Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inkassoga hädas

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Inkassoga hädas

Postitas:

Inkasso on minult nõudmas ühte võlga, sõlmisin temaga makegraafiku ja suutsin seda maksta ilusasti. Minu rahaline seis halvenes järsult ja ma ei suutnud maksta enam. Andsin teada neile ja nad ei olnud valmis tegema uut graafikut. Selge – arusaadav. ütlesid ,et kui ei maksa – läheb kohtusse. kuna mul ei ole muud võimalust, siis ütlesingi et nii on. viisakas olin. kulud küll suurenevad mul tänu kohtule ja maksekäsule – kuid ometigi siis nad on sunnitud tegema mulle vastavalt minu võimalustele maksegraafiku. Nüüd nad aga pommitavad kõnedega – ma ei suuda nendega rääkida – nad on jõhkardid telefoni otsas. Meilidele nad ka ei vasta – kui ütlesin neile ,et mul ei ole muud väljapääsu kui minna kohtusse. Ma ei saa aru – kui ma aksepterin fakti ,et maksekäsk edastatakse kohtusse – siis mis neil enam jaurata on.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 16:36; 29.11 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju inkasso, neilt polegi muud oodata.
Konsulteeri parem juristiga, kuidas edasi käituda ja kas see nõutud summa üldse mõistlik on.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 16:47; 03.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis inkassoga tegemist on?
Teiseks alati on kasulikum raha maksta kohe otse sellele, kellele võlgu jäid mitte inkassoga jamad (isegi kui inkassos on asi, tasub ikkagi algallikale maksta võlgnetud summa ja viivised ja siis ei tohiks tekkida uusi lisakulusi, hetkel kui maksnud neile ja nende leping võivad nad teilt omakorda viiviseid nõuda)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis inkassoga tegemist on?

Teiseks alati on kasulikum raha maksta kohe otse sellele, kellele võlgu jäid mitte inkassoga jamad (isegi kui inkassos on asi, tasub ikkagi algallikale maksta võlgnetud summa ja viivised ja siis ei tohiks tekkida uusi lisakulusi, hetkel kui maksnud neile ja nende leping võivad nad teilt omakorda viiviseid nõuda)

kui võlg on inkassole üle antud, siis algallikale maksmine enam ei loe.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis inkassoga tegemist on?

Teiseks alati on kasulikum raha maksta kohe otse sellele, kellele võlgu jäid mitte inkassoga jamad (isegi kui inkassos on asi, tasub ikkagi algallikale maksta võlgnetud summa ja viivised ja siis ei tohiks tekkida uusi lisakulusi, hetkel kui maksnud neile ja nende leping võivad nad teilt omakorda viiviseid nõuda)

kui võlg on inkassole üle antud, siis algallikale maksmine enam ei loe.

Olgem täpsed.
Kui võlg on antud inkassole sissenõudmiseks, siis on mõistlikum tasuda ikkagi otse sellele ettevõttele, kellele võlgu jäid. Kui see põhikohustus täidetud, siis inkasso poolt lisatud intresside ja nõuete üle võib edasi vaielda.
Kui võlanõue on inkassole müüdud (st. inkassofirma on saanud selle nõude omanikuks, mitte ei nõua võlga sisse kellegi teise nimel), siis jah, tuleb maksta inkassole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sa seda võtad, et inkasso on kohtus sunnitud sinuga tegema maksegraafiku? Nad võivad seda teha, aga kui ei taha – lasevad kogusumma välja mõista koos viiviste ja kohtukuludega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 18:08; 29.11 13:16; 03.12 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lollim asi üldse on inkassodega maksegraafikuid sõlmida. Esiteks juba need summad, mida nad nõuavad, neis on omajagu õhku sees ja hakata seda “õhku” veel omakorda järelmaksuna tasuma..ei ole mõttekas! Pigem maksa neile vastavalt oma võimalustele iga kuu..

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 18:49; 29.11 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa üldse nendega räägid telefoni teel? Kui numbrist aru ei saa jaikka vastu võtad, siis viska toru ära. Sa EI PEA kellegagi telefoni teel suhtlema, kui ei taha. Saatku oma sõim e-mailiga, kui tahavad.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varga peas põleb müts!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see võlgnevus jõuab kohtuni ja maksekäsuni, siis graafikut saad sõlmima hakata kohtutäituriga.

Inkassod ei kipu kohe kohtusse pöörduma, sest kui võlgnik esitab ebamõistlike kõrvalkulude (viivised jms) osas vastuväite, siis tuleb inkassol oma nõudest suur hulk õhku välja lasta.

Tuleb arvestada, et ebamõistlikult suurt viivist kohus välja ei mõista. Kõik need arved, kus viivisemäär on 0,5% päevas, on viivise kokkuleppe osas tühised. Viimase aja kohtupraktika ei mõista välja isegi 0,2% viivisemäära.

01.01.18 jõustus seaduse muudatus maksekäsu kiirmenetluses, kus tarbijast võlgniku korral ei mõisteta enam välja ebamõistlikult suurt viivisemäära:

Tsiviilkohtumenetluse seadustik
§ 481. Maksekäsu kiirmenetluse eeldused
(2)Maksekäsu kiirmenetlust ei kohaldata tarbijalepingust tuleneva nõude suhtes, kui:
2) tarbijaga kokkulepitud viivisemäär ületab kolmekordset võlaõigusseaduse § 113 lõike 1 teises lauses sätestatud viivisemäära.

Inkassoga pole mõtet rohkem vaielda. Oota tähitud kirja Pärnu Maakohtult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kohtutäiruiga graafiku sõlmimise või mitte sõlmimise otsustab võlausaldaja, mitte võlgnik. Ei ole siin võlgnikul midagi nii suuri õiguseid. Lisaks riigilõivule – tuleb maksta ka täiturikulud. seega eks igaüks teab mis teeb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 18:08; 29.11 13:16; 03.12 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plus plus inkasso

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 16:36; 29.11 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

01.01.18 jõustus seaduse muudatus maksekäsu kiirmenetluses, kus tarbijast võlgniku korral ei mõisteta enam välja ebamõistlikult suurt viivisemäära:

Tsiviilkohtumenetluse seadustik
§ 481. Maksekäsu kiirmenetluse eeldused
(2)Maksekäsu kiirmenetlust ei kohaldata tarbijalepingust tuleneva nõude suhtes, kui:
2) tarbijaga kokkulepitud viivisemäär ületab kolmekordset võlaõigusseaduse § 113 lõike 1 teises lauses sätestatud viivisemäära.

See ei tähenda ju seda! See seadusesäte ütleb lihtsalt, et
– kui tarbijaga kokkulepitud viivisemäär EI ÜLETA kolmekordset VÕS-i määra – siis maksekäsumenetlus
– kui ÜLETAB – siis hagimenetlus

See on umbes sama nagu kogu elanikkond räägib, et kõrvalnõuded ei tohi ületada põhivõlgnevust, seaduses pidavat nii olema. Tegelikult ju ei ole sellist asja, vaid on täpselt sama
– kui ei ületa kõrvalnõuded põhivõlgnevust siis maksekäsumenetlus
– kui ületavad, siis hagimenetlus

Ega siis maksekäsumenetlus ainuke kohtusse pöördumise viis ei ole. Ja see, et saada sellist normaalset viivisemäära, saada summat, kus kõrvalnõuded ei ületaks põhivõlgnevust, neile tuleb kohtus ka tugineda – niisama ei juhtu midagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 18:49; 29.11 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis inkassoga tegemist on?

Teiseks alati on kasulikum raha maksta kohe otse sellele, kellele võlgu jäid mitte inkassoga jamad (isegi kui inkassos on asi, tasub ikkagi algallikale maksta võlgnetud summa ja viivised ja siis ei tohiks tekkida uusi lisakulusi, hetkel kui maksnud neile ja nende leping võivad nad teilt omakorda viiviseid nõuda)

kui võlg on inkassole üle antud, siis algallikale maksmine enam ei loe.

loeb küll. võetakse nõue tagasi. olen aastaid võlglastega tegelenud ja asjaga kursis. muidugi tuleb ennem nendega kokku leppida, kellele võlgu oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal ka hetkel probleem sama inkassoga. Nõuavad 15 eurose võla eest mul välja 120 euri ringis. Ise saadetud meilis ka tunnistasid, et nende nõue sellest on 90 eurot.
Palusin neil kohtusse pöörduda, seda nad siiani pole teinud aga tahtsid pakkuda mulle 5% allahindlust. Tere tali! 😀

Ei aidanud mind ka see 5 eurone jurist. Luges mulle ette ainult kõik, mida ma ise juba teadsin.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal ka hetkel probleem sama inkassoga. Nõuavad 15 eurose võla eest mul välja 120 euri ringis. Ise saadetud meilis ka tunnistasid, et nende nõue sellest on 90 eurot.

Palusin neil kohtusse pöörduda, seda nad siiani pole teinud aga tahtsid pakkuda mulle 5% allahindlust. Tere tali! ????

Ei aidanud mind ka see 5 eurone jurist. Luges mulle ette ainult kõik, mida ma ise juba teadsin.

Oleksid pidanud juristilt paluma, et annaks edasi kohtusse selle asja.
Jurist küsib neilt algdokumente ja seejärel nad peavad summa mõistlikuks kahandama, ei saa enam oma hiidsummat küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 16:47; 03.12 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab jääda võlgu 15 eurot?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 18:08; 29.11 13:16; 03.12 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab jääda võlgu 15 eurot?

Samamoodi, nagu ta nüüdki seda 120.- ei maksa, vaid ootab, kuni see ka kahekordistub veel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab jääda võlgu 15 eurot?

Ilmselt tahaks seda teada saada absoluutselt iga täie aruga inimene. Ainus, mis oskan pakkuda, et unustamine, teadmatus või arusaamatus. Mingi väike trahv, visiiditasu vms. Kui oled näiteks ka elukohta vahetanud, siis võibki ilmselt olla nii, et kui nõude ükskord kätte saad, on seal juba hoopis muu summa kui 15€.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Inkassoga hädas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.