Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Teema: Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Postitas:
Kägu

kuidas koerad ja kassid haigeks ei jää krõbinate peal?
või kas nad ei taha muud sööki kui krõbinaid ja konserve

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Te olete ikka päris soodad siin koos. Kas koolis inimese seedesüsteemi anatoomiat ja füsioloogiat ei õpetatud? Mida te oma tableti või krõbinapeotäie juures oma mitmemeetriste soolte, maksa, sapipõie, mao limaskesta ja kõhunäärmega teete? Te nagu ei kujuta ettegi, et need organid jäävad haigeks? Te jääte haigeks esimestest päevadest peale, alates rängast kõhukinnisusest ja lõpetades sapikivide, mao ülehapesusest tingitud gastriidi ja haavanditega.

Naljatilgad. Ei ole te loodusest targemad.

Kuule, geenius. Lihtne küsimus: miks koertel “ränk kõhukinnisus ja sapikivid” saabumata jäävad, kui krõbinaid söövad? Lihtne vastus: sest ka krõbinates on piisavalt kiudaineid, toitaineid ning seedimist toetavaid aineid, mis seedimist korras hoiavad. Uus küsimus: miks ei võiks neid siis inimeste krõbinates olla? Ja no okei, võib ju kaalikat ja porgandit juurde närida ning keefiri juua, miks mitte.

Saamatus pole küll asi, millega hoobelda. On vaid viitsimise asi teha endale õigesti toitumise põhitõed selgeks. Internetis on infot kui palju… Võta vaid natukene aega ja loe.

Tänapäeval on ju ka kõiksugu kalkulaatoreid, mis arvutavad välja täpsed mikrod ja makrod, kalorivajaduse jne. Näiteks Nutridata. Kui eelistad ise söögitegemisele valmis ja pakis toitu, siis on veel eriti lihtne. Toksid toidu ja selle kaalu kalkulaatorisse ja programm arvutab välja, mitu kcal oled söönud, kui palju tohid veel süüa, kas valguvajadus on kaetud jne.

Kui sa ei taipa (ja sa ilmselgelt ei taipa), milles probleem, siis võid ju lihtsalt vait olla, eks. Sa ei pea siin teemas näägutama. Kust tulevad need inimesed, kes arvavad, et teavad teistest paremini, mida ja kuidas nad istuma ja astuma peaks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul muuseas kipub kaal tõusma, kui on elutempo väga kiire, palju stressi. Hea, kui sellisteks perioodideks oleks lihtsaid, kiireid vahendeid kontrollitud toitumiseks. Soovitada selliseks ajaks, et hakka oma toitu kaaluma, iga suutäit kirja panema ja menüüsid koostama, mis on madala kalorsusega, aga oleks enam-vähem tasakaalustatud – kust ma selle lisa aja ja energia võtan?! Üks põhjus ju juurdevõtmiseks ongi, et ei ole aega tegeleda toidu valmistamisega, isegi mitte poes käimisega – söön seda, mis parasjagu kusagilt kiiresti kätte saan, siis, kui meelde tuleb, et süüa on ka vaja.

Poed on täis toitu, mida saab vägagi edukalt tarbida ilma kaalumata ja valmistamata. Kui oled teadlik, mis on valgurikkad, süsivesikuterikkad ja rasvasemad toiduained ning kasutad mõõtmisel kas või oma kätt, siis on lihtne sobiv portsjon kokku panna (https://sobranna.postimees.ee/3069133/lihtne-reegel-mille-abil-portsjoni-suurust-arvestada).

Kasuta ka taldrikureeglit:
*erinevad salatid või kuumtöödeldud köögiviljad peaksid moodustama koguseliselt pool taldrikust;
*põhitoit, nagu kala, kana või (linnu)liha võiks moodustada umbes veerandi;
*lisand, näiteks riis, kartul, tatar, makaronid vms ülejäänud veerandi.

http://toitumine.ee/kuidas-tervislikult-toituda/taldrikureegel

Stressirikkaks perioodiks peakski juba varem ette valmistuma. Ei ole ju keeruline võtta ühel hetkel see paar minutit ning panna kokku kindlad tasakaalustatud retseptid, mida saaks siis stressirikkal perioodil koheselt kasutada. Ei pea hakkama iga kord otsast peale. Varu põhitoiduaineid, mida saab koheselt kapist võtta, näiteks erinevad kuivained. Hoia külmikus valmis kauasäilivaid toiduaineid, mida lisandina kasutada. 20 minutit toiduvalmistamiseks ikka ju leiad? Tee vabamal ajal mitu portsu valmis ja pane sügavkülma.

Põhjuste ja vabanduste otsimise asemel otsi pigem lahendusi. Kui elu on nii kiire, et isegi süüa ei jaksa, siis pead prioriteedid üle vaatama. Mis on sulle tähtsam? Ette valmistuda on lihtsam kui sa arvad, kõik on harjumise küsimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Põhjuste ja vabanduste otsimise asemel otsi pigem lahendusi. Kui elu on nii kiire, et isegi süüa ei jaksa, siis pead prioriteedid üle vaatama. Mis on sulle tähtsam? Ette valmistuda on lihtsam kui sa arvad, kõik on harjumise küsimus.

Inimesed. SEE EI OLE PAKSUTEEMA. Teema on inimeste kuivtoidust. Siin ei ole vaja arutleda selle üle, kuidas kaalu langetada ja kas need, kes ei langeta, on lollid või laisad või mõlemat. Palun lõpetage.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed. SEE EI OLE PAKSUTEEMA. Teema on inimeste kuivtoidust. Siin ei ole vaja arutleda selle üle, kuidas kaalu langetada ja kas need, kes ei langeta, on lollid või laisad või mõlemat. Palun lõpetage.

Sina ise tõid praegu paksuteema välja. Mina ei maininud poole sõnagagi kaalu langetamist. Väljamõeldud kuivtoidust unistamise asemel oleks ju kasulikum stressirikkamaks perioodiks ette valmistuda olemasolevaid toiduaineid kasutades – tehes valmis endale sobivad retseptid ning varudes vajalikke toiduaineid. See ei võta elust oluliselt rohkem aega kui unistamine. Ära harjudes toimub see juba automaatselt ning ei ole vajadust kurvastada, et aega ei jagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ise tõid praegu paksuteema välja. Mina ei maininud poole sõnagagi kaalu langetamist. Väljamõeldud kuivtoidust unistamise asemel oleks ju kasulikum stressirikkamaks perioodiks ette valmistuda olemasolevaid toiduaineid kasutades – tehes valmis endale sobivad retseptid ning varudes vajalikke toiduaineid. See ei võta elust oluliselt rohkem aega kui unistamine. Ära harjudes toimub see juba automaatselt ning ei ole vajadust kurvastada, et aega ei jagu.

Okei. Sel juhul ei ole teemaks, kas peaks või ei peaks kuivtoitu sööma. Teemaks on, kas ta on olemas ja kui pole, siis miks. Alternatiivid on olemas, selge see, aga see ei puutu asjasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei. Sel juhul ei ole teemaks, kas peaks või ei peaks kuivtoitu sööma. Teemaks on, kas ta on olemas ja kui pole, siis miks. Alternatiivid on olemas, selge see, aga see ei puutu asjasse.

Vastuse oma küsimustele said juba teises postituses. On olemas. Kas oleks pidanud pärast seda juba teema lukku panema või võivad inimesed seda ikkagi edasi arendada?

Kui teemas keegi räägib oma murest, kuidas tal ei ole üldse aega oma toitumist planeerida, siis võimalike lahenduste pakkumine puutub küll asjasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks enamus siis koertele neid odavaid saepurukrõpse topivad

Inimlik mugavus muidugi. Loomulikult sööksid koerad midagi muud ja kui neil oleks toit niisama vabalt käes kui meil, siis oleks neid ülekaalulisemaid tunduvalt rohkem kui praegu, mil paksud ollakse omaniku suurest heldusest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui teemas keegi räägib oma murest, kuidas tal ei ole üldse aega oma toitumist planeerida, siis võimalike lahenduste pakkumine puutub küll asjasse.

Jah, puutub küll.

Vastuse oma küsimustele said juba teises postituses. On olemas. Kas oleks pidanud pärast seda juba teema lukku panema või võivad inimesed seda ikkagi edasi arendada?

Edasi arendamine võiks toimuda mittehalvustavalt, siis on see ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan teemaalgatajast aru küll. Vaja on sööki, mis sisaldaks kõiki vajalikke toitaineid ja vitamiine ning oleks hea lihtne manustada. Kuivtoit ei ole aga selles osas parim variant. Krõbuskid on üsna keerulised närida ja neelata, need on ka mahukad pakkida ja kodus ladustada võrreldes kalorikogusega, mis sealt saab. No võrrelge keskmise inimese ja koera kaalu ja kujutage ette, mis krõbinamäed teil kodus peaks kõrguma, kui ei taha poes ahvatluste juures käia iga päev. Lisaks tuleb jälgida, et tarbitaks juurde piisav vedelikukogus. Inimesele on seetõttu sobilikum vedelal kujul kunsttoit.
Sellised asjad on täiesti olemas, aga paraku niisama paksudele seda ei määrata. Tootjaks on Nutricia ja nende ravisöögid on mõeldud neile, kel mingil tervislikul põhjusel tavatoidu söömise, st närimise, neelamise või seedimisega raskusi on. On olemas segud nii ise joomiseks kui ka sondiga manustamiseks. Vaja läheb neid nt ainevahetushäiretega inimestel, söömishäiretega lastel jne jne. Eestis on ka meedias läbi käinud paar näidet, nt too mees kes jõi torusiili ja kel pole enam söögitoru, ning kes vajab sondisööki. Mõni aeg tagasi pidas ka blogi üks neiu nimega Edith, kes seikles meditsiinisüsteemis, oli oma tervisehäda tõttu alakaaluline, ka tema kirjutas, et jõi haiglas nutridrinke.
Kaloreid lugeda on nendega lihtne, pudelil on kirjas, palju 100 gr kohta on. Samuti on need segud tehtud spetsiaalselt nii, et sobiksid ainsaks toiduks, juurde sööma ega jooma midagi ei pea, saab kõik toitaineid ja ka vajaliku vedelikukoguse kätte. Lastele, aga vbl ka täiskasvanutele, on erineva maitsega segud, jood nagu kakaod või maasikasmuutit.
Tegemist on aga tõepoolest väga kallite toodetega, pmst on see ravim, mille eest maksab haigekassa (või siis hoopiski ei maksa nagu tolle mehe loost selgus). Muidugi saab ka ise osta, aga see poleks enamikule ilmselt pikemas perspektiivis jõukohane ega mõistlik.
Tean seda kõike, sest minu laps tarbib neid oma tervisehäda tõttu. Olen õnnelik, et selline võimalus olemas on, muidu peaks tal ilmselt sond olema. Aga loodan siiski, et tema tervis paraneks ja ta saaks tavalist sööki sööma hakata. Kes selliste toitumismuredega päriselus iga päev kokku puutuma ja võitlema peab, ei see niisugusest tootest unista. Olge parem tänulikud, et terved olete ja normaalselt süüa saate.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtne küsimus: miks koertel “ränk kõhukinnisus ja sapikivid” saabumata jäävad, kui krõbinaid söövad? Lihtne vastus: sest ka krõbinates on piisavalt kiudaineid, toitaineid ning seedimist toetavaid aineid, mis seedimist korras hoiavad. Uus küsimus: miks ei võiks neid siis inimeste krõbinates olla? Ja no okei, võib ju kaalikat ja porgandit juurde närida ning keefiri juua, miks mitte.

Ma just seda tahtsingi öelda, et kaalikat, porgandit ja keefiri (või midagi sellist) peab juurde sööma. Ega’s ainult kiudained ei taga seedesüsteemi normaalset tööd. Massi on vaja, toidumassi, mis täidab soole, sest muidu tekib soole peristaltikahäire ja tekib kõhukinnisus. Sooletegevuse tagab MASS. Ka makku on vaja saada toidumassi, sest mao limaskest on suur ja kurruline ja magu toodab happelist seedeensüümi. Sapp jääb sapipõide seisma ja tekitab kive. Meie koduloomad on aastatuhandeid olnud kodustatud ja on juba evolutsiooniliselt kohanenud mittelooduslikku toitu sööma (vähemalt osaliselt). Inimene kui loomaliik selleks kohanenud ei ole. On ju teada, et kassid paljud ei suuda enam süüa hiiri, sest neil on pankrease välissekretoorne puudulikkus arenenud evolutsiooniliselt ja nad hakkavad hiire söömise järgselt oksendama, sest ei suuda teda seedida. Mitte kõik kassid, muidugi, enamus söövad hiirt, kui saavad, kuid see on evolutiooniline tendents sellel loomaliigil – suutmatus süüa looduslikku toitu. Inimesel seda (veel) ei ole, see võtab samuti aega aastatuhandeid, et me jõuaksime tabletitoiduni, millega meil on hea olla ja tervis korras.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma just seda tahtsingi öelda, et kaalikat, porgandit ja keefiri (või midagi sellist) peab juurde sööma. Ega’s ainult kiudained ei taga seedesüsteemi normaalset tööd. Massi on vaja, toidumassi, mis täidab soole, sest muidu tekib soole peristaltikahäire ja tekib kõhukinnisus.

Seda massi tuleb poolest kilost pulbrist või 600 grammist krõbinatest ilmselt kõhtu piisavalt. Arvutasin ju eespool, kui palju tuleb neid graanuleid tarbida, et energianorm kätte saada. Ei ole vähe.

Meie koduloomad on aastatuhandeid olnud kodustatud ja on juba evolutsiooniliselt kohanenud mittelooduslikku toitu sööma (vähemalt osaliselt). Inimene kui loomaliik selleks kohanenud ei ole.

Palun selgita, millist mittelooduslikku toitu meie koerad-kassid 100 või 50 aastat tagasi sõid? Minu arusaama järgi hakkasid koerad-kassid mittelooduslikku toitu sööma Eestis 90-ndatel, mujal maailmas varem, ilmselt 80-ndatel või ehk 70-ndatel ning suht üleöö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel tootel poleks turgu. Sest paksud, kes peaksid sellist toodet tarbima, eelistavad rämpstoitu.
Aga normkaalulised suudavad ise poest tavalist toitu osta. Ei pea kuivtoitu sööma.
Nii lihtne see ongi.
Lugege erinevaid foorumeid, kuidas ülekaaluliste aju töötab – tema sööb oma “kavajärgse” toidu sisse ja siis õgib veel maiustusi ja head-paremat otsa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellel tootel poleks turgu. Sest paksud, kes peaksid sellist toodet tarbima, eelistavad rämpstoitu.

Aga normkaalulised suudavad ise poest tavalist toitu osta. Ei pea kuivtoitu sööma.

Nii lihtne see ongi.

Lugege erinevaid foorumeid, kuidas ülekaaluliste aju töötab – tema sööb oma “kavajärgse” toidu sisse ja siis õgib veel maiustusi ja head-paremat otsa.

Seda üritataksegi teemaalgatajale öelda, et point on hoopis muus. Söögisõltlase aju töötab teisiti ja see idee, mis temal on ei ole kindlasti jätkusuutlik ja tulemusiandev. Söögisõltlasel on ju ISU, mida on vaja rahuldada. Ja mitte ükski krõbusk (olgu see nii tasakaalustatud ja täisväärtuslik kui tahes) seda ei muuda.

Erinevalt teemaalgatajast oskavad paljud söögisõltlased ja/või ülekaalulised endale ise tervisliku ja täisväärtusliku menüü kokku panna. Ehk siis teadmised on olemas, kuid ISU tõttu on nende praktikasse rakendamine väga raske. Osad saavad hakkama, aga suurem osa põrub, ja korduvalt. Ja siis kujutatakse ette, et on olemas mingi imetablett(krõbusk), mis hoobilt kõik ära lahendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii lihtne see ongi.

Sellel tootel oleks turgu, kui see rahuldaks ka muid vajadusi/tahtmisi kui ainult vajalik kalorite hulk. Ülekaalulised ei söö väga sageli ainuüksi sellepärast, et kõht on tühi. Seal on mängus ikka suuremad probleemid, millest ongi keeruline jagu saada ning mida ükski toitumiskava või kiirelt tarbitav kuivtoit ei lahenda. Kui pakkuda paksudele ainult kuivtoitu ja kiireid lahendusi ilma õpetamata neid tavalise toidu vahel valima ning tavalist toitu ka valmistama, siis ülekaalulisuse probleem ei leiagi kunagi lahendust.

Ka paksud on inimesed ning ei pea tarbima toodet, mis ei anna midagi maitsemeelele ning mida ei olegi võimalik järjepidevalt edukalt tarbida. Proovi ise pikema aja jooksul tarbida toidukorra asenduseks näiteks pulbritest tehtavaid kokteile, neid juba praegu turul mitmeid erinevaid brände. Hiljemalt nädalaga tahaksid sa nende joomise peale mõeldes lihtsalt öökida, sest üksluisus muserdab just vaimselt. Seega ongi kergem rämpstoiduni jõuda ning kuivtoit ei ole kuidagi lahenduseks ülekaalulisusele.

Sõltlase aju töötabki ju teistmoodi. Kui sa võtad sõltlast ainult mittesõltlase malli järgi ning eeldad, et ta peaks kõigega samamoodi hakkama saama kui mittesõltlased, siis oled kahjuks eksiteel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Stressirikkaks perioodiks peakski juba varem ette valmistuma. Ei ole ju keeruline võtta ühel hetkel see paar minutit ning panna kokku kindlad tasakaalustatud retseptid, mida saaks siis stressirikkal perioodil koheselt kasutada. Ei pea hakkama iga kord otsast peale. Varu põhitoiduaineid, mida saab koheselt kapist võtta, näiteks erinevad kuivained. Hoia külmikus valmis kauasäilivaid toiduaineid, mida lisandina kasutada. 20 minutit toiduvalmistamiseks ikka ju leiad? Tee vabamal ajal mitu portsu valmis ja pane sügavkülma.

Olen avatud nõuannetele, kuidas 20 minutiga terve päeva toit valmistada. Parim, mis ma olen suutnud, on endale mitmeks päevaks suur potitäis suppi keeta, aga ei tundugi erilist vahet ju, kas süüa nädal aega mitu korda päevas sama suppi või segada endale pulbrist jooki. Ilmselt on toitained ja vitamiinid viimases isegi paremini tasakaalus ning ajakulu kindlasti väiksem.
Mulle sobiks selline toode just periooditi kasutamiseks, nii kuu või maksimaalselt paar järjest, siis mässaks jälle tavatoiduga 🙂 Küsimus pole ju selles, et muudmoodi ei saaks, aga selline kuivtoit oleks lihtsam, kiirem ja muretum.

Võimalik, et toidusõltlastele ei ole sellest tõesti mingit kasu, aga ega kõik ei toidusõltlased. Ma olen kindel, et selliste toodete kasutajaskonnas on päris palju ala- ja normaalkaalulisi inimesi, kes ei tegele kogu aeg toidust mõtlemisega. Ammugi ei ole kõik ülekaalulised toidusõltlased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda üritataksegi teemaalgatajale öelda, et point on hoopis muus. Söögisõltlase aju töötab teisiti ja see idee, mis temal on ei ole kindlasti jätkusuutlik ja tulemusiandev.

Vabandust, et prouade arukasse diskussiooni paksude hingeelu üle sekkun, kuid julgen siiski jääda oma arvamuse juurde, et ma ise tean paremini, mida mulle vaja on ja mis mind aitaks ning mis mitte. Ma ei arvagi muidugi, et prouad mind usuks. Selge see, et nemad teavad enda arust maailmast kõike, eriti hästi seda, kuidas paksude aju töötab ning mida nad suudavad ja mida mitte.
Ja, prouad, marss nüüd trenni. Endiselt – see ei ole paksuteema. Kui teil kuivtoidu enda kohta midagi arukat (või lolli) öelda on, siis – welcome.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda üritataksegi teemaalgatajale öelda, et point on hoopis muus. Söögisõltlase aju töötab teisiti ja see idee, mis temal on ei ole kindlasti jätkusuutlik ja tulemusiandev.

Vabandust, et prouade arukasse diskussiooni paksude hingeelu üle sekkun, kuid julgen siiski jääda oma arvamuse juurde, et ma ise tean paremini, mida mulle vaja on ja mis mind aitaks ning mis mitte. Ma ei arvagi muidugi, et prouad mind usuks. Selge see, et nemad teavad enda arust maailmast kõike, eriti hästi seda, kuidas paksude aju töötab ning mida nad suudavad ja mida mitte.

Ja, prouad, marss nüüd trenni. Endiselt – see ei ole paksuteema. Kui teil kuivtoidu enda kohta midagi arukat (või lolli) öelda on, siis – welcome.

Sa ei oska näha puude taga metsa. Seda üritavadki osad sulle öelda. Sa ei mõista seost põhjuse ja tagajärje vahel.

Mina ei ole paks. Või noh, perekooli mõistes vist olen kah (170/55). Võtan sõna seetõttu, et pean koguaeg selle teemaga silmitsi seisma. Kaalu hoidmine on peaaegu sama raske kui kaalu alandamine. Kõik ülesööja mõtted ja tunded on mulle tuttavad. Sellepärast ka tean, et ükski imetablett, -kreem või -krõbusk probleemi ei lahenda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaaluprobleemidega inimestele oleks see ju väga suur kergendus, saaks lihtsa vaevaga päevaratsiooni välja arvutada ja sisse tõmmata – ja asi korras.

No aga miks on teemaalgatuses siis mainitud kaaluprobleemi, kui tuleb välja, et see pole paksuteema. Kas probleem on siis selles, et inimene on liiga kõhn? Või selles, et on normaalkaalus aga tahaks olla hoopis paks?

Aga nagu ma ütlesin, “inimeste krõbinad” on matkapoes müüa, mine ja osta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üleüldse, inimene on kõigesööja loom, umbes nagu siga. Seetõttu ka koera või kassi krõbinad sobivad inimesele suurepäraselt, kui midagi paremat käepärast pole. Paljud inimesed söövad aastaid ja isegi aastakümneid väga ühekülgselt, ei tule see surm nii kergesti. Kolmsada aastat tagasi oli keskmisel eestlasel valida vaid mõne toiduaine hulgast, talvel mingit salatit ega puuvilja ei söödud, vitamiinid saadi sisuliselt hapukapsast ainult. Sedagi ei söödud teadlikult, sest mõisteid “vitamiin”, “makrotoitaine” ja “kilokalor” polnud veel leiutatud. Ja vaadake oma esivanemate sünni ja surma aastaid kirikuraamatutest, elati ka sedasi 70-90-aastaseks (kes Suure Nälja aja üle elasid).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga miks on teemaalgatuses siis mainitud kaaluprobleemi, kui tuleb välja, et see pole paksuteema

Sest see oli näide. Üks võimalik selliste krõbinate kasutusala. Kasutusalasid on teisigi – laisad inimesed, kiired ajad, vegan jne.

Sa ei oska näha puude taga metsa. Seda üritavadki osad sulle öelda. Sa ei mõista seost põhjuse ja tagajärje vahel.

Vat-vat, just-just. Mina ei mõista, aga sina ju ometi eemalt mõistad ja tead. Usu mind, tegelikult on nii – sina tead SIND puudutavat minust paremini – ja mina tean MIND puudutavat sinust paremini. Näen nii puid kui metsa ja olen piisavalt elukogenud ning analüüsivõimeline, et iseennast puudutavas osas suuta teha adekvaatseid järeldusi. Kui ma ütlen, et minu puhul selline toitumine toimiks, siis palun ole nii kena ja võta see teadmiseks, mitte ära hakka mulle vastupidist tõestama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingid pulbrid olid ka vahepeal Selveris müügil. Küll tuli segada külma veega kokteiliks või kuuma veega supiks. Pidi asendama toidukorra sellega ja sisaldama kõike vajalikku.
Ütleks ka, et suht rõveda maitsega olid ja pikalt neid tarbida ei kannatanud. Mul hakkas lõpuks nii vastu, et jäidki järgi.
Eks need krõbuskid oleks ju ka suht rõvedad maitselt. Pole ju neid pulbreid suudetud söödavaks teha, mis siis veel krõbuskitest. Sööge näiteks neid valgubatoone. Mõnel on kohe selline imelik tekstuur – paneb mõtlema, et millest see üldse tehtud on.
Võite ju lihtsat võileiba süüa. Korralik täistera leib, sink peale koos salatilehe ja tomati, kurgiga. Kas ta nüüd kõike sisaldab, mis vaja, aga peaks ju normaalne olema ja päris kiiresti valmistatav. Kunagi varem pole viitsitud toidu üle nii palju juurelda, kui praegu. Kusjuures vanasti polnud neid ülekaalulisi ka nii palju. Võib-olla olete sattunud hoopis ärikate turundusmeetmete küüsi – kujutate endale ette, et teile on vaja mingit kindlat toitu, kus oleks arvutatud välja täpsed vahekorrad. Mitte kunagi varem pole selliseid arvutusi vaja läinud ja inimesed on elusad ning terved.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hei sina, kelle postitust ma uuesti otsida ei viitsi, aga kes sa kirjutasid, et sulle ei meeldi ise süüa teha, ning tahaksid, et keegi sinu eest seda teeks — see teenus on Eestis olemas.

https://www.smartfood.ee/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võite ju lihtsat võileiba süüa. Korralik täistera leib, sink peale koos salatilehe ja tomati, kurgiga. Kas ta nüüd kõike sisaldab, mis vaja, aga peaks ju normaalne olema ja päris kiiresti valmistatav. Kunagi varem pole viitsitud toidu üle nii palju juurelda, kui praegu. Kusjuures vanasti polnud neid ülekaalulisi ka nii palju. Võib-olla olete sattunud hoopis ärikate turundusmeetmete küüsi – kujutate endale ette, et teile on vaja mingit kindlat toitu, kus oleks arvutatud välja täpsed vahekorrad. Mitte kunagi varem pole selliseid arvutusi vaja läinud ja inimesed on elusad ning terved.

Näiteks, tänapäeva kulturismist mõjutatud toitumiskavad näevad ette, et kaalutakse grammi pealt oma söögid ära, süüakse teatud asju ja teised on tabud ja kui sa seda ei tee, siis oled, kõmmdi, paks. … Aga samas oma aja rammumehed Lurich või Hackenschmidt sõid nagu tolle aja keskmine jõukam mees, kilokaloritest või makrotoitainetest nad ei saanud midagi teada. Ja treeningkavad, seeriad, kordused, raskused; aeroobne või anaeroobne … need olid vastavalt sellele, kui suured kivid või kaaluvihid parasjagu käepärast olid ja mis täna pähe tuli. Sellise toitumise ja trenni pealt arendatud füüsisega võib igaüks tutvuda, see on näha vanadel fotodel ja raiutud ka kivisse.

Hackenschmidt
Lurich

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üleüldse, inimene on kõigesööja loom, umbes nagu siga. Seetõttu ka koera või kassi krõbinad sobivad inimesele suurepäraselt, kui midagi paremat käepärast pole. Paljud inimesed söövad aastaid ja isegi aastakümneid väga ühekülgselt, ei tule see surm nii kergesti. Kolmsada aastat tagasi oli keskmisel eestlasel valida vaid mõne toiduaine hulgast, talvel mingit salatit ega puuvilja ei söödud, vitamiinid saadi sisuliselt hapukapsast ainult. Sedagi ei söödud teadlikult, sest mõisteid “vitamiin”, “makrotoitaine” ja “kilokalor” polnud veel leiutatud. Ja vaadake oma esivanemate sünni ja surma aastaid kirikuraamatutest, elati ka sedasi 70-90-aastaseks (kes Suure Nälja aja üle elasid).

No seal kirikuraamatutes on ikka väga palju noorelt surnud inimesi. Need on üksikud, kes väga vanaks elasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind jäi selle teema pealkiri kummitama. Selle toidu nimi ei peaks mitte olema Royal Human, vaid Royal Homo.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind jäi selle teema pealkiri kummitama. Selle toidu nimi ei peaks mitte olema Royal Human, vaid Royal Homo.

Tõsi.

No seal kirikuraamatutes on ikka väga palju noorelt surnud inimesi. Need on üksikud, kes väga vanaks elasid.

Need noorelt surnud ei surnud kindlasti mitte toitumishädadesse, vaid haigustesse – sarlakid, rõuged, kopsupõletikud, gripp, leetrid jne. Üldjoontes oli ikka nii, et kuigi keskmine eluiga kõiki sünde arvestades oli palju madalam kui praegu, siis tuli see suur erinevus peamiselt lapseea surmade arvelt. Lastest surid pea pooled. Kes täiskasvanueani elas, see elas ikka vanaks, 60-70 oli tavaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun selgita, millist mittelooduslikku toitu meie koerad-kassid 100 või 50 aastat tagasi sõid? Minu arusaama järgi hakkasid koerad-kassid mittelooduslikku toitu sööma Eestis 90-ndatel, mujal maailmas varem, ilmselt 80-ndatel või ehk 70-ndatel ning suht üleöö.

No eks siis selgitan. Kass on kodustatud umbes 10000 aastat tagasi, siis hakkas see loomaliik elama inimasustuste juures ja võõrdus iseseisvast metsikust elust. Kass hakkas toiduks saama inimeste toitu, st (kuum)töödeldud liha, juurvilju, leiba, kala (kala kass ise loodusest kätte ei saa). Tasapisi hakkas kassi toidulaud muutuma (kuigi hiired ja linnud jäid ka alles) ja selle 10000 aasta jooksul on kassi seedetrakti funktsioneerimine muutunud selles suunas, et nad (osaliselt) ei talu enam toorest toitu, mida nad varem said ise loodusest. Ei ole vaja oma mõttega kohe krõbinate juurde hüpata. Evolutsioon ei toimu tõepoolest mitte 30 aastaga, selge see.
Sama juhtus koertega. Koer on kodustatud u 30000-40000 aastat tagasi, kassist palju varem.
Ka inimesel ei ole loota, et oma praeguse toitumise juures saame me hopsti ühe hetkega muutuda mahulist täitmist vajava seedesüsteemiga liigist mingiks tabletitoitujaks (keegi siin eespool igatses seda maagilist tabletti, millest piisab terve olemiseks). Loogika nagu ütleb, et selleks peaks inimese peen- ja jämesool mõlemad muutuma tunduvalt lühemateks, sapipõis üldse taandarenema jne. See tagaks tabletitoitumise tõrgeteta toimimise. Evolutsioon aga on aeglane. Inimesel on isegi kihvad ju alles (silmahambad, üleval kolmandad), kuigi nüüd on nii popp olla vegan. Mida teeb vegan kihvadega? Kihvadega rebitakse liha ja hoitakse saaklooma kinni ja surmatakse teda- me oleme omnivoorid, mitte veganid, kuigi meie hambad juba ongi taandarenemas (aga näed, kui kaua see aega võtab). Ka sapp on vajalik loomse toidu seedimiseks (rasv), mitte kapsa seedimiseks. Kuni meil on sapi kogumise reservuaar olemas, ei ole me veganid. Me oleme iseenda poolt kunstlikult veganiteks mõeldud, mitte tegelikult veganid ega taimetoitlased.
Loodan, et olin abiks (kuigi seda kõike on ju koolis õpetatud, ei?).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nime ei mäleta, aga on pulbrikotikesed ju küll, mis vaja vees lahustada ja sisse juua ja magu täis tükiks ajaks. Tekitabki täiskõhutunde. Kunagi proovisin nendega dieeti teha. Maitse on muidugi jube. Samas kui põhiline on see, et oleks magu täis ja toidule raiskaks vähem raha, siis sobib ju küll 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loodan, et olin abiks (kuigi seda kõike on ju koolis õpetatud, ei?).

Ei, sa ei olnud abiks. Sa räägid innustunult kasside ja koerte toitumise muutumisest peale kodustamist, kuid toortoidult töödeldud toidule üleminek pole ju teemaks. Ka inimene läks toortoidult üle töödeldud toidule ja seda palju enne kui koerad-kassid. Meie teemaks on krõbinad (ja mitte tabletitoit) ning siin on küsimus endine: miks koerad-kassid suutsid ilma mingi erilise üleminekuajata hakata krõbinasööjateks, kuid inimene ei peaks suutma? Kordan veelkord, et massi ja mahus pole ju küsimus, seda on pooles kilos pulbris piisavalt. Ja kui sa nüüd veel täpsustaksid, miks peaks krõbinate söömisel sapipõis taandarenema või kõhunäärmega midagi juhtuma? Mis kujul toitained makku sisenevad, mis tähtsust sel on? Rasvade, valkude, süsivesikute lagundamiseks on ensüüme vaja täpselt samamoodi kui praegu toitudes, maohappesust on täpselt samamoodi vaja tasakaalustada kui praegu.
Ühesõnaga – su jutt sisaldab palju sõnu, kuid mõte on jäänud lisamata.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?