Esileht Tööelu, raha ja seadused. Invaliidse/töövoime languse taotlemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Invaliidse/töövoime languse taotlemine

Postitas:

Mul on seedesüssteem haige: magu, soolestik, jääkainete väljutamine.

Selmet et stoomi panna, läheb soole tühendamiseks vähemalt kaks tundi. Pidev kôhuvalu ja ebamugavus niikunii, mis ei lase magada ja häirib päevast elu. Seega pidev väsimus. Kaasnevaks urineerimisraskused.

Kas sellega on mõtet töövõime langust/invaliidsust taotlema hakata?

Vanust on 59 aastat.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 23.12 23:35; 25.12 19:58; 28.12 23:12; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib küll. Kõige selle kohta peab olema digiloos ka arstide sissekanded

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 23:25; 24.12 13:05; 26.12 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib küll. Kõige selle kohta peab olema digiloos ka arstide sissekanded

Kõik kanded ja diagnoosid  on olemas. Lihtsalt soovin teada, kas selliste muredega on üldse mõtet paberimajandusega pihta hakata.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 23.12 23:35; 25.12 19:58; 28.12 23:12; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et TA plaanib kõhukinnisuse tõttu invaliidsust taotleda?

+4
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 11:29; 25.12 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et TA plaanib kõhukinnisuse tõttu invaliidsust taotleda?

Viimane- kui see pidi iroonia olema, siis kohatu. Soolestikust algab üldse kõik. Kui seal on põletikulised protsessid või juba krooniline häda (tihti muutub kasvajaliseks), siis on paratamatult inimene omadega nii läbi, et ei jõua enam õieti elada.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib küll. Kõige selle kohta peab olema digiloos ka arstide sissekanded

Kõik kanded ja diagnoosid on olemas. Lihtsalt soovin teada, kas selliste muredega on üldse mõtet paberimajandusega pihta hakata.

Jah tasub

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 23:25; 24.12 13:05; 26.12 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Te pole varem seda üle 80lk küsimustikku täitnud siis jääte arvatavasti hätta. Küsige esmalt nõu perearstilt ja siis otsige inimene, kes seda küsimustikku täitnud on. ALATI jätke endale koopia täidetud küsimustikust, sest järgnevate taotluste vastused peavad “kokku minema” eelmiste taotlustega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et TA plaanib kõhukinnisuse tõttu invaliidsust taotleda?

Loll jutt suhu tagasi! Kuigi see pole võibolla täpselt TA diagnoos, siis ehk sarnane ikkagi – ma olen kõrvalt näinud lähedase inimese elu Crohni tõvega ja võin öelda, et see mõjutab KOGU ELU! Tihedad valud ja pidev väsimus, sest hoolimata eridieedist, ravimitest, toidulisanditest jne, keha lihtsalt ei omanda toitaineid normaalselt. Täiesti ootamatult võib tulla selline kõhulahtisus, et kui kohe WC-sse ei jõua, siis teed lihtsalt püksi ja kui sa juba WC-s oled, võid seal tunde veeta, kuna potilt lihtsalt pole mõtet ära tulla. Kuna seedimine/kõht kontrollib serotoniinitaset, siis on tugev kalduvus depressioonile. Iga paari aasta tagant lööb välja mingi uus sümptom, nt uus talumatus mingi toidu suhtes, ülivalus tsüstiline akne, nahaprobleemid. Kõnealune inimene ei ole küll vähenenud töövõime staatust taotlenud, aga seda vaid seetõttu, et töötab väga hinnatud erialal, kus saab ise valida oma tööaja ja -koha. Traditsioonilist “8+ tundi päevas tööandja valitud asukohas” tööd ei oleks tal lihtsalt võimalik teha.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seedesüssteem haige: magu, soolestik, jääkainete väljutamine.

Selmet et stoomi panna, läheb soole tühendamiseks vähemalt kaks tundi. Pidev kôhuvalu ja ebamugavus niikunii, mis ei lase magada ja häirib päevast elu. Seega pidev väsimus. Kaasnevaks urineerimisraskused.

Kas sellega on mõtet töövõime langust/invaliidsust taotlema hakata?

Vanust on 59 aastat.

loomulikult tasub, see mõjutab ju tuntavalt inimese igapäevast toimetulekut.

Kui Te pole varem seda üle 80lk küsimustikku täitnud siis jääte arvatavasti hätta. Küsige esmalt nõu perearstilt ja siis otsige inimene, kes seda küsimustikku täitnud on. ALATI jätke endale koopia täidetud küsimustikust, sest järgnevate taotluste vastused peavad “kokku minema” eelmiste taotlustega.

miks peaks vähegi normintellektiga inimene sellega hätta jääma? 80 leheküljest on asi kaugel, max tunniga täidab selle vabalt ära ka esmakordne täitja, vähemalt vähenenud/puuduva töövõime oma

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 16:24; 25.12 19:20; 25.12 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et TA plaanib kõhukinnisuse tõttu invaliidsust taotleda?

Loll jutt suhu tagasi! Kuigi see pole võibolla täpselt TA diagnoos, siis ehk sarnane ikkagi – ma olen kõrvalt näinud lähedase inimese elu Crohni tõvega ja võin öelda, et see mõjutab KOGU ELU! Tihedad valud ja pidev väsimus, sest hoolimata eridieedist, ravimitest, toidulisanditest jne, keha lihtsalt ei omanda toitaineid normaalselt. Täiesti ootamatult võib tulla selline kõhulahtisus, et kui kohe WC-sse ei jõua, siis teed lihtsalt püksi ja kui sa juba WC-s oled, võid seal tunde veeta, kuna potilt lihtsalt pole mõtet ära tulla. Kuna seedimine/kõht kontrollib serotoniinitaset, siis on tugev kalduvus depressioonile. Iga paari aasta tagant lööb välja mingi uus sümptom, nt uus talumatus mingi toidu suhtes, ülivalus tsüstiline akne, nahaprobleemid. Kõnealune inimene ei ole küll vähenenud töövõime staatust taotlenud, aga seda vaid seetõttu, et töötab väga hinnatud erialal, kus saab ise valida oma tööaja ja -koha. Traditsioonilist “8+ tundi päevas tööandja valitud asukohas” tööd ei oleks tal lihtsalt võimalik teha.

Väga kena, et sa tead Crohni tõve süpmtomeid, aga teemaalgatajal pole neist ju ühtki.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda. Mul on kaks sugulast osalist töövõimet või töövõime puudumist taotlenud ja on saanud ka. Üksikult võttes saaks iga nende haigusega tavapäraselt tööl käia, aga kogu komplektiga mitte. Ja just see kogu komplekt või reaalne töövõime peakski määrav olema. Aga jah, selle paksu küsimustiku täitmisel peab olema väga hoolikas ja kirjutama mitte vaid häid päevi arvesse võttes, vaid ikkagi reaalse tavapärase seisu järgi.

Puude taotlemise osas ei oska rääkida, peaksid arsti käest küsima.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 21:09; 25.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et TA plaanib kõhukinnisuse tõttu invaliidsust taotleda?

Loll jutt suhu tagasi! Kuigi see pole võibolla täpselt TA diagnoos, siis ehk sarnane ikkagi – ma olen kõrvalt näinud lähedase inimese elu Crohni tõvega ja võin öelda, et see mõjutab KOGU ELU! Tihedad valud ja pidev väsimus, sest hoolimata eridieedist, ravimitest, toidulisanditest jne, keha lihtsalt ei omanda toitaineid normaalselt. Täiesti ootamatult võib tulla selline kõhulahtisus, et kui kohe WC-sse ei jõua, siis teed lihtsalt püksi ja kui sa juba WC-s oled, võid seal tunde veeta, kuna potilt lihtsalt pole mõtet ära tulla. Kuna seedimine/kõht kontrollib serotoniinitaset, siis on tugev kalduvus depressioonile. Iga paari aasta tagant lööb välja mingi uus sümptom, nt uus talumatus mingi toidu suhtes, ülivalus tsüstiline akne, nahaprobleemid. Kõnealune inimene ei ole küll vähenenud töövõime staatust taotlenud, aga seda vaid seetõttu, et töötab väga hinnatud erialal, kus saab ise valida oma tööaja ja -koha. Traditsioonilist “8+ tundi päevas tööandja valitud asukohas” tööd ei oleks tal lihtsalt võimalik teha.

Teemaalgatusel ei ole Crohni tõvega midagi  pistmist.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 11:29; 25.12 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda.

Ega sa ei saa soovi avaldada, et tahad osalist või puuduvat töövõimet. Kumma saad, selle otsustavad teised, kes sinu 80-lk looga tutvuvad. Puuet on mõtet taotleda sel juhul, kui vajad kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 18:54; 25.12 21:22; 25.12 21:45; 26.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda.

Ega sa ei saa soovi avaldada, et tahad osalist või puuduvat töövõimet. Kumma saad, selle otsustavad teised, kes sinu 80-lk looga tutvuvad. Puuet on mõtet taotleda sel juhul, kui vajad kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes.

kust tuleb see 80 lehekülje jutt? taotlesin kuu tagasi töövõime hindamist, mingit hullu täitmist küll kusagil polnud, vähem kui tunniga oli ankeet täidetud.

ma olin ka eelnevalt siit lugenud, et kohutav bürokraatia ja dokumentide täitmine jne, et sellega hakkama saamiseks vaja abilisi jne – no andke andeks, tõsise vaimupuudega inimene ehk tõesti jääks hätta, tavainimese jaoks ei ole seal mingit raskust. paljuski tänu sellele eelinfole ei viitsinud ka pikka aega seda taotlemist ette võtta, aga selle täitmisega saab koolilaps ka hakkama.

kui taotletakse muidugi susserdamise eesmärgil, siis ehk on tõesti raske välja mõelda, mille kõige üle kurta, et ikka hädase mulje jääks

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 16:24; 25.12 19:20; 25.12 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on pernitsioosne kaugelearenenud aneemia koos kaasnevate närvisüsteemi funktsioonide taandareguga.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 23.12 23:35; 25.12 19:58; 28.12 23:12; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust tuleb see 80 lehekülje jutt?

Võtsin selle eespool vastaja jutust. Ise sain diagnoosist johtuvalt kohe puuduva töövõime ja ei pidanudki küsimustikku täitma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 18:54; 25.12 21:22; 25.12 21:45; 26.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust tuleb see 80 lehekülje jutt?

Võtsin selle eespool vastaja jutust. Ise sain diagnoosist johtuvalt kohe puuduva töövõime ja ei pidanudki küsimustikku täitma.

no nii need külajutud sünnivadki ja tulemuseks see, et abivajaja ei hakka isegi abi otsima, sest kardab sellega kaasnema pidavat kohutavat bürokraatiat

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 16:24; 25.12 19:20; 25.12 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest kardab sellega kaasnema pidavat kohutavat bürokraatiat

Karta pole midagi, paned töötukassasse aja kinni, aidatakse kenasti kõik ära täita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 18:54; 25.12 21:22; 25.12 21:45; 26.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuduvat töövõimet kohe kindlasti ei saa, siis peaks olema alaarenenud, voodihaige vôi vähiravi pooleli.

Osalist saad siis kui suudad selgitada kuidas see haigus sinu töötamist segab.

 

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 21:48; 25.12 21:50; 25.12 22:30; 26.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest kardab sellega kaasnema pidavat kohutavat bürokraatiat

Karta pole midagi, paned töötukassasse aja kinni, aidatakse kenasti kõik ära täita.

Suht ebameeldiv on seal ametniku vastas istuda, eriti koroona ajal pole mõtet ronida sinna ????

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 21:48; 25.12 21:50; 25.12 22:30; 26.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda.

Ega sa ei saa soovi avaldada, et tahad osalist või puuduvat töövõimet. Kumma saad, selle otsustavad teised, kes sinu 80-lk looga tutvuvad. Puuet on mõtet taotleda sel juhul, kui vajad kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes.

Puuet on ikka muul juhul ka mõtet taotleda, sest puude korral saab näiteks taastusravi või muud vajalikku. Minul puuet pole, olen noor terve inimene, aga 2 lähedasel vanemal inimesel on puue ja neile on sellest kasu küll. Kõrvalist abi nad igapäevatoimetustes ei vaja. Üks on täiesti töövõimetu, teine osaliselt. Seda tõesti ei tea, kas saab eraldi taotled osalist või täielikku töövõimetust (no nüüd on nimetamine tiba vastupidi, aga mõte sama). Aga seda tean, et nad on seda paksu küsimustikku täitnud, korduvalt ja et sellest sõltub päris palju. Minu meelest on nad mõlemad töövõimetud, aga ainult üks on ametlikult töövõimetuks tunnistatud ja arvan, et just seepärast, kuidas ankeet täidetud sai. Muidu saavad mõlemad ise endaga hakkama, parematel päevadel saavad tegutseda peaaegu nagu terved inimesed, halvematel see töövõimetu ägiseb kodus, teine, kui tal tööpäev on, siis ägiseb tööl, valuvaigistitega mõlemad… Keskmisel päeval on jaksu nii palju, et teevad ära oma igapäevatoimetused ja no see üks siis käib paar tundi tööl ka, valuvaigistite abil. Mõistus on neil selge, vähki pole (ma loodan vähemalt), voodihaiged pole kaugeltki mitte.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 21:09; 25.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda.

Ega sa ei saa soovi avaldada, et tahad osalist või puuduvat töövõimet. Kumma saad, selle otsustavad teised, kes sinu 80-lk looga tutvuvad. Puuet on mõtet taotleda sel juhul, kui vajad kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes.

<p style=”text-align: right;”>Puuet on ikka muul juhul ka mõtet taotleda, sest puude korral saab näiteks taastusravi või muud vajalikku. Minul puuet pole, olen noor terve inimene, aga 2 lähedasel vanemal inimesel on puue ja neile on sellest kasu küll. Kõrvalist abi nad igapäevatoimetustes ei vaja. Üks on täiesti töövõimetu, teine osaliselt. Seda tõesti ei tea, kas saab eraldi taotled osalist või täielikku töövõimetust (no nüüd on nimetamine tiba vastupidi, aga mõte sama). Aga seda tean, et nad on seda paksu küsimustikku täitnud, korduvalt ja et sellest sõltub päris palju. Minu meelest on nad mõlemad töövõimetud, aga ainult üks on ametlikult töövõimetuks tunnistatud ja arvan, et just seepärast, kuidas ankeet täidetud sai. Muidu saavad mõlemad ise endaga hakkama, parematel päevadel saavad tegutseda peaaegu nagu terved inimesed, halvematel see töövõimetu ägiseb kodus, teine, kui tal tööpäev on, siis ägiseb tööl, valuvaigistitega mõlemad… Keskmisel päeval on jaksu nii palju, et teevad ära oma igapäevatoimetused ja no see üks siis käib paar tundi tööl ka, valuvaigistite abil. Mõistus on neil selge, vähki pole (ma loodan vähemalt), voodihaiged pole kaugeltki mitte.

Vbl on neil siis ammu see puuduv töövõime pandud. Igaljuhul seadust muudeti selle aasta algul ja iga diagnoosiga seda puuduvat töövõimet ei saa.</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 21:48; 25.12 21:50; 25.12 22:30; 26.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda.

Ega sa ei saa soovi avaldada, et tahad osalist või puuduvat töövõimet. Kumma saad, selle otsustavad teised, kes sinu 80-lk looga tutvuvad. Puuet on mõtet taotleda sel juhul, kui vajad kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes.

<p style=”text-align: right;”>Puuet on ikka muul juhul ka mõtet taotleda, sest puude korral saab näiteks taastusravi või muud vajalikku. Minul puuet pole, olen noor terve inimene, aga 2 lähedasel vanemal inimesel on puue ja neile on sellest kasu küll. Kõrvalist abi nad igapäevatoimetustes ei vaja. Üks on täiesti töövõimetu, teine osaliselt. Seda tõesti ei tea, kas saab eraldi taotled osalist või täielikku töövõimetust (no nüüd on nimetamine tiba vastupidi, aga mõte sama). Aga seda tean, et nad on seda paksu küsimustikku täitnud, korduvalt ja et sellest sõltub päris palju. Minu meelest on nad mõlemad töövõimetud, aga ainult üks on ametlikult töövõimetuks tunnistatud ja arvan, et just seepärast, kuidas ankeet täidetud sai. Muidu saavad mõlemad ise endaga hakkama, parematel päevadel saavad tegutseda peaaegu nagu terved inimesed, halvematel see töövõimetu ägiseb kodus, teine, kui tal tööpäev on, siis ägiseb tööl, valuvaigistitega mõlemad… Keskmisel päeval on jaksu nii palju, et teevad ära oma igapäevatoimetused ja no see üks siis käib paar tundi tööl ka, valuvaigistite abil. Mõistus on neil selge, vähki pole (ma loodan vähemalt), voodihaiged pole kaugeltki mitte.

Vbl on neil siis ammu see puuduv töövõime pandud. Igaljuhul seadust muudeti selle aasta algul ja iga diagnoosiga seda puuduvat töövõimet ei saa.</p>

Puuduva või osalise ostustab ekspertarst mitte diagnoosi vaid seisundi järgi. Ja pole mingit seadust sel aastal muudetud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 23:25; 24.12 13:05; 26.12 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui su tervislik seisund takistab või raskendab oluliselt töötamist, siis loomulikult on mõtet osalist töövõimet või töövõime puudumist taotleda.

Ega sa ei saa soovi avaldada, et tahad osalist või puuduvat töövõimet. Kumma saad, selle otsustavad teised, kes sinu 80-lk looga tutvuvad. Puuet on mõtet taotleda sel juhul, kui vajad kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes.

<p style=”text-align: right;”>Puuet on ikka muul juhul ka mõtet taotleda, sest puude korral saab näiteks taastusravi või muud vajalikku. Minul puuet pole, olen noor terve inimene, aga 2 lähedasel vanemal inimesel on puue ja neile on sellest kasu küll. Kõrvalist abi nad igapäevatoimetustes ei vaja. Üks on täiesti töövõimetu, teine osaliselt. Seda tõesti ei tea, kas saab eraldi taotled osalist või täielikku töövõimetust (no nüüd on nimetamine tiba vastupidi, aga mõte sama). Aga seda tean, et nad on seda paksu küsimustikku täitnud, korduvalt ja et sellest sõltub päris palju. Minu meelest on nad mõlemad töövõimetud, aga ainult üks on ametlikult töövõimetuks tunnistatud ja arvan, et just seepärast, kuidas ankeet täidetud sai. Muidu saavad mõlemad ise endaga hakkama, parematel päevadel saavad tegutseda peaaegu nagu terved inimesed, halvematel see töövõimetu ägiseb kodus, teine, kui tal tööpäev on, siis ägiseb tööl, valuvaigistitega mõlemad… Keskmisel päeval on jaksu nii palju, et teevad ära oma igapäevatoimetused ja no see üks siis käib paar tundi tööl ka, valuvaigistite abil. Mõistus on neil selge, vähki pole (ma loodan vähemalt), voodihaiged pole kaugeltki mitte.

Vbl on neil siis ammu see puuduv töövõime pandud. Igaljuhul seadust muudeti selle aasta algul ja iga diagnoosiga seda puuduvat töövõimet ei saa.</p>

Puuduva või osalise ostustab ekspertarst mitte diagnoosi vaid seisundi järgi. Ja pole mingit seadust sel aastal muudetud.

on küll muudetud, olen teemaga kursis.

vähendati diagnoose millega puuduvat töövõimet saadi, uuri töötukassast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 21:48; 25.12 21:50; 25.12 22:30; 26.12 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vbl on neil siis ammu see puuduv töövõime pandud. Igaljuhul seadust muudeti selle aasta algul ja iga diagnoosiga seda puuduvat töövõimet ei saa.

Pidi ju puuduva töövõimega inimeste arvu vähendama, sest nemad saavad oma II pensionisamba maksuvabalt välja võtta.

Mina sain puuduva poolteist aastat tagasi. Ankeedis kohe alguses teed linnukese, mis haigus sul on. Täpselt ei mäleta, mingi 4-5 diagnoosi puhul ei pidanud ankeeti edasi täitma. Nende puhul seega pole mingit komisjoni otsust vaja. Ma ei teadnud seda, sest töötukassa lehelt sellist infot ei leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.12 18:54; 25.12 21:22; 25.12 21:45; 26.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ebameeldiv töötukassa ametniku ees istuda, siis miks sa e-töötukassas ei täida? Digipädev oled? Logid sisse, avad töövõime hindamise taotluse, kirjutad oma jutud küsimustikku ja vajutad saada. Vastus tuleb 30-tööpäeva jooksul.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatusel ei ole Crohni tõvega midagi pistmist.

On ikka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 23.12 23:35; 25.12 19:58; 28.12 23:12; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa sai detsembris Sclerosis Multiplex diagnoosi, progresseeruv.

30-ndal detsembris täitsime töötukassa iseteeninduses küsimustiku ja 9-ndal jaanuaril oli vastus olemas. Sai osalise töövõime.

Puude taotluse otsust ootame veel.

Arvesse võeti vaid neid nüansse, mille oli arst kirjutanud. Me siis võimendasime neid probleeme lahtiseletuses.

 

Aga probleemid, mis polnud arsti poolt digiloos välja toodus, nende puhul sai hinnangu 0. Ehk niisama jutt ei läinud arvesse.

 

Seega, enne kui hakkad taotlust tegema. Kirjuta oma probleemid ise paberil ülesse ja palu arstil need ka digiloos välja tuua- justkui tema poolse kinnitusega. Eks eksperdid on juba läbi närinud, et inimesed kirjutavad igaks juhuks ennast poolsurnuks. Ja see kes üldse ei kurda, sellel on raske saada rahuldavat otsust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 00:50; 18.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa sai detsembris Sclerosis Multiplex diagnoosi, progresseeruv.

Arvesse võeti vaid neid nüansse, mille oli arst kirjutanud. Me siis võimendasime neid probleeme lahtiseletuses.
Aga probleemid, mis polnud arsti poolt digiloos välja toodus, nende puhul sai hinnangu 0. Ehk niisama jutt ei läinud arvesse.

Kas arst saab kirjutada digiloose, et igal hommikul on vaja sisikonna tühjendamiseks jooksva veega vannitoa olemasolu umbes kolme tunni jooksul? Ja et vaevuste tõttu pea pooltest öödest välja magada ei saa? Ja et isego lonksu vee joomine võib kaasa tuua valu ja raske olemise mitmeks tunniks, mis segab keskendumist? Jne.

Need on ju tegelikult sümptoomid, mis ei kuulu professionaalse haigusloo kirjelduse jurude.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 23:11; 23.12 23:35; 25.12 19:58; 28.12 23:12; 13.01 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa sai detsembris Sclerosis Multiplex diagnoosi, progresseeruv.

Arvesse võeti vaid neid nüansse, mille oli arst kirjutanud. Me siis võimendasime neid probleeme lahtiseletuses.

Aga probleemid, mis polnud arsti poolt digiloos välja toodus, nende puhul sai hinnangu 0. Ehk niisama jutt ei läinud arvesse.

Kas arst saab kirjutada digiloose, et igal hommikul on vaja sisikonna tühjendamiseks jooksva veega vannitoa olemasolu umbes kolme tunni jooksul? Ja et vaevuste tõttu pea pooltest öödest välja magada ei saa? Ja et isego lonksu vee joomine võib kaasa tuua valu ja raske olemise mitmeks tunniks, mis segab keskendumist? Jne.

Need on ju tegelikult sümptoomid, mis ei kuulu professionaalse haigusloo kirjelduse jurude.

OOjaaaa kõik peab digiloos kirjas olemas. 2 arsti diagnoos ,väga vähe kirjutasid. Avalduses iga mu kirjelduse kohta kirjutatud, pole digiloos kirjas jne. Kirjutasin ilusasti ,kuidas haigus segab osaliselt töö tegemist. Savi neil. Digiloos pole kirjas, et nii ja naa…

Haiguslehel 3 korda olnud.  See ka määrav?  Aga kirjutasin avaldusse, et võtan vabu päevi ja pärast teen järgi, kui tervis parem.

Aga arstid soovitavad ravi,mis maksab üle 200 euro.(süstid,mis tuleb osaliselt ise maksta) Kasvatan üksi last ja juba unistasi ,kuidas saan töövõimetuse toetuse eest lubada ravi. Lootusetu…

Tõesti pettusin. Pole motivatsiooni perearstilegi helistada ja küsida, kas ta saab täita digilugu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Invaliidse/töövoime languse taotlemine