Esileht Pereelu ja suhted Isa beebiga koju?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Isa beebiga koju?

Postitas:

Kui paljudel on lapse isa jäänud vastsündinuga koju ja ema on tagasi tööle läinud?

Asi on selles, et olen ääretult raske valiku ees. Sain tööpakkumise, mida poleks osanud unes ka oodata, kuid see tähendab seda, et alustaksin tööga umbes kuu pärast lapse sündi. Teine külg selle loo juures on, et peaksime kolima teisele poole lompi, kus meil pole mitte ühtegi tuttavat ega abitastavat kätt. Peale selle on see meile esimene laps.
Abikaasa on nôus lapsega koju jääma ning mina oma palgaga suudaksin meid kolme üleval pidada, aga kas ma suudaksin ka oma lapsest iga päev 8h lahus olla? Mu peas valitseb lihtsalt suur segadus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:28; 16.08 17:51; 16.08 17:53; 16.08 21:21; 18.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemusest võin öelda, et esimesed 7-8 kuud oli mul raske 5-10 minutitki eemal olla lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui paljudel on lapse isa jäänud vastsündinuga koju ja ema on tagasi tööle läinud?

Asi on selles, et olen ääretult raske valiku ees. Sain tööpakkumise, mida poleks osanud unes ka oodata, kuid see tähendab seda, et alustaksin tööga umbes kuu pärast lapse sündi. Teine külg selle loo juures on, et peaksime kolima teisele poole lompi, kus meil pole mitte ühtegi tuttavat ega abitastavat kätt. Peale selle on see meile esimene laps.
Abikaasa on nôus lapsega koju jääma ning mina oma palgaga suudaksin meid kolme üleval pidada, aga kas ma suudaksin ka oma lapsest iga päev 8h lahus olla? Mu peas valitseb lihtsalt suur segadus.[/tsitaat]

teisel pool (suurt) lompi on see üsnagi tavaline käitumine. Vaevalt et see kerge on, aga kui see on perele parim variant, ju ikka suudad. Ise läksin täiskohaga tööle tagasi 3-kuuse kõrvalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 14:44; 20.08 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

teisel pool (suurt) lompi on see üsnagi tavaline käitumine. Vaevalt et see kerge on, aga kui see on perele parim variant, ju ikka suudad. Ise läksin täiskohaga tööle tagasi 3-kuuse kõrvalt. [/tsitaat]

Me suudaksime ka abikaasa palgast ära elada, juhul kui lapsega koduseks jääksin, sest hetkel on tema palk minu omast kôvasti parem. Ehk on see minust egoistlik, aga see töökoht aitaks mul areneda ja avaks tulevikus uusi uksi. Seepärast olengi kahe vahel, kas jääda lapse koju paariks aastaks ning oleksin ilma heast pakkumisest vôi vôtaksin vastu töökoha, kuid see tähendab jällegi seda, et ei saa pidevalt oma lapse juures olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:28; 16.08 17:51; 16.08 17:53; 16.08 21:21; 18.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oma kogemusest võin öelda, et esimesed 7-8 kuud oli mul raske 5-10 minutitki eemal olla lapsest.[/tsitaat]

Aitäh vastamast. Seda ma kardangi, et ei suudaks lapsest eemal olla. Esimene laps ka ning ma ôieti ei teagi mida oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:28; 16.08 17:51; 16.08 17:53; 16.08 21:21; 18.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isa hakkaks saama Eestist VH? Siis ju 1,5aastat hea sissetulek mõlemale, saab ka kõrvale panna ja pikemalt kodus olla isa.
Küll saad hakkama. Küll vähesed, aga siiski lähevad ka emad imiku kõrvalt tööle.
Mina võtaks tööpakkumise igal juhul vastu, Lapsele ka hea, kui isaga lähedane suhe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:10; 16.08 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Me suudaksime ka abikaasa palgast ära elada, juhul kui lapsega koduseks jääksin, sest hetkel on tema palk minu omast kôvasti parem. Ehk on see minust egoistlik, aga see töökoht aitaks mul areneda ja avaks tulevikus uusi uksi. Seepärast olengi kahe vahel, kas jääda lapse koju paariks aastaks ning oleksin ilma heast pakkumisest vôi vôtaksin vastu töökoha, kuid see tähendab jällegi seda, et ei saa pidevalt oma lapse juures olla.[/tsitaat]
Minu meelest pole siin mitte küsimustki – loomulikult töö vastu võtta, kui tegemist tõesti ülihea pakkumisega. Küll leiate lapse jaoks ka parima lahenduse antud olukorras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 19:31; 16.08 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh vastamast. Seda ma kardangi, et ei suudaks lapsest eemal olla. Esimene laps ka ning ma ôieti ei teagi mida oodata.[/tsitaat]
Kõik on ainult harjumuse asi. Paari kuuga loksute ilusti paika ja kõik rahul. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 19:31; 16.08 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks ei tule välja pumbates piima nii palju kui beebile vaja oleks. Seega mehe koduseks jäämine tähendaks kunsttoidu andmist ja see ei läheks mitte. Kui sul õnnestub rinnapiima vajalikul hulgal kätte saada, ei näe probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada võib isa taodelda vanemahüvitist alles alates lapse 70ndast elupäevast.

Töökoht muidugi vastu võtta! Kui avab uusi uksi,siis võib sellest ju pikemas perspektiivis väga palju kasu olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled kindel, et see ülelombi pakkumine mingi pettus pole? üks tüdruk sai ka ülelombi ülihea tööpakkumise, aga jõudis hoopis oksjonile…

ja isegi kui see on tõesti tasuv töö, siis oma esimese lapse esimesi elukuid ei saa sa hiljem ühegi raha eest tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]y0y0y kirjutas:[/small]
[tsitaat]oled kindel, et see ülelombi pakkumine mingi pettus pole? üks tüdruk sai ka ülelombi ülihea tööpakkumise, aga jõudis hoopis oksjonile…

ja isegi kui see on tõesti tasuv töö, siis oma esimese lapse esimesi elukuid ei saa sa hiljem ühegi raha eest tagasi.[/tsitaat]

Ei ole pettus:) Me oleme selle firmaga juba aastaid koostööd teinud.
Tôsi ta on, et jääksin lapse esimestest kuudest ilma, kuid kui mina koju jääks, siis jääks mees sellest ilma…

Kahjuks ühendriikidesse kolides pole meil ôigust vanemahüvitisele, kuna siin on selline seadus (abikaasa on mul rootslane), kuid sellega olin ma juba arvestanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:28; 16.08 17:51; 16.08 17:53; 16.08 21:21; 18.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]y0y0y kirjutas:[/small]

Ei ole pettus:) Me oleme selle firmaga juba aastaid koostööd teinud.
Tôsi ta on, et jääksin lapse esimestest kuudest ilma, kuid kui mina koju jääks, siis jääks mees sellest ilma…

Kahjuks ühendriikidesse kolides pole meil ôigust vanemahüvitisele, kuna siin on selline seadus (abikaasa on mul rootslane), kuid sellega olin ma juba arvestanud.[/tsitaat]

Sa ju saad oma lapsega koos olla küll. Enamus päevast siiski kodus ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 18:10; 16.08 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri enne kindlasti järgi, kuidas seal tervisekindlustuse värk on. Nii sulle, lapsele kui ka kodusele isale. Seal käib ju tervisekindlustus hoopis teist moodi ja lapsega on ikka vaja arstil käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igaühel oma valikud, aga esimestel elukuudel on lapsele ema olulisem kui isa. sina arutled, kas sina suudaks olla lapsest eemal, aga ei mõtle kordagi, kuidas laps end tunneb, sündides siia ilma ja jäädes ilma ema lähedusest, rinnaga toitmisest.
minu mehe ema kahetseb nüüd väga, et jättis oma mõnekuuse poja hoidjale ja kihutas tööle, jah, ajad olid teised, aga praegu ütleb ta, et kui saaks oma elu uuesti elada, siis leiaks ta kindlasti võimaluse oma lapsega olla.

kui see töökoht on nii hea ja sind hindab, siis on nad valmis sind ka ootama, vähemalt pool aastat võiks ema lapse jaoks olemas olla. kui nad ei ole sind valmis ootama, siis ei ole see hea koht. töökoht, kus lapsi ei hinnata, ei saa olla suurem asi. raha ei ole elus ainus väärtus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 08:51; 18.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]igaühel oma valikud, aga esimestel elukuudel on lapsele ema olulisem kui isa. sina arutled, kas sina suudaks olla lapsest eemal, aga ei mõtle kordagi, kuidas laps end tunneb, sündides siia ilma ja jäädes ilma ema lähedusest, rinnaga toitmisest.
minu mehe ema kahetseb nüüd väga, et jättis oma mõnekuuse poja hoidjale ja kihutas tööle, jah, ajad olid teised, aga praegu ütleb ta, et kui saaks oma elu uuesti elada, siis leiaks ta kindlasti võimaluse oma lapsega olla.

kui see töökoht on nii hea ja sind hindab, siis on nad valmis sind ka ootama, vähemalt pool aastat võiks ema lapse jaoks olemas olla. kui nad ei ole sind valmis ootama, siis ei ole see hea koht. töökoht, kus lapsi ei hinnata, ei saa olla suurem asi. raha ei ole elus ainus väärtus.[/tsitaat]

Nagu ma aru saan, siis tegemist on USAga ja kogemusest võin öelda, et mingit ootamist küll seal ei ole. Sünnituspuhkuse pikkus on riigitöötajatel ja suurtes korporatsioonides 12 nädalat, muudes veel vähem.
USAs tuleb paljudes naistel lapse saades teha otsus, et kas käid tööl edasi või jäädki koduseks ja kaotad töökoha. See on veidi teistmoodi kord ja keegi ei pea imelikuks naist, kes lähebki tööle tagasi, sest konkurents on karm.
Mina muidugi läheks sinna tööle, eriti veel siis kui mees on kodune. Ma usun, et laps vajab lähedust, kuid lähedust saab anda ka isa. Lisaks on sulle õhtud ja ööd. Lapsed saavad ju ometi oma töölkäivate isadega lähedasteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh vastamast. Seda ma kardangi, et ei suudaks lapsest eemal olla. Esimene laps ka ning ma ôieti ei teagi mida oodata.[/tsitaat]

Tahtsin just öelda, et kui see oleks teine laps siis oleks ehk kergem. Nähtud, tehtud ja kogemus olemas. Aga esimese lapsega on neid hirme ja mõtteid päris palju, minul igatahes oli.
Aga kui mees on selline, kes vastsündinuga hakkama saab ja keda sa 100% nö. emarolli usaldad siis miks mitte. Eestis on see pikalt lapsega kodus istumine (mis on super mudiugi) aga mujal on ikka nii, et juba mõnekuiste kõrvalt peavad emad tööle minema.
Kaaluge oma plussid-miinused läbi. Võtke ka arvesse see, et võõras koht jne, ei mingit tugisüsteemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 08:08; 18.08 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kôigile, kes vôtsid vaevaks siia oma môtteid kirja panna! 🙂 Tahtsin teile lihtsalt loo jätkuks öelda, et otsustasin töökoha vastu vôtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.08 14:28; 16.08 17:51; 16.08 17:53; 16.08 21:21; 18.08 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahtsin just öelda, et kui see oleks teine laps siis oleks ehk kergem. [/tsitaat]

sellest arvamusest nähtub nagu oleks esimene laps väärtuslikum kui järgmised. küsimus ei ole ju selles, kas ema tahab lapsega koos olla vaid selles, et laps vajab oma esimestel elukuudel ema. iga laps vajab ja arvult teise või kolmanda lapse vajadusi ei muuda see, et tema ema jaoks on ta üsna tavaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 08:51; 18.08 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kindlasti ei ole ütleja ses osas, kuidas teised inimesed oma elu peaksid elama.

Lihtsalt kirjutan siia, et kunagi ütles üks psühholoog, oli vist Tõnu Ots, et naise tugevaim instinkt on emainstinkt. Nii et enda kogemusest öeldes, väga-väga raske oli oma lastest eemal olla paar tundigi nende beebieas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sellest arvamusest nähtub nagu oleks esimene laps väärtuslikum kui järgmised. küsimus ei ole ju selles, kas ema tahab lapsega koos olla vaid selles, et laps vajab oma esimestel elukuudel ema. iga laps vajab ja arvult teise või kolmanda lapse vajadusi ei muuda see, et tema ema jaoks on ta üsna tavaline.[/tsitaat]

Kummaliselt nähtub sulle, sest seda ma ei öelnud. Ära pane mulle sõnu suhu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 08:08; 18.08 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei läheks, olgugi, et süda tilguks verd – olen üsna ambitsioonikas ja tahan ennast teostada, pealegi tahaksin väga elada USAs. aga siiski ei kaaluks see üles minu last. laps on minu jaoks ikkagi prioriteet, ma ei taha, et minu ambitsioonid ja soovid paneksid tema elu algusele põntsu. olen alati tahtnud ja õnneks ka saanud oma lapsi ise rinnaga toita, mingi kunstsegu andmine ei ole olnud option minu jaoks. kui mees hoiaks imikut pikad päevad, siis muud varianti ma ei näe. no-no-no, minu laps on olulisem kui ükski töökoht.

aga eks muidugi igaüks ise teab, mis talle elus tähtis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga personaalne otsus, selle peab ikka igaüks ise tegema, mitte teiste soovitusi kuulama. Mina ei ela Eestis, mõlema lapse kõrvalt paar kuud peale sünnitust tööle läinud, sest siis on ühiskonna normid lihtsalt sellised. Mõlemat last toitnud rinnaga pea 9 kuud – lõunaks tõi lapsehoidja lapse töö juurde, pealelõunal sai ta välja tõmmatud piima pudelist. Töölt saabudes toitsin ühest rinnast lapse ära, teise tõmbasin järgmiseks päevaks välja. Kes tahab, saab kõigega hakkama. Vanem laps on hetkel 6-ne, väga asjalik ja tubli, meie suhted on väga lähedased. Pigem lähedasemadki kui mammamasendust põdenud vanemate puhul see oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajana on mul valus seda lugeda. Ma soovitaks sul enne tööleminekut võtta kätte üks raamat, mis räägib lapse varajastest arenguaastatest (0-3), baasturvalisusest ja selle mõjust inimese arengule kogu edaspidises elus. Sinu laps sinuga lähedaseks ei saa kui loobud nii olulisest arenguetapist tema elus ja seda oma töö kasuks. Ise ei teeks kunagi niimoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 14:07; 20.08 14:13; 20.08 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga personaalne otsus, selle peab ikka igaüks ise tegema, mitte teiste soovitusi kuulama. Mina ei ela Eestis, mõlema lapse kõrvalt paar kuud peale sünnitust tööle läinud, sest siis on ühiskonna normid lihtsalt sellised. Mõlemat last toitnud rinnaga pea 9 kuud – lõunaks tõi lapsehoidja lapse töö juurde, pealelõunal sai ta välja tõmmatud piima pudelist. Töölt saabudes toitsin ühest rinnast lapse ära, teise tõmbasin järgmiseks päevaks välja. Kes tahab, saab kõigega hakkama. Vanem laps on hetkel 6-ne, väga asjalik ja tubli, meie suhted on väga lähedased. Pigem lähedasemadki kui mammamasendust põdenud vanemate puhul see oleks.[/tsitaat]

Ei taha midagi halvasti öelda, aga su laps on alles 6-aastane. Ärge ajage segi asjalikkust ja õnnelik olemist. Seda saab hinnata sinu laps alles täiskasvanuna. Eestis on hea elada, siin võimaldatakse vanematel lastega kodusolemist vähemalt 1,5 aastat. See on suurepärane võimalus lapse arengut silmas pidades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 14:07; 20.08 14:13; 20.08 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vastus sulle: mõnele emale on seda emainstinkti rohkem antud, kui teisele. Tee omad järeldused.
Kui mehe palgast välja ei tuleks, siis veel, kuidagi saaks sellest aru, aga kui tulete, siis ma sind ei mõista. Kuidas saab ema nii väikesele lapsele eelistada karjääri ja tööd? Miinustage nüüd, aga ei saa aru. Ise olin ka karjäärinaine, teenisin suurt palka, aga nii kui lapse sain, siis ei suutunud temata päevagi olla ja olingi täielikult lapse päralt. Naised, kui te seda ei suuda, siis ärge lapsi tehke või lükake lapsesaamine edasi. Üks asi on hädavariant, teine asi on omad huvid seada lapse omast kõrgemale.

Kui sa teemalgataja oled alles rase ja sul vähegi emainstinkti on, siis usu mind, sa ei suuda oma lapsest paar tundigi eemal olla, kui ta nii tilluke on. Oota ja vaata, saad lapse kätte, siis ehk mõtled ringi. Laps on väike vaid kord elus ja selle lapsega sa teist võimalsut ei saa, tööalaselt võib võimalusi veel tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sinu laps sinuga lähedaseks ei saa kui loobud nii olulisest arenguetapist tema elus ja seda oma töö kasuks. [/tsitaat]

nõuka-ajal läksid meie emad-vanaemad kõik 3-kuuste kõrvalt tööle. Seega meil eestis ei olegi emadega lähedasi (täiskasvanud) lapsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 14:44; 20.08 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

nõuka-ajal läksid meie emad-vanaemad kõik 3-kuuste kõrvalt tööle. Seega meil eestis ei olegi emadega lähedasi (täiskasvanud) lapsi? [/tsitaat]

Fakt on see, et paljud ei ole. Väga paljud sellel ajal sündinud inimesed on kibestunud, kurjad ja vaevlevad emotsionaalsete komplekside küüsis. Kindlasti olid inimesed iseseisvamad ja edukamad, kuid mitte õnnelikud. Tänapäeval on võimalus paremini teha, miks jätta selline võimalus kasutamata? Kui kohutav on mõelda sellele, et vastsündinu viidi ema juurest minema, et lapsed viibisid ööpäevaringses lasteaias. Mina oma lastele sellist saatust ei taha, sest tean sellise kasvatuse mõju kogu inimese psüühikale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 14:07; 20.08 14:13; 20.08 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa on täpselt samasugune vanem kui ema, lihtsalt rinda ei saa anda.
Nii et baasturvalisus ja kõik see peaks sama olema. Kuidas isad siis lastega lähedaseks saavad, kui nad esimesed 3 eluaastat nendega kodus ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge teil läheb see jutt täiesti teemast mööda. Keegi siin ei väidagi, nagu oleks vastsündinu ööpäevaringsesse sõime toppimine ideaalne lahendus, või pidevalt vahelduvad lapsehoiud ja hoidjad. Muidugi on lapsele parim, kui ta põhiliseks hooldajaks on stabiilsust ja turvatunnet pakkuv lapsevanem – teemaalgatajal just see plaanis ongi. Kommentaaride põhjal tundub nagu ta plaaniks imiku huntide kasvatada visata või midagi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Isa beebiga koju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.