Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks pole inimestel võimalik osta omale kotitäit kuivtoitu, nagu kassidel-koertel? Kaaluprobleemidega inimestele oleks see ju väga suur kergendus, saaks lihtsa vaevaga päevaratsiooni välja arvutada ja sisse tõmmata – ja asi korras. Miks keegi ei leiuta sellist asja?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on selliseid ideid käiku lastud küll 🙂

Huel: saadaval ligi kahekiloste kottidena pulbrina, maksab umbes 50 eurot kott ja toiteväärtus on ligikaudu 200 kcal 50 g kohta.

Soylent: saadval nii pulbrina pakis kui joogina pudelis, hind on kallim ja toiteväärtus madalam kui eelmisel tootel.

Eksperiment, kus blogija sõi nädal aega laboriahvidele mõeldud kuivtoitu.

Üleminek sellisele toidule oleks küll väga raske, internetist leiab palju eksperimente nende smuutide ja pulbritega, aga iga normaalne inimene on nädala lõpuks hullumas. Kui keegi viitsib uurida, oleks tore lugeda kellegi kogemusi, kes on jäädavalt sellise muutumise oma toitumisse teinud (kui selliseid inimesi leidub).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugu krõbuskid, krõpsud jne on ju seda. Loomadele antakse ju ka vett kõrvale. Kuivtoit on täiesti olemas. Mine või kinno, popcorn, mis seegi muud on kui kuivtoit 🙂 Tundub, et teemaalgataja pole iial käinud poes ja mõtlema, mida perele osta 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaaluprobleemidega inimestele oleks see ju väga suur kergendus, saaks lihtsa vaevaga päevaratsiooni välja arvutada ja sisse tõmmata – ja asi korras.

ei saa olla kindel, et kaaluprobleemiga inimene ka seda liiga palju ei sööks

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Matkapoodidest on võimalik osta igasugu toite kuivtoiduna, analoogid nendele mis on kaitseväe kuivtoidu pakkides.
https://matkasport.ee/385-dehudreeritud-matkatoidud

Aga kui sul on õgimise probleem siis võid kuivtoidust ka ennast edukalt paksuks õgida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaaluprobleemidega inimestele aitaks sama, mis koduloomade puhul – neilt võetakse juurdepääs toidule ja keegi teine otsustab, palju ja mida ta süüa saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaaluprobleemidega inimestele oleks see ju väga suur kergendus, saaks lihtsa vaevaga päevaratsiooni välja arvutada ja sisse tõmmata – ja asi korras.

Mõte on ju selles, et arvutamine on tehtud lihtsaks. See igapäevane toidu kaalumine ja kirja panemine hakkab lõpuks ajudele, isegi dieetõde soovitas seda mitte pidevalt teha. Sageli see arvutamise ja menüü kokku panemise keerukus on ka põhjuseks, miks inimesed dieedist loobuvad. Kui ikka kaalu alandamiseks tuleb süüa alla 1000 kcal päevas, siis on päris keerukas normaalset dieeti kokku panna.
Mul muuseas kipub kaal tõusma, kui on elutempo väga kiire, palju stressi. Hea, kui sellisteks perioodideks oleks lihtsaid, kiireid vahendeid kontrollitud toitumiseks. Soovitada selliseks ajaks, et hakka oma toitu kaaluma, iga suutäit kirja panema ja menüüsid koostama, mis on madala kalorsusega, aga oleks enam-vähem tasakaalustatud – kust ma selle lisa aja ja energia võtan?! Üks põhjus ju juurdevõtmiseks ongi, et ei ole aega tegeleda toidu valmistamisega, isegi mitte poes käimisega – söön seda, mis parasjagu kusagilt kiiresti kätte saan, siis, kui meelde tuleb, et süüa on ka vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks keegi ei leiuta sellist asja?

Sest sa lihtsalt pole kursis, et selline asi on juba ammu “leiutatud” ja selle asemel, et oma huvi iseõppimisega rahuldada, teed teema.
Praeguseid kuivtoite võid matkapoodidest osta, vanasti kuivatati karuliha ja oad ise ära. (kui oli vaja oma kahe kuu toit kaasa tassida; ntx kullaotsijad)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugu krõbuskid, krõpsud jne on ju seda. Loomadele antakse ju ka vett kõrvale. Kuivtoit on täiesti olemas. Mine või kinno, popcorn, mis seegi muud on kui kuivtoit 🙂 Tundub, et teemaalgataja pole iial käinud poes ja mõtlema, mida perele osta 🙂

Tundub, et oled oma ajud kinno unustanud. Popcorn ja krõpsud on toit? Ei ole.

Miks ei saa? Süüakse üle ju naudingu, maitsemõnu pärast. Krõbuskid ilmselgelt ei ole eriti maitsvad, seega see ajend langeb ära. Ja nagu eelkõneleja kirjutas – koguste arvutamine ja menüüde koostamine on see, mis õige dieedi pidamise raskeks teeb. Krõbinad võtad mõõtanumaga kotist ja menüü valmis.

Üleminek sellisele toidule oleks küll väga raske, internetist leiab palju eksperimente nende smuutide ja pulbritega, aga iga normaalne inimene on nädala lõpuks hullumas.

Ma ei saa sellest aru – miks see peaks mingi kohutav raskus olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja selle asemel, et oma huvi iseõppimisega rahuldada, teed teema.

Teema tegemine ei ole huvi rahuldamine? Veider lähenemine. Info saamiseks kõlbavad kõik teed – nii Google kui Perekool. Oluline on tulemus. Näe, saingi teada, mida soovisin – kuivtoit on olemas.
Matkapoodide oma ei ole küll see, mida ma silmas pidasin. Sama hästi võiks kukesuppi või kiirnuudleid siis kuivtoiduks nimetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks pole inimestel võimalik osta omale kotitäit kuivtoitu, nagu kassidel-koertel? Kaaluprobleemidega inimestele oleks see ju väga suur kergendus, saaks lihtsa vaevaga päevaratsiooni välja arvutada ja sisse tõmmata – ja asi korras. Miks keegi ei leiuta sellist asja?

Haah, kaaluprobleemiga inimestele ju MEELDIB süüa, mitte et nad ei teaks mis on tervislik ja kui vähe seda sööma peaks. Nad TAHAVAD maitsvaid asju.

Kui sa nad kuivtoidule paned, siis söövad selle normi ära ja siis näksivad ja maiustavad teise samasuure koguse kaloreid lisaks.

Enamus inimesi ju arvab, et ega see küpsis kohvi kõrvale ja snickers pärast lõunat ja hilisõhtune juust veiniga ju ei ole päris söök. Et kolm korda ma söön ju tervislikult aga ei tea, miks kaal küll tõuseb ?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huel: saadaval ligi kahekiloste kottidena pulbrina, maksab umbes 50 eurot kott ja toiteväärtus on ligikaudu 200 kcal 50 g kohta.

Uurisin seda Hueli – seda saab ka graanulite või batoonidena. Kui aga hakata arvutama, palju seda kuivtoitu ära tuleb süüa … üks pakk graanuleid on 7 toidukorda ehk 1500 kcal, kuid minu kaalust ja aktiivsusest tulenev päevanorm on 2200 ehk päevanormi söömiseks peaksin sööma iga päev 10-11 toidukorda neid graanuleid? Seda on küll väga ja liiga palju, hakkaks vist tõesti ajudele. Pulbrit peaksin tarbima 11*50=550 g, pool kilo pulbrit päevas? Uhh.
See ei kõla küll teostatavana, vähemalt mitte igapäevaselt. Kõrgema toiteväärtusega kuivtoitu oleks vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olles ise ka kimpus kehakaalu hoidmise ja isude taltsutamisega, siis ei mõista, kuidas kuivtoit saaks kaaluprobleeme lahendada. Minu arust ei ole üldse keeruline panna õiges koguses ja õige ratsiooni ning kalorsusega menüüd kokku. Paksul või söömishäirega inimesel on probleem eelkõige isu taltsutamisega.

Tavaline söök pakub ju maitseelamust. Krõbuskid ilmselt mitte. Seega, probleem, mis paneb ülekaalulise sööma jääb reaalselt ju lahendamata ja isu rahuldamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olles ise ka kimpus kehakaalu hoidmise ja isude taltsutamisega, siis ei mõista, kuidas kuivtoit saaks kaaluprobleeme lahendada. Minu arust ei ole üldse keeruline panna õiges koguses ja õige ratsiooni ning kalorsusega menüüd kokku. Paksul või söömishäirega inimesel on probleem eelkõige isu taltsutamisega.

Tavaline söök pakub ju maitseelamust. Krõbuskid ilmselt mitte. Seega, probleem, mis paneb ülekaalulise sööma jääb reaalselt ju lahendamata ja isu rahuldamata.

Kui sinu jaoks ei ole probleem, siis väga hea, aga minu jaoks on. Ja ilmselt oled sinagi minuga nõus, et kahte raskust ületada (korraga tegeleda isude talitsemise ning keerulise menüü koostamisega) on keerulisem kui ühte raskust (ainult isude talitsemine) ületada. Ennast tundes arvan, et saaksin väga edukalt isude taltsutamisega hakkama, kui mul oleks selge etteantud ja lihtsalt valmiv toit – näiteks käiksin kolm-neli korda päevas kuskil söömas või võtaksin kolm-neli korda päevas kapist kindla pakenditäie toitu, mis on valmis ja olemas. Siis ma ei mõtleks päevas rohkem toidule, teaksin, et rohkem midagi ma puutuda ei või ja korras. Kui ma aga pean mõtlema menüüle, vaaritama sööki, näljasena ootama selle valmimist, siis on kiusatusi liiga palju ning ma ahmin lihtsalt midagi sisse. Inimesed on erinevad – mina ei oska ja ei armasta süüa teha ning see on minu jaoks raske katsumus, kui pean leiutama uusi toite, kombineerima toitaineid ja kaloreid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uurisin seda Hueli – seda saab ka graanulite või batoonidena. Kui aga hakata arvutama, palju seda kuivtoitu ära tuleb süüa … üks pakk graanuleid on 7 toidukorda ehk 1500 kcal, kuid minu kaalust ja aktiivsusest tulenev päevanorm on 2200 ehk päevanormi söömiseks peaksin sööma iga päev 10-11 toidukorda neid graanuleid? Seda on küll väga ja liiga palju, hakkaks vist tõesti ajudele. Pulbrit peaksin tarbima 11*50=550 g, pool kilo pulbrit päevas? Uhh.

See ei kõla küll teostatavana, vähemalt mitte igapäevaselt. Kõrgema toiteväärtusega kuivtoitu oleks vaja.

No aga mida vähem sööd seda kiirem on kaalu langus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

võtaksin kolm-neli korda päevas kapist kindla pakenditäie toitu, mis on valmis ja olemas. Siis ma ei mõtleks päevas rohkem toidule, teaksin, et rohkem midagi ma puutuda ei või ja korras.

Sa võtad iga päev kolm-neli korda päevas samasuguse või väga sarnase maitsega toidupakikese. Samasugune pudi igas pakis. Kui erinev see maitse ikka olla saab. Ma läheks hulluks. Sellisele tootele leiaks küll üsna vähe tarbijaid – inimesi, kes ei igatse erineva väljanägemisega toite vaid taluvad sellist rutiini.

Mul läheks eluisu ära, kui peaksin päevast päeva ainult mingit kuivtoitu sööma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, kui need oleks hea maitsega ja annavad kõik ained, mida päevas vaja, siis mulle meeldiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui need oleks hea maitsega ja annavad kõik ained, mida päevas vaja, siis mulle meeldiks.

Sulle meeldiks, aga paljudele mitte.
Pealegi, ka söömine kui toiming võib olla meeldiv. No et kohe ongi mõnus mäluda ja neelata midagi maitsvat, isegi siis kui kõht ei ole üldse tühi ja isegi suurt isu pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sulle meeldiks, aga paljudele mitte..

Nii? Ja mis sellest on, et paljudele ei meeldiks? Paljudele ei meeldi lagrits ka, sellegipoolest on ta olemas. Selline kuivtoit võiks ka olla.
Loomulikult meeldib mullegi toidu maitse, aga iga päev ja iga söögikord ei pea ju nautima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi võiks leiutada sellised kosmosetoidu, et võtan päevas 1 tableti, mis annab mulle kõik eluks vajaliku ja olekski kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sinu jaoks ei ole probleem, siis väga hea, aga minu jaoks on. Ja ilmselt oled sinagi minuga nõus, et kahte raskust ületada (korraga tegeleda isude talitsemise ning keerulise menüü koostamisega) on keerulisem kui ühte raskust (ainult isude talitsemine) ületada. Ennast tundes arvan, et saaksin väga edukalt isude taltsutamisega hakkama, kui mul oleks selge etteantud ja lihtsalt valmiv toit – näiteks käiksin kolm-neli korda päevas kuskil söömas või võtaksin kolm-neli korda päevas kapist kindla pakenditäie toitu, mis on valmis ja olemas. Siis ma ei mõtleks päevas rohkem toidule, teaksin, et rohkem midagi ma puutuda ei või ja korras. Kui ma aga pean mõtlema menüüle, vaaritama sööki, näljasena ootama selle valmimist, siis on kiusatusi liiga palju ning ma ahmin lihtsalt midagi sisse. Inimesed on erinevad – mina ei oska ja ei armasta süüa teha ning see on minu jaoks raske katsumus, kui pean leiutama uusi toite, kombineerima toitaineid ja kaloreid.

Saamatus pole küll asi, millega hoobelda. On vaid viitsimise asi teha endale õigesti toitumise põhitõed selgeks. Internetis on infot kui palju… Võta vaid natukene aega ja loe.

Tänapäeval on ju ka kõiksugu kalkulaatoreid, mis arvutavad välja täpsed mikrod ja makrod, kalorivajaduse jne. Näiteks Nutridata. Kui eelistad ise söögitegemisele valmis ja pakis toitu, siis on veel eriti lihtne. Toksid toidu ja selle kaalu kalkulaatorisse ja programm arvutab välja, mitu kcal oled söönud, kui palju tohid veel süüa, kas valguvajadus on kaetud jne.

Vahetada nauding süüa häid ja mitmekülgseid maitseelamusi pakkuvaid toite üksluiste kuivkrõbinate vastu, on ikka suht jabur ja arusaamatu. Ka juhul, kui need krõbinad on hea maitsega ja erineva maitsega, saaks neist ilmselt kopp üsna ruttu ette. Ja tõelist maitseelamust, mis rahuldaks peale vajalike ainete, ei pakuks see pikemaajaliselt kindlasti mitte. Tegelikult, ilmselt juba üsna ruttu saabub tüdimus ja isu midagi head süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi võiks leiutada sellised kosmosetoidu, et võtan päevas 1 tableti, mis annab mulle kõik eluks vajaliku ja olekski kõik.

Ma kunagi USA-s nägin midagi sellist bensujaamades ja poekassades müügil. Ei olnud tablett, aga oli mingi komplekt tillukesi pakikesi ja jutt juures, et mõeldud neile, kel pole aega süüa, siis ühest sellest komplektikesest saad päevase vajaduse kõiki vitamiine, mineraale, valku, süsivesikut jne. Mõtlesin, et jeerum kui haige värk. Näe, ei läinud kahtkümmet aastatki, kui siin esimesed juba õhkavad sellise totruse järele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle ka meeldiks. mul kaaluprobleemi ei ole, aga olen selline isutu ja närb sööja. nende krõbinatega oleks nii lihtne, nagu arstirohu võtmine.
aga ilmselt see päris tervislik siiski ei oleks, sest inimene vajab siiski mitmekülgset toitu ja koguaeg ühesugust saades jääb tõenäoliselt midagi vajaka ja midagi üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sulle meeldiks, aga paljudele mitte.

Pealegi, ka söömine kui toiming võib olla meeldiv. No et kohe ongi mõnus mäluda ja neelata midagi maitsvat, isegi siis kui kõht ei ole üldse tühi ja isegi suurt isu pole.

Ja miks enamus siis koertele neid odavaid saepurukrõpse topivad, nemadki tahaks ju midagi maitsvat neelata, mitte lihtsalt magu täita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mõtle, kui palju raha jääks iga kuu alles! Praegu kulub toidu peale pool palka ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, 100% sinu mõtetega päri!
Neile, kes ei mõista kuivtoidu geniaalsust – tõmmake paralleel alkoholismiga. Alkohoolikul on OLULISELT lihtsam, kui tal kodus alkoholi mitte kunagi ei ole ja ta poes alkoosakonda mitte kunagi ei lähe. Ülesööja jaoks ei ole see variant kahjuks mõeldav, et kodus kunagi toitu pole ja poest kunagi juurde ei too, seega peab ta iga päev oma kiusatusega silmitsi seisma. See on tohutu töö ja enamik ei pea pikalt vastu. Kui aga ülesööjal seisaks kodus kapinurgas kott täiesti maitsetute, ent toitvate krõbulatega, mida tal pole põhjust süüa maitsenaudingu pärast ja millest ta iga päev lihtsalt ja kiirelt endale mõõdunõuga paraja koguse ette tõstab, siis aja jooksul kujuneksid ta harjumused ümber. St erinevad maitsed läheksid meelest, poleks enam kiusatusi ja kiusatuste tõttu ebaõnnestumisi jne. Kujuneks välja toitu hoopis uus suhtumine, milles ei oleks enam igapäevast enese piiramist, pidevat enda nö millestki heast loobuma sundimist ja selle tõttu kannatamist. Ühesõnaga väga ootan, et keegi sellise inimeste kuivtoidu leiutaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mõtle, kui palju raha jääks iga kuu alles! Praegu kulub toidu peale pool palka ära.

No miks sa küll arvad, et see tablett odav saab olema? See saab olema kallim kui tavatoit! Kindlalt! Sest lollidelt ju tulebki raha ära võtta – ise ei oska, ei leia, ei tea mida süüa, ei ole isu ja ei ole ka tahtmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja siis lisandub veel oht, et süüakse neid tablette ja magustoiduks tavatoitu ka peale

Please wait...
Postitas:
Kägu

Te olete ikka päris soodad siin koos. Kas koolis inimese seedesüsteemi anatoomiat ja füsioloogiat ei õpetatud? Mida te oma tableti või krõbinapeotäie juures oma mitmemeetriste soolte, maksa, sapipõie, mao limaskesta ja kõhunäärmega teete? Te nagu ei kujuta ettegi, et need organid jäävad haigeks? Te jääte haigeks esimestest päevadest peale, alates rängast kõhukinnisusest ja lõpetades sapikivide, mao ülehapesusest tingitud gastriidi ja haavanditega.
Naljatilgad. Ei ole te loodusest targemad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?