Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis intiimpiirkonna probleem

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: intiimpiirkonna probleem

Postitas:

Olen 28 aastane naine ja ühe lapse toonud ilmale keisrilõikega.
Mul on alati intiimpiirkonnas rohkelt eritist tulnud. Arst midagi halba ei leia.
kasutan ka hügeensidemeid, päevas vahetan 4-5 korda, kuna muidu tekib paha lõhn.
Meest väga ligi sinna ei taha keelega lasta, kuna endale tundub ebameeldiv.
Pesen ennast iga päev, ei kasuta mingeid seepe, et seal mikrofloora taset ära rikkuda, aga ikka ebameeldiv lõhn on.
kas keegi oskab midagi soovitada mida teha või mis võiks aidata.
.tänud vastajatele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pesukaitsmeid ära enam kasuta. soovitan teha ühe tupeseene kuuri ära.

0
0
Please wait...
Postitas:

Lisaks tupeseene kuurile võite proovida teha probiotikumite kuuri. Proovige ajutiselt loobuda valgest suhkrust, jahust, pärmist.

0
0
Please wait...
Postitas:

Loobu kohe pesukaitsetest! Alguses vaheta kasvõi aluspesu 3-4 korda päevas kui muidu ei saa. Kas sa günekoloogi juures oled käinud?
Tihti pesukaitsmed ise tekitavad seent naistel.

0
0
Please wait...
Postitas:

Sellises olukorras pesukaitse…hull oled.Pesukaitsmed tekitavadki voolusi.Seeneravi läbi teha.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pesukaitsmete kisajatele ütleks nii palju, et ilma nendeta ei saa, juhul kui sul ei ole kotis koguaeg kaasas 4-5 paari aluspesu ning paar paari teksaspükse. Ja nii iga päev. Sest oma pesu hakkab ca paari tunniga haisema ja on voolusest läbi imbunud.

Minul on sama probleem, mis teemaalgatajal. Ja ma olen juba üle aasta katsetanud kõik vähegi mõeldavad meetodid ja ravimid ära. Iga asi aitab korraks ja ca 2 nädala jooksul on probleem tagasi, 2 nädalat saab elada normaalselt ja pesukaitset ei kasuta, kuniks jõuan jälle sinnamaani, et aluspükse kulub 5 paari päevas ning kodust välja minnes tuleb arvestada, et ilma pesukaitsmeta tuleb ka teksaspüksid vm püksid paari tunni pärast ära vahetada. Enne rasedusi ja sünnitusi(keisrilõiked) ei ole sellist probleemi olnud.

Analüüse on võetud meeletult, kõik on korras, kõik näitajad on tipp-topp korras. Käidud ka mitme erineva günekoloogi juures. Olen loobunud süsivesikutest, tarbin päevas pm 0 SV, kaalu langetanud 23kg, teinud lobi erinevad probiootilised ja tupekuulide kuurid, saanud erinevaid ravimeid, mitte miski ei aita.

Seega, teemaalgataja, usu mind, siit perekoolist sa nõu ei saa. Kõik karjuvad sulle ühest suust, et loobu pesukaitsmetest, kuna nad ei kujuta ettegi seda haisu ja vooluse kogust. Ning seeneravist on asi veel kaugemal, tegemist ei ole seenega. Ma lähe kuu aja pärast uuesti arsti juurde, eks näis mis ta nüüd kostab, nüüd on 1,5 aasta jooksul ära katsetatud kõik variandid mille peale kaks günekoloogi on tulnud. Rohkem ravimeid jm meetodeid neil soovitada ei ole. Probleem aga püsib endiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.12 09:55; 06.12 16:39; 06.12 16:57; 06.12 19:10; 08.12 08:12; 08.12 08:16;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pesukaitsmete kisajatele ütleks nii palju, et ilma nendeta ei saa, juhul kui sul ei ole kotis koguaeg kaasas 4-5 paari aluspesu ning paar paari teksaspükse. Ja nii iga päev. Sest oma pesu hakkab ca paari tunniga haisema ja on voolusest läbi imbunud.

Minul on sama probleem, mis teemaalgatajal. Ja ma olen juba üle aasta katsetanud kõik vähegi mõeldavad meetodid ja ravimid ära. Iga asi aitab korraks ja ca 2 nädala jooksul on probleem tagasi, 2 nädalat saab elada normaalselt ja pesukaitset ei kasuta, kuniks jõuan jälle sinnamaani, et aluspükse kulub 5 paari päevas ning kodust välja minnes tuleb arvestada, et ilma pesukaitsmeta tuleb ka teksaspüksid vm püksid paari tunni pärast ära vahetada. Enne rasedusi ja sünnitusi(keisrilõiked) ei ole sellist probleemi olnud.

Analüüse on võetud meeletult, kõik on korras, kõik näitajad on tipp-topp korras. Käidud ka mitme erineva günekoloogi juures. Olen loobunud süsivesikutest, tarbin päevas pm 0 SV, kaalu langetanud 23kg, teinud lobi erinevad probiootilised ja tupekuulide kuurid, saanud erinevaid ravimeid, mitte miski ei aita.

Seega, teemaalgataja, usu mind, siit perekoolist sa nõu ei saa. Kõik karjuvad sulle ühest suust, et loobu pesukaitsmetest, kuna nad ei kujuta ettegi seda haisu ja vooluse kogust. Ning seeneravist on asi veel kaugemal, tegemist ei ole seenega. Ma lähe kuu aja pärast uuesti arsti juurde, eks näis mis ta nüüd kostab, nüüd on 1,5 aasta jooksul ära katsetatud kõik variandid mille peale kaks günekoloogi on tulnud. Rohkem ravimeid jm meetodeid neil soovitada ei ole. Probleem aga püsib endiselt. [/tsitaat]Mul on täpselt samamoodi nagu sul, selle erinevusega, et minul oli ka enne sünnitusi see häda. Alates sellest ajast, kui murdeea muutused algasid.
Pesukaitseta olen vaid kodus. Kodust välja ilma selleta ei lähe, kuna siis on riided rikutud juba lühikese ajaga. Voolus on kohati nii tugev, et isegi läbi paksude teksapükste tuleb plekk. Ei näe mitte mingit mõtet iga tunni tagant aluspükse vahetada. Ja iga mõne tunni tagant pikki pükse.

Muidugi, olen nõus ka sellega, et pesukaitse võib voolust suurendada. Seega naine, kellel on loomulik voolus väike ei peaks neid tõesti kasutama.

Voolus ei tähenda alati ja igal juhul mingit haigust. Vooluse hulk on väga individuaalne – mõnel naisel on väga vähe, teisel naisel väga palju, vaatamata sellele, et ta on terve.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 14:26; 06.12 16:46; 07.12 12:00; 07.12 23:39;
Postitas:

Milline voolus välja näeb? Vesine? Paks? Valge? Läbipaistev? Nagu munavalge?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:49; 06.12 19:02; 06.12 19:42;
Postitas:

Kusjuures ega voolus ei olegi nii suur probleem kui see hais. Samas bakteriaalselt vaginoosi ei ole, analüüsid selle tuvastamiseks on juba korduvalt tehtud!

Minul on voolus läbipaistev ja paks, vahel ka vedel nagu vesi ning vahel ka hallikas määriv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.12 09:55; 06.12 16:39; 06.12 16:57; 06.12 19:10; 08.12 08:12; 08.12 08:16;
Postitas:

[tsitaat]Kusjuures ega voolus ei olegi nii suur probleem kui see hais. Samas bakteriaalselt vaginoosi ei ole, analüüsid selle tuvastamiseks on juba korduvalt tehtud!

Minul on voolus läbipaistev ja paks, vahel ka vedel nagu vesi ning vahel ka hallikas määriv. [/tsitaat]Mis lõhn on? Hapukas või terav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 14:26; 06.12 16:46; 07.12 12:00; 07.12 23:39;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis lõhn on? Hapukas või terav? [/tsitaat]

Ma ei oska seda isegi kirjeldada. Lihtsalt rõve lõhn. Nagu oleks nädal aega pesemata olnud ja kõik bakterid jm jäägid oleksid seal all paljunenud ning rõveda koosluse tekitanud, ometigi olen tunnike tagasi just pesemast tulnud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu väiksel lapsel tekitas sellist haisu b-streptokok. Kas seda on uuritud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:49; 06.12 19:02; 06.12 19:42;
Postitas:

[tsitaat]Minu väiksel lapsel tekitas sellist haisu b-streptokok. Kas seda on uuritud? [/tsitaat]

Uuritud, oli olemas, ravitud, 2 nädalat peale ravi lõppu jätkus kõik vanas vaimus.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uuritud, oli olemas, ravitud, 2 nädalat peale ravi lõppu jätkus kõik vanas vaimus. [/tsitaat]Aga uus uuring tehti? Meil nakatus korduvalt uuesti ja uuesti. Ja kusjuures on bakter alles juba 5a. Laps 5,5a. Nii et uuri veel.

0
0
Please wait...
Postitas:

naljakas lugeda neid perekooli nõustajaid-või et tupeseene panite diagnoosiks.Mis te arvate ,et te olete targemad kui arst ,kes ei avastanud seent.Kahjuks ongi mõni naine suurema voolusega,mis vananedes ise väheneb.

0
0
Please wait...
Postitas:

Proovi pesukaitsme asemel WC-paberi pooleksmurtud lehte. Kui sellest vähe, siis mitmekordsemat. Vahe pesukaitsmega on selles, et sellel ei ole kilet, ehk laseb õhku läbi. Niiske, soe ja umbne (kile) põhjustabki bakterite vohamist ja ebameeldivat lõhna. Kui voolus on suur, siis püsib see paber ka kohal, ja igas WC-s saad alati vahetada, kui märg on. Olin ise ka kimpus sellesema pesukaitsme nõiaringiga, kuni hakkasin tarvitama WC-paberit, ka eluaeg olnud väga tugev voolus. Pesukaitsmed tugevdavad aga voolust veelgi, usu või ära usu.

0
0
Please wait...
Postitas:

On ka vahe, milliseid pesukaitsmeid kasutada. Mina Alwaysi üldse ei soovitaks, ainult Libressed ja ehk on midagi muud sellist vähem kilest(sünteetilist) ka.
Kasvõi wc-paber, no ausalt, ei maksa fui öelda kui see aitab probleemi lahenemisele kaasa.

0
0
Please wait...
Postitas:

minule soovitas günekoloog sama murega osta apteegist piimhappebakteritega kapsleid tuppe panemiseks.
maksid ca 9 euri, kuid aitasid väga hästi. lõhna vastu, voolus on ikka vapralt tugev edasi aga see on väidetavalt loomupärane ja sinna polevat teha midagi.
Aastaid tagasi oli mul voolus kohe eriti hull, kuid sain selle oluliselt vähemaks, kui loobusin pitsist ja kunstmaterjalist pesust.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul sarnane probleem. Minul on pesukaistme asemel abi femmecup`st, mõni päev on voolus nii tugev, et ajab yle aga peab ennast jälginma ja seda tyhjendama vahel.

0
0
Please wait...
Postitas:

kas meest on uuritud ja ravitud?

0
0
Please wait...
Postitas:

Vetsupaberit olen ka mina kasutanud, aga siinkohal pean küll vajalikuks hoiatada, et kindlasti ei sobi kasutada lõhnastatud ja valgendatud vetsupaberit. Minul on sellised paberid asja veel hullemaks ajanud. Kindlalt on sobinud öökulli vetsupaber, mis on oma toonilt hallikas.

Ma täpselt ei tea, aga mulle on jäänud mulje, et naised, kes on rohkem allergilised (näiteks nohu, nahasügelus mujal ihul jne), kannatavad ka rohkem suurenenud vooluse käes ja on üldse mitteallergilistest inimestest tundlikumad.

0
0
Please wait...
Postitas:

Prrrrr kui jube sellist asja lugeda.
Öäkk on seda kõike ette kujutada. Teksad märjad… eww. See on ju ikka mingi haigus lausa. Või siis sperma tilgub päeva jooksul välja?
Mul õnneks ei voola midagi. Enamasti ma ei kanna isegi aluspükse, ei näe mõtet, kuna kõik riided panen nagunii pärast ühte kasutuskorda pessu ja mis ma neist aluspükstest ikka kasutan muul ajal kui päevadega. Seksin enamasti kondoomiga, just seetõttu, et siis on puhtam, kuivem ja muretum tunne. Ilma kondoomita seksi korral, olenemata sellest, kui hoolega end hiljem pesen, peab siiski aluspükse kandma, kuid siiski on seda väljavoolu ülivähe. Äkki teil ka spermast see jama?

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Prrrrr kui jube sellist asja lugeda.
Öäkk on seda kõike ette kujutada. Teksad märjad… eww. See on ju ikka mingi haigus lausa. Või siis sperma tilgub päeva jooksul välja?
Mul õnneks ei voola midagi. Enamasti ma ei kanna isegi aluspükse, ei näe mõtet, kuna kõik riided panen nagunii pärast ühte kasutuskorda pessu ja mis ma neist aluspükstest ikka kasutan muul ajal kui päevadega. Seksin enamasti kondoomiga, just seetõttu, et siis on puhtam, kuivem ja muretum tunne. Ilma kondoomita seksi korral, olenemata sellest, kui hoolega end hiljem pesen, peab siiski aluspükse kandma, kuid siiski on seda väljavoolu ülivähe. Äkki teil ka spermast see jama?
[/tsitaat]Ei ole spermast. Öögi kuskil mujal!

0
0
Please wait...
Postitas:

Vooluse kogus võib-olla tõesti erinev naistel ja see, et on suur, ei tähenda otseselt mingit haigust. Samas kui probleemiks on halb lõhn, siis see viitab küll haigusele. Tavaline voolus ei peaks nii ebameeldivalt lõhnama.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Prrrrr kui jube sellist asja lugeda.
[/tsitaat]

Tead, sinu kirjutis on nii eluvõõras ja tobe, et mul ei ole sõnugi!
See on täiesti ilmselge, et kui mul on intiimpiirkonnas probleemid, siis ma kasutan vahekorra ajal alati kondoomi. Seega, mingi sperma kuskil tilkuda ei saa! Mees küll ravib ennast minuga paralleelselt, et ei oleks ohtu nö tagasinakatamiseks aga siiski ettevaatuse mõttes tuleb kasutada kondoomi, meil muidugi on kondoom ka rasestumisvastase kaitse tõttu kasutusel.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]kas meest on uuritud ja ravitud? [/tsitaat]

Uuritud, ravitud minuga paralleelselt! Arstid on täiesti nõutud, sain hiljuti viimase ravikuuri, rohkem ei oska arstid pakkuda lahendust. Vooluse kogus on jah individuaalne, selle vastu mul pretensioone ei ole aga see hais on normaalset elu segav ja minu mõistus ei võta kuidas ükski meetod ei aita.

0
0
Please wait...
Postitas:

See võib praegu tunduda küll naljana, aga mina soovitaks proovida turiseisu ja ikka jalad nii sirgelt püsti kui saab, et kohe tunned kuidas õhk õigest august sisse läheb… Ma olen aastakümneid olnud kõva seeneline ja aeg-ajalt ka bakteriaalse vaginoosiga hädas, ravinud pidevalt ja igatpidi, aga kuu pärast on seen raudselt tagasi. Ja nüüd kui ma enda jaoks selle turiseisu avastasin, siis ptüi-ptüi-ptüi, täitsa peaks oma ravimeetodi patendeerima 😀
Pesukaitsmeid kasutan endiselt, aga seent ja haisu ei ole. Ilma pesukaitsmeta mul tundub, et märgadest pükstest saab lisaks veel põiepõletiku ka! Nii kui näen, et voolus muutub kahtlaseks, siis kohe naks turiseisu ja nii mõned korrad päevas on paari päevaga asi unustatud :)Ilmselt mõni vajab lihtsalt aeg-ajalt lisa õhutamist 😀
No proovida igal juhul tasub, ega see suur vaev ju ei ole! Äkki on kasu! Edu!

0
0
Please wait...
Postitas:

Teemaalgataja, kas sa kasutad ka pille? Kui jah, siis ilmselt neist. Mina kasutasin aastaid pille ja ei saanud sarnasest voolusest lahti. Jätsin ära ja kohe kõik normaliseerus. Sel aastal proovisin uuesti ning suutsin 5 kuud vastu pidada, lihtsalt kohe tuli see voolusejama kaela. Lõpetasin ära ja taas kõik korras.

0
0
Please wait...
Postitas:

Vooluse vastu ei oska nõu anda, aga ebameeldiv hais võib vabalt pesukaitsete kasutamisest tulla. Aga no kui peab, siis peab.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ja kuidas neid mehi siis ravitakse?

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ilu ja tervis intiimpiirkonna probleem

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.