Esileht Kodunurk Integreeritav kohvimasin- kas väärt ost?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Integreeritav kohvimasin- kas väärt ost?

Postitas:

Kellel kogemusi, muljetage.
Mis on selle plussid ja miinused võrreldes tavalise espressomasinaga?
Võiksite ära mainida ka, millise masina valisite, ja kaua on kasutuses olnud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:11; 24.03 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk keegi oskab kaasa rääkida 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:11; 24.03 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt kel on, ei satu perekooli. Kui tuhande eest saab kaunis korraliku täisautomaatse masina, siis 3000€ või enam ei raatsita ilmselt integreeritava peale välja käia. Nad on vaiksemad, mõnd on võimalik veevärgiga ühendada, üldjuhul ekraane, kellasid vilesid rohkem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

integreeritav tähendab siis mööblisse sisseehitatud?

ilmselt on kallim ja seega rohkemate viledega, aga integreeritavus ei määra mitte mingilgi viisil tehnilisi parameetreid, seega tavalise masinaga võrreldes on ainuke pluss ehk väljanägemine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plussiks on ühendamine veesüsteemiga. Aga sellega plussid ka piirduvad. Valik on neil väga palju väiksem. Ühel tuttaval oli ostetud kodus sees, aga ta ei olnud üldse rahul. Eks ikka valikuvabadus on oluline, miks muidu neid masinad sadu on, igaüks saab omale sobiva valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plussiks on ühendamine veesüsteemiga. Aga sellega plussid ka piirduvad.

??? Ka laua peale käivaid masinaid on ju püsiveevõrku ühendatavaid?
Siis järelikult polegi plusse?

Teemaalgataja võiks oma köögi ruutmeetrid kah kirja panna, siis oskaks öelda, kas tema jaoks on plusse või miinuseid.
Sest nad reeglina on tavalise sisseehitatava praeahju mõõtudega: esipaneel 600×450.
Kui köök on 2×3 sammu, siis nagu väga ei paigalda sellist.
Kui 5x 12 (koos elutoaga), siis juba on asi omal kohal. Koos nõude soojendaja ja kahe külmikuga.

Aga ka viimasel juhul ainult põhjaliku renoveerimise käigus (või üldse uue maja puhul), sest keegi ei taha oma kööki mingit kaubamärkide praadi ala Bosch, Smeg, Miele, jne

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 20:05; 12.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on integreeritavate masinate miinuseks hooldus ja remont, kogemus ütleb, et kohvimasin vajab siiski pidevat hooldust ja tihti kipuvad nad siiski ka kuluma (nt silikonist tihendid). Küll võib kohvipuru kuskile vahele minna kuhu ei peaks või katlakivi. Eraldiseisva masina remont on kiirem ja lihtsam (haarad kaenlasse ja viid teenindusse).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 20:13; 12.05 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mitte. Head kohvi saab teha oluliselt väiksemate kuludega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt kel on, ei satu perekooli. Kui tuhande eest saab kaunis korraliku täisautomaatse masina, siis 3000€ või enam ei raatsita ilmselt integreeritava peale välja käia. Nad on vaiksemad, mõnd on võimalik veevärgiga ühendada, üldjuhul ekraane, kellasid vilesid rohkem.

1400-st algavad nende hinnad, mitte 3000.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldiseisva masina remont on kiirem ja lihtsam (haarad kaenlasse ja viid teenindusse)

Integreeritaval on see muidugi keerulisem; tervelt neli kruvi tuleb enne kaenlassevõtmist lahti keerata.

P.S. Vee- ja elektrivõrgust tuleb nad mõlemad enne lahti ühendada; hoopis see võtab üle 3 seki aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 20:05; 12.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldiseisva masina remont on kiirem ja lihtsam (haarad kaenlasse ja viid teenindusse)

Integreeritaval on see muidugi keerulisem; tervelt neli kruvi tuleb enne kaenlassevõtmist lahti keerata.

P.S. Vee- ja elektrivõrgust tuleb nad mõlemad enne lahti ühendada; hoopis see võtab üle 3 seki aega.

Tavaline espressomasin on tihti siiski veepaagiga, mitte veevõrgus. Integreeritav üldjuhul kipub ka suurem olema. Integreeritava masina puhastamine ON aegavõtvam ja keerulisem kui eraldiseisva.
Aga uuri uuri kohvimasina remondikohast kui arvad, et eraldiseisva ja integreeritava masina juppide ja remondiraha osas vahet pole 😉

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 20:13; 12.05 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib, kui tehnika on mööbli sees, et mu töö tasapinnad ja nurgad on vabad igasugusest kolast. see sai peamiseks põhjuseks, miks ostsime intereeritva kohvimasina. masin on täisautomaatne, igal sisse- ja väljalülitamist teeb kiire loputuse, täisautomaatne on ka katlakivieemaldusprogramm. mulle sobib, et piimaanum, veepaak ja kohvianumad on peidetud, mõned osad on ka pestavad nõudepesumasinas. lõpetasin just täispuhastuse, kõik reziimid, pluss pindade puhastus võttis ca 1 tund. sellest 30 min tegi masin ise puhastusreziime läbi. täispuhastust küsib masin ca 400 tassi järel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin netist selle lausa üles, kahtlemata on see kodumasinate sein väga uhke vaatepilt. https://www.electrolux.ee/kitchen/cooking/compact-built-in-range/built-in-coffee-machine/ebc54524ax/”
Muud head omadust ma küll ei leidnud, aga mis mul viga laiata, mul on suur köök.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel ootab kodus Boschi integreeritav kastis, et köögimööbel valmis saaks. Meie jaoks tingis integreeritava masina vajaduse eelkõige see, et köögis ei ole sellist kohta, kuhu eraldiseisev masin hästi paigutuks. See võtaks ära niigi vähest ja väärtuslikku tööpinda. Nagu keegi eelkõnelejatest ütles, siis pluss on kindlasti see, et tööpinnal on vähem kola, mis tolmu koguks. Ehk teisisõnu annavad visuaalse puhtuse.

Uurisime ka eelnevalt pikalt nende töökindluse kohta ja teadvustame riski, et nendega võib probleeme ette tulla – kuid seda tuleb ka eraldisesivate masinatega. Endal tutvusringkonnas mitu inimest hädas olnud ka nende eraldiseisvate masinatega ja hetkel ei tule keegi meelde, kes oma eraldiseisvat masinat üle 5a oleks kasutanud (enne on uus soetatud). Kuid ei ütleks, et samade omadustega integreeritaval ja eraldiseisval masinal oleks väga suur hinnavahe, lihtsalt eraldisesivatel masinatel on ka soodsamaid variante. Integreeritavaid masinaid kipuvad pigem tootma need tootjad, kellel on ka muidu natuke krõbedam hinnatase, kuid kes samas ei ole tuntud kui kohvimasinate tootjad. Kuid hästi otsides ja maaletoojatega hinda tingides on masin võimalik saada ikkagi soodsamalt kui poodi sisse jalutades või mõnes e-poes hinnakirja vaadates. Ise saime lõpuks letihinnast 400 eurot soodsamalt masina kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Integreeritava masina puhastamine ON aegavõtvam ja keerulisem kui eraldiseisva.
Aga uuri uuri kohvimasina remondikohast kui arvad, et eraldiseisva ja integreeritava masina juppide ja remondiraha osas vahet pole ????

Minu arust on ka see kõige suurem miinus. Sest ega sa ei tea, millise isendi saad. Mul oli Jura kallis masin, kogu aeg käis remondis. Tööl on masin, mida üks kolleeg aeg-ajalt puhastab, sisse tekib hallitus ja selle vastu tavaline hooldus ei aita. Kisub selle päris lahti ja puhastab ära, ikka uskumatu sodi koguneb sinna sisse. Ma arvan küll, et integreeritavaga on veel rohkem jama. Samas praegu on mul üks Jura odavam masin ja sellel pole eriti häda olnud, teeninduses pole kordagi käinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks integreeritav on sisekujunduslikult lihtsalt ilusam. Lisaks on mugav, kui veevärgiga ühenduses. Kohv on ikka sama, mis korralikult tava masinal ja sõltub eelkõige ubadest (kvaliteedist).
Minul on Miele masin ja puhastamine küll aeganõudvam pole, kui vana Jura. Pigem isegi mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2007 elasin korteris ja oli nö hea majanduslik seis. Lapsi polnud ja siis võtsin maksimumi. Köök läks kokku 250 000krooni, mis oli suur raha. Integreeritav kohvimasin oli Bosch ja ei olnud veevärgiga ühendatav. Väga mugav ja kohv oli hea. 8a jooksul remonti ei vajanud ja hooldusi tegin ainult spets vahendiga st midagi kuskilt lahti ei kiskunud. 2014 müüsime korteri ja kolisime majja. Elu muutus päris palju ja maja ei ole uus st vajab remonti. Samuti oli selleks hetkeks kaks last. Kui siis uut kööki tellisin oli eelarve piiratud ja integreeritavast masinast loobusin. Mul on täiesti klassikaline kohvimasin, kannuga. Nüüd joon palju vähem kohvi, sest enne oli see nupule vajutamise küsimus. Kohvi maitse värskena on sama, aga kui kannu jääb seisma, siis enam ei taha. Visuaalselt on integreeritav masin ka ilusam. Minu jaoks ei ole integreeritaval madinal oluliselt palju plusse, aga kui raha ja ruumi on, siis mina laseks ikkagi paigaldada. Kui raha on piiratud, siis pigem investeeriksin millessegi muude nt induktsioonpliit on palju vajalikum kui int.kohvimasin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende Jura masinatega seoses. Minul on kodus Jura odavam masin ja töötab juba 8 aastat tõrgeteta. Teen ilusti puhastust kui küsib ja kõik toimib.
Ämmal oli kasutuses pikki aastaid Jura masin, ostis selle siis kui need eestisse müügile tulid. Lõpuks hakkas jamama veepaagil mingi ventiil või asi, mitmeid kordi käis paranduses aga nagu päris korda ei saanudki. Nüüd ostis uue Jura omale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Integreeritav kohvimasin- kas väärt ost?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.