Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 106 )

Teema: Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Postitas:
Kägu

Kõik need aastatuhanded mis olid enne leivapoodide ja külmkappide leiutamist, küpsetas iga pere omale ise leiba ja leivavilja hoiti viljasalves aidas või sahvris. Victor-tüüpi hiirelõkse veel polnud, nii hoidsid kassid kahjurite arvukuse kontrolli all ja tagasid selle, et kevadeks ei olnud salves järel ainult roti sitt. Rottide-hiirte külluse tõttu puudus vana aja inimesel täielikult vajadus kasse toita.

Lossides-paleedes peeti tühist osa kõigist kassidest ja samas olid viljasalved, rotid ja hiired ka lossides.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen avatud nõuannetele, kuidas 20 minutiga terve päeva toit valmistada. Parim, mis ma olen suutnud, on endale mitmeks päevaks suur potitäis suppi keeta, aga ei tundugi erilist vahet ju, kas süüa nädal aega mitu korda päevas sama suppi või segada endale pulbrist jooki. Ilmselt on toitained ja vitamiinid viimases isegi paremini tasakaalus ning ajakulu kindlasti väiksem.
Mulle sobiks selline toode just periooditi kasutamiseks, nii kuu või maksimaalselt paar järjest, siis mässaks jälle tavatoiduga 🙂 Küsimus pole ju selles, et muudmoodi ei saaks, aga selline kuivtoit oleks lihtsam, kiirem ja muretum.

Võimalik, et toidusõltlastele ei ole sellest tõesti mingit kasu, aga ega kõik ei toidusõltlased. Ma olen kindel, et selliste toodete kasutajaskonnas on päris palju ala- ja normaalkaalulisi inimesi, kes ei tegele kogu aeg toidust mõtlemisega. Ammugi ei ole kõik ülekaalulised toidusõltlased.

Terve päeva ju üht ja sama toitu ei söö, see tüütaks väga ruttu ära. Mina arvestangi 20 minutit ettevalmistuseks, kui teen suppe, pajaroogi, hautisi jne. Puhastamine, koorimine, tükeldamine, maitsestamine ja multipotis haudub see toit täitsa ise valmis. Ei pea pidevalt kontrollima ega segama. Mingi küpsetise ettevalmistamiseks ei kulu ka rohkem kui 20 minutit kui sedagi, ahjus küpseb see ise edasi ja jagub mitmeks korraks.

Neid asju saabki teha koguseliselt rohkem ette, panna sügavkülma ja vajadusel soojendada. Kui keegi nüüd kurdab, et talle ei maitse ülessoojendatud toit, siis polegi midagi teha, sellisel juhul peabki värske toidu valmistamiseks rohkem aega leidma.

Kui teen paar korda nädalas sellist toekamat toitu korraga 3-4 portsu, siis muud toidukorrad ei pea ju olema keerulised. Hommikupudru saab valmis 5 minutiga, omleti jaoks ei kulu ka palju aega, erinevaid võileibu saab ka täiesti tervislikult ja tasakaalustatult kiiresti valmistada, maitsestamata jogurti sisse marjade, müsli ja mee segamine ei võta samuti kaua aega. Võib valmistada toorputru, selle eelmise päeva õhtul valmis segada ja hommikul süüa. Poest saab näiteks koheselt valmis söömiseks leiba, sepikut, kodujuustu, sülti, erinevaid juuste, sinke, kala, ilma lisatud suhkruta piimatooteid, värskeid ja kuivatatud puuvilju, tooreid juurvilju, toorsalateid, pähkleid ja seemneid jne. Kombineeri neid toekamate toiduainetega ja ongi koheselt midagi söömiseks valmis.

Näiteks muna saab mitmeks portsuks ette keeta, samuti küpsetada kanafileetükke, kanakintsu, seafileed, veist, kala. Keeta valmis ja jagada portsjoniteks tatar, oder jne, säilivad sügavkülmas väga hästi. Toorete aed- ja juurviljade tükeldamine ei võta väga palju aega, salatilehed saab minutiga valmis rebida, lisa muna, liha, teravili, sorts head õli või jogurtist segatud kastet ja maitseaineid ning ongi toitev salat valmis. Lõputult on võimalusi, kuidas ühe retseptiga võib valmistada erinevatest toiduainetest erinevaid toite – kõike vastavalt isule ja tujule ning võimalustele.

Kõige selle peale mõtlen korra nädalas, kui teen järgmiseks nädalaks menüü valmis. Ma ju tean, mis toiduaineid mul kodus on ja mida oleks juurde vaja. Arvestan oma isudega ning saan tahtmise korral oma menüü kiirelt ümber mängida. Toitu valmistan jooksvalt, kuid mitte kunagi ahju või pliidi ees orjates. Ma olen ka mugav inimene, laisk isegi ja ei viitsi oma aega toiduvalmistamisele kulutada. Seetõttu ongi mul rohkem kasu ette mõtlemisest ja varude kogumisest. Kui leian vabama hetke, siis valmistangi suurema portsu. Kui aega on vähem, kasutan sügavkülma varusid ja poest kohe ostetavaid toiduaineid. Iga toidukord on mul erinev toit ning selle ette valmistamine ei aja mind hulluks.

Ma tõsiselt kahtlen, kas suudaksid neid pulbreid kuu-kaks järjest tarbida. Päevas on ju ikkagi mitu toidukorda. Need joogid hakkavad väga ruttu vastu, sest tegemist on ikkagi keemiaga. See maitseb võltsilt ja üsna sageli on kas mingi ebameeldiv kõrval- või järelmaitse. Aga sellised tooted on juba praegu olemas, lisa vett, piima, keefiri jne ja saabki toidukorra tehtud. Kombinatsioonis tavalise toiduga ongi see hea võimalus oma toidulauda rikastada ja kergemini läbi ajada, kui soov on selline.

Toidule mõtlevad ju kõik inimesed, muud moodi elus ei püsi. Nii toidusõltlased kui inimesed, kes teevad tervele perele süüa, kes jälgivad piinliku täpsusega toitumiskava, kes lihtsalt midagi hamba alla tahavad leida. Sellele ei pea eriti mõtlema inimesed, kes käivad lihtsalt poest valmistoitu ostmas või regulaarselt kuskil sööklas. Siis võetakse seda, mille järele isutab ning ära jääb valmistamisega seotud vaev. Kuid päris ilma toidule mõtlemata elada ei saa.

Ka siis mõtleksid sa toidule, kui tarbiksid kõikide toidukordadena kuivtoitu või pulbrijooke. Sest hakkad ootama oma järgmist toidukorda. Sest siis tahaksid tunda erinevaid tekstuure, erinevaid lõhnu ja maitseid – toitumine ei ole pelgalt oma portsjoni kiire alla kugistamine. Varasemad kogemused ja harjumused ei kao nii kiiresti, isegi kui sa mõtled, et saaksid hakkama. Kuivtoit ja pulbrijook ei hakka vist kunagi asendama tõelist täisväärtuslikku toidukorda, kui just inimkond omadega väga rappa ei jookse. See ei tähenda, et kuivtoitu ja pulbrijooke ei võiks tahtmise korral tarbida, küll need ka mingil hetkel rohkem massidesse jõuavad, suure tõenäosusega putukatest saadud toitainete põhiselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ka siis mõtleksid sa toidule, kui tarbiksid kõikide toidukordadena kuivtoitu või pulbrijooke. Sest hakkad ootama oma järgmist toidukorda.

See ei pea kusjuures nii olema. Kui kõht on täis, siis ei ole vaja mingit toidukorda oodata. Eriti veel siis, kui toit ei ole nii meeldiva maitsega, et seda oodata.
Toidust mõtlevad siiski rohkem sõltlased. Tavalised inimesed teevad sööki vastavalt külmkapi sisule või isudele. Toidu peale hakkab mõtlema siis, kui kõht tühjaks läheb. Mitte ei unistata pidevalt söömisest. See pidev unistamine viitab toitumishäirele juba.
Toitumissõltuvusest on võimalik lahti saada. Tuleb vältida teatud toiduaineid. Doktor google aitab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Söögisõltlasel on ju ISU, mida on vaja rahuldada.

Mitte ainult ISU, vaid ka söömine kui TEGEVUS.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sõjaväes tarbitaksegi kuivtoitu, eriti just metsas õppustel. Aga väiksesse pakikesse (no 200 g ehk) lisatakse kuuma vett ja voila, puder jms söök valmis, 1000 – 1500 kilokalorit sees. Teil pojad pole veel armee-ealised? Need pole kusjuures sugugi pahad, hea maitsega ja sisaldavad pähkleid-värke kalorite saamiseks. Aga kas neid kogu aeg suudaks süüa, ei usu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hommikupudru saab valmis 5 minutiga

Vat see koht on mind eluaeg hämmastanud, kuidas inimestel saab puder valmis hommikul muretult ja mõne minutiga. Kui muidugi teete kiirputru, siis teine asi, aga “õige” puder võtab ju ikka oma 15 min. Kõigepealt ootad piima keema minekut 5 min, siis paned helbed sisse, keedad mõne minuti, siis veel haudub. Kus see 5 min teil on? Müstika.
Ja siis on see puder ju sedavõrd tuline, et kohe süüa ei saa, söömisele läheb veel 10 min. Kui osavalt multitaskida, siis muidugi saab panna piima keema, käia ise duši all (kui tead täpselt, mitu minutit läheb kuni piima üle keemiseni), siis panna helbed sisse, ajada lapsed üles, segada korra putru, ajada uuesti lapsed üles … jne. 🙂 Aga mina ei jaksa seda kõike ühel tööpäeva hommikul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See ei pea kusjuures nii olema. Kui kõht on täis, siis ei ole vaja mingit toidukorda oodata. Eriti veel siis, kui toit ei ole nii meeldiva maitsega, et seda oodata.
Toidust mõtlevad siiski rohkem sõltlased. Tavalised inimesed teevad sööki vastavalt külmkapi sisule või isudele. Toidu peale hakkab mõtlema siis, kui kõht tühjaks läheb. Mitte ei unistata pidevalt söömisest. See pidev unistamine viitab toitumishäirele juba.
Toitumissõltuvusest on võimalik lahti saada. Tuleb vältida teatud toiduaineid. Doktor google aitab.

Kui mõtled sellest ebameeldiva maitsega toidust nagu tüütust kohustusest, siis ikkagi mõtled sa selle juures toidule. See ei ole sõltuvuskäitumine vaid normaalse inimese moodi mõtlemine. Ka tavalised inimesed peavad oma külmkapi varusid täiendama ning see on samuti toidule mõtlemine. Enne kõhu tühjaks minemist mõtled samuti järgmisele toidukorrale – kuhu näiteks lõunat sööma minna, mida õhtuks toiduks valmistada, mis endale, lastele ja abikaasale meeldiks süüa. See ei ole pidevalt söömisest unistamine ega toitumishäire vaid inimeste täiesti tavaline elu. Toitumishäire ja sõltuvuskäitumine on ikka midagi muud.

Vat see koht on mind eluaeg hämmastanud, kuidas inimestel saab puder valmis hommikul muretult ja mõne minutiga. Kui muidugi teete kiirputru, siis teine asi, aga “õige” puder võtab ju ikka oma 15 min. Kõigepealt ootad piima keema minekut 5 min, siis paned helbed sisse, keedad mõne minuti, siis veel haudub. Kus see 5 min teil on? Müstika.
Ja siis on see puder ju sedavõrd tuline, et kohe süüa ei saa, söömisele läheb veel 10 min. Kui osavalt multitaskida, siis muidugi saab panna piima keema, käia ise duši all (kui tead täpselt, mitu minutit läheb kuni piima üle keemiseni), siis panna helbed sisse, ajada lapsed üles, segada korra putru, ajada uuesti lapsed üles … jne. 🙂 Aga mina ei jaksa seda kõike ühel tööpäeva hommikul.

Jällegi, vabanduste otsimise asemel oleks kasulikum keskenduda lahenduste otsimisele. Sellise mõtteviisiga oled juba eos alla andnud ning iga liigutus tundub üliraskena.

Hea vähemalt, kui on valikuvõimalused. Õnneks ei sunni keegi ju putru sööma. Pudru asemel saab kiiresti süüa ka midagi külma ja otse pakist.

Mina kasutan tavaliselt kaerakliisid. Üle 5 minuti sellega tõesti ei lähe. Induktsioonpliidil läheb väike kogus vedelikku keema alla minutiga, kliid podisevad paar minutit tulel, hauduvad ka minuti kaane all.

5 minutiga tõesti söönuks ei saa, tahaksin ikkagi toitu ka nautida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jällegi, vabanduste otsimise asemel oleks kasulikum keskenduda lahenduste otsimisele.

Vabandused? Kus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandused? Kus?

Pea terve tsiteeritud jutt on vabanduste otsimine, miks ikkagi hommikul putru teha ei saa:

Ja siis on see puder ju sedavõrd tuline, et kohe süüa ei saa, söömisele läheb veel 10 min.
Kui osavalt multitaskida, siis muidugi saab panna piima keema, käia ise duši all (kui tead täpselt, mitu minutit läheb kuni piima üle keemiseni), siis panna helbed sisse, ajada lapsed üles, segada korra putru, ajada uuesti lapsed üles … jne. 🙂 Aga mina ei jaksa seda kõike ühel tööpäeva hommikul.

Võimalikud lahendused:

Ärka varem üles ja valmista meelepärane puder. Kui seda teha ei taha, siis sööd jällegi midagi lihtsamat.

Kui sul on tööpäeva hommikul kodust välja minekuni ainult 5 minutit aega, siis lihtsalt ei söö putru ja kõik. Valid midagi muud meelepärast ja sööd käigupealt. Või tarbid toorputru, mille saab eelmise päeva õhtul valmis teha. Söö “õiget” putru nädalavahetuseti, kui on jaksu ja tahtmist sellega jahmerdada.

Kui lapsed on nii väikesed, et neid peab üles äratama, siis ehk polekski vaja neile harjutada hommikuti pudrusöömise harjumust. Säästate kõik aega ja vaeva. Mina ise eelistan ka valgurikkamat hommikusööki ning selle võib ka eelmise päeva õhtul ette valmistada.

Üleüldse, mida sa hommikuti siis sööd ning kas saad kõige selle tõesti 5 minutiga valmis? Või kulub hommikuti toiduvalmistamisele ja muudele toimetustele omajagu aega, mida tegelikult ikkagi saaks ka pudruvalmistamiseks kasutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigepealt ootad piima keema minekut 5 min

Induktsioonpliidil läheb piim keema alla minuti, midagi ei ole vaja oodata. Kuni kuivainet mõõdad, juba vedelik keeb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ise mikrolaineahju ei kasuta, aga paki pealt loen, et kui kiirkaerahelbeid mikros teha siis lähebki minut või paar pudru valmistamiseks. Mitte 10 minutit nagu keedupotis tehes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pea terve tsiteeritud jutt on vabanduste otsimine, miks ikkagi hommikul putru teha ei saa:

No kuidas soovid näha, eks nii ongi. Mina kirjutasin enda teada küll lihtsalt sellest, et pudru keetmine ei võta mitte 5, vaid 15 minutit, millegi otsimist näed siin vaid sina.

Induktsioonpliidil läheb piim keema alla minuti, midagi ei ole vaja oodata. Kuni kuivainet mõõdad, juba vedelik keeb.

Ma ise mikrolaineahju ei kasuta, aga paki pealt loen, et kui kiirkaerahelbeid mikros teha siis lähebki minut või paar pudru valmistamiseks.

Induktsioonpliiti ega mikrolaineahju ma ei kasuta. Eks siit tulevadki sarnased arusaamatused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuidas soovid näha, eks nii ongi. Mina kirjutasin enda teada küll lihtsalt sellest, et pudru keetmine ei võta mitte 5, vaid 15 minutit, millegi otsimist näed siin vaid sina.

Ma ise mikrolaineahju ei kasuta, aga paki pealt loen, et kui kiirkaerahelbeid mikros teha siis lähebki minut või paar pudru valmistamiseks.

Induktsioonpliiti ega mikrolaineahju ma ei kasuta. Eks siit tulevadki sarnased arusaamatused.

No kui sul on ikka kiire söögi valmistamisega siis selle nimel võibolla tasub loobuda sellest, et pudru keetmist alustatakse puude lõhkumisest ja pliita (just nimelt) alla tule tegemisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui sul on ikka kiire söögi valmistamisega siis selle nimel võibolla tasub loobuda sellest, et pudru keetmist alustatakse puude lõhkumisest ja pliita (just nimelt) alla tule tegemisest.

Peale “pliita”, induktsioonpliidi ja mikrolaineahju on söögivalmistamiseks mõned variandid veel olemas ning loomulikult ei hakka ma kodu ümber ehitama, et 15 min asemel 5 minutiga putru keeta saaks :D. Naljatilk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale “pliita”, induktsioonpliidi ja mikrolaineahju on söögivalmistamiseks mõned variandid veel olemas ning loomulikult ei hakka ma kodu ümber ehitama, et 15 min asemel 5 minutiga putru keeta saaks :D. Naljatilk.

Kui sa hommikuti nii väga putru igatsed, siis miks sa varem üles ei ärka selle keetmiseks? See 10 minutit uneaega ju nii väga oluline ei ole, kui vastutasuks selle eest saad nautida korralikku putru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa hommikuti nii väga putru igatsed, siis miks sa varem üles ei ärka selle keetmiseks? See 10 minutit uneaega ju nii väga oluline ei ole, kui vastutasuks selle eest saad nautida korralikku putru.

Müstiline teemakäsitlus sul. Meenutan, et ma kommenteerisin sinu monoloogi sellest, kui hea ja lihtne on hommikul putru keeta, läheb ainult 5 minutit – ja kommentaari mõte oli, et minul läheb 15 minutit. Kas sa nüüd avaksid oma mõttekäigu, kuidas sa siit jõudsid järelduseni, et MINA “hommikuti nii väga putru igatsen”? Ah, ära vaevu, seda mõttekäiku pole, loomulikult. Sa topid mulle juba kes teab kui mitmendat korda suhu sinu isiklikku pudru-kinnisideed – no et osta teine pliit, tõuse varem, ära otsi vabandusi, miks sa putru teha ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi saab aru, miks teemaalgataja sedasi klähvib? Kas teie arvates on tegemist nii eluolulise teemaga, et peaks üksteisel vaat, et silmad peast välja kraapima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi saab aru, miks teemaalgataja sedasi klähvib? Kas teie arvates on tegemist nii eluolulise teemaga, et peaks üksteisel vaat, et silmad peast välja kraapima?

Saan aru küll.
Ta tahab leida kinnitust iseenda välja kujunenud arvamusele, et ta on asjaolude ja harjumuste ori ja ta ei saa sinna midagi parata. Kui keegi vihjab, et on siiski võib olla võimalusi, siis ta võtab seda kui rünnakut oma status quo pihta ja võtab seda emotsionaalselt ja kaldub liialdama. No nagu see väide, et mikrolaineahju soetamine vajab terve kodu ümber ehitamist? See pole ratsionaalselt mõtleva inimese jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta tahab leida kinnitust iseenda välja kujunenud arvamusele, et ta on asjaolude ja harjumuste ori ja ta ei saa sinna midagi parata.

Tohoh. Äkki ilmestad oma mõtteid ka mõne minu tsitaadiga, mis seda mõtet kinnitaks? Eriti just see “ma ei saa sinna midagi parata” osa. Loomulikult saan ma elu muuta, siiani pole ma seda teha soovinud.
Mikrolaineahi pole muidugi üldse mingi variant. Seda ma oma majja ei soeta, ega ma 90-ndates ei ela. Ja gaasipliidist ka ei loobu selleks, et sulle meeldida ja hommikuti putru keeta.
Ja üldse – ma ei vajanud sinu toitumisnõuandeid, neid topid sa mulle ise ja poognate viisi ja kui ma neis ei vaimustu (sest sa pole midagi uut mulle rääkinud), siis nimetad mind harjumuste orjaks.
Meenutan, et teema oli kuivtoidu olemasolust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta tahab leida kinnitust iseenda välja kujunenud arvamusele, et ta on asjaolude ja harjumuste ori ja ta ei saa sinna midagi parata.

Tohoh. Äkki ilmestad oma mõtteid ka mõne minu tsitaadiga, mis seda mõtet kinnitaks? Eriti just see “ma ei saa sinna midagi parata” osa. Loomulikult saan ma elu muuta, siiani pole ma seda teha soovinud.

Mikrolaineahi pole muidugi üldse mingi variant. Seda ma oma majja ei soeta, ega ma 90-ndates ei ela. Ja gaasipliidist ka ei loobu selleks, et sulle meeldida ja hommikuti putru keeta.

Ja üldse – ma ei vajanud sinu toitumisnõuandeid, neid topid sa mulle ise ja poognate viisi ja kui ma neis ei vaimustu (sest sa pole midagi uut mulle rääkinud), siis nimetad mind harjumuste orjaks.

Meenutan, et teema oli kuivtoidu olemasolust.

Ahaa, mikrolaineahju ei soeta sa seepärast, et mikros toidu soojendamine-valmistamine ei ole enam moes. Väga ratsionaalne.

No kas sa eile õhtul juba ostsid matkapoest inimeste kuivtoitu nagu ma soovitasin?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahaa, mikrolaineahju ei soeta sa seepärast, et mikros toidu soojendamine-valmistamine ei ole enam moes. Väga ratsionaalne.

Ei. Mikrolaineahju ei soeta ma seepärast, et see ei ole kuigi tervislik toiduvalmistamise viis. Veider, et sa seda ise ei taipa.

No kas sa eile õhtul juba ostsid matkapoest inimeste kuivtoitu nagu ma soovitasin?

Ei, emme. Ei ostnud. Täna ka ei osta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei. Mikrolaineahju ei soeta ma seepärast, et see ei ole kuigi tervislik toiduvalmistamise viis. Veider, et sa seda ise ei taipa.

Ei, emme. Ei ostnud. Täna ka ei osta.

Aga vähemalt oled nüüd teadlik, et on müügil?

Kuskohast sa võtad, et kuivtoit on tervislikum kui mikrolaineahjus tehtud toit?

Kas peab sedasi plärtsuma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga vähemalt oled nüüd teadlik, et on müügil?

Et müügil on kukesupid ja muu taoline kraam, oli mulle teada ka varem. See polnud vastus minu küsimusele, mitte neid ei pidanud ma teemas silmas.

Kuskohast sa võtad, et kuivtoit on tervislikum kui mikrolaineahjus tehtud toit?

Kuivtoidu tervislikkust ma praegu uuringi. Mikrolaine ahju ebatervislikkus on ammu teada. Seega peaks vastus käes olema, miks ma mikrolaineahju ei soeta kuivtoidu uurimise asemel?

Kas peab sedasi plärtsuma?

Plärtsumist kujutad sa ette. Mina vastan su pikkadele teemast mööda heietustele väga kannatlikult ja rahulikult, kohati huumoriga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müstiline teemakäsitlus sul. Meenutan, et ma kommenteerisin sinu monoloogi sellest, kui hea ja lihtne on hommikul putru keeta, läheb ainult 5 minutit – ja kommentaari mõte oli, et minul läheb 15 minutit. Kas sa nüüd avaksid oma mõttekäigu, kuidas sa siit jõudsid järelduseni, et MINA “hommikuti nii väga putru igatsen”? Ah, ära vaevu, seda mõttekäiku pole, loomulikult. Sa topid mulle juba kes teab kui mitmendat korda suhu sinu isiklikku pudru-kinnisideed – no et osta teine pliit, tõuse varem, ära otsi vabandusi, miks sa putru teha ei saa.

Sa kurtsid, kuidas sa ei jaksa hommikuti putru keeta, sest on kiire ja palju asjatoimetusi. Varem ärgates saaksid rahulikult nende asjatoimetustega tegeleda ja ka putru keeta. Vahet ju ei ole, kas selleks läheb 5 või 15 minutit. See ongi lahendus, kui soovid putru süüa. Mina söön seda, mida tahan ja arvestan ka ajakuluga. Sina tee ka seda, mida tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#2973094:

Müstiline teemakäsitlus sul. Meenutan, et ma kommenteerisin sinu monoloogi sellest, kui hea ja lihtne on hommikul putru keeta, läheb ainult 5 minutit – ja kommentaari mõte oli, et minul läheb 15 minutit.

Minu meelest on konkreetne kommentaator lihtsalt toitumiskavade koostajate poolt ajupestud. See sama tegelane, kes erinevate teemade all kommenteerib, et temal on toitumishäire ja peab jälgima täpset toitumiskava vms.
Võib-olla ma eksin ka.

Meelde on jäänud see jutt, et kogu aeg mõeldakse toidust.

Mina arvan ka, et kui selline kuivtoit oleks, siis ei mõtleks keegi üldse toidust. Lihtsalt teatud kella ajal võtaks oma pakikese sisse ja oleks mure murtud.
Probleemiks võiks tõesti saada see massi küsimus – teatud kogus toitu peaks liikuma läbi soolte, et seedimine normaalselt toimiks. Siis ei saa see toidu pakikene olla väga väike koguseliselt ning peab olema nauditav. Sest kes see sooviks mingit saepuru suures koguses närida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

aga “õige” puder võtab ju ikka oma 15 min. Kõigepealt ootad piima keema minekut 5 min, siis paned helbed sisse, keedad mõne minuti, siis veel haudub. Kus see 5 min teil on? Müstika.

No ma ei tea, mina teen putru vee, mitte piimaga, aga kuni vesi või piim keem läheb, ei pea ju niisama seda jõllitama, samuti pudru haudumise ajal – samal ajal saab ju midagi seal kõrval teha, kasvõi riidesse panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, mina teen putru vee, mitte piimaga, aga kuni vesi või piim keem läheb, ei pea ju niisama seda jõllitama, samuti pudru haudumise ajal – samal ajal saab ju midagi seal kõrval teha, kasvõi riidesse panna.

Piima peab justnimelt jõllitama, kui ei soovi igal hommikul pliiti ülekeenud piimast pesta.

Sa kurtsid, kuidas sa ei jaksa hommikuti putru keeta, sest on kiire ja palju asjatoimetusi.

Ei. Mina ei kurtnud midagi. Mina imestasin, kuidas inimesed 5 minutiga pudru keedetud saavad. Mina saan 15-ga ja see on liiga pikk aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei. Mina ei kurtnud midagi. Mina imestasin, kuidas inimesed 5 minutiga pudru keedetud saavad. Mina saan 15-ga ja see on liiga pikk aeg.

Jutt laste mitmekordsest üles äratamisest ja pudru segamisest kui on nii kiire-kiire kõlas küll kurtmisena.

Aga ikkagi, mida sa siis hommikuti sööd, kui ei leia isegi 15 minutit toidu valmistamiseks? Ise võid ju muidugi ainult kohvi juua (kas kohvivesi keeb kiiremini kui pudrupiim, kas pakist puru võtmine läheb kiiremini kui pakist helveste võtmine), kuid lapsi ju ikka hommikul millegagi toidad?

Ka võileibade valmistamiseks kulub aega, muna praadimiseks peab ka panni soojendama ja seal juures valvama. Kuidas nende tegemine siis kiiremini läheb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun ära räägi teemast mööda. Meenutan, et teema oli kuivtoidu olemasolust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ikkagi, mida sa siis hommikuti sööd, kui ei leia isegi 15 minutit toidu valmistamiseks? Ise võid ju muidugi ainult kohvi juua (kas kohvivesi keeb kiiremini kui pudrupiim, kas pakist puru võtmine läheb kiiremini kui pakist helveste võtmine), kuid lapsi ju ikka hommikul millegagi toidad?

Ka võileibade valmistamiseks kulub aega, muna praadimiseks peab ka panni soojendama ja seal juures valvama. Kuidas nende tegemine siis kiiremini läheb?

Kuidas kogu see arutlus teemasse puutub?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?