Esileht Ajaviite- ja muud jutud Irooniline

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Irooniline

Postitas:
Kägu

Olen 53-aastane ja sain suvel lastelt sünnipäevaks käsitöö kehakreemide ja -võiete komplekti. Kreemid olid liiga rasvased ja võided lõhnasid nagu vanaema tärpentiinisalv nõuka ajal. Aeg-ajalt ikka kasutan neid, aga tunnistan ausalt – ei meeldi, ei lõhn ega koostis. Nüüd jõuluks sain neilt teise kosmeetikakomplekti, jälle käsitöö, lõhna- ja värvaineteta, ainult et seekord lõhnavad kõik potsikud täpselt nagu nõukaaegne maasikaseep. Ilusas karbis ja tõenäoliselt kallis. Töö juureski tehti meile tervislik kingitus: ühe väiketootja alkoholivaba jõhvikaglögi, kuivatatud õunad, kuivatatud jõhvikad ja veel mingid kuivatatud marjad ning kotike jõhvikaid šokolaadis. Ja tahes-tahtmata mõtlesin, kuidas terve oma lapsepõlve ning noorusaja pidin ma jooma jõhvikamorssi, näsima kuivatatud õunu ja pesema maasikaseebiga nägu, sest midagi muud polnud poes saada, ainult unistada sai välismaa ajakirjades nähtud värvilistest pulgakommidest ja lõhnavatest šampoonidest-kreemidest. Nüüd 30 aastat hiljem aga kingitakse just sellist kraami, kuigi ammu pole kodune morss ja Pomorini hambapasta ainukesed võimalikud valikud. Kui irooniline see mulle tundub, et terve elu igatsesin saada muud kui nõukaaegne kaubandusvõrk pakkus, aga nüüd, kus seda “muud” on küll ja küll, hinnatakse jälle neid vanu asju ja igasugune “käsitöö” ja “looduslik” on nagu midagi eriti eksklusiivset. Minu jaoks väga irooniline.

+59
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ära rohkem peale võta!

+8
-37
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingisugune valvekägu istub Perekoolis, kes puistab kõigile kiireid ja mittetabavaid solvanguid…

Teemaalgataja, ma ise olen paar aastat noorem, aga kuivatatud õunu ja jõhvikaid armastan väga. Ei seostu need mulle nõukaajaga, vaid seovad mind justkui otsapidi mu vanavanematega, eestiaegsete taluinimestega. Eks niisuguste massikingitustega on alati see häda, et kellelegi ei meeldi.

Kreemitada mina ennast eriti ei viitsi, ainult nägu ja neid kreeme-õlisid eelistan ise valida. Nii et mulgi on kapis seisma jäänud mingeid kingitud kehakoorijaid ja võideid. Maasikaseebi lõhna ei mäleta. Imelik küll, kuidas lõhnatul tootel saab selline lõhn olla. Ühelgi lõhnatul tootel, mis mina olen ostnud, ei ole küll tõesti mingit lõhna olnud.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kingitud hobuse suhu ei vaadata. Kink on midagi, mille saad tasuta ja lihtsalt niisama. Seda tuleks hinnata, mitte sisimas kritiseerida ja vinguda, et kink “parem” ei olnud.

+10
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle see postitus meeldib! Jumala tõsi, et see kogu see öko – ja väiketootjate kaup on tihti enam kui küsitava väärtusega. Mulle millegipäeast tuli lugedes meelde nõuka-ajal liikuv välismaine laste šampoon, mis silma minnes ei pannud silmi kipitama. Imelise kommilõhnaga. Vist oli pardi pilt pudelikesel.

+43
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sega mingit endale meeldivat eeterlikku õli juurde, saad sellise lõhnaga nagu meeldib.

Ise suur õlitaja-kreemitaja. Tegin ise endale saialille ja kummeliõli. Samuti mädarõika salvi lihastele-liigestele.

N.70 soovib ka rahulikke jõule.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen täpselt sama vana kui TA. N53. Kõik need potsikud võib mulle saata, mina olen alati rahul ja rõõmus. Isegi supermarketist võib neid mulle osta, ikka olen rõõmus. Mul täiesti probleemivaba nahk ja juuksed ja kõik asjad sobivad, odavad ja kallid. Lõhn peab ka olema, ilma lõhnata on need asjad igavad.

Nii et ära virise, pole su elul midagi väga viga.

+20
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen täpselt sama vana kui TA. N53. Kõik need potsikud võib mulle saata, mina olen alati rahul ja rõõmus. Isegi supermarketist võib neid mulle osta, ikka olen rõõmus. Mul täiesti probleemivaba nahk ja juuksed ja kõik asjad sobivad, odavad ja kallid. Lõhn peab ka olema, ilma lõhnata on need asjad igavad.

Nii et ära virise, pole su elul midagi väga viga.

Mul tegelikult on väga hea meel, et rahaliselt raskel ajal lapsed mulle kingituse tegid, lihtsalt naljakas või kurb või ma ei teagi mis, et kõik see, mille järgi kunagi välismaised brožüüre vaadates aastaid õhkasin, on nüüd liiga tavaline ja kättesaadav ning hinnas on hoopis see, mida siis millekski ei pidanud.

PS. Ma need potsikud saadaksin sulle ära päris kerge südamega, aga ega ma seda oma lastele ei saa teha, et nende kingituse kasutamata jätan. Kasutan ja kiidan ka veel:)

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maasikaseebi lõhna ei mäleta. Imelik küll, kuidas lõhnatul tootel saab selline lõhn olla. Ühelgi lõhnatul tootel, mis mina olen ostnud, ei ole küll tõesti mingit lõhna olnud.

Karbi peal on kirjas: ei sisalda sünteetilisi säilitus-, lõhna- ja värvaineid. Ju siis see lõhn on looduslik. Aga mitte eriti meeldiv.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No selles vanuses on välja kujunenud eelistused ja maitse, igasugust gemüüset omale ikka peale ei määri ja sisse ei söö, olgu ta nii looduslik kui tahes! Mulle ka ei meeldiks, kui kingitakse mingid suvalised kreemid ja balsamid, mida ma hiljem nagu peaksin kasutama.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see oli ju lihtsalt arutelu, mitte kingitud hobuse suhu vaatamine.

Ma olen natuke noorem, aga siiski nõuakaegne ja see maasikaseebi lõhn sõõrmetes siiani. Kuivatatud õunad pole mulle ka veel meeldima hakanud, lapsepõlves tegi ema neid kottide kaupa- spets riided kotid olid hoidmiseks. Üleüldse hinnatakse seda, mis pole igapäevane ja tavaline. Näit minu lapsed on terve elus söönud enda aiast ja metsast korjatud marjadest valmistatud toorhoidiseid. Nüüd nad täiskasvanutena ostavad protesti märgiks hirmmagusaid Põltsamaa moose ja kiidavad, kui head need ikka on.:))))

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, proua soovib parabeene.
Mul otse vastupidi, olen igasugu sitta peale määrinud juba küllalt ja paha hakkab toodete sisaldusi lugedes. Mõnel on see nimekiri pea A4 pikk. Ma just pöördungi ökokosmeetika maailma. Saaks veel ripsmedušši ja jumestuskreemi ka öko, oleks päris hea.

+1
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

veel ripsmedušši

Lausa dušši? Nägu ära ei määrdu?

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi ökodušš? Mina pakun, et see on vihmaveest? Talvel siis vastavalt lumesulamisveest.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi ökodušš? Mina pakun, et see on vihmaveest? Talvel siis vastavalt lumesulamisveest.

Ega siis vist ei naera enam, kui silmad ei kannata keemiat, punetavad, jooksevad vett ja kipitavad ja kui avastad veel, et kuidas selle keemiaga muudkui ripsmeid ära kukub ja aina hõredamaks jäävad.

0
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutan kõik rasvased v ebameeldivad kreemid jalgade kreemitamiseks, vanad sokid jalga ja aiatööle näiteks.

Mäletan ka esimest Lumene huulepulga lõhna, Fii deodorandi, Oil of Olay puhastuspiima lõhna.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitan lastele öelda, et edaspidi ärgu ostku ökot, et sa tahad muid asju. Soovitatavalt ütle ka firmad kelle tooteid ootad. Kõigil lihtsam, lastel ja sina oled ka õnnelik.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan teemaalgatajast täiega aru. Küsimus ei ole kreemides. Tänapäeval promotakse seda jalajälje vähendamist, aga ei saada aru, et siinsetel inimestel, kes on vanuses 40 ja edasi, on see jalajälg terve elu sundkorras niigi olematu olnud. Aastakümneid ootasime, millal ometi ka saaks endale natukenegi midagi head lubada ja kui siis lõpuks sinnani jõudsime, et riigikord ja rahakott võimaldaksid, siis nüüd on kõik vähegi luksuslik jälle ühiskonnas põlu alla. Paratamatult tekib küsimus, et millal siis mina endale midagi lubada võin? Järgmises elus või?

+25
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle see postitus meeldib! Jumala tõsi, et see kogu see öko – ja väiketootjate kaup on tihti enam kui küsitava väärtusega. Mulle millegipäeast tuli lugedes meelde nõuka-ajal liikuv välismaine laste šampoon, mis silma minnes ei pannud silmi kipitama. Imelise kommilõhnaga. Vist oli pardi pilt pudelikesel.

Ei, vastupidi, see pardi pildiga oli hoopis vene šampoon. Selle nimi on Krja-Krja, toodetakse ja müüakse ka tänapäeval. Palun väga:

https://ua.all.biz/en/krya-krya-shampoo-with-series-of-250-ml-g8077684

Ma käisin eelmisel aastal Bulgaarias, seal oli poes müügil mitut sorti lisaks sellele kommilõhnalisele originaalile. Miks Eestis ei müüda, ei tea, ma küll ostaks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan teemaalgatajast täiega aru. Küsimus ei ole kreemides. Tänapäeval promotakse seda jalajälje vähendamist, aga ei saada aru, et siinsetel inimestel, kes on vanuses 40 ja edasi, on see jalajälg terve elu sundkorras niigi olematu olnud. Aastakümneid ootasime, millal ometi ka saaks endale natukenegi midagi head lubada ja kui siis lõpuks sinnani jõudsime, et riigikord ja rahakott võimaldaksid, siis nüüd on kõik vähegi luksuslik jälle ühiskonnas põlu alla. Paratamatult tekib küsimus, et millal siis mina endale midagi lubada võin? Järgmises elus või?

Kes sul keelab kasutada kõike, mida saada on ja valikuid on palju? Mis põlu all, millest selline järeldus. Sa tee kuidas heaks arvad, aga aina rohkem inimesi tahab tõesti tervislikumat ja ohutumat kraami. Igasuguseid haiguseid ja allergiaid on liiga palju juba. Loodus tahab ka õitseda ja loomad elada.
Teemaalgatajale võiks edaspidi kinkida neid keekse, mis aastakümneid säilivad.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa tee kuidas heaks arvad, aga aina rohkem inimesi tahab tõesti tervislikumat ja ohutumat kraami. Igasuguseid haiguseid ja allergiaid on liiga palju juba.

Kas neid allergiaid mitte noorematel ei ole? Keskealised kasutavad ka igasuguseid vene kreeme ja ei kurda. Ise korra ostsin Lush juustepesu pasta ja ei pesnud puhtaks. On jah eetiline, vegan, käsitöö jne aga kallis ja vähe efektiivne.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes sul keelab kasutada kõike, mida saada on ja valikuid on palju? Mis põlu all, millest selline järeldus.

No promotakse ju, et kasutage riidest mähkmeid, riidest sidemeid, kõik peab olema taaskasutatav. Saage aru, me oleme selle peal üles kasvanud, unistades, et ometi ükskord ei peaks taas ja taas sama jura kasutama. Tahaks ka kord elus elada nii, et ei pea kogu aeg mingeid lappe küürima ja võiks natuke elu nautida ja iseenda peale mõelda. Ma saan aru, et noorte jaoks on planeet a ja o, aga kui oled terve elu pidanud elama ühiskonnas, kus partei oli a ja o, siis tahaks ükskord sellist aega, et inimene on ka vahelduseks a ja o. Saan aru, et välismaal käis 70ndatel ja 80ndatel jõle priiskamine, aga meil ei käinud. Meile jagati teismelisena raamatuid, kuidas päevade ajaks sidemeid õmmelda, ja meil on sellest kopp ees.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul lõhna suhtes eelistusi pole, olgu maasikas või apelsin. Võin lõhnata mõlema järgi ja kingituste osas valiv ei ole. Kreem on kreem ja mulle ennast kreemitada meeldib. Õliga sama lugu, küll ma kasutaks kuidagi ära. Juurde tõenäoliselt ei ostaks, kui just väga ei meeldi. Proovida võin kõike, aga piir jookseb mul silme eest läbi siis kui kingitud seep või kreem mulle ei sobi ja nahka ärritab. Paar korda olen pidanud ka lihtsalt ära viskama kuna ei ole sobinud kahjuks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes sul keelab kasutada kõike, mida saada on ja valikuid on palju? Mis põlu all, millest selline järeldus.

No promotakse ju, et kasutage riidest mähkmeid, riidest sidemeid, kõik peab olema taaskasutatav. Saage aru, me oleme selle peal üles kasvanud, unistades, et ometi ükskord ei peaks taas ja taas sama jura kasutama. Tahaks ka kord elus elada nii, et ei pea kogu aeg mingeid lappe küürima ja võiks natuke elu nautida ja iseenda peale mõelda. Ma saan aru, et noorte jaoks on planeet a ja o, aga kui oled terve elu pidanud elama ühiskonnas, kus partei oli a ja o, siis tahaks ükskord sellist aega, et inimene on ka vahelduseks a ja o. Saan aru, et välismaal käis 70ndatel ja 80ndatel jõle priiskamine, aga meil ei käinud. Meile jagati teismelisena raamatuid, kuidas päevade ajaks sidemeid õmmelda, ja meil on sellest kopp ees.

Vahepeal, enne moodsate sidemete tulekut, oli ju kasutusel veel ka tavaline vatt, millest sidemelaadseid tropikesi vormida sai, et päevad üle elada.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

40 ja veidi peale ootas aastakümneid riigikorra vahetust? 11-12-aastane jõudis aastakümneid oodata? Praegused 40-aastasted olid alles lapsed, kui riigikord vahetus ja ei saa küll öelda, et aastakümneid ootama pidid enne, kui midagi head endale lubada said. Mina olen 9 aastat üle 40 ja küll ei arva, et mu jalajälg nii väike oleks. Mu elu esimesed 20 aastat jah, mõned aastad veel edasi ka, sest ega kohe riigikorra vahetuse ajal veel väga palju endale lubada ei saanud. Aga edasi juba mitukümmend aastat on seda jalajälge hoogsalt kasvatatud, nii et ma küll ei arva, et pole midagi head endale lubada saanud. Ma saan aru, kui sa oleksid rääkinud praegustest 60-70-aastastest, et osa nende täiskasvanuelust möödus nõukaajal, said nõukaajal lapsed, mässasid lapsi kasvatades marlimähkmete ja kõige muuga. Aga praegused 40-aastased? Sel ajal, kui neil päevad hakkasid, olid täiesti korralikud hügieenisidemed juba meil saada, laste saamise ajal ühekordsed mähkmed samuti. Jne-jne.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahepeal, enne moodsate sidemete tulekut, oli ju kasutusel veel ka tavaline vatt, millest sidemelaadseid tropikesi vormida sai, et päevad üle elada.

katsuge aru saada, et kui inimkond jätkab sellist masstootmist ja -saastamist, siis on planeediga kaputt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline oli vist see maasikaseep, mis ikka veel ninasõõrmeis:

https://www.osta.ee/noukogude-aegne-kosmeetika-maasikaseep-1970ndatest-73120963.html

See lastešampoon oli tõesti nii hea lõhnaga:

https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/1773286/pub_5c9a6d9fae3ca000b3d5e99c_5c9a7a883bbd5d00b3569f8a/scale_1200

Mu vanematel oli selline peapesuks:

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan teemaalgatajast küll aru. Meil olid eluaeg oma õunad, sest aed õunapuid täis. Ja kui millalgi tulid poodidesse Poola õunad, siis ma koduaia omi üldse ei tahtnud. Tahtsin neid uusi ja huvitavaid, tulipunaseid. Vanemad olid pahased, et miks oma aia omad ei sobi.

Praegu, kuskil 20 aastat hiljem, hindan jälle koduaia õunu, ei taha neid vahaga üle valatud poeõunu, mis väljast nii ilusad ja seest vahel seemned hallitavad.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle millegipäeast tuli lugedes meelde nõuka-ajal liikuv välismaine laste šampoon, mis silma minnes ei pannud silmi kipitama. Imelise kommilõhnaga. Vist oli pardi pilt pudelikesel.

See oli vene enda lastesampoon, täitsa hea asi, seesama, millel eelmisel on link, kollane pudel pardikesega.

Kusjuures ammu olen mõelnud, et isegi kui praeti searasvaga ja tervislikkusest mõnes mõttes ei teatud essugi, siis toit oli puhtam, kasutasime palju rohkem omakasvatatud asju, puhast liha ja köögivilja, osadest toidu E-ainetest polnud kuulnud või polnud neid veel olemaski. Toit oli lihtsam ja vabalt võib olla, et kokkuvõttes tervislikum.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No promotakse ju, et kasutage riidest mähkmeid, riidest sidemeid, kõik peab olema taaskasutatav. Saage aru, me oleme selle peal üles kasvanud, unistades, et ometi ükskord ei peaks taas ja taas sama jura kasutama. Tahaks ka kord elus elada nii, et ei pea kogu aeg mingeid lappe küürima ja võiks natuke elu nautida ja iseenda peale mõelda.

Promotakse seda, et “iseenda peale mõtlemine” ei tähendaks seda, et prügi sorteerida ei viitsi, prügiauto viib selle ju silma alt ära ja enam pole vaja sellele mõelda, jmt. Kusjuures SLS-i sisaldusega šampoone vältides näiteks mõtlen just enda, oma juuste tervise peale. Elu nautimine ei pea tähendama seda, et iga riideese läheb pärast korra kandmist pessu. Ja kõik sellest, mille peal me oleme üles kasvanud, ei ole automaatselt halb. Ma mäletan, kui käisime aastal 1990 onul välismaal külas, siis vaimustusime sealsest margariinist – maitseb nagu või, aga kerge määrida ja öeldakse, et tervislik ja puha. Noh, võibolla mõni aasta pärast kaubanduse avanemist isegi tarbisime seda, siis läksime jälle vana hea või peale tagasi – pole see maitse ikka see, tervislikkusest rääkimata. Aga see nõukaaegne nn margariin, mida tookord küpsetistesse pandi, oli ikka tõesti jõledus, seda kindlasti tagasi ei tahaks.

Mis mähkmetesse puutub, siis kui mul endal kümmekond aastat tagasi laps sündis, siis pabermähkmemägede prügimäele saatmine tundus väga vastumeelne. Kasutasin küll, öösiti ja pikematel sõitudel, aga suuremalt jaolt ikka pestavaid. Kusjuures see lappide küürimine mõjus mulle titega tegelemise kõrvalt isegi teraapiliselt, kindlasti nautisin sealjuures ka elu ja mõtlesin iseenda peale.

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Irooniline