsn värsket õhku” astmaatkud, ärevushaiged, ülekaalulised või haisevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kardavad külma ilmselt. Mina ei maga mehega ühes toas, sest tal on külm kogu aeg, minu jaoks palav ja umbne.

Sama siin. Mina olen väga terve, tugev ja sale, mees on nõrga tervisega ja ülekaalus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui peab ise kütte kasutamise eest maksma (mitte ruutmeerti põhiselt vaid kilovati eest) on palju odavam aknaid kinni hoida.

Praegu veel ei köeta ka ja kui olla natuke külmakartlikum tuleks elektriradikaga kütta peale tuulutamist.

Kui õues on praegu 14-18 kraadi ja tahaks tuppa 22 saada siis väga variante muid pole kui olla umbses või kütta elektriga.

Me lülitame kütte majas välja mai alguses ja sisse tagasi oktoobris. Toas on pidevalt 25 kraadi ja isegi rohkem. Ei saa aru sellest lisakütmise vajaduse jutust. Lahtise aknaga saab temperatuuri normaalsemana hoida (22-23).

Majas on aknad erinevates suundades, ka päikese suunas. Korterites on aknad kõik samasse suunda. Kui ikka on põhja poolne korter siis ei ole seal loomulikult palju rohkem kui õues sooja.

Meil on ka korter, lihtsalt terves majas lülitame ühisel otsusel nõnda kütte sisse-välja. See on ikka päris ajuvaba, kui maja seinad niipalju ei pea, et toas alati sama temperatuur on, mis õues, kui ei köeta.

Vaata seinad võivad sooja pidada. Aga kui sa aknad lahti teed läheb soe läbi akna välja.
Tahad öelda et sul püsib maist saati soe toas? Isegi kui aken lahti on? Mitu nädalat su pere ühte kana sööb?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ka aknad koguaeg lahti. Ka talvel teen mitu korda päevas lahti mõneks ajaks. Lapsed kõik tugeva tervisega. Kui emad-ämmad külla tulevad hakkab üks halin pihta, et oi, latsekene saab ju tuuuuuult! Laps kahene. Vahet pole, et mul koguaeg aknad lahti. Vanim laps sai 18 ja terve kooli ajal pole ausõna kordagi haiguse pärast koolist puudunud. Ainuke haigus oli korra aastas väike nohu või ühepäevane palavik nädalavahetusel. Mina ise olen haige üliharva. Viimati oli palavik mitu aastat tagasi. Ikka on vaja õpetada ja teatakse paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei käigi kellelgi külas. ja keegi ei käi mul ka. miks peaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiixuga inimesed kes ei õhuta

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka aknad koguaeg lahti. Ka talvel teen mitu korda päevas lahti mõneks ajaks. Lapsed kõik tugeva tervisega. Kui emad-ämmad külla tulevad hakkab üks halin pihta, et oi, latsekene saab ju tuuuuuult! Laps kahene. Vahet pole, et mul koguaeg aknad lahti. Vanim laps sai 18 ja terve kooli ajal pole ausõna kordagi haiguse pärast koolist puudunud. Ainuke haigus oli korra aastas väike nohu või ühepäevane palavik nädalavahetusel. Mina ise olen haige üliharva. Viimati oli palavik mitu aastat tagasi. Ikka on vaja õpetada ja teatakse paremini.

Meil on umbes sama lugu, mina ise ja lapsed tahame kogu aeg värsket õhku ja oleme harjunud aknaid võimalikult palju lahti hoidma, aga kohe kui vanaema tuleb külla, kukub kamandama: aknad kinni; laps, kus on sokid, sussid, kampsun; pärast vingud, et lapsed kopsupõletikus.
Mu lapsed on 8 ja 10 ja neil pole kunagi olnud kopsupõletikku ega bronhiiti. Ei saa öelda, et nad üldse poleks haiged olnud, aga kõik haigused lõppesid lasteaiaga. Koolist on puudunud vaid okseviirusega ja tuulerõugetega. Õnneks vanaema ei öelnud, et eks need tuulerõuged selle suure tuuletõmbusega ikka tulid 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ka pärast kõigi vaipade-voodikatete pesemist lõhn säilib, olen jõudnud järeldusele, et see peab pärinema kas põranda alt, kus hakkasid seened puidus levima, sai laudu vahetatud ja fungitsiidi pandud kuid arvan, et siiski probleem selles, et soe ja niiske, sest kütteperiood pole alanud (maja läheks liiga palavaks) ja seened saavad areneda. Mingit muud põhjust ei oska välja mõelda, sest

Palavuse ja niiskuse vastu aitab õhksoojuspump, selline, kus ikka maksimaalselt palju funktsioone on. Kuivatab, jahutab, ventileerib, kaminafunktsioon jne.

Please wait...
Postitas:
Milvi Kiisu

aga kohe kui vanaema tuleb külla, kukub kamandama: aknad kinni; laps, kus on sokid, sussid, kampsun; pärast vingud, et lapsed kopsupõletikus.

Niimoodi siis suhtutaksegi vanainimese elutarkusesse. – Põlguse ja üleolekuga. Kui kunagi ise vanaema oled, siis sinu vaesed lapselapsed tõepoolest lõpetavad tõvevoodis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka tuulutamse kiiks. Toad, sh lastetuba on isegi talveöödel mikrotuulutuse peal, suvel 24 h lahti.
Ma ise pole muidugi viimasel ajal palju külas käinud, et teiste harjumusi kommenteerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on umbes sama lugu, mina ise ja lapsed tahame kogu aeg värsket õhku ja oleme harjunud aknaid võimalikult palju lahti hoidma, aga kohe kui vanaema tuleb külla, kukub kamandama: aknad kinni; laps, kus on sokid, sussid, kampsun; pärast vingud, et lapsed kopsupõletikus.

Mu lapsed on 8 ja 10 ja neil pole kunagi olnud kopsupõletikku ega bronhiiti. Ei saa öelda, et nad üldse poleks haiged olnud, aga kõik haigused lõppesid lasteaiaga. Koolist on puudunud vaid okseviirusega ja tuulerõugetega. Õnneks vanaema ei öelnud, et eks need tuulerõuged selle suure tuuletõmbusega ikka tulid 😀

Vanad harjumused lihtsalt. Veel minu lapsepõlveski, 30 A tagasi, kardeti kopsupõletikku.
Aga eks ma ise pean ja selgitama vanaemale, et sokke pole praegu vaja. Pigem on need libedad ja lapsed kipuvad libisema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kardavad külma ilmselt. Mina ei maga mehega ühes toas, sest tal on külm kogu aeg, minu jaoks palav ja umbne.

Võibolla peaksid laskma kontrollida oma tervist? Sul võib olla tõsine terviseprobleem.

Pigem peaks need pidevad külmetajad oma vereringet kontrollida laskma. Masendav on sellistega ühes kontoris töötada – pidevalt on neil “külm”, konditsioneer keeratakse kütte peale ka keset suve ja lõdisetakse demonstratiivselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka lahtiste akende fänn. Praegugi aken õhutusreziimil köögis, elutoas ja magamistoas. Ja toas on mõnus soe. Kahekordne maja ja teine korrus. Talvel, kui kõik kodust läinud hommikul, esimene asi kisun aknad lahti ja nii on nad ca kella neljani. Ei ise ega lapsed ei ole ma ei tea mis ajast mingeid külmetushaigusi põdenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata seinad võivad sooja pidada. Aga kui sa aknad lahti teed läheb soe läbi akna välja.

Tahad öelda et sul püsib maist saati soe toas? Isegi kui aken lahti on? Mitu nädalat su pere ühte kana sööb?

Jah, püsib küll ja suve jooksul kisub isegi liiga soojaks ning teemaks on pigem jahutamine, mitte soojendamine.
Aknaid lahti tehes saan temperatuuri vaid mõned kraadid madalamaks. Kas sa tõesti suudad akende abil ühtlustada toatemperatuuri õue omaga? Tõesti tekib küsimus, mis puukuuris sa elad. Praegugi on aknad lahti, õues 17 kraadi, toas 24. Kui aknad kinni paneksin, oleks vist 26-27.

A mis see kana siia puutub? Üldiselt sööme kana ühe söögikorraga ära, kui see info peaks sind kuidagi aitama toa soojendamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole juba ligi 20a kütet välja lülitanud,termoregulaatorid ise hoiavad kas kütta või mitte. Tuulutan siis kui palav on, umbsusest pole siiani aru saanud, no võibolla mingis vanuses hakkan umbsust ka tunnetama, aga arvan et see pigem individuaalne. Pidevalt 25 kraadiga vist elada ei suudaks, suvel kannatan välja kui isegi õhutamine ei aita, tekki eriti peale ei pane ja püüan mitte liigutada (konditsioneeriga vast seda muret poleks, aga siiani pole mõelnud selle paigaldamise peale, elame need mõned päevad suvel üle ja läheb jälle meelest)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole juba ligi 20a kütet välja lülitanud,termoregulaatorid ise hoiavad kas kütta või mitte.

Korterelamus oleks see väga rumal tegu, sest ülekandekulud ja küttevalmidus jäävad ikka ning maksaksid ka siis arvestatava summa, kui maja tegelikult kütmist ei vaja. Meil on samuti korteris automaatne põrandaküte ja igas ruumis autonoomne temperatuur, kuid kütte lülitame kulude kokkuhoiu eesmärgil soojal ajal ikkagi välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegugi on aknad lahti, õues 17 kraadi, toas 24. Kui aknad kinni paneksin, oleks vist 26-27.

Nii tulised tükid olete ise või mis asi seda temperatuuri teil toas tõstab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võibolla peaksid laskma kontrollida oma tervist? Sul võib olla tõsine terviseprobleem.

Pigem peaks need pidevad külmetajad oma vereringet kontrollida laskma. Masendav on sellistega ühes kontoris töötada – pidevalt on neil “külm”, konditsioneer keeratakse kütte peale ka keset suve ja lõdisetakse demonstratiivselt.

Mis asi see “vereringe ” on mida konktrollida?
Jah, mul on eluaeg olnud vererõhk olnud 90-60. Seda ei saa eriti muuta. See ei ole ka haigus. Aga mida ma teen nende menopausis higitajateg, kes keelduvad igasugusest medikamentidest ja neile sobib vaid külmkapp?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sest ma ei ole paks ja talun sooja hästi.

Täpselt. Tuleb teha rohkem sporti ja kaalus alla võtta. Üks tervisehäda, mis põhjustab palavust ja õhupuudust, on rasvumine ja ülekaal.

Võimalik, et sa ei tea seda, Milvikiisu, aga soov veeta kogu ööpäev läbi aasta 27-28 kraadises soojuses, viitab nt Aafrika päritolule.
Meie kliimaga põlvkondade kaupa kohanenud inimesed ei peaks küll liiga sooja tuba tahtma, kontrast õueõhu ja toa vahel ei tohi talvel liiga suur olla.
Teiseks muidugi, soojust toodavad kehas lihased, mitte pekk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei saa teha alumise korruse aknaid lahti, kuna ei ole mingit tuulutuse võimalust ning ei taha kassi õue lasta. Teise korruse aknad, kus on ka magamistoas, on pidevalt tuulutuse peal, kui oleme kodus. Aga kuna on kass – siis ei julge neid ka lahti jätta, küllalt on õnnetusi, kus kass on seetõttu surma saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kevadest sügiseni on rõdu uks pidevalt lahti – suvel ka öösel (et oleks tuuletõmme). Magamistoa aken on öösel alati lahti – ikka korralikult, mitte mingi mikrotuulutus. Saan ka kohe aru, kui olen unustanud avada, ärkan lämbumistundega.
Uusarenduse korter, ventilatsiooniga kõik korras.
Õnneks on mees samasugune, muidu oleks küll eraldi magamistoad.
Hotellides esimene asi – kontrollin südamevärinal, kas aken ikka käib lahti. Püüan muidugi juba eelnevalt uurida seda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed