Esileht Koolilaps Invisalign kaped vs breketid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Invisalign kaped vs breketid

Postitas:

Ortodont soovitas lapsele panna invisalign kaped breketite asemel. Kas kellelgi on kogemusi kapedega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 21:43; 08.06 11:49; 08.06 11:58; 08.06 12:42;
To report this post you need to login first.

Mina ise kannan praegu Invisalign’e. Aga ma ei ole laps, vaid 42-aastane.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 01:09; 08.06 12:08; 08.06 12:10; 08.06 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ortodont neid soovitas? Hinnavahe on neil väga suur. Söömise ajaks peab kaped alati ära võtma, pärast hambad pesema. Kas laps saaks sellega hakkama? Kas ta jõuaks kooli söögivahetunnis? Suus on nad kindlasti oluliselt vähemmärgatavad, kuid enamik teismelisi käib tavaliste breketitega, seega ei näe otsest vajadust, miks lapsele need osta. Need pigem täiskasvanule mõeldud, kellel on ravi varjamine vajalik. Samas, kui haigekassa maksaks kaped kinni, siis paneks kaped. Kui ei maksa, siis tuleb lihtsalt rahakotti vaadata, kas on mõtet kaped panna või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortodont ütles, et nende kliinikus võimalusel valivad alati kaped( kui hambumusprobleem pole liiga suur). Hinna osas pidi olema breketitega suht sama või pigem natuke odavam.Eeliseks ongi pigem see, et saab korralikult hambaid pesta. Kusjuures tema ütles, et söögi ajaks neid ära võtma ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 21:43; 08.06 11:49; 08.06 11:58; 08.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise kannan praegu Invisalign’e. Aga ma ei ole laps, vaid 42-aastane.

Kaua sa oled neid kandnud ja kuidas oled rahul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 21:43; 08.06 11:49; 08.06 11:58; 08.06 12:42;
To report this post you need to login first.

Mul hakkab ravi läbi saama ja praegu olen küll rahul. Eelis ongi peamiselt selles, et täiskasvanuna eelistasin võimalikult vähe silmatorkavaid breketeid. Samuti on hea see, et hambaarstil ei pea nendega kuigi sageli käima, sest midagi keerama ega reguleerima ei pea, võtad aga uue kapepaari ja vahetad vanad välja. Aga last ootab ka ees breketiravi ja talle ei näe vajadust neid panna. Me ei ela Eestis ja siin on Invisalign’id ikka oluliselt kallimad kui tavalised breketid.

Mina ise kannan praegu Invisalign’e. Aga ma ei ole laps, vaid 42-aastane.

Kaua sa oled neid kandnud ja kuidas oled rahul?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 01:09; 08.06 12:08; 08.06 12:10; 08.06 15:30;
To report this post you need to login first.

Ortodont ütles, et nende kliinikus võimalusel valivad alati kaped( kui hambumusprobleem pole liiga suur). Hinna osas pidi olema breketitega suht sama või pigem natuke odavam.Eeliseks ongi pigem see, et saab korralikult hambaid pesta. Kusjuures tema ütles, et söögi ajaks neid ära võtma ei pea.

Aga see on küll kummaline, et arst ütles teile, et neid söögi ajaks eemaldama ei pea! Mina küll pean, samuti soojade jookide ja mahlade joomiseks. Iga söögikorra järel loputan hambaid (ei pese ilmtingimata, kodust väljas olles näiteks) ja loputan ka kaped, et ei tekiks ebameeldivat lõhna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 01:09; 08.06 12:08; 08.06 12:10; 08.06 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ortodont ütles, et nende kliinikus võimalusel valivad alati kaped( kui hambumusprobleem pole liiga suur). Hinna osas pidi olema breketitega suht sama või pigem natuke odavam.Eeliseks ongi pigem see, et saab korralikult hambaid pesta. Kusjuures tema ütles, et söögi ajaks neid ära võtma ei pea.

Aga see on küll kummaline, et arst ütles teile, et neid söögi ajaks eemaldama ei pea! Mina küll pean, samuti soojade jookide ja mahlade joomiseks. Iga söögikorra järel loputan hambaid (ei pese ilmtingimata, kodust väljas olles näiteks) ja loputan ka kaped, et ei tekiks ebameeldivat lõhna.

Kas need kaped värvuvad ka aja jooksul ja kas need “ mummud”, mis osadele hammastele pannakse ei tule ära?
Mul endal on olnud breketid ja suu oli ikka päris tihti katki hõõrutud, lisaks ka see keeruline pesemine jne. Samas teismelise puhul kardan just seda, et võtab nad söögi ajaks ära ja unustabki kuskile maha… Ortodont ütles, et ravi esimeses osas võib süüa nendega ja hiljem soovitavad ära võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 21:43; 08.06 11:49; 08.06 11:58; 08.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi kapedega süüa! Minu teada üks põhjus, miks neid kapesid lastel eriti tihti ei kasutata, ongi see, et esiteks on nad kallimad kui tavabreketid, teiseks unustavad lapsed need pärast söömist suhu tagasi panna ja kolmandaks unustavad nad kergesti need üldse kuhugi koolisööklasse või sõprade juurde maha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 14:48; 08.06 19:56;
To report this post you need to login first.

Ortodont ütles, et nende kliinikus võimalusel valivad alati kaped( kui hambumusprobleem pole liiga suur). Hinna osas pidi olema breketitega suht sama või pigem natuke odavam.Eeliseks ongi pigem see, et saab korralikult hambaid pesta. Kusjuures tema ütles, et söögi ajaks neid ära võtma ei pea.

Aga see on küll kummaline, et arst ütles teile, et neid söögi ajaks eemaldama ei pea! Mina küll pean, samuti soojade jookide ja mahlade joomiseks. Iga söögikorra järel loputan hambaid (ei pese ilmtingimata, kodust väljas olles näiteks) ja loputan ka kaped, et ei tekiks ebameeldivat lõhna.

Kas need kaped värvuvad ka aja jooksul ja kas need “ mummud”, mis osadele hammastele pannakse ei tule ära?

Mul endal on olnud breketid ja suu oli ikka päris tihti katki hõõrutud, lisaks ka see keeruline pesemine jne. Samas teismelise puhul kardan just seda, et võtab nad söögi ajaks ära ja unustabki kuskile maha… Ortodont ütles, et ravi esimeses osas võib süüa nendega ja hiljem soovitavad ära võtta.

Nad ei jõua suurt värvuda, sest iga kahe nädala tagant saad uue paari ju suhu. Ja pigem mitte ei värvu, vaid katlakivise vee puhul võib katlakivi kapele koguneda, aga selle vastu aitab hoolikas kapede pesemine. Pealegi on olemas ka puhastusvahendid, millega soovi korral värvumist eemaldada. Üks “mumm” kukkus mul kohe alguses ära, nii et tuli uus panna, aga rohkem pole probleemi olnud. Minul oli alguses hoopis see probleem, et kippusin nende “mummudega”, mis pole tegelikkuses mingid ümarad mummud, vaid esialgu üsna teravad sakid, endale põske hammustama. Aga hambumuse paranedes ja kapedega harjudes seda enam ei juhtunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.06 01:09; 08.06 12:08; 08.06 12:10; 08.06 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki käiks mitme erineva ortodondi juures, et milline raviplaan neilie parim tundub. Kui minu lapsele breketid pandi, siis käisime enne kokku 3 ortodondi juures ja valisime siis neist parima. Pärast breketite ära võtmist valgendati hambad ka (pärlipesu vist oli selle nimi), nii et hammastele mingeid plekke ei jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 19:25; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki käiks mitme erineva ortodondi juures, et milline raviplaan neilie parim tundub. Kui minu lapsele breketid pandi, siis käisime enne kokku 3 ortodondi juures ja valisime siis neist parima. Pärast breketite ära võtmist valgendati hambad ka (pärlipesu vist oli selle nimi), nii et hammastele mingeid plekke ei jäänud.[/quote

Kuidas see parima ortodondi valimine siis käib, see on ju tegevus, mille kvaliteeti meditsiinikaugel inimesel on eelnevalt raske hinnata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 14:48; 08.06 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki käiks mitme erineva ortodondi juures, et milline raviplaan neilie parim tundub. Kui minu lapsele breketid pandi, siis käisime enne kokku 3 ortodondi juures ja valisime siis neist parima. Pärast breketite ära võtmist valgendati hambad ka (pärlipesu vist oli selle nimi), nii et hammastele mingeid plekke ei jäänud.[/quote

Kuidas see parima ortodondi valimine siis käib, see on ju tegevus, mille kvaliteeti meditsiinikaugel inimesel on eelnevalt raske hinnata?

Lapsel oli hambavahe. Üks ortodont soovitas kuidagi mingid plaadid hammastele panna, et vahet näha poleks. See jutt tundus täitsa jabur, kuna hambavahe oli ikka päris suur ja just esihammastel. Teine ortodont oli õppinud Inglismaal ja tundus palju usaldusväärsem ja sõbralikum. Seal sai ka tasuta, kuna haigekassa maksis kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 19:25; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Invisalign kaped vs breketid