Esileht Tööelu, raha ja seadused. isa hooldusleht, kui ema haiglas

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: isa hooldusleht, kui ema haiglas

Postitas:

Tere

Kas isa võib/saab võtta hoolduslehe, kui ema kes on lastega kodune ( 1 aastane ja 2 aastane) läheb plaanilisele operatsioonile?

Kas siis helistades ütleb isa, et ema haiglas ja soovib lehte? Kas peab pärast haiglast mingi paberi ka viima?

Tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 13:34; 27.03 13:49; 28.03 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah.

Selle asja nimi on \”Alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamine lapse ema haiguse või sünnitusabi osutamise ajal\”

Kuni 10p

Väljastab lapse perearst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kiire vastuse eest, teadsin et saab kui sünnitusabi, kuid polnud kindel kas see ka muu asja alla käib

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 13:34; 27.03 13:49; 28.03 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka käib ka muu haiglasviibimine, isegi kui kodune või lhp-l ema on lihtsalt haige kas või kodus, mitte haiglas, saab isa alla 3a lapse hoolduslehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah.

Selle asja nimi on \”Alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamine lapse ema haiguse või sünnitusabi osutamise ajal\”

Kuni 10p

Väljastab lapse perearst.[/tsitaat]

minuteada väljastab lapse perearst selle siis, kui üks LASTEST on haige ja ema hooldab teda ning isa siis pisemat.

Kui ema on haiglas, siis peaks hoolduslehe ema haiglasoleku ajaks andma ikka ema raviarst haiglas. lapse perearstil puudub ju isegi juurdepääs ema haigusloole ja haiglas viibimise infole kui lapsel ja emal erinevad arstid. tal pole ju mingit ametlikku alust isale töölt vabastust hoolduslehena anda.

Ise olin opil kui laps oli aastane. Hoolduslehe andis abikaasale minu haiglasoleku ajal hoopis minu raviarst keskhaiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on, et isa hooldab last st kodusolemise põhjus on lapse hooldamine-lehe annab täiesti vabalt lapse perearst
ja seda, et selline laps on olemas, seda ta teab ning teda ei huvita ju, mis emaga juhtus täpselt, et isa peab last hooldama (Haigekassale piisab samuti teadmisest, et on selles vanuses laps)

kui hooldaks haiget naist oleks teine lugu

aga loomulikult pole keeldu lehte küsida kas
naise perearstilt
naise raviarstilt
mehe perearstilt
või
lapse perearstilt, kõik võimalused ok

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ikka käib ka muu haiglasviibimine, isegi kui kodune või lhp-l ema on lihtsalt haige kas või kodus, mitte haiglas, saab isa alla 3a lapse hoolduslehe.[/tsitaat]

on see kindel, et ikka saab isa võtta hoolduslehe ka siis, kui ema kodus haige?
meil oli just olukord, kui käisin erakorralisel kõhukoopa operatsioonil. isal ei jäänudki muud üle kui minu ootamatu haiglasse sattumise järel 2-aastasega koju jääda (lasteaiakohta tal pole, hoius kuskil ei käi, hoidjaid ega vanavanemaid meil ka pole). peale narkoosist ärkamist helistasin oma perearsti nr-l, aga vastu võttis teine arst ja ütles, et loomulikult saab isale hoolduslehe anda, et võtke kohe nädalaks, sest kohe peale haiglast väljasaamist ma nagunii ise esimestel päevadel eriti ei rassi kodus, lapsi tõsta ei tohi ja haav valutab. isa oligi siis 5 päeva kodus teadmisega, et tal on hooldusleht, neist 2 päeva olin mina ka haiglast kodus ja kui ta läks meie perearsti juurde lehte lõpetama, ütles arst, et kui ema on lhp-l või ka haiguslehel, siis samal ajal isale saab alla 3a lapse hoolduslehe anda ainult nende päevade eest, kui mina haiglas olin. ülejäänud 2 päeva eest ei andnudki. arst oli veel pahane, et kuidas me üldse saime arvata, et kahekesi saame kodus olla ja et isegi kui minul oleks olnud peale operatsiooni 40 palavik, siis tegelikult ei tohiks ta anda, aga et siis ta võibolla oleks andnud (mul oli 38.5 palavik peale operatsiooni ja ma olin tõesti nädala veel voodis, kuna sain põskkoopa põletiku otsa lisaks opist taastumisele). aga jube sant tunne jäi, et isegi sellises olukorras me olime arsti jaoks simulandid. mees sai õnneks vormistada ruttu omale lapsepäevad, sest üksi ma polekski saanud hakkama selle opijärgse nädala, ma ei saanud endagagi hakkama, lastest rääkimata. tegelikult siis ikkagi oleks olnud õigus saada lapsehooldusleht mehel? see oli esimene haigus- või hooldusleht üleüldse terve elu jooksul mu mehel, aga arsti arust oli seegi ilma asjata tahetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kohalik kirjutas:[/small]

on see kindel, et ikka saab isa võtta hoolduslehe ka siis, kui ema kodus haige?
meil oli just olukord, kui käisin erakorralisel kõhukoopa operatsioonil. isal ei jäänudki muud üle kui minu ootamatu haiglasse sattumise järel 2-aastasega koju jääda (lasteaiakohta tal pole, hoius kuskil ei käi, hoidjaid ega vanavanemaid meil ka pole). peale narkoosist ärkamist helistasin oma perearsti nr-l, aga vastu võttis teine arst ja ütles, et loomulikult saab isale hoolduslehe anda, et võtke kohe nädalaks, sest kohe peale haiglast väljasaamist ma nagunii ise esimestel päevadel eriti ei rassi kodus, lapsi tõsta ei tohi ja haav valutab. isa oligi siis 5 päeva kodus teadmisega, et tal on hooldusleht, neist 2 päeva olin mina ka haiglast kodus ja kui ta läks meie perearsti juurde lehte lõpetama, ütles arst, et kui ema on lhp-l või ka haiguslehel, siis samal ajal isale saab alla 3a lapse hoolduslehe anda ainult nende päevade eest, kui mina haiglas olin. ülejäänud 2 päeva eest ei andnudki. arst oli veel pahane, et kuidas me üldse saime arvata, et kahekesi saame kodus olla ja et isegi kui minul oleks olnud peale operatsiooni 40 palavik, siis tegelikult ei tohiks ta anda, aga et siis ta võibolla oleks andnud (mul oli 38.5 palavik peale operatsiooni ja ma olin tõesti nädala veel voodis, kuna sain põskkoopa põletiku otsa lisaks opist taastumisele). aga jube sant tunne jäi, et isegi sellises olukorras me olime arsti jaoks simulandid. mees sai õnneks vormistada ruttu omale lapsepäevad, sest üksi ma polekski saanud hakkama selle opijärgse nädala, ma ei saanud endagagi hakkama, lastest rääkimata. tegelikult siis ikkagi oleks olnud õigus saada lapsehooldusleht mehel? see oli esimene haigus- või hooldusleht üleüldse terve elu jooksul mu mehel, aga arsti arust oli seegi ilma asjata tahetud.[/tsitaat]

Sinu perearst on siis ebapädev. Palu tal end asjadega kurssi viia, selleks helistagu Haigekassasse või lugegu vastavat dokumentatsiooni.

Mina olen elu jooksul kaks korda olnud nii haige, et keegi teine peab mu lapse eest hoolitsema. Esimene kord oli seljavigastus kolm nädalat pärast sünnitust – mees tõstis toitmiseks lapse mulle sülle ja hiljem sülest ära, sest mul oli valus tõusta lamavast asendist istuli, istuvast asendist püsti jne. Käisin väga aeglaselt ja longates, ise last tõsta, mähkida ei saanud. Täitsa kodus olin. Milline, vabandust, poolearuline inimene, saati veel arst võiks mõelda, et sellises seisundis inimene saab imikuga kõrvalise abita hakkama? Minu perearst küll ei arvanud, ise pakkus mehele hoolduslehte, küsimagi ei pidanud.

Teine kord oli mul kole gripp, olin imikuga kahekesi teises riigis. Last hoidis tasu eest lapsehoidja, sest ma ei suutnud püstigi seista.

Perearst, kes pole kuulnud, et inimesed võivad ka kodus olla nii haiged, et nad vajavad ise hoolitsust, ammugi ei suuda teiste eest hoolitseda, töötavad valel kohal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 22:51; 27.03 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpne link ka:

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/hooldushyvitis

Selge sõnaga on siin öeldud:

Hooldushüvitis on ajutise töövõimetuse hüvitis, mida haigekassa maksab hoolduslehe alusel töötajana ravikindlustatud isikutele:

alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamise korral, kui lapse hooldaja ise on haige või talle osutatakse sünnitusabi kuni 10 järjestikuse päeva eest.

Ei ole ju öeldud, et peab haiglas olema see haige.

Täitsa kurjaks tegi see eelmise kirjutaja jõhker ja rumal perearst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 22:51; 27.03 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 22:30-

sellise rumala perearsti peale tuleks lausa kaevata. Ta ei tunne absoluutselt seadust ega vaevunud ka targematelt kontrollima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kui sa lähed haiglasse siis haiglas sinuga tegelev raviarst väljastab su mehele hoolduslehe kui sa haiglast välja saad. Selle lehe saad koos kõigi teiste paberitega.

Perearst väljastab samuti isale hoolduslehe kui ema on kodus haige(s.h taastub operatsioonist, hooldusleht ongi ju selleks kui ema ei ole ise võimeline last hooldama), selle eelmise ebapädeva perearsti peale tuleks tõesti avaldus esitada kuskile, et perearst viiks ennast seadustega kurssi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just olin sellises olukorras just 2 ndl tagasi. Mina küsisin selle hoolduslehe abikaasale juba haiglast, märgiti, et isa oli alla 3a lapse hoodaja.
seal lehel oli siis kaks rida, et 4 päeva emal oli haiglaravil ja 9 päeva ambulatoorset ravi. Hoolduslehe tegi sealne vooditasu korjaja koos haigekassa inimesega telefoni teel vesteldes. algul haigla inimene väitis, et perearst annab aga ma ei jätnud jonni ja palusin neil helistad haigekassase, et tehku nad ikka ise. tädi läks täitsa hasarti lõpuks õigeid lahtreid taga otsides!
järgmine kord tegid suured silmad kui palusin tõendit politsei jaoks, et mind ei saa kinnitada turvavööga nõuete kohaselt. Nii tülikas patsient olin.
Perearst ei teagi üldse, et ma opil käisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja
tänaseks juba helistasin ka perearstile ja ütles, et tema siiski selle väljastab mulle ja et ma helistaksin ja tuletaksin talle meelde päev enne kui haiglasse lähen, et paneb lehe jooksma
täna kõikide infot

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 13:34; 27.03 13:49; 28.03 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oli küll 6 aastat tagasi,aga minu mees võttis lapsega haiguslehe,kuna mina olin haige ja voodist püsti tõusta ei suutnud,olin kodusel ravil,lehe sai perearstilt,ma ei tea,kuidas praegu lood

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. isa hooldusleht, kui ema haiglas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.