Esileht Pereelu ja suhted Isa alkoholism ja selle mõju lastele

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Isa alkoholism ja selle mõju lastele

Postitas:

Mure kuidas isa alkoholi tarbimine lapsele mõjub. Isa läks lapsega paariks päevaks puhkusele ja kõik need päevad on isa joonud. Laps on nii kurb ja endast väljas. Isa ei saa aru mida ta oma käitumisega lapsele teeb. Mida edasi teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 23:06; 14.03 12:43; 14.03 15:25; 14.03 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult läheb EMA!!! ja toob lapse ära kohast, mis on lapsele ohtlik. Kas tõesti keegi küsib, mida teha, kui laps on endast väljas? Politsei kutsu, las läheb lapsele appi.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alkohooliku laps – isa võis täiesti suvalisel hetkel jooma kukkuda, kunagi ei saanud kindel olla, et ta oma lubadusi peab, oma kohustusi täidab jne. Õnneks oli mul tubli ema. Viiest lapsest 2 on karsklased, 1 üliväikese alkoholitarbimisega, 1 keskmine tarbija ja 1 suurtarbija. Neli esimest on väga tugevalt välja arenenud kohusetundega, ilmselt vastureaktsioonina lapsepõlves kogetule.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõjub nii, et teeb kurvaks, vihaseks, kui vanem on täis.
kui igapäevaselt tolgendab teiste silme all, on lapsel ka häbi oma vanema pärast.
tulevikku mõjutab. mõni võtab eeskuju. mõni õpib teise vigadest. eriti selles osas, et mida tunneb laps kui ta vanem joob sageli.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin räägitakse vist erinevatest asjadest: teemaalgataja lapse isa läks puhkusele ja seal joob, teised räägivad igapäevasest alkoholismist.
Ma ei tea miks, aga tõesti paljud mehed seostavad puhkust sellega, et saab juua. Olenevalt puhkuse pikkusest on see pigem puhkuse esimeste päevade teema.
Kui selline oht on olemas, siis tõenäoliselt ei ole see emale üllatus. Ma pigem ei lubaks last sellise isaga puhkusele ilma emata. Liiga riskantne. Aga noh – nüüd vähemalt on teemaalgatajal edaspidiseks see teadmine olemas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist nõu teemaalgataja siit ootab? Kas päriselt nõu selle kohta, mida edasi teha? Meie ei tea ju asjaolusid. Teemaalgataja otsib vist eelkõige valideerimist, seega:
* Jah, on tõesti kurb, kui laps on isa alkoholitarbimise tõttu endast väljas ja
* Jah, me saame aru, et sa tunned lapse heaolu pärast muret.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tead et isal alkoholiga probleemid, siis miks lased isal ja lapsel kahekesi mitmeks päevaks kuhugi minna. Mõtle ikka ette ka natuke. Nüüd mures, et laps kurb. Õppetund sulle.
Kas lapsest kasvad alkoholik või mitte on individuaalne ja siin sa ennustada ei saa. Minu isa oli ahelsuitsetaja, kumbki ta lastest ei suitseta. Seaduspärasust kindlasti siin ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halvasti mõjub. Kuidas mõjub lapsele narkomaanist vanem?
Kui esimene kord on vanemat niimoodi näha, siis on kindlasti üsna suur ehmatus. Aga muidu ikka: abitus, hirm, vastutustunne. Hiljem tuleb ehmatuse asemele ehk tüdimus ja viha, aga need kolm jäävad korduma.

Mina ei ole oma elu jooksul küll kuulnud sellisest inimesest, kellel muidu alkoholiga mingit probleemi ei ole, aga siis võtab lapse ja läheb puhkusele – ja kukub jooma. See läheb ilmselt rohkem sellesse kategooriasse, kus nädala sees on kõik enam-vähem, aga nädalavahetustel hakkab põhi alt ära minema. See on mingi põhjamaise(ja ida-euroopa) ühiskonna viga, et selles probleemi ei nähta. Ma rohkem sellesse teemasse ei lähe, kuna küsimus polnud selles. Kuigi see oleks esitatud küsimusega väga tihedalt seotud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne minekut mitu korda ütlesin veel lapsele kas tahad ikka minna, pärast oled kurb ja nutad, tema tahtis väga minna. Näeb jälle üle pika aja sugulasi ja sõpru. Isa lubas ka, et on korralik. Kodus sellist joomist ei toimu, eks Teab, et mulle see ei meeldi. Nüüd kui mind pole laseb rihma lõdvaks. Laps on see kes kannatab. Enam ei luba Neil kahekesi kuskile minna, tean juba, et see midagi head ei too.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 23:06; 14.03 12:43; 14.03 15:25; 14.03 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne minekut mitu korda ütlesin veel lapsele kas tahad ikka minna, pärast oled kurb ja nutad, tema tahtis väga minna. Näeb jälle üle pika aja sugulasi ja sõpru. Isa lubas ka, et on korralik. Kodus sellist joomist ei toimu, eks Teab, et mulle see ei meeldi. Nüüd kui mind pole laseb rihma lõdvaks. Laps on see kes kannatab. Enam ei luba Neil kahekesi kuskile minna, tean juba, et see midagi head ei too.

Et sa nagu päriselt ka küsid praegu siit, mida teha? See ei ole esmakordne olukord, nagu ma aru saan ja sa lased lapse mitmeks päevaks koos inimesega, kes pole adekvaatne lapse eest hoolitsema ega vastutama??? Kui vana see laps on üldse?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne minekut mitu korda ütlesin veel lapsele kas tahad ikka minna, pärast oled kurb ja nutad, tema tahtis väga minna. Näeb jälle üle pika aja sugulasi ja sõpru. Isa lubas ka, et on korralik. Kodus sellist joomist ei toimu, eks Teab, et mulle see ei meeldi. Nüüd kui mind pole laseb rihma lõdvaks. Laps on see kes kannatab. Enam ei luba Neil kahekesi kuskile minna, tean juba, et see midagi head ei too.

Et sa nagu päriselt ka küsid praegu siit, mida teha? See ei ole esmakordne olukord, nagu ma aru saan ja sa lased lapse mitmeks päevaks koos inimesega, kes pole adekvaatne lapse eest hoolitsema ega vastutama??? Kui vana see laps on üldse?

Tegi on ilmselt kodutunde emaga, kes saab ise kodus vahel tappa ja sünnitab joodikule karja lapsi.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 14:52; 15.03 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu ikka maru tark. Kus on kirjas, et mul kari lapsi? Mul on vaid üks laps.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 23:06; 14.03 12:43; 14.03 15:25; 14.03 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isal on alkohooliga probleeme ja see mõjutas väga minu lapsepõlve. Vägivaldne vms ta ei olnud, aga jutt ja olek muutus. Jälestan täiskasvanuna alkoholi ja isaga normaalselt suhelda ei suuda. Jaanipäeval teda õllega nähes tahaks kaugele ära minna. Emaga alates lapsepõlvest kuni siiani vaidlevad ja tülitsevad, sest ema ei kannata samuti seda joomist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana laps on?
Saan aru, et seal veel sugulased ka?
Kui pikaks ajaks läksid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kahekesi nad koguaeg ei ole õnneks jah. Laps saab vanaema juures ka olla.Laps on 9 aastane.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 23:06; 14.03 12:43; 14.03 15:25; 14.03 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kahekesi nad koguaeg ei ole õnneks jah. Laps saab vanaema juures ka olla.Laps on 9 aastane.

Ja aasta ema tiitel läheb…….SULLE!
Mis muidu juhtuma peaks, et sa oma 9-aastase joodiku juurest koju tagasi tooks?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 14:52; 15.03 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise ka alkohooliku laps. Kui olin pisike siis nii ema kui isa olid pidevalt purjus ja kõige traumeerivam oli see kui ema kodust ära läks mitmeks päevaks. Pidevalt nägin kuidas ema-isa teineteist ka peksid. Ühesõnaga minu lapsepõlv oli ikka üks hullumaja. Õnneks päästis mind minu vanaema kelle juures ma suureks kasvasingi. Pärisisa on nüüdseks surnud, joomine ja sellest põhjustatud mitmed tervisehädad talle lõpu tõid.
Aga mul on veel ka kasuisa kes on ka jube joodik. Ema satub ka mingitesse joomatsüklitesse vahel aga käib ilusti tööl ja teenib üksi raha, sest kasuisa jõi oma säästud kõik maha ja tööle teda ka ei võeta kuna on ennast suht vigaseks kukkunud purjuspäi ( mingid luumurrud ). Lisaks tarvitab ta õlut juba mingi 30 aastat igapäevaselt. Nagu keegi joob vett janu kustutamiseks, tema joob õlut. Ta ei jää sellest isegi purju aga lõhnad on pidevalt juures.
Minu jutu point on selles, et minu närvikava on rikutud kõige selle tagajärjel mis mu lapsepõlves toimus. Ma veel 16 aastasenagi nutsin oma toas kui ema ja kasuisa purjuspäi kaklesid. Lapsena ma nutsin pidevalt kui isa või ema purjus olid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Isa alkoholism ja selle mõju lastele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.