Esileht Veebikonstaabel Internetist läbi vahendaja riiete tellimine – olen vist petta saanud, mida teha?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Internetist läbi vahendaja riiete tellimine – olen vist petta saanud, mida teha?

Postitas:

Tere,

Liitusin ühe FB-s tegutseva grupiga, kus saab tellida riideid ja tarbekaupu Hiinast. Kuna nõutavad kogused on suured, siis vahendaja (grupi omanik) kogub kamba kokku ning teeb tellimuse. Grupi omanik ise määrab hinna (sinns ta arvutab siis sisse oma nn vahendustasu u 30%). Kauba tarneaeg 3-5 nädalat.100% ettemaks. Kõik tundus ilus. Nüüd kui tellimise hetkest möödas juba 2,5 kuud, siis osaliselt ikka kaupa ei ole ning raha samuti tagasi ei saa. Osadele asjadele pidi veel lisaks juurde maksma, et neid kätte saada (öeldi, et lisandus käibemaks+tollimaks). Riided, mis osutusid võltsinguks ja mille toll hävitas, nende eest samuti raha ei saa tagasi.
Loomulikult mulle on arusaadav, et tuleb käibemaksu maksta ja võltsinguid tellida ei tohi. Pahameelt valmistab see, et tellimise hetkel ei olnud kuskil mingit märget, et kaup võib tulemata jääda või millelegi tuleks midagi juurde maksta (eeldasin, et kõik tasud juba mulle pakutud hinna sees) või mõni toode võib osutuda võltsinguks. Grupi omanik (eraisik) lisas hiljem (kui mul olid juba asjad tellitud ning 5 nädalat asju oodanudki) teate, et tema ei vastuta mitte millegi eest ja oma viga, et üldse tellisid.
Kas mul on üldse mingeid õigusi ja kuhu ma peaks pöörduma, et raha tagasi saada?
Tänud ette, kui keegi oskab nõu anda 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 00:35; 03.12 20:05; 04.12 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Teie jutu põhjal ei jää hetkel sellist muljet, et grupi omanik oleks tegutsenud eesmärgiga Teilt raha välja petta, ehk siis ei ole toime pandud kelmust KarS § 209 mõistes.

Küll aga tekib siinkohal võlaõiguslik suhe. Kodanik pakub teenust kauba vahendamiseks kuid ei ole võimeline teenuse tellijale lubatud tingimustel teenust osutama. Vastutust tolli poolt konfiskeeritud kauba osas ei saa teenusepakkujale kohaldada. Võltsitud kaupa tellides võtab tellija selle riisiko, et kaup võidakse konfiskeerida tollis. Minu hinnangul on õigus nõuda raha tagastamist saamata jäänud kauba maksumuse ulatuses. Aga soovitaksin õiguskaitse võimaluste kohta üle küsida juristilt kuna tegemist ei ole päris politsei valdkonnaga. Tasuta võimaluse selleks pakub näiteks http://www.vastused.ee, esitades küsimuse teema \”lepinguõigus\” all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitähh vastuse eest :), uurin vastused.ee-st edasi 🙂
Võltsingu tellimise kohta lisan veel seda, et mul ei olnud aimugi, et tegemist võib olla võltsinguga (ei olnud Armani või mõni muu kallis kaubamärk), vastasel juhul ei oleks seda tellinud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 00:35; 03.12 20:05; 04.12 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võltsitud riided?!?!

Mis nad olid siis kolme varrukaga või olid puuvilla asemel jahukördist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tellid Hiinast ühe asja korraga ja väikse paki, siis ei pane toll seda tähelegi. Suur ja kallis pakk äratab tolli tähelepanu. Kui ostad välismaalt ainult enda tarbeks ja ei ületa aastas teatud summat, siis ei pea käibemaksu maksma. Aga kui tellid kellelegi teisele, siis peab käibemaksu maksma. Sinu juhtumil tellis paki tellija asjad mitte endale, vaid sulle ja sellepärast pidigi ta käibemaksu maksma. Ja siis suure paki uurimisel avastati veel keelatud salakaup.

Teinekord telli väiksemõõtmelisi asju ja väikseid pakke ja ainult enda tarbeks ja mitte väga tihti. Siis ei ole tolliprobleeme. Ja isegi kui mõni pakk ära kaob, siis on kahju väiksem, kui kadunud pakk on väiksem ja odavam ja pakis vähem asju sees.

Praegu pead olema õnnelik, et sind kinni ei pandud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

To Kögo.
Ma siiski ei näe küll endal mingit süüd, mille eest kinni minna 😀 Sa saad sellest teemast veidi valesti aru. Mina ei valinud omale tooteid kuskilt Hiinast välja ja ei palunud neid vahendajal tellida.
Kui on kirjas sellel vahendajal, et müüa seelik, hind 13 eur ja tarneaeg nt 50 ja kõik, siis ma eeldan, et 50 päeva pärast saan selle seeliku selle 13 euroga. Selle hinna 13 eurot on pannud see vahendaja, mitte see ei ole see hind, millega tema selle ostab (mind tegelikult ei huvitagi, kui palju ta selle tehingu pealt teenib).
Hetkel on aga seis selline, et asjad mis siiski kohale on tulnud, neile lisatakse mingi lambi % (mis on suurem kui käibemaks ja kui küsimusi esitad, öelaks, et ära ussita, vaid maksa juurde, muidu viskame grupist välja)ja kokkuvõttes läheb hind veel 30-40% kallimaks (võibolla selle hinna eest ma poleksi seda konkreetset asja soovinudki).
Võltsingu tellimisega on sama teema, mina ju ei saa pildi järgi aru, kas tegemist on võltsinguga, mina ju ei suhtle selle inimesega, kes seda Hiinas müüb ja mina ei saa algse müüja käest küsida, kas see on võltsing või ei. Kui vahendajal see müügis, siis eeldan, et saangi selle asja selle hinnaga nagu ta mulle pakub. Mina valin asju vahendaja poolt tehtud albumist pildi järgi ja sama teevad ka ülejäänud 500-1000 inimest seal grupis. Vahendajat on vaja ainult selle jaoks, et tellimine toimub hulgimüügilehelt ja vaja on kokku koguda suurem grupp inimesi, kes seda sama asja soovivad.
Hetkel ainult loodan seda, et saan mingi osa rahast vähemalt saamata jäänud asjade eest tagasi ja edaspidi olen targem 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 00:35; 03.12 20:05; 04.12 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks kägo jutule lisan juurde, et hiinast eraisikuna tellides, kasutad sa siis ebay, dhgate vmt kohta on hiinlastest müüjad üldjuhul valmis kompenseerima toote maksumuse, kui see kohale ei jõua tellijale. tegu siis nn buyer protect printsiibiga.
kuna sa aga ise ei tellinud, vaid soovisid, et keegi teine sulle tooteid vahendas, siis sa pole ka kauba teelepanijate jaoks see \”buyer\”.

ainus soovitus, et edaspidi selliseid asju ei juhtuks, tee omale krediitkaart, paypali konto ja telli eedaspidi ise. see 1-2 ¤, mis maksad ühekaupa tellides tootelt rohkem ei tasu vaeva jännata tolli ja käibemaksuga, kui tellida suurtes kogustes nn grupina.
närvikulu vähem ja toote euroopasse mittejõudmisel või tollis konfis´keerimisel maksab paypal sulle raha tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Veebikonstaabel Internetist läbi vahendaja riiete tellimine – olen vist petta saanud, mida teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.