Esileht Pereelu ja suhted Isa andmed sünnitunnistusel?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Isa andmed sünnitunnistusel?

Postitas:

Sünnitan varsti ja olen tulevane üksikema. Kui lapsele nime lähen panema, kas siis niinimetatud sünnitunnistusel jääb isa andmete kohale kriips. Tean, et üks tuttav pani selle koha peale isa eesnime ja oma perekonna nime. Kas selline variant on võimalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sünnitan varsti ja olen tulevane üksikema. Kui lapsele nime lähen panema, kas siis niinimetatud sünnitunnistusel jääb isa andmete kohale kriips. Tean, et üks tuttav pani selle koha peale isa eesnime ja oma perekonna nime. Kas selline variant on võimalik?
[/tsitaat]Tühjaks jääb, kui lapse isa oma isadust omaks ei võta. Ema öeldud eesnime+ema perekonnanime pole enam võimalik panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul lapse sünniakti isa kohta kannet ei tehta. Uus perekonnaseadus ja perekonnaseisutoimingute seadus enam sellist võimalust ei sätesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan soojalt see koht tühjaks jätta, sest hiljem võib selle sünnitunnistusele lisada, aga vot ära ei saa võtta mingi trikiga.
Meil oli nii, et kui pole abielus, siis peab minema lapse isaga kohale. Kaks korda sai lapse isaga aeg kokku lepitud et sinna minna. Aga tal juhtus alati midagi ette tulema. Teisisõnu ei viitsinud. Ning nüüd, kus nime koht tühi ongi parem. Laps ei huvita teda ja elatist ka ei maksa. Ja mina ei lähe ka nuruma. Küll ükskord mõtleb selle peale, et oleks võinud ju isa olla.
Mida mina üldse soovitan neile naistele, kes pole kindlad kas isa nime sinna üldse vaja on. Öelge isale, et annate neile aasta või kaks aega mõtlemiseks ja tahate omalt poolt näha, kas nad on ikka kohusetundlikud. Las nad maksavad elatist ja tegelevad lapsega nii nagu kord ja kohus. Ja kui ta seda teeb, siis lisage isa nimi sünnitunnistusele. Kui aga ei tee, siis las olla parem tühi. Pole ka pärast muret, et laps peab sellist muidusööjat pärast kantseldama kui ta haige või väeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 08:03; 24.04 12:14; 24.04 12:59; 24.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korrektne on rääkida ikka sünniaktist, mis aga sünniakti alusel vanemale väljaantavast lapse sünnitunnistusest (mille paberlik vorm pidavat ka õige pea kaduma).

Kui isa nime lapse sünniaktis pole, siis puuduvad tal igasugused õigused ja kohustused lapse suhtes ja igasugusest elatisest ja lapsega tegelemisest rääkimine (PKS kontekstis) on asjakohatu. Küll aga võib selline mees (kes end lapse isaks peab) anda igal ajal kohtusse isaduse tuvastamise nõude ja selle rahuldamise järel on ta täieõiguslik isa. Ema üksi ja oma soovi kohaselt isa nime lapse sünniakti lisada ei saa. See varasema PKS regulatsioon (kus lapse sünni kanti ema soovi korral lapse perekonnanimena ema perekonnanimi, ja isa eesnimena nimi ema ütluse kohaselt) ei olnud varasema PKS § 43 lg 3 kohaselt isast põlvnemise tõenduseks ja ema ütluse kohaselt sünniakti kantud mehe eesnimi, ei tekitanud sellise eesnimega meestele lapse suhtes mingeid õigusi ega kohustusi. See oli kasutusel vaid selleks, et hoida ära lapsel võimalikke ebameeldivusi (näit. koolis) seoses tema vallaslapse staatusega. Sünnitunnistust vaadates ei tulnud sel juhul välja, kas tegemist on abielulise või vallaslapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Soovitan soojalt see koht tühjaks jätta, sest hiljem võib selle sünnitunnistusele lisada, aga vot ära ei saa võtta mingi trikiga.
Meil oli nii, et kui pole abielus, siis peab minema lapse isaga kohale. Kaks korda sai lapse isaga aeg kokku lepitud et sinna minna. Aga tal juhtus alati midagi ette tulema. Teisisõnu ei viitsinud. Ning nüüd, kus nime koht tühi ongi parem. Laps ei huvita teda ja elatist ka ei maksa. Ja mina ei lähe ka nuruma. Küll ükskord mõtleb selle peale, et oleks võinud ju isa olla.
Mida mina üldse soovitan neile naistele, kes pole kindlad kas isa nime sinna üldse vaja on. Öelge isale, et annate neile aasta või kaks aega mõtlemiseks ja tahate omalt poolt näha, kas nad on ikka kohusetundlikud. Las nad maksavad elatist ja tegelevad lapsega nii nagu kord ja kohus. Ja kui ta seda teeb, siis lisage isa nimi sünnitunnistusele. Kui aga ei tee, siis las olla parem tühi. Pole ka pärast muret, et laps peab sellist muidusööjat pärast kantseldama kui ta haige või väeti.
[/tsitaat]See ei ole ema määrata. Isaduse otsus tuleb ikka sellel momendil ära teha kui jalad harki ajad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 10:52; 24.04 12:43; 24.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
See ei ole ema määrata. Isaduse otsus tuleb ikka sellel momendil ära teha kui jalad harki ajad…[/tsitaat]

Sina küll nüüd mingi kohtunik pole.
Käid muidu ka passimas kuidas teised jalgu hargitavad et nii tähtis see sulle on?
Minu värske abikaasa võtab selle lapse oma nimele. Siis kõigil ühtne nimi. Muidu aga oleks nii, et meie ühine laps meie nimega aga esimene laps minu esimesest kooselust teise nimega.
Väga õõige otsuse tegin ja sina pole siin mingi ütleja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 08:03; 24.04 12:14; 24.04 12:59; 24.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole abielus ja lapse isa pole kaasas, siis jääb isa koht tühjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sina küll nüüd mingi kohtunik pole.
Käid muidu ka passimas kuidas teised jalgu hargitavad et nii tähtis see sulle on?
Minu värske abikaasa võtab selle lapse oma nimele. Siis kõigil ühtne nimi. Muidu aga oleks nii, et meie ühine laps meie nimega aga esimene laps minu esimesest kooselust teise nimega.
Väga õõige otsuse tegin ja sina pole siin mingi ütleja[/tsitaat]Sinu värske abikaasa võib võtta mida tahes, aga kui õige isa üks hetk dna proovi välja nõuab, siis saab isaks tema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 10:52; 24.04 12:43; 24.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sinu värske abikaasa võib võtta mida tahes, aga kui õige isa üks hetk dna proovi välja nõuab, siis saab isaks tema. [/tsitaat]

Mis sind küll hammustas?
Ei tule ta midagi nõudma, sest teda ei huvia see ja kui selline päev peaks tulema, siis nõudku mida tahes, aga tal on siis juba teine nimi ja isa mängida kah hilja.
Sinu meelest võib olla normaalne ilmuda ukse taha 20 aastat hiljem kui kõik suur töö minu poolt tehtud, aga mina leian jälle, et siis on mul õigus keelata teda selle lapse isaks nimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 08:03; 24.04 12:14; 24.04 12:59; 24.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu abikaasa võtab lapse küll enda nimele, aga kui juhtub, et teie peaksite lahku minema , maksab lapse täisealiseks saamiseni võõra lapse eest…. Iial ei või ju teada. …Aga laps on kindlustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kas poleks elu palju kergem ja probleemivabam kui lapse sünni ajal on tulevased lapsevanemad veel ilusti armunud ja koos? Kuidagi väga lihtsalt minnakse lahku…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis sind küll hammustas?
Ei tule ta midagi nõudma, sest teda ei huvia see ja kui selline päev peaks tulema, siis nõudku mida tahes, aga tal on siis juba teine nimi ja isa mängida kah hilja.
Sinu meelest võib olla normaalne ilmuda ukse taha 20 aastat hiljem kui kõik suur töö minu poolt tehtud, aga mina leian jälle, et siis on mul õigus keelata teda selle lapse isaks nimetada.[/tsitaat]20 aasta pärast võib juhtuda, et see laps ei ole eriti sinu keelata ja lubada. Sihuke mehejurakas saadab sind ennast juba kuhu sattub…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 10:52; 24.04 12:43; 24.04 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
20 aasta pärast võib juhtuda, et see laps ei ole eriti sinu keelata ja lubada. Sihuke mehejurakas saadab sind ennast juba kuhu sattub…[/tsitaat]

Ülimalt kena arvamus muidugi, aga püüan teda siiski vähe paremini kasvatada kui vanemat solvavaks meheks.
Muidugi võib kõik olla. Just täpselt on selline ju ka minu lugu. Kõike võib juhtuda ja sellepärast ei maksa kohe sellist teed läinud lugu maha teha.
Muidugi oleksin ka mina tahtnud, et laps kasvaks üles isaga. Elukaaslane aga leidis teise naise ja teadupärast unustatakse siis kõik. Ei ütle, et kõik mehed sellised on. Ikka leidub ka neid, kel südametunnistus omal kohal ja armastavad oma last ka lahku minnes. Kuid mida sa teed, kui ei huvita? Ma püüdsin omalt poolt teha mingi aeg kõik, et isa ei unustaks last. Kahjuks ei aidanud miski. Kas oleksin pidanud edasi tõmblema? Olin niigi liimist lahti kuna jäeti lapsega üksi. Esmatähtis oli siis laps. Nüüd ei taha ma küll peale seda endapoolset panust ja raskeid aegu teda uuesti rõõmsalt vastu võtta.
Laps on nüüd 12 aastane. Viimati nägi isa, kui ta sai 2 aastaseks. Siiani pole ei ühtki huvitäpikest avaldatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 08:03; 24.04 12:14; 24.04 12:59; 24.04 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sinu värske abikaasa võib võtta mida tahes, aga kui õige isa üks hetk dna proovi välja nõuab, siis saab isaks tema. [/tsitaat]

Mis see sinu asi on, kuidas teised oma elu elavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Isa andmed sünnitunnistusel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.