Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?

Postitas:
Kägu

Mina arvan ka, et kui selline kuivtoit oleks, siis ei mõtleks keegi üldse toidust. Lihtsalt teatud kella ajal võtaks oma pakikese sisse ja oleks mure murtud.

Aga proovi neid saadaolevaid pulbrijooke. Kas nädal, kaks, kuu aega järjest ainult pakikese sissevõtmine murrab ikka selle mure? Või tekitab see hoopis muresid juurde?

See oleks tegelikult huvitav eksperiment, sest praegu ei ole hea tervise juures olev inimene sunnitud selliselt toituma ning on muid valikuvõimalusi.

Mina just arvan, et praegu sellise lahenduse juures mõeldaks toidust hoopis rohkem, sest maitsvat toitu on lademetes. Ükski kuiv krõbin ega pulber ei suuda asendada toidust saadavat naudingut. Ka tervislik või kalorivaene toit võib olla nauditav. Tablett seda ei paku ja nende tarbimine igal toidukorral ei saagi olla enamikule inimestele meeldiv kogemus.

Kui ühiskond jõuab sellisele tasemele, kus muud lahendust ei olegi kui ainult oma toitained tabletist või tuubist kätte saada, vaat siis võib küll nii olla, et toitumisele enam ei mõtle. Järeltulevad põlved enam ei mäletagi, mida toit praegusele põlvkonnale tähendas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei. Mina ei kurtnud midagi. Mina imestasin, kuidas inimesed 5 minutiga pudru keedetud saavad. Mina saan 15-ga ja see on liiga pikk aeg.

Palun ära räägi teemast mööda. Meenutan, et teema oli kuivtoidu olemasolust.

Okei.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 29 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas kogu see arutlus teemasse puutub?

Teema on juba omasoodu edasi arenenud. Üks teema viibki alati teise ja järgmisteni, mis on kaudselt seotud. Ära ise ka teemat pidevalt kõrvale juhi, siis sa ei pea siin korrapidajat mängimas käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema on juba omasoodu edasi arenenud. Üks teema viibki alati teise ja järgmisteni, mis on kaudselt seotud. Ära ise ka teemat pidevalt kõrvale juhi, siis sa ei pea siin korrapidajat mängimas käima.

Ei mängigi korrapidajat, mõistlikud kõrvalepõiked on teretulnud. Kuid tervisliku toitumise teemaks seda ka keerata ei lase. Või noh, keera, kui soovid, aga mina ei osale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise võid ju muidugi ainult kohvi juua

Ise võid ju muidugi ainult kohvi juua (kas kohvivesi keeb kiiremini kui pudrupiim, kas pakist puru võtmine läheb kiiremini kui pakist helveste võtmine

Kohv valmis tänapäeval ühe nupuvajutusega. Lihtsalt kommentaariks. Mingit ootamist ega vaatamist pole ega puru väljavõtmist.
Automaatne masin on selle asja nimi. Lisaks võib lasta kohvi termostassi ja võtta kaasa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei mängigi korrapidajat, mõistlikud kõrvalepõiked on teretulnud. Kuid tervisliku toitumise teemaks seda ka keerata ei lase. Või noh, keera, kui soovid, aga mina ei osale.

Juba neljandat lehekülge ju osaled. Natuke veidraks hakkab juba kiskuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohv valmis tänapäeval ühe nupuvajutusega. Lihtsalt kommentaariks. Mingit ootamist ega vaatamist pole ega puru väljavõtmist.
Automaatne masin on selle asja nimi. Lisaks võib lasta kohvi termostassi ja võtta kaasa.

Aga see postitaja ei kasuta mikrolaineahju. Miks tal peaks järsku automaatne masin olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina helbi oma toidukord kiiresti sisse. Siis saad ehk parema tuju. Ei pea siin teemaalgatajale oma pudrukeetmisest loengut pidama. Sina kirjutad ju teemast mööda.
Saime juba aru, et ei toeta kuivtoidu ideed, sest siis ei saaks ju enam head-paremat sisse õgida ja meel oleks kohe kurb. Aga kõik inimesed ei ole toidusõltlased. Sellega pead lihtsalt leppima, et on olemas erinevaid inimesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga see postitaja ei kasuta mikrolaineahju. Miks tal peaks järsku automaatne masin olema?

Kuidas need kaks asja seotud on? Mikrolaineahi ja kohvimasin kui edumeelsuse tunnusmärgid Eesti köögis :)?
Aga sinu lohutuseks – ma ei joogi kohvi.

Osalen neljandat lehekülge oma teemas, mitte sinu poolt peale surutavas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mikrolaineahi on ju ebatervislik. Ühelgi normaalsel inimesel pole seda. Aga automaatne masin teeb ju värske kohvi ubadest. See on vägagi tervislik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et müügil on kukesupid ja muu taoline kraam, oli mulle teada ka varem.

Sa ei pea ju neid veega lahjendama, kui ei taha, ega vesi sinna pakendisse makrotoitaineid ega maitseid juurde ei lisa. Kõik mis vaja on seal juba olemas. Kui vee soojendamise ja lisamisega vaeva ei taha näha, siis söögi lusikaga otse pakist, kuivalt. Vett võid hiljem käigu pealt pudelist peale juua.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina helbi oma toidukord kiiresti sisse. Siis saad ehk parema tuju. Ei pea siin teemaalgatajale oma pudrukeetmisest loengut pidama. Sina kirjutad ju teemast mööda.
Saime juba aru, et ei toeta kuivtoidu ideed, sest siis ei saaks ju enam head-paremat sisse õgida ja meel oleks kohe kurb. Aga kõik inimesed ei ole toidusõltlased. Sellega pead lihtsalt leppima, et on olemas erinevaid inimesi.

Teemaalgataja ise ei taha sel teemal enam lõpetada. Kui ta ei tahaks sellest rääkida, siis ta ei postitaks juba mitmendat lehekülge teemavälistele postitustele vastuseid ega hoiaks neid teemasid sellega elus.

Ma ei toeta kuivtoidu ideed seetõttu, et see ei paku inimestele seda, mida neil toitumisest on tegelikult vaja. Kui toitumine oleks ainult toitained ja kõhu täitmine, siis helbiks kõik juba praegu oma pakikesed kiiresti sisse. Seda aga ei tehta, sest toitumine on palju enamat kui ainult toidusõltuvus ja õgimine nagu sina siin tahad väita. Enamik inimestest ju ei ole toidusõltlased, kuid saadaolevaid kuivtoite nad ka ei tarbi. Mõtle natuke, miks see on nii.

Miks sa ise ei taha leppida sellega, et ongi olemas erinevaid inimesi? Ning skaalavahemikus tõidusõltlased – kuivtoitujad leidub ka muid toitujaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas need kaks asja seotud on? Mikrolaineahi ja kohvimasin kui edumeelsuse tunnusmärgid Eesti köögis :)?
Aga sinu lohutuseks – ma ei joogi kohvi.

Kui pead mikrolaineahju ebatervislikuks, siis kohvimasin on ju samuti ebatervislik ja mu eeldus oli siis õige, et sina neid kasutada ei soovi.

Osalen neljandat lehekülge oma teemas, mitte sinu poolt peale surutavas.

Iga kord, kui sa vastad mingile postitusele, viid sa teemat edasi. Seega viid sa edasi ka algsest teemast lähtuvaid kõrvalteemasid.

Mikrolaineahi on ju ebatervislik. Ühelgi normaalsel inimesel pole seda. Aga automaatne masin teeb ju värske kohvi ubadest. See on vägagi tervislik.

Mõlemad on ju masinad. Miks on üks ebatervislik ja teine mitte? Ühel on mikrolained, teisel kõrge kuumus, mis toitaineid vähendab. Seega ei ole kumbki tegelikult tervislik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamik inimestest ju ei ole toidusõltlased, kuid saadaolevaid kuivtoite nad ka ei tarbi. Mõtle natuke, miks see on nii.

Aga miks nad peaksid, kui neil tavatoidust toitumisega probleeme pole? Kui me räägime enamikust.

Mõlemad on ju masinad. Miks on üks ebatervislik ja teine mitte? Ühel on mikrolained, teisel kõrge kuumus, mis toitaineid vähendab. Seega ei ole kumbki tegelikult tervislik.

Vahe on selles, et kohv ei peagi tervislik olema. Toit võiks ja peaks.

Iga kord, kui sa vastad mingile postitusele, viid sa teemat edasi. Seega viid sa edasi ka algsest teemast lähtuvaid kõrvalteemasid.

Ei, kui ma vastan, et see ei puutu teemasse, siis ma ei viit teemat kõrvalteemasse edasi, vaid toon ta tüvele lähemale tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt oleks tervislikud inimesekrõbinad täiesti mõeldavad – laboris pandaks kokku õiges vahekorras toitained, vitamiinid ja kiudained, saada oleks ka light- versioonid ülekaalulistele ja ainevahetust tagant õhutavad neeruprobleemidega inimestele. Neid krõbinaid saaks teha ka mitme eri maitsega ja eri koostisosadega (nagu ka lemmikloomade omi), sh saaks teha eraldi krõbinad hommikuks, lõunaks ja õhtuks – vastavalt toitumisspetsialistide soovitustele. Ahjaa, maiustamiseks saaks luua ka pisikestes pakendites konservikesi.
Teed ja kohvi jooks ikka kõrvale, ei ole probleemi. Ilmselt oleks võimalik selliste krõbinate omahind hoida suhteliselt madal – ja välimus ja konsistnents mugav ning need oleksid küllaltki hõlpsasti säilitatavad. Perekoolis vaieldaks selle üle, kas osta “odavaid poekrõbinaid” või spetsiaalseid eripoodidest.
Inimesed enamasti lihtsalt ei taha seda ja seetõttu poleks see hetkel eriti tasuv äri. Kui aga tulevikus toidu tootmine kogu inimmassile järjest problemaatilisemaks muutub, võib sellest ühel hetkel saadagi tasuv, isegi riiklikult doteeritav äri. Ja vaeste perede toiduabi annaks kõik krõbinate kujul anda… Rikkad sööks muidugi tavatoitu edasi.

Näiteks selles düstoopias: https://www.imdb.com/title/tt1706620/
söödetakse rahva alamklassi prussakatest pressitud sültjate brikketidega. Inimesed saavad sealt kätte kõik ellujäämiseks vajaliku. Ja nii ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on selliseid ideid käiku lastud küll 🙂

Huel: saadaval ligi kahekiloste kottidena pulbrina, maksab umbes 50 eurot kott ja toiteväärtus on ligikaudu 200 kcal 50 g kohta.

Soylent: saadval nii pulbrina pakis kui joogina pudelis, hind on kallim ja toiteväärtus madalam kui eelmisel tootel.

Eksperiment, kus blogija sõi nädal aega laboriahvidele mõeldud kuivtoitu.

Üleminek sellisele toidule oleks küll väga raske, internetist leiab palju eksperimente nende smuutide ja pulbritega, aga iga normaalne inimene on nädala lõpuks hullumas. Kui keegi viitsib uurida, oleks tore lugeda kellegi kogemusi, kes on jäädavalt sellise muutumise oma toitumisse teinud (kui selliseid inimesi leidub).

Minu teada on põhiline probleem vedelalt tarbitava toidu puhul mitte niivõrd selle üksluisus kuivõrd asjaolu, et inimene vajab ka närimist. See närimine võib ise lausa üksluine ollagi – aga midagi peab saama hamba all krõmpsuda.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste kuivtoit, näiteks Royal Human?