Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: Inimeste kodud on nii umbsed

Postitas:
Kägu

Vaatan praegu oma kontorit. On ventilatsioon.
Temperatuur on 19.6C
Õhuniiskus 52%
Ja mõni nõuab ikka akna lahtitegemist. Ma peaks kindad kätte panema, et käed ära ei külmuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi elasin korralikult remonditud ridakas. Ja seal ei olnudki võimalik värsket õhku sisse saada. Hoia sa aknaid lahti palju tahes. Praegu on mul korter uues majas, soojustagastusega ventilatsioon on sees. Ikka umbne. Õnneks aknad aitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on aknad kogu aeg lahti, talvel külmaga on õhutusasendis.
Praegu on täitsa pärani kõik. Ma ei suuda üldse olla, kui õhu ei ole.
Olen täitsa normaalkaalus 😀 Aga lämbust ja palavust ei talu absoluutselt. Isegi kuskile sooja maale pole sõitnud sellepärast. Juba meie +25 on minu jaoks tõeline piin.

Aga inimesed ongi erinevad 🙂 Päris mitu külalist on öelnud, et mul on kodus nii külm ja küsivad sokke jalga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ka aru, mis see sinu asi on. Sina õhuta oma tube palju meeldib. Kui väga häirib, küsi oma sõbrannade käest, et miks sul haiseb siin ja mine kisu aken lahti.

Kas selles oli teema?
Kui aru ei saanud, pole vaja kommenteerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Elan maal ja kui mul oleks aknad lahti, et jõuaks ka kärbseid taga ajada. Samas meil on ventilatsiooniga kõik korras.

Putukavõrk? Kärbsepiits? Kärbselint?

Miks neid peab taga ajama?

* ka mina elan maal.

Meil on maast laeni aknad, avanev aken on samal ajal ka uks rõdule. Sinna ette võrku panna ei anna. Normaalmõõtudes on ainult üks aken, sellel on ka võrk ees, avaneb aga köögikappide kohale, mis teeb selle avamise väga ebamugavaks. Lihtsalt kuna ventilatsioon töötab, pole akende avamiseks ka vajadust.

Kes saab santi sundida, kui sant ei taha kõndida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kardavad külma ilmselt. Mina ei maga mehega ühes toas, sest tal on külm kogu aeg, minu jaoks palav ja umbne.

Võibolla peaksid laskma kontrollida oma tervist? Sul võib olla tõsine terviseprobleem.

Pigem peaks need pidevad külmetajad oma vereringet kontrollida laskma. Masendav on sellistega ühes kontoris töötada – pidevalt on neil “külm”, konditsioneer keeratakse kütte peale ka keset suve ja lõdisetakse demonstratiivselt.

Mis asi see “vereringe ” on mida konktrollida?

Jah, mul on eluaeg olnud vererõhk olnud 90-60. Seda ei saa eriti muuta. See ei ole ka haigus. Aga mida ma teen nende menopausis higitajateg, kes keelduvad igasugusest medikamentidest ja neile sobib vaid külmkapp?

Higistamine on seotud palavusega, mitte umbsusega. Teema on umbsusest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kutsu veel sõbranna külla ja lase ta oma magamistuppa – pärast teeb “tänutäheks” teema perekooli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanemaid inimesi tasub kuulata. See külm ja niiskus maksab 50+ vanuses kätte. Reuma ja valutavad kondid. Korteris püsib kauem soe ja siin on kuiv. Kuid kui lähen vanemate juurde mõneks ajaks ja nad ei raatsi seal oma maja väga soojaks kütta, siis hakkan mõne päeva jooksul tundma, et mul on ka kondid. Korteris need endast märku ei anna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanemaid inimesi tasub kuulata. See külm ja niiskus maksab 50+ vanuses kätte. Reuma ja valutavad kondid. Korteris püsib kauem soe ja siin on kuiv. Kuid kui lähen vanemate juurde mõneks ajaks ja nad ei raatsi seal oma maja väga soojaks kütta, siis hakkan mõne päeva jooksul tundma, et mul on ka kondid. Korteris need endast märku ei anna.

See tuleb sul sellest, et sa oled karastamata ja sa oled harjunud end pidevalt hautama kõrgel temperatuuril ja umbses õhus. Miks sa endaga seda teed, ei tea. Kui sa oleksid lubanud endale natuke rohkem ööõhku magamistuppa ja värsket talveõhku elutuppa, oleksid ka tervem.
See siis minu, 60-aastase poolt sulle tagasivaatena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See tuleb sul sellest, et sa oled karastamata ja sa oled harjunud end pidevalt hautama kõrgel temperatuuril ja umbses õhus. Miks sa endaga seda teed, ei tea. Kui sa oleksid lubanud endale natuke rohkem ööõhku magamistuppa ja värsket talveõhku elutuppa, oleksid ka tervem.

See siis minu, 60-aastase poolt sulle tagasivaatena.

Sa ikka loed ka, mida teised kirjutavad vaid peksad huupi??

Kus ma ütlesin, et mul on aknad suletud? Mul on korteris tuulutusaken sügiseni avatud nii kaua kui vähegi võimaldab. Ma pole 15 aasta jooksul kordagi haiguslehel olnud mõne külmetusviiruse tõttu, ma ei tea mis on seljaprobleemid. Kuid ma ei tekita kunagi tuuletõmbust. Mul on jahedamal ajal üks aken korraga avatud. Mulle paraku on sünnipäraselt antud nõrk kurgu piirkond.
Ma rääkisin sellest, et korteris ongi kuivem. Kuid omas majas on alati niiskust rohkem. Ja kui siis mitmest aknast tuulutada ka, siis annab see tunda kontides. Kui praegu 40-aastaselt pole olnud siiani mingeid seljavalusid, liigesehädasid, siis sinu sõnum on, et ma olen vähe karastunud ja peaks midagi ette võtma? Ei tea miks mu vanemad, kes seal külmas majas terve elu elanud, kurdavad eelkõige liigesehädasid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma rääkisin sellest, et korteris ongi kuivem. Kuid omas majas on alati niiskust rohkem. Ja kui siis mitmest aknast tuulutada ka, siis annab see tunda kontides. Kui praegu 40-aastaselt pole olnud siiani mingeid seljavalusid, liigesehädasid, siis sinu sõnum on, et ma olen vähe karastunud ja peaks midagi ette võtma? Ei tea miks mu vanemad, kes seal külmas majas terve elu elanud, kurdavad eelkõige liigesehädasid?

Mis jutt see on, et korteris on alati kuivem kui majas? Minu puuküttega korteris ega kindlasti ka suvel kütteta Õismäe korteris kindlasti polnud kuivem kui praegu õhk- ja maasoojupumbaga majas (mis on üle 110 aasta vana puitehitis).

Su küsimusele, et miks SINU vanemad haiged on, ma vastata ei oska. Äkki nad on lihtsalt juba selles eas, ehk 75+? Või on kehakaal või liikumisharjumused veidi nihkes? Küsi seda minu asemel ehk perearstilt? Ma olen küll vana ja isegi kunagi ammu ehk 40 aastat tagasi 1,5 aastat meditsiinikoolis õeks õppinud, aga ma pole arst ega isegi mitte õde.

Please wait...
Postitas:
talent

Veidi aega tagasi käisin külas. Õues ei saavat istuda – tuul. Nojah… Temperatuur +22, eks istume siis toas.
Kuna nüüd juba läheb varakult pimedamaks, siis arvake ära, mis umbes kell 20 tehti? Just – pandi kamin kütte, et nii ilus ja hubane olla. Kristus, kus ma piinlesin, sest LOOMULIKULT olid ka aknad kinni (tuul!)! Õhk oli läppunid ja toidu lõhnu täis, väga raske oli olla (kuigi kamin peaks need elimineerima, siiski oli kõik nii seisev ja sumbunud). Koju läksin mõnuga jalutades, sest oli tunne, et kopsud ei saa iial värskest õhust täis.

Vähe ma küll sõidan, aga on olnud juhuseid soojal ajal pikamaa bussidega: ilmtimgimata tõmbab keegi katuseluugi kinni, sest jube külm on ju ja lokk läheb vaelele poole viltu. Eks ülejäänud siis higista ja hingelda (ei ole kõik bussifirmad ka huvitatud ventileeritavatest bussidest).

Õhku, õhku – õhk ei maksa midagi!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õhku, õhku – õhk ei maksa midagi!!

Ära raiska liiga palju, see ei ole keskkonnale hea!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kardavad külma ilmselt. Mina ei maga mehega ühes toas, sest tal on külm kogu aeg, minu jaoks palav ja umbne.

Võibolla peaksid laskma kontrollida oma tervist? Sul võib olla tõsine terviseprobleem.

Pigem peaks need pidevad külmetajad oma vereringet kontrollida laskma. Masendav on sellistega ühes kontoris töötada – pidevalt on neil “külm”, konditsioneer keeratakse kütte peale ka keset suve ja lõdisetakse demonstratiivselt.

Jah, mul on eluaeg olnud vererõhk olnud 90-60. Seda ei saa eriti muuta. See ei ole ka haigus. Aga mida ma teen nende menopausis higitajateg, kes keelduvad igasugusest medikamentidest ja neile sobib vaid külmkapp?

Kui sul on pidevalt külm, siis äkki peaksid rohkem liigutama. Trenni peale oled mõelnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on ka vahel, ntx koju tulles kui kõik aknad on kinni olnud
ja ma kipun ka lihtsalt unustama aknaid avada, ventilatsioon on olemas, nii et päris õhupuudust ei teki ja nii ei tulegi meelde kui just palav ei hakka
Kui ema külla tuleb on pigem meil probleem, sest ta hirmus külmavares ja paneb kõik aknad kinni isegi kui 25 kraadi toas

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need moodsad põlluarendused ongi umbsed kõik – moodsad materjalid ja euronõuded on juba sellised. Seal ilmselt ilma korraliku kliimaseadme või avatud akendeta hakkama ei saagi.

Kui inimene elab näiteks palkmajas või on investeerinud korralikesse puitpakettakendesse (mitte plastikusse), siis pole umbsust küll kusagil.

Aga tänapäeval paljud ehitavad ilusa uue maja, mis väljast on uih ja aih ja oi kui ilus ja moodne, aina sirab ja läigib, klaaspinnad ulatuvad maast laeni.
Aga sees istud nagu tupperware karbis.
Puit, ventilatsioon, looduslikud materjalid – kõik see maksab.
Aga kes tahab sinna oma raha panna, kui selle asemel saab majale üle küla paistva tornikese ehitada või verandaakendele valgustundliku kihi peale tellida. Olgu pealegi plastikust laudis ja PVCst aknad. Kes seda ikka märkab, eksole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine äärmus on sellised geeniused, kelle jaoks värske õhk = külm õhk. Mitte mingil juhul ei saa soe tuba olla värske õhuga.

Ma elasin ükskord ühe sellisega koos. Hoiad akent pikalt lahti, et tuulutada, saad toa värsket õhku täis, paned akna kinni ja tuba soojeneb 5 minutiga üles. Siis astub see külma õhu fanaatik sisse, “laseme ikka värsket õhku ka sisse, nii umbne” ja kisub selle akna jälle lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külm ja niiskus? Vanem põlvkond on üles kasvanud tingimustes, kus talviti üle 15 kraadi ei pruukinud olla saavutatav. Võibolla sellepärast nad seda soojust nii pingsalt taga ajavadki.
Noorem põlvkond rikub oma tervist 25kraadises toas, mis on kahjulik ükskõik kelle tervisele. Astma, ainevahetushäired, talumatus välistemperatuuri suhtes tulenevad just sellest.

Ideaalne on 20-21, magamistoas 19 kraadi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul on pidevalt külm, siis äkki peaksid rohkem liigutama. Trenni peale oled mõelnud?

Aitäh küsimast. Seitsemendat aastat käin kolm korda nädalas jõusaalis ja muidu kõnnin jala.
Pidevalt külm tähendab, et +19 toatemperatuur ei ole jah minu jaoks normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

+19 toatemperatuur ei ole jah minu jaoks normaalne

+ 19 on ok kui end liigutad seal toas; kui istud paigal (töötad arvutiga, loed vaatad telekat), siis ilmselt mitte.

Minul muidugi on külma vastu kampsun ja sokid, vajadusel pleed, sest ma ka ei kannata liiga sooja ja umbset tuba, kuigi ma olen suur külmavares.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külm ja niiskus? Vanem põlvkond on üles kasvanud tingimustes, kus talviti üle 15 kraadi ei pruukinud olla saavutatav. Võibolla sellepärast nad seda soojust nii pingsalt taga ajavadki.

Nõukaajal ei maksnud küte midagi, miks arvad, et külmas elati?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

+ 19 on ok kui end liigutad seal toas; kui istud paigal (töötad arvutiga, loed vaatad telekat), siis ilmselt mitte.

Minul muidugi on külma vastu kampsun ja sokid, vajadusel pleed, sest ma ka ei kannata liiga sooja ja umbset tuba, kuigi ma olen suur külmavares.

Mul puudub arusaam, miks ma peaks jalga toppima sokke, karupükse ja kampsuneid, kui võiks olla normaalne temperatuur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul puudub arusaam, miks ma peaks jalga toppima sokke, karupükse ja kampsuneid, kui võiks olla normaalne temperatuur.

Minul puudub arusaam, miks peaks talvel veebruaris tulema noor neiu tööle pärast üleriiete mahavõtmist õhukeses varrukateta topis ja miniseelikus ning nõuda kontorisse +25 kraadi, kui ta võiks panna selga veidi rohkem riideid ja leppida +21ga.
Teema aga on UMBSUSEST, mitte soojusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga te ise jõuate kogu aeg sinna, et umbne tähendab soe. Et kui suvel on 27 c, on ikka umbne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga te ise jõuate kogu aeg sinna, et umbne tähendab soe. Et kui suvel on 27 c, on ikka umbne.

Ei, ei jõua. Kes “te”, mina küll mitte. Muidugi on inimesi, kel on igal pool palav või külm, aga mina usun küll ja tean, et ka soe tuba võib olla õhurikas. Sellest õhurikkusest hoolimata +26ses kontoris ma muidugi lähen läpakaga kuskile jahedasse tualettruumi. Aga ma ei väida, et seal oleks umbne.

Olen ka käinud +17 korteris, kus oli kohutavalt läppunud ja umbne. Olla ei saanud. Plastakendega Mustaka põhjapoolne korter väljaspool kütteperioodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, kellele see korteri temperatuur ja õhk nii oluline, äkki ei läheks lihtsalt külla? mõtlen siis mõlemat pidi oluliseks pidajaid, nii neid, kes arvavad, et normaalne temmperatuur on max 19, kui neid, kes 25 kraadi tahavad. Või siis neid, kelle arvates ei tohiks tuuleõhu lõhnagi olla ega neid, kes 24/7 tuba tuulutama peavad, muidu pole õhku.
Elage oma kodus, oma valitud tingimustes ja ärge minge teiste koju ning pärast virisege, et ei sobinud.

ma ise olen pigem soojalemb, aga kui on külmem, panen lihtsalt kamspuni ja sokid ja elan edasi. Tube tuulutan, aga mitte pidevalt. Kui kellegi jaoks minu juures umbne on, siis pole vaja siin olla. Ja ma ise elan külas üle selle, kui aknad lahti või vastupidi tuba umbne tundub. Võõras kodus nende reeglid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võõras kodus nende reeglid.

Üldiselt siiski on nii, et see, kes kutsub külalisi, mõtleb eeskätt neile. Kui ta ise sooviks joosta oma kodus ringi, karjudes juhhei, nelk kannikate vahel, heeringas hambus, aluspükste väel ja toas kraadiga 32, siis KUI ta juba kutsub külalised, siis ta paneb heeringa kappi, pistab nelgi vaasi, jätab juhhei ära, paneb kleidi selga, tuulutab tuba ja tekitab sinna sellise keskmise temperatuuri ehk siis 20-23 vahele.

Külalislahkus jah, on keeruline, aga seda saaksid sa õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt siiski on nii, et see, kes kutsub külalisi, mõtleb eeskätt neile. Kui ta ise sooviks joosta oma kodus ringi, karjudes juhhei, nelk kannikate vahel, heeringas hambus, aluspükste väel ja toas kraadiga 32, siis KUI ta juba kutsub külalised, siis ta paneb heeringa kappi, pistab nelgi vaasi, jätab juhhei ära, paneb kleidi selga, tuulutab tuba ja tekitab sinna sellise keskmise temperatuuri ehk siis 20-23 vahele.

Külalislahkus jah, on keeruline, aga seda saaksid sa õppida.

Vaata inimesed on erinevad. Ja kui mina kutsun endale kolm erinevat külalist, siis paratamatult ei saa ma kõigi nende soovi täita temperatuuri ja tuulutamise osas. Seega on mingi normaalne kesktee ning need, kel on ekstreemsed erisoovid, tegelegu nende erisoovidega oma kodus.

Ja üldiselt on nii, et kui külla lähed, siis austad pererahvast, mitte ei nõua erikohtlemist ega karju pärast tervele ilmarahvale, kuidas külast lahkudes õhku-õhku ahmisid. See on sinust sama ebaviisakas, kui külla tulles eeldada, et küla minnes võtaksid ennast aluspükste väele, heeringa hambusse, torkaksid nelgi kannikate vahele ja karjuksid juhhei.

Saad aru, viisakus ja austus on vastastikune. Siin selles teemas ona sõprade kodude kritiseerijad ei ole viisakad ja ei austa pererahvast. Ja kordan veelkord, ma ei rääkinud tingimata soojast ja tuulutamata toast, kui külla lähed. Ka vastupidisesest. Katsuge külas kuidagi hakkama saada ja kui ikka tõesti on eksreemsed nõudmised tuulutamisele või mitte tuulutamisele ja temperatuurile (vahet pole kummas suunas), siis olge lahked ja püsige kodus. Normaalne tavaline inimene saab üldiselt hakkama ka siis, kui temperatuur on pisut madalam või kõrgem, kui ta harjunud ning tuba pisut vähem või rohkem tuuulutatud, kui ta harjunud. Kui igasugune erinevus harumusest väga häiriv on, siis lihtsalt ei saa küla minna, ka teised külalised võivad olla oma erinõudmistega ja pererahvas kolmandate-neljandatega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata inimesed on erinevad. Ja kui mina kutsun endale kolm erinevat külalist, siis paratamatult ei saa ma kõigi nende soovi täita temperatuuri ja tuulutamise osas.

Siis sa teed looomulikult nii, et valid mõistliku keskmise. 20-23 peaks olema kõigile arusaadav, isegi kui ei sobi. Mitte kellelgi pole midagi tuulutatud toa vastu mõistlikul temperatuuril. Kel külm ikka, lisad sokid. Kel palav, pakud kohta akna ääres. Lauale paned keskmiselt vürtsikaid asju ja keskmise tutvusastmega, mitte kõhre-kõõluse-tšilli segasaltit pullimunadega šokolaadikastmes väikese aniisiviina ja ampsukese keedetud kilumarinaadis seapekiga, mida sa ise ehk normaalseks pead ja sooviksid.

Ma ju ütlesin, et KUI sa sooviks, sa saaksid seda õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis sa teed looomulikult nii, et valid mõistliku keskmise. 20-23 peaks olema kõigile arusaadav, isegi kui ei sobi. Mitte kellelgi pole midagi tuulutatud toa vastu mõistlikul temperatuuril. Kel külm ikka, lisad sokid. Kel palav, pakud kohta akna ääres. Lauale paned keskmiselt vürtsikaid asju ja keskmise tutvusastmega, mitte kõhre-kõõluse-tšilli segasaltit pullimunadega šokolaadikastmes väikese aniisiviina ja ampsukese keedetud kilumarinaadis seapekiga, mida sa ise ehk normaalseks pead ja sooviksid.

Ma ju ütlesin, et KUI sa sooviks, sa saaksid seda õppida.

Ei, KUI Sina sooviksid saaksid sa õppida viisakas olemist ja pererahva mitte kritiseerimist 🙂 Ja kui seda ei suuda, ei ole vaja minna külla sinna, kus sulle ei meeldi.

Ära minu külalislahkuse pärast muretse, sellega on kõik korras ja mu külalised, isegi kui on erinevad , saavad laualt kõik midagi, mis just neile sobib, mitte ei paku ma kõigile mingit keskmist asja. Kõik ei pea kõike sööma, aga kõigile on just talle sobivad toidud laual.

Temeperatuuri osas peavadki leppima keskmise ja normaalsega, aga see siin osadele karjujatele ju ei sobi, karjutakse õhku-õhku ja nõutakse 19 kraadi või vastupidist. Ja siis tormatakse kritiseerima. Mina oma võõrustajaid ei kritiseeri ka siis, kui mõni asi on pisut teisiti, kui harjunud. Ja oma külaliste vastu olen loomulikult külalislahke. Ja vastupidi, mu külalised mind ei kritiseeri ja minuga ollakse külalislahke. Kui sina pead külas karjuma õhku-õhku ja seda tervele maailmale kuulutad, siis kindlasti jääb sinul viisakusest ja pererahva austamisest puudu. Su võõürustajad on suure tõenäosusega täiesti normaalsed inimesed normaalses kodus, lihtslalt ei tea, et sinusugune on ekstreemse õhuvajadusega. Ja veelkord, miks sa lähed külla, kui sulle ei meeldi?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed