Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Inofolic muudab tsükli lühikeseks

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Inofolic muudab tsükli lühikeseks

Postitas:

Tere!

Olen triipe püüdnud alates 2020 märtsist. Juunis jäin rasedaks, kuid see peetus ja tehti tabletipuhastus. Kuna vanus tiksub peale, hakkasin võtma Inofolic pulbrit ning olen nüüd kahe tsükli vältel võtnud ühe pakikese hommikul ja ühe õhtul. Kui enne oli tsükkel 25-28 päeva (aegajalt harva mõni lühem sekka), siis nüüd on tsüklid olnud 22 ja 21 päeva. Püsiva naerunäoga ovulatsioonitesti olen neil kuudel saanud samas juba kümnendal päeval.

Nüüd istungi siin ja nuputan, kas peaks Inofolicut ikka edasi võtma või pigem mitte. Ülehomme lähen günekoloogi poolt saadetud vereanalüüsile, et hormoonid üle vaadata ja veebruaris sain aja viljatusravi arsti juurde.

Kas kellelgi on Inofolic veel mingeid anomaaliaid põhjustanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 09:39; 12.01 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul vanus tiksub, siis ka ealine iseärasus võib olla, et tsükkel muutub lühemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

võibolla pole teemakohane küsimus, aga miks muidu Inofolicut võetakse? Kellele seda soovitatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inositool peaks aitama ebaregulaarset tsüklit reguleerida, vajalik näiteks PCOSiga naistel.

Minul aitaksi inositool kaasa sellele, et tsükkel muutus regulaarseks ja lühemaks ehk leevendas PCOSi nähte. Küll aga pole tegu ravimi, vaid toidulisandiga ja kindlat efekti ei tasu oodata.

Ingliskeelses internetis otsides ka teiste kogemust, kellel on inositool tsükli lühemaks teinud. Küll aga tahaks küsida, et kas enne Inofolicu võtmist oli siis tsükkel ebaregulaarne, et toidulisand appi võtta? Võib ju ka juhtuda, et kui pole midagi, mida paika reguleerida, reguleeritakse munasarjade töö üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 13:27; 12.01 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel mõttel võib tõesti olla jumet. Tsükkel oli enne ju enam-vähem ok pikkusega ja kõikus meditsiinilises mõttes normi piirides. Inofolicut hakkasin võtma oma peaga, kuna lugesin tema kohta pigem positiivseid lugusid. Eelkõige jäi silma see, et aitab parandada  munarakkude ja embrüote kvaliteeti.

See peetumine vist ajas ikka veidi totuks ning siis tunduski, et peaksin endast ise kiiresti 200% andma ja püüdma kõike parandada. Foorumid on selles mõttes keeruline teema, et loed positiivseid kogemusi ja hakkad kohe uskuma ning katsetama, lootuses, et aitab ennastki.

Arst samas midagi ei öelnud, kui rääkisin, et seda tarbin, kuid eks iga organism on erinev ja võib-olla minu oma tõesti tundlikum ja reageerib liiga aktiivselt.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 09:39; 12.01 16:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ilmselt ei saagi midagi konkreetset arvata, kuna inositooliga viljakuse toetamine ei ole mingi kindel ravi. Selle kohta on palju uuringuid, kuidas see aitab insuliinresistentsusega või teiste viljatust põhjustavate probleemidega naistel viljakust parandada, samas ka infot, kuidas sellised toidulisandid tõstavad ka näiteks androgeenide taset ja sellega võivad tekitada ka probleeme. Tegu on relatiivselt uue ideega viljatusravis ja lisaks toidulisandi kasutamisega, siin olekski raske midagi meditsiiniliselt kiita või laita.

Ma ei ole arst, vaid biomeditsiini haridusega ja mulle igatahes tundub, et kui sa saad piisavalt vitamiine, siis inositooli ehk B8 overkill kehas pole vajalik, kui seda ei soovitata, sest et tegu on bioaktiivse ühendiga, mis võib hoopiski üleregulatsiooni põhjustada.

Pigem, kui tahad endast kõike anda, võiks toidulisanditest vaadata seda, mis aitab lootel areneda ehk näiteks folaati juurde võtta. Liikumise seost rasestumisega on samuti näidatud ja üldiselt see kahju ei tee. Ja kõige olulisem ehk – võtta asja võimalikult rahulikult, sest stress ei mõju rasestumisele hästi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 13:27; 12.01 18:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Inofolic muudab tsükli lühikeseks