Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed

Näitan 12 postitust - vahemik 91 kuni 102 (kokku 102 )

Teema: Inimeste kodud on nii umbsed

Postitas:
Kägu

Siis sa teed looomulikult nii, et valid mõistliku keskmise. 20-23 peaks olema kõigile arusaadav, isegi kui ei sobi. Mitte kellelgi pole midagi tuulutatud toa vastu mõistlikul temperatuuril. Kel külm ikka, lisad sokid. Kel palav, pakud kohta akna ääres. Lauale paned keskmiselt vürtsikaid asju ja keskmise tutvusastmega, mitte kõhre-kõõluse-tšilli segasaltit pullimunadega šokolaadikastmes väikese aniisiviina ja ampsukese keedetud kilumarinaadis seapekiga, mida sa ise ehk normaalseks pead ja sooviksid.

Ma ju ütlesin, et KUI sa sooviks, sa saaksid seda õppida.

Ei, KUI Sina sooviksid saaksid sa õppida viisakas olemist ja pererahva mitte kritiseerimist 🙂 Ja kui seda ei suuda, ei ole vaja minna külla sinna, kus sulle ei meeldi.

Ära minu külalislahkuse pärast muretse, sellega on kõik korras ja mu külalised, isegi kui on erinevad , saavad laualt kõik midagi, mis just neile sobib, mitte ei paku ma kõigile mingit keskmist asja. Kõik ei pea kõike sööma, aga kõigile on just talle sobivad toidud laual.

Temeperatuuri osas peavadki leppima keskmise ja normaalsega, aga see siin osadele karjujatele ju ei sobi, karjutakse õhku-õhku ja nõutakse 19 kraadi või vastupidist. Ja siis tormatakse kritiseerima. Mina oma võõrustajaid ei kritiseeri ka siis, kui mõni asi on pisut teisiti, kui harjunud. Ja oma külaliste vastu olen loomulikult külalislahke. Ja vastupidi, mu külalised mind ei kritiseeri ja minuga ollakse külalislahke. Kui sina pead külas karjuma õhku-õhku ja seda tervele maailmale kuulutad, siis kindlasti jääb sinul viisakusest ja pererahva austamisest puudu. Su võõürustajad on suure tõenäosusega täiesti normaalsed inimesed normaalses kodus, lihtslalt ei tea, et sinusugune on ekstreemse õhuvajadusega. Ja veelkord, miks sa lähed külla, kui sulle ei meeldi?

Sul on käod vist sassis. Aga selle sinu viimase küsimuse peale ma ei oska muud kui muiata. Kunagi on iga külasyuskoha esimene visiit.

Aga nagu ma ütlesin, sa saad seda kõike õppida, kui tahad. Mina soovitan ka siis, kui sul on 3 sõpra kutsutud, kellest üks eelistab temp 15, teine 26 ja kolmas 34, pakkuda neile temp 20-24.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga nagu ma ütlesin, sa saad seda kõike õppida, kui tahad. Mina soovitan ka siis, kui sul on 3 sõpra kutsutud, kellest üks eelistab temp 15, teine 26 ja kolmas 34, pakkuda neile temp 20-24.

Tänan soovituse eest, aga ma ei vaja su soovitusi. Ma suudan väga kenasi ise otsustada, mis normaalne on. Aga kui tõesti peaks külla juhtuma mõni ekstreemsuse nautija ja minu juurest lahkudes perekooli teema teeb, et oli nii palav, 22, kraadi, ma tahan 15 ja õhku-õhku, mis ma siis teha saan?
Umbes sellised siin teemas need ebaviiskad kritiseerijad paistavad olevat.

Õnneks ma valin sõpru hoolega, mu praegused sõbrad ei ole kindlasti sellised kritiseerijad ning uusi inimesi mulle külla naljalt ei tule. Enne pean veenduma, et tegemist on tõesti minu inimestega. Ja kui on minu inimesed, siis ei ole sellised nagu siinsed kritiseerijad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jutt ei ole ju sellest, et külaliste jaoks õhutatakse/ei õhutata ruume, vaid sellest, et paljud inimesed istuvadki kodus umbsetes ruumides ja ei tee teist nägugi. Tõesti ei ole igas kodus ventilatsiooni, ka temperatuur on tihti normaalne, aga õhk on sumbunud ja raske.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jutt ei ole ju sellest, et külaliste jaoks õhutatakse/ei õhutata ruume, vaid sellest, et paljud inimesed istuvadki kodus umbsetes ruumides ja ei tee teist nägugi. Tõesti ei ole igas kodus ventilatsiooni, ka temperatuur on tihti normaalne, aga õhk on sumbunud ja raske.

Ja see on nnede inimeste enda otsus. Kuniks sina seal elama ei pea, ei peaks see sind kuidagi häirima. Eks nad ise teavad, kas neile sobib see sumbunud õhk või ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan soovituse eest, aga ma ei vaja su soovitusi. Ma suudan väga kenasi ise otsustada, mis normaalne on. Aga kui tõesti peaks külla juhtuma mõni ekstreemsuse nautija ja minu juurest lahkudes perekooli teema teeb, et oli nii palav, 22, kraadi, ma tahan 15 ja õhku-õhku, mis ma siis teha saan?

Kui sa ei vaja mu soovitusi, miks sa neid siis küsid.

Kui sulle tuleb külla keegi, kes soovib 15 kraadi, aga sina sooviksid 25 ja toas on 22, siis on see sinu kasvatuse ja viisakuse küsimus, kuidas sa käitud.

Kas sa seda raamatut oled lugenud, mis analoogsest olukorrast räägib? Lühidalt kokkuvõttes satuvad ühte kohta kokku kaks olendit. Üks on päris planeedilt, kus normaalne on siseruumides -50 kraadi ja teine planeedilt, kus tavaline on toas +50 kraadi. Kuidas nad kokku lepivad? Muidugi nii, et temperatuur hoitakse NULLi juures, et mõlemad kuidagi ellu jääksid. Viisakusest, et teine maha ei sureks.

Ehk siis, kuna sa juba küsid, siis mina ajaksin kirjeldatud juhul toa 20-kraadiseks ja räägiksin külalisele sellesama loo. Paneksin kampsuni selga ja sokid jalga ja annaksin külalisele klaasi jäävett ja paki salvrätikuid higi pühkimiseks.

Ja siis pärast on otsustamise aeg. Sulle, kas sa tahad teda enam kutsuda. Ja talle, kas ta enam soovib tulla.

Vastasin, kuna sa küsisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle on +22 paras, kui vaatan telekat, loen või teen arvuti taga tööd.
Kui teen süüa v koristan, on +20 parem. Magades on +17 ideaalne.
Oma tuttavatest tean, kel soojad kodud – siis panen 22 peale kui nad külla tulevad. Kel jahedad kdud, siis pigem panen soojust vähemaks, +20. Kui külla lähen, uurin vahel jube ette, kui soe või külm on:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sa ei vaja mu soovitusi, miks sa neid siis küsid.

Kui sulle tuleb külla keegi, kes soovib 15 kraadi, aga sina sooviksid 25 ja toas on 22, siis on see sinu kasvatuse ja viisakuse küsimus, kuidas sa käitud.

Kas sa seda raamatut oled lugenud, mis analoogsest olukorrast räägib? Lühidalt kokkuvõttes satuvad ühte kohta kokku kaks olendit. Üks on päris planeedilt, kus normaalne on siseruumides -50 kraadi ja teine planeedilt, kus tavaline on toas +50 kraadi. Kuidas nad kokku lepivad? Muidugi nii, et temperatuur hoitakse NULLi juures, et mõlemad kuidagi ellu jääksid. Viisakusest, et teine maha ei sureks.

Ehk siis, kuna sa juba küsid, siis mina ajaksin kirjeldatud juhul toa 20-kraadiseks ja räägiksin külalisele sellesama loo. Paneksin kampsuni selga ja sokid jalga ja annaksin külalisele klaasi jäävett ja paki salvrätikuid higi pühkimiseks.

Ja siis pärast on otsustamise aeg. Sulle, kas sa tahad teda enam kutsuda. Ja talle, kas ta enam soovib tulla.

Vastasin, kuna sa küsisid.

Sa ei suuda retoorilisi küsimusi päris küsimustest eristada? Ka see küsimus oli retooriline. Ei ole vaja vastata vaatmata küsimärgile, on ju näha, et sa ei suuda neid eristada. Loomulikult ei küsinud ma seda sinu käest vaid mainisin, et sinu toodud näites, kus on mitu esktreemsuse nautijat (15 ja 32) lähedki keskele ning ei saa sinna midagi parata, kui nad pärast ikka kuskil kurdavad, et neile ei sobinud ja minu juures oli ekstreemselt palav või külm. See on ikka nende virisejate lastetoa küsimus, kas lepivad või ei.

Ma ei ole kordagi küsinud sult, mida mina tegema peaskin, sellega on kõik korras ja ma saan oma külaliste võõrustamsiega suurepäraselt hakkama. Miks sa hirmsasti oletusi teed, kuidas minu kodus asjad toimuvad ja nõu andma tikud, on mulle arusaamatu. Ma ei vaja su nõuandeid. Olen lihtsalt maininud, et sinust ja teistest on ebaviisakas võõrustajaid kritiseerida ja halvustada ja maininud, et teil ei ole vaja külla minna, kui igasugune erinevus teile harjumupärasest teile paanikahoo tekitab nii et pärast külaskäiku terev kodutee õhku ahmite.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen lihtsalt maininud, et sinust ja teistest on ebaviisakas võõrustajaid kritiseerida ja halvustada ja maininud, et teil ei ole vaja külla minna, kui igasugune erinevus teile harjumupärasest teile paanikahoo tekitab nii et pärast külaskäiku terev kodutee õhku ahmite.

Mina pole selles teemas KORDAGI kirjeldanud ühtki oma külaskäigukogemust. Mitte kordagi. Mitte ühtegi. Rääkimata halvustamisest pole ma isegi maininud ühtki oma külaskäiku kellegi juurde, kus oleks olnud halb õhk vms.

Milleks su hüsteeria minu suhtes, ma aru ei saa. Ka pole ma rääkinud sõnagi paanikahoogudes, õhu ahmimisest.

Võiksid enne lajatamist veenduda, kas su kriitika on suunatud õigele käole või ei. Kui suudad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole selles teemas KORDAGI kirjeldanud ühtki oma külaskäigukogemust. Mitte kordagi. Mitte ühtegi. Rääkimata halvustamisest pole ma isegi maininud ühtki oma külaskäiku kellegi juurde, kus oleks olnud halb õhk vms.

Milleks su hüsteeria minu suhtes, ma aru ei saa. Ka pole ma rääkinud sõnagi paanikahoogudes, õhu ahmimisest.

Võiksid enne lajatamist veenduda, kas su kriitika on suunatud õigele käole või ei. Kui suudad.

Mine nüüd loe, millisele minu postitusele sina esmalt vastasid ja siis mine vaata peeglisse, kes siin hüsteerilselt võõrasse teemasse sekkkus?

Sina tulid vastama minu esimesele postitusele selles teemas, kus ma mainisin, et need, kellele teise kodu kliima nii oluline on, et lausa ohkima ja õhku-õhku karjuma hakkavad, võiksid külaskäike vältida. Kui tahtsid sellesse arutelusse sekkuda, siis võid sekkuda. Aga ei ole mingit mõtet pärast rääkida, et sind see kritiseerimine ja paanikahoo osa üldse ei puuduta. Mis sa siis sekkusid sind mittepuudutavasse teemasse, kui see ei huvita? Mina rääkisin oma esimesest postist alates just neile paanitsevate kägudega ning tõesti ei hakanud kontrollima minuga vaidleva käo kõiki teisi postitusi. Sina ju nägid konkreetselt, et paanikas kägudest räägin, milleks sekkuda? Mingi hüsteeria vorm?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa siis sekkusid sind mittepuudutavasse teemasse, kui see ei huvita?

Väga huvitas. Seepärast sekkusingi oma arvamusega. Aga see, et sa

tõesti ei hakanud kontrollima

inimese postitusi enne, kui kukkusid huupi lajatama, see võiks sulle ehk olla tulevikus õppetunniks 🙂

Kui sind keegi solvab, ei ole ilus jalahoopidega kostitada kõiki, kes sama vestluse ajal samas ruumis on ja samas vestluses osalevad. Viisakuse küsimus ja, nagu öeldud, oleks sullegi õpitav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatus ja 4 lehekülge mõttetut jauramist selle järel näitab, et lollide mass läheneb hirmsa kiirusega kriitilisele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

inimese postitusi enne, kui kukkusid huupi lajatama, see võiks sulle ehk olla tulevikus õppetunniks

Sina ikka kukkusid huupi vaidlema teemas, mis sinu pihta üldse ei käinud. Ma saan aru, et kuna küsimustega taipasid isegi, et natuke mööda panid, siis tahaks kuskilt mujalt ennast võitjana tunda, aga kahju küll, sa ei ole. Mina rääkisin kogu aeg ühest ja samat teemast. See et sa kõrval aiaaugust rääkides tähelepanu püüdisd saada, oli sinu valik. Mina ei lajatanud üldse mitte sinu pihta vaid rääkisin neist külas neile sobiva õhu puudumise tõttu paanikasse sattunud kägudest. Sina läksid seepeale huupi isiklikuks ja hakkasid mind õpetama, kuidas mina peaksin oma kodus külalislahke olema, teadmata midagi sellest, kuidas mina oma külalisi võõrustan. Veelkord, peegel-peegel, mine vaata ja mõtle teinekord enne, kui sekkud jututeemasse.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 91 kuni 102 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kodud on nii umbsed