Esileht Ajaviite- ja muud jutud invakohale parkimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: invakohale parkimine

Postitas:
ahv

Kas peate õigeks, et invakaardiga auto pargib invaliidile mõeldud parkimiskohale, kui invaliidi ennast kaasas pole? Või peaks sellisel juhul ikkagi tavalisele parkimiskohale parkima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: invakohale parkimine

Ei pea, mõeldud on need ikkagi invaliididele, mitte invakaartidele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

invakohti on poodide juures nii palju, et kohapuudust tavaliselt sellistele autodele pole. nii et mina pole vastu kui invakaardiga auto on pargitud invaliidile mõeldud parkimiskohale. hoopis enam häirivad mind lasteta sõitjad, kes pargivad beebikohtadele. turvahälliga sõitjale on laiem parkimiskoht päris oluline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kustas Peder

[small]ahv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas peate õigeks, et invakaardiga auto pargib invaliidile mõeldud parkimiskohale, kui invaliidi ennast kaasas pole? Või peaks sellisel juhul ikkagi tavalisele parkimiskohale parkima?[/tsitaat]Kuidas sa saad siis näiteks oma invaliidist isal bingosaalis järgi käia? Või invaliidist lapse lauluringist ära tuua?
Tuled autoga invaliidide parkimiskohale, veeretad issi peale või tõstad lapse sisse ja sõidad minema.
Autotranspordi mõte üldiselt selles ongi, et kui tulles on isik peal, siis minnes enam ei ole või vastupidi. Ei saa kuidagi nõuda, et invaliid pidevalt kaasas jõlguks nagu maskott Vigri.

Please wait...
Postitas:
maiiii

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]invakohti on poodide juures nii palju, et kohapuudust tavaliselt sellistele autodele pole. nii et mina pole vastu kui invakaardiga auto on pargitud invaliidile mõeldud parkimiskohale. hoopis enam häirivad mind lasteta sõitjad, kes pargivad beebikohtadele. turvahälliga sõitjale on laiem parkimiskoht päris oluline. [/tsitaat]Nii kuna sina oled ilmselt väikelapse vanem, siis sind ainult häirib beebi kohtadele parkijad. Mida, aga peavad invaliidid(nt ratastoolis inimesed), siis tundma, kui invakaardi omanikud(kahel jalal kalpsavad rõõmsad inimesed) on parkinud kõik inva kohad täis?

Mind häirivad mõlemad(beebi kohti ise Pärnus näinud pole). Inimene kellel ikka 2 kätt küljes ja 2 tegusat kepsu all, võiks suuta ikak inva-beebi-takso-mopeedi jne kohad vabaks jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]maiiii kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Nii kuna sina oled ilmselt väikelapse vanem, siis sind ainult häirib beebi kohtadele parkijad. Mida, aga peavad invaliidid(nt ratastoolis inimesed), siis tundma, kui invakaardi omanikud(kahel jalal kalpsavad rõõmsad inimesed) on parkinud kõik inva kohad täis?

Mind häirivad mõlemad(beebi kohti ise Pärnus näinud pole). Inimene kellel ikka 2 kätt küljes ja 2 tegusat kepsu all, võiks suuta ikak inva-beebi-takso-mopeedi jne kohad vabaks jätta.[/tsitaat] nagu ütlesin, siis pole märganud olukorda, kus kõik invakohad oleks täis pargitud, tavaliselt on invakohti piisavalt. loomulikult pole terve inimese parkimine invakohale siis õigustatud kui ta võtab ära ainsa vaba koha.

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

[small]maiiii kirjutas:[/small]
Nii kuna sina oled ilmselt väikelapse vanem, siis sind ainult häirib beebi kohtadele parkijad. Mida, aga peavad invaliidid(nt ratastoolis inimesed), siis tundma, kui invakaardi omanikud(kahel jalal kalpsavad rõõmsad inimesed) on parkinud kõik inva kohad täis?

Mind häirivad mõlemad(beebi kohti ise Pärnus näinud pole). Inimene kellel ikka 2 kätt küljes ja 2 tegusat kepsu all, võiks suuta ikak inva-beebi-takso-mopeedi jne kohad vabaks jätta.[/tsitaat]Tead oleme ausad, suurt vahet ei ole kas sõita selle ratastooliga 10 meetrit rohkem või vähem. Palju suurem probleem on see, et trepid ja linnatänavad ei ole üldse ratastooliga läbitavad. Suvalise ametiasutuse külastamine on näiteks invaliidile suht kannatuste rada. Võrreldes sellega on kaubanduskeskuse parkimiskohad kitse piss.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kustas Peder kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]maiiii kirjutas:[/small]
Tead oleme ausad, suurt vahet ei ole kas sõita selle ratastooliga 10 meetrit rohkem või vähem. Palju suurem probleem on see, et trepid ja linnatänavad ei ole üldse ratastooliga läbitavad. Suvalise ametiasutuse külastamine on näiteks invaliidile suht kannatuste rada. Võrreldes sellega on kaubanduskeskuse parkimiskohad kitse piss. [/tsitaat] invakohatade mõte pole ainult selles, et need on uksele lähemal, vaid ka selles, et need parkimiskohad on laiemad. ratastooli või karke kasutavale inimesele on oluline, et ta pääseks autost sisse-välja liikuma, mis tavaliselt parkimiskohal pole sageli võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

[tsitaat] [small]Kustas Peder kirjutas:[/small]
invakohatade mõte pole ainult selles, et need on uksele lähemal, vaid ka selles, et need parkimiskohad on laiemad. ratastooli või karke kasutavale inimesele on oluline, et ta pääseks autost sisse-välja liikuma, mis tavaliselt parkimiskohal pole sageli võimalik.[/tsitaat]Harilikult väheke eemal ikka ruumi on. Päris harva on kõik kohad ummis täis pargitud. Nii et praktikas see ei ole eriti suur probleem invaliidile, kui invakoht parklas on kinni. Mis ma püüan selgeks teha: palju rohkem tähelepanelikkust ja taktitunnet kaaskodanikelt läheb vaja kesklinna kõnnitee läbimiseks.
Näiteks Viru tänav ratastooliga läbi sõita on umbes sama koormav kui Tartu maratoni läbimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kustas Peder kirjutas:[/small]
Harilikult väheke eemal ikka ruumi on. Päris harva on kõik kohad ummis täis pargitud. Nii et praktikas see ei ole eriti suur probleem invaliidile, kui invakoht parklas on kinni. Mis ma püüan selgeks teha: palju rohkem tähelepanelikkust ja taktitunnet kaaskodanikelt läheb vaja kesklinna kõnnitee läbimiseks.
Näiteks Viru tänav ratastooliga läbi sõita on umbes sama koormav kui Tartu maratoni läbimine. [/tsitaat] tõsi ta on. nagu maiii juba märkas, siis olen väikelapse ema ja probleem on juba vankriga liiklemine. sahk on ülekäiguradade servad sageli kinni ajanud ja vankrit läbi selle lumevalli on lihtsalt võimatu, jõudu jääb väheks. minu kodu-pood teel on ülekäiguradade ohutussaared lumest puhastamata, nii et pean vankriga ringi ümber saare minema ja sõiduteel manööverdama. sageli olen mõelnud, et minu laps saab suureks ja hakkab varsti ise kõndima, aga kuidas ratastooliga inimesed aastast aastasse küll hakkama saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka ise invakaardi kasutaja. Minule ei tee muret mitte see maa mis autoni pean minema vaid see kuidas saan ust avada. Kuna jala painduvus on peaaegu null, siis tavakohal ei anna autouks lihtsalt niipalju avada, kui mul vaja. Aga marru ajab ikka küll, kui sõiduk on invakohal ja siis tuleb mingi tibi kepseldes autosse ja läinud ta ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kust sa üldse tead, kas invaliid on kaasas või ei ole? Kõik inimesed, kellel see kaart on, ei ole mingi teistele silmatorkava veaga. See on sarnane teema sellega, et kui invakaardiga pargib mingi kallis maastur või mersu, on tegemist kindlasti petisega, sest stereotüüpne puudega isik saab ju endale äärmisel juhul kasutatud opelit lubada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga kust sa üldse tead, kas invaliid on kaasas või ei ole? Kõik inimesed, kellel see kaart on, ei ole mingi teistele silmatorkava veaga. See on sarnane teema sellega, et kui invakaardiga pargib mingi kallis maastur või mersu, on tegemist kindlasti petisega, sest stereotüüpne puudega isik saab ju endale äärmisel juhul kasutatud opelit lubada. [/tsitaat]Invakaarte jagatakse siiski liikumis- ja nägemispuudega inimestele ning neid puudeid on üldjuhul suhteliselt raske täiel määral varjata.

Please wait...
Postitas:
Lisberg

Minul 100kg ämm karguga, tal õigus ka invakaardile, vat tema ei võta seda, sihuke kange eit on, ajas maal auto jaoks 15m x 5m lund ära ise üksi. Kes tahab saab ka üle oma puudeastme teha asju, mis vaja ja ei vigise, et 5m kaugemale parkima peab. Mitte et ma õigustaks valesti parkijaid aga ratastoolis on libedaga vaat et ohutum kaugemalt kohale veereda kui püstijalu laps süles jalutada 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Lisberg kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul 100kg ämm karguga, tal õigus ka invakaardile, vat tema ei võta seda, sihuke kange eit on, ajas maal auto jaoks 15m x 5m lund ära ise üksi. Kes tahab saab ka üle oma puudeastme teha asju, mis vaja ja ei vigise, et 5m kaugemale parkima peab. Mitte et ma õigustaks valesti parkijaid aga ratastoolis on libedaga vaat et ohutum kaugemalt kohale veereda kui püstijalu laps süles jalutada 😀 [/tsitaat]Miks sa seda titte pead süles tarima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Invakaarte jagatakse siiski liikumis- ja nägemispuudega inimestele ning neid puudeid on üldjuhul suhteliselt raske täiel määral varjata.[/tsitaat]

Minu lähedasel isikul on kaart näiteks südameprobleemi tõttu, välisel vaatlusel ei ole midagi aru saada. Ma tahan öelda seda, et kui autol on invakaart, siis peaks ikkagi lähtuma eeldusest, et inimesel on õigus seda kasutada, ükskõik millega ta sõidab, kas ta on ise puudega või transpordib sellist isikut. Ei pea kohe halvasti mõtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kustas, sa jõuad 10-st 15-ni 29 postitust teha? Mine lükka lund parem!

Please wait...
Postitas:
Kustas Peder

Mis see sinu asi on? Ela ise ja lase teistel elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel isikul on kaart näiteks südameprobleemi tõttu, välisel vaatlusel ei ole midagi aru saada. Ma tahan öelda seda, et kui autol on invakaart, siis peaks ikkagi lähtuma eeldusest, et inimesel on õigus seda kasutada, ükskõik millega ta sõidab, kas ta on ise puudega või transpordib sellist isikut. Ei pea kohe halvasti mõtlema. [/tsitaat]Mis Sa jutustad? Kui südamehaigel pole liikumispuuet (mis võib küll mõnel juhul tuleneda ka tema südamehaigusest), siis talle invaparkimiskaarti ei väljastata.

Väljavõte praegu kehtivast liiklusseadusest:
[tsitaat]§ 68. Liikumispuudega juhi ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juhi eriõigused

(1) Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht võib panna oma sõiduki esi- või tagaklaasile liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi.

(2) Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht võib tema kasutuses olevat sõidukit liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi olemasolul parkida avalikes tasulistes parkimiskohtades tasuta.

(3) Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht, kelle sõidukil on liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaart, tohib:
1) asulas peatuda ja parkida peatumist või parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas tingimusel, et seisev sõiduk asub täielikult kõnniteel, jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba. Kirjeldatud luba ei kehti teelõigul, mis on tähistatud peatumise keelujoonega;
2) parkida parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas, piiratud parkimisajaga parklas ettenähtust kauem ja õueala teel väljaspool parklat kohas, kus see ei takista jalakäijaid ega muuda võimatuks teiste sõidukite liiklust.

(4) Liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht, kelle sõidukil on liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaart, võib asulas peatuda peatumist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas liikumispuudega või pimeda inimese sõidukisse pealevõtmiseks või sõidukist väljalaskmiseks.
[/tsitaat]

Seejuures loetakse liiklusseaduse piires, et
[tsitaat] 33) liikumispuudega isik on raske ja sügava liikumispuudega isik [/tsitaat].

Nagu praegune EPL-i artikkel ja selle kirjutamiseks korraldatud eksperimendid tõestavad, ei saa meie ühiskonnas kahjuks eeldada, nagu Sa soovitad, et inimesed on ausad ja kasutavad parkimiskaarti põhjusega, vaid vastupidi – lõviosal parkimiskaardi kasutajatest pole selleks mitte mingisugust suuremat vajadust kui mis tahes teisel tervel inimesel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis Sa jutustad? Kui südamehaigel pole liikumispuuet (mis võib küll mõnel juhul tuleneda ka tema südamehaigusest), siis talle invaparkimiskaarti ei väljastata.[/tsitaat]

Just, tal ongi liikumispuue tulenevalt südamehaigusest. Kaart on talle täiesti legaalselt väljastatud, kuid mina kõrvaltvaatajana ei saaks aru, et tal midagi viga on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just, tal ongi liikumispuue tulenevalt südamehaigusest. Kaart on talle täiesti legaalselt väljastatud, kuid mina kõrvaltvaatajana ei saaks aru, et tal midagi viga on. [/tsitaat]

Aga kuidas see liikumispuue tal siis väljendub? Kui inimesel on liikumispuue, siis ta kasutab kas ratastooli, karke, keppe või on siis tugev lonkamine. Need peaks küll silmaga nähtavad olema.

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

Kuidas saaks seda üldse õigeks pidada? Seda, et terve inimene kasutab ära invaliididele mõeldud õigust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minul 100kg ämm karguga, tal õigus ka invakaardile, vat tema ei võta seda, sihuke kange eit on, ajas maal auto jaoks 15m x 5m lund ära ise üksi. Kes tahab saab ka üle oma puudeastme teha asju, mis vaja ja ei vigise, et 5m kaugemale parkima peab. Mitte et ma õigustaks valesti parkijaid aga ratastoolis on libedaga vaat et ohutum kaugemalt kohale veereda kui püstijalu laps süles jalutada 😀 [/tsitaat]

Kui sul sinu tite asemel oleks liikumis -ja vaimupuudega laps vói mees, siis saaksid aru miks invaparkimiskohti vaja on. Me keegi pole önnetuste eest kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kuidas see liikumispuue tal siis väljendub? Kui inimesel on liikumispuue, siis ta kasutab kas ratastooli, karke, keppe või on siis tugev lonkamine. Need peaks küll silmaga nähtavad olema.[/tsitaat]

Lonkab küll, peale oppi oli asi päris hull, nüüd on paremaid ja halvemaid päevi. Praeguseks on tal nii, et ta saab pingutades mõnda aega normaalselt käia (pingutada ta muidugi ei tohiks, aga ta on uhke muidugi), aga väsib väga ruttu ja siis muidugi on aru saada, et ta normaalselt ei liigu. Aga nähes teda mingil heal hetkel arvan, et võõras ei saaks midagi aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minul 100kg ämm karguga, tal õigus ka invakaardile, vat tema ei võta seda, sihuke kange eit on, ajas maal auto jaoks 15m x 5m lund ära ise üksi. Kes tahab saab ka üle oma puudeastme teha asju, mis vaja ja ei vigise, et 5m kaugemale parkima peab. Mitte et ma õigustaks valesti parkijaid aga ratastoolis on libedaga vaat et ohutum kaugemalt kohale veereda kui püstijalu laps süles jalutada 😀 [/tsitaat]
Kui sul on pisike, mittekõndiv laps, siis näiteks kaubanduskeskuste juures on mõttekaim parkida hoopiski ostukärude varjualuse kõrvale. Pargid auto ära, lähed tood varjualusest käru ja tõstad siis lapse turvahälliga ostukärusse või kui laps enam turvahälli ei kasuta, siis ostukäru istmesse istuma. Ja kärutad siis kenasti ilma libedat kartmata poodi.
Aga asi ei ole kauguses, invaliididel on vaja laiemat parkimiskohta. Puust ja punaseks: sinul on vaja nii laia parkimiskohta, et mahuksid last auto uksest välja koukima, invaliidil aga peab sinna auto kõrvale ka näiteks ratastool ära mahtuma. Ja sealjuures nii, et ta ei ukse ega ratastooliga kõrval parkivat autot ei kriimustaks.

Näiteks Lasnamäel Bauhausi parklas on tavaparkimiskohad nii pisikesed, et lõpurasedana ei mahtunud ma seal autouksest välja. Ma ei tea, mida teeks seal invaliid, kellele invakohta ei jagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga kust sa üldse tead, kas invaliid on kaasas või ei ole? Kõik inimesed, kellel see kaart on, ei ole mingi teistele silmatorkava veaga. See on sarnane teema sellega, et kui invakaardiga pargib mingi kallis maastur või mersu, on tegemist kindlasti petisega, sest stereotüüpne puudega isik saab ju endale äärmisel juhul kasutatud opelit lubada. [/tsitaat]

Ilma silmatorkava veata inimene ei pea autoust laiemalt avama! Mu tuttav on lausa kahe tehisjalaga, aga pole iial invakohale parkinud. Jalad on tehnoloogia viimane sõna, ta teeb nendega sporti ka ja on sama liikumisvõimeline kui kõik teised.
Nii nagu tema, on enamik päriinvaliide uhked, kui pea oma eeliseid kasutama ja sellega teistest eristuma.
Ka mul on puue. Nagu ka teised invaliidid, teen ma kõik mis suudan selleks, et seda pigem mitte reklaamida! 99,9% tõenäosusega ei ole kepsakas terve välimusega luksusauto omanik inaliid. Ja seda mitte auto pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga kust sa üldse tead, kas invaliid on kaasas või ei ole? Kõik inimesed, kellel see kaart on, ei ole mingi teistele silmatorkava veaga. See on sarnane teema sellega, et kui invakaardiga pargib mingi kallis maastur või mersu, on tegemist kindlasti petisega, sest stereotüüpne puudega isik saab ju endale äärmisel juhul kasutatud opelit lubada. [/tsitaat]

Nojah, ivaliidi jättis poodi ja ise sõitis minema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lonkab küll, peale oppi oli asi päris hull, nüüd on paremaid ja halvemaid päevi. Praeguseks on tal nii, et ta saab pingutades mõnda aega normaalselt käia (pingutada ta muidugi ei tohiks, aga ta on uhke muidugi), aga väsib väga ruttu ja siis muidugi on aru saada, et ta normaalselt ei liigu. Aga nähes teda mingil heal hetkel arvan, et võõras ei saaks midagi aru.[/tsitaat]

Miks sa algses postituses kirjutasid, et tal on invaparkimiskaart südamevea tõttu? Kui on hoopis liikumishäire tõttu? See, mis põhjustab liikumispuuet, pole küll oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa algses postituses kirjutasid, et tal on invaparkimiskaart südamevea tõttu? Kui on hoopis liikumishäire tõttu? See, mis põhjustab liikumispuuet, pole küll oluline.[/tsitaat]

Sest et mina kui lihtinimene ei aja seaduses näpuga järge, mille alusel just kaart anti. Mina tean, et põhihäda on südamega, millest ka rida muid probleeme. Minul endal seda kaarti ei ole, ei oska kaasa rääkida kellele tuleks või ei tuleks seda anda, aga räägin oma tuttava alusel, et kaart võib olla ka inimesel, kes ei ole ratastoolis. Ei saa aru, milleks on vaja mulle näkku karata. Mina pole kunagi invakohale parkinud.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

mu isal oleks ka võimalus invakaart saada, aga ta elab maal ja seega vajadust pole. jääb näpuga näitamine ära, sest isal on tuttuus maastur ja see pole ju invaliidile kohane.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud invakohale parkimine