Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste võimalused lähitulevikus

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Inimeste võimalused lähitulevikus

Postitas:
Kägu

Kõik areneb väga kiiresti. Nüüdseks juba mitmeid aastaid on palmireisid, mobiiltelefon ja sülearvuti kättesaadavad pea igaühele.
Nulliga alustades peab maasturi ja eluaseme jaoks siiski aastaid higistama.
Väike tulevikuprognoos, mida lähitulevikult oodata? Kas näiteks hambaimplantaadid või saunaga korter võiksid olla sellised asjad, mis on kõigile taskukohased ja kättesaadavad.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

saunaga korter on kõige tobedam asi, mida tulevikult oodata… Oli kunagi selline, never again. Puhtalt kola hoidmise koht, ja sama ütleks valdava enamiku korterisaunade kohta (oma tuttavate näitel).

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakatakse hindama laenuvaba elu ja seetõttu lähevad hinda väikesed elamised, mille jaoks ei pea laenu võtma. Üha enam üüritakse, ei osteta oma, sest tahetakse elada mitmetes kohtades ja riikides. Elukoht ei ole ühel hetkel enam kinnis asi, vaid liikuv asi. Vastavalt vajadusele vahetatakse elukohta. Arvan, et noored hakkavad laenamist üha enam vältima. Kõikide teenuste hinnad tõusevad lakke, kuna töötajaid on võimatu leida. Kuna laenusid pole, saab töötada täpselt niipalju, kui vaja, vahepeal reisides ja võttes pikki puhkusi. Hinda läheb mõni praktiline oskus, mis vajadusel on võimalik vahetada elamise rahaks.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakatakse hindama laenuvaba elu ja seetõttu lähevad hinda väikesed elamised, mille jaoks ei pea laenu võtma.

Haha, no mitte ükski märk ei näita selliseid arenguid. Maailm muutub igal pool selliseks, et need väikesed pinnad on sama kallid kui praegu suured pinnad ja võtad laenu ja maksad kogu elu. Kui midagi radikaalset ei muutu, siis pigem ei saa enamus selliseid laene, millega neid väikeseid elamisigi osta. Kui see aga läheb teistpidi, siis ei pea ostma väikest, vaid saab normaalse elamise.

Tuleviku seisukohalt – varad (sh. saunaga korter) on kallid ja muutuvad järjest kallimaks kui raha on odav ja sellele lõppu näha on raske, kui ei tule suuremat vastupidist riiklikku sekkumist. Tarbekaubad nagu autod, reisid – need on tõenäoliselt vähem kättesaadavad tavalisele inimesele kui realiseeruvad kliimasoovid, aga samas võib ju käia matkamas ja sõita elektritõukerattaga …

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakatakse hindama laenuvaba elu ja seetõttu lähevad hinda väikesed elamised, mille jaoks ei pea laenu võtma. Üha enam üüritakse, ei osteta oma, sest tahetakse elada mitmetes kohtades ja riikides. Elukoht ei ole ühel hetkel enam kinnis asi, vaid liikuv asi. Vastavalt vajadusele vahetatakse elukohta. Arvan, et noored hakkavad laenamist üha enam vältima. Kõikide teenuste hinnad tõusevad lakke, kuna töötajaid on võimatu leida. Kuna laenusid pole, saab töötada täpselt niipalju, kui vaja, vahepeal reisides ja võttes pikki puhkusi. Hinda läheb mõni praktiline oskus, mis vajadusel on võimalik vahetada elamise rahaks.

kus need inimesed siis pensionärina elama hakkavad kui korter üürikas

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks teleporti

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte kunagi ei saa kõik olema kättesaadav kõigile. Inimeste võimed ja soov töötada on erinevad. Miks peakski inimene, kes on tark, selleks end aasta(kümne)id koolitanud, ja rügab 16 h päevas, saama samapalju hüvesid kui poe taga õlut kaaniv parm??

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Naljakas on ju see, et vanal ajal oli saun igas talus ja polnud mingi rikkuse näitaja. Nüüdsel all on pisike saunanurgake suur luksuse ja jõukuse näitaja.

Saun oli ainus pesemise koht majas. Kas tead mõnda elamist tänapäeval, kus mingit pesemise kohta ei ole?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

saunaga korter on kõige tobedam asi, mida tulevikult oodata… Oli kunagi selline, never again. Puhtalt kola hoidmise koht, ja sama ütleks valdava enamiku korterisaunade kohta (oma tuttavate näitel).

Armastame sauna ja käime oma korterisaunas külmemal ajal iga nädal, soojemal kindlasti korra paari nädala jooksul. Lihtsalt sulle infoks, et on ikka selliseid inimesi.
Võibolla tõesti kui sul mingi saunakapp oli, kuhu ühekaupa istuma mahub…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvestades, et enamus majandusteadlasi ennustavad järgmist majanduskriisikest Euroopas peagi, siis vähe tõenäoline, et selline heaolu väga pikalt kestab, pigem ennustan, et peame varsti oma harjumusi taas koomale tõmbama.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et laenuvaba elu kuidagi parem on kui laenuga elu? Mina maksan oma kesklinnas asuva 2-toalise korteri laenumakset kuus u 230 eurot. Mida ma selle raha eest üürida saaksin? Ilmselt isegi mitte 1-toalist Mustamäel.

Enda koduga samaväärse korteri üürimisel oleks igakuine üür u 600 eurot. Kui tahaksin ise välismaale elama minna, annaksin oma korteri üürile ja see tooks mulle hoopis sisse, mitte ei oleks tülikaks kuluartikliks.

Kui sa just kellegi kaela peal tasuta ei ela, siis kaasnevad elukohaga igal pool väljaminekud, nii et ma ei saa aru, kuidas on võimalik ilma oma kodu omamata töölt pikki puhkusi võtta. Üürimine on väga palju kallim kui korteri eluasemelaenu tasumine.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et laenuvaba elu kuidagi parem on kui laenuga elu? Mina maksan oma kesklinnas asuva 2-toalise korteri laenumakset kuus u 230 eurot. Mida ma selle raha eest üürida saaksin? Ilmselt isegi mitte 1-toalist Mustamäel.

Enda koduga samaväärse korteri üürimisel oleks igakuine üür u 600 eurot. Kui tahaksin ise välismaale elama minna, annaksin oma korteri üürile ja see tooks mulle hoopis sisse, mitte ei oleks tülikaks kuluartikliks.

Kui sa just kellegi kaela peal tasuta ei ela, siis kaasnevad elukohaga igal pool väljaminekud, nii et ma ei saa aru, kuidas on võimalik ilma oma kodu omamata töölt pikki puhkusi võtta. Üürimine on väga palju kallim kui korteri eluasemelaenu tasumine.

Kõik oleneb ju sellest, mis su korter maksis, mis majanduslik olukord sellal oli, kui sa ostsid, kui palju raha sul oli sissemaksuks sisse maksta, kui krediidivõimeline ja maksejõuline sa oled jne. jne.
Paljude inimeste jaoks on üürimine ainus lahendus, sest kui sissemaksuks piisavalt raha ei ole, siis ei ole. Ja kui oled kunagi nooruses mingi mõttetu sms- vm laenu võtnud või mobiilimakse võlgu jäänud, siis sulle laenu ei antagi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et järgmise 10 aasta jooksul tekivad meditsiinis videokonsultatsioonid. Mitte segi ajada praeguse e-konsultatsiooniga, kus arst konsulteerib arstiga. Ma mõtlen arsti-patsiendi vahelist konsultatsiooni. St patsient kodus oma arvutis ja arst kabinetis enda omas (või ka kodus, kuidas soovib). Patsient saab kaamerasse rääkida, näidata sealt oma nahka (näiteks löövet), liigeseid, silmi, suud, kurku. Esitab kaebused, näitab analüüside vastuseid (kas kaamerasse või on need nagunii digiloos). Arst saadab omad vajalike analüüside saatekirjad digisse, pt läheb ja annab vere/uriini/röga/väljaheite laboris ära, siis toimub uus videoseanss, kui vastused on arstile laekunud. Arst määrab ravi ja teeb digiretseptid. Nii et füüsilist arstikabinetti minekut ei ole real juhtudel vaja.
Palun mitte nüüd öelda, et seda ei saa teha sel ja sel ja sel ja sel juhul. Muidugi ei saa, kirurgia, hambaravi, günekoloogia jne jäävad füüsilisteks, protseduurid jäävad jne. Kuid väga paljudel juhtudel siiski saab teha selliseid konsultatsioone ja see hoiaks tohutult kokku nii patsiendi kui arst ressurssi (aeg, transport jne).

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.minudoc.ee/
Eemisele käole vastuseks- selline konsultatsiooni vorm on juba olemas

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tulevikuprognoos:

Kuna turvalisus muutub järjest suuremaks probleemiks, hakatakse inimesi kiibistama, et neid vajadusel kiiresti üles leida. Kuna tehnoloogia areneb väga kiiresti, lisatakse kiipidele üha uusi funktsioone. Nii saab inimene käeliigutusega uksi avada, ühistranspordisõitu valideerida, poes maksta jmt.

Kuna kliima muutub järjest kahtlasemaks, siis reisitakse vähem ja pigem kodumaal ning lähiriikides.

19. sajandil vabrikutööliste nõudmisel alguse saanud 5-päevane töönädal asendub 21. sajandi keskpaigaks 4-päevasega ning paljudel juhtudel üldse kodukontoriga. Enamik koosolekuid peetakse virtuaalselt.

Taksode asemel hakkavad liikuma õhutaksod, nagu neid praegu juba Austraalias katsetatakse. Sajandi lõpuks käib tõenäoliselt kogu ühistransport õhu kaudu, sest autod lihtsalt ummistavad tänavaid. Kõik transpordivahendid töötavad päikesepaneelide ja elektri peal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik oleneb ju sellest, mis su korter maksis, mis majanduslik olukord sellal oli, kui sa ostsid, kui palju raha sul oli sissemaksuks sisse maksta, kui krediidivõimeline ja maksejõuline sa oled jne. jne.

Paljude inimeste jaoks on üürimine ainus lahendus, sest kui sissemaksuks piisavalt raha ei ole, siis ei ole. Ja kui oled kunagi nooruses mingi mõttetu sms- vm laenu võtnud või mobiilimakse võlgu jäänud, siis sulle laenu ei antagi.

Asjaolud, millele sina viitad, ei puutu mitte kuidagi asjasse. Mina vastasin Käole, kes arvas, et tulevikus enam kodusid ei osteta, sest see teeb inimese tema meelest kuidagi sunnismaiseks ja on pikas perspektiivis kulukas.

Mina julgen vastu vaielda. Inimesed, kellel on valida, kas osta või üürida, jäävad ostma ka edaspidi, sest nii on mõistlikum ja soodsam. Laenumakse on alati väiksem kui samaväärse eluruumi üürimine (väga erandlikul juhul ei ole see nii).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Neljatunnine töönädal.
Riigipalk.
Fossiilsete kütuste otsa lõppemine.
Rohelisem mõtteviis.

+3
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Inimeste võimalused lähitulevikus