Esileht Pereelu ja suhted Isa ja laps ja vägivald

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Isa ja laps ja vägivald

Postitas:

Kas seda saab lugeda vägivallaks lapse kallal,kui isa võtab vihaga jonnival lapsel tagant kaelast kinni ja tõstab õhku nii,et jalad maast õhus.Laps ütles,et valus oli ja kaelal on punane rant.Kael on niivõrd õrn koht,et see ei pruugi hästi lõppeda lapse jaoks.Mida sellise lapse isaga peale hakata.Ta ei lubanud lapsel seda mulle rääkida,kuid ma ise uurisin välja.Nägin,et lapsel midagi südamel.Elame mehega lahus.Laps on 8 aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 18:01; 13.05 19:37; 15.05 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes mida peale hakata ? Kui isa on lapse ohtlik, siis tuleb selline isa lapsest eemale hoida. Kui laps elab isajuures tuleb lastekaitsega rääkida. Vigastus tuleb fikseerida. Ja see, et lapsel on keelatud rääkida , ei ole siin argument.
Kui laps elab sinuga, siis on küsimus selles, et kas ta tahab üldse isaga enam kohtuda ?

Kolmas küsimus on aga siin hoopis see, et mida on 8 aastasel jonnida. Et seda põhjust, miks jonniti, ei saa ka jätta tähelepanuta. Kui ikka 8 aastane ilmselgelt teeb kurja, siis üks variant ongi ta võtta kaenlasse ja tassida minema. Ja kogu see rabelemine võib tekitada kõigile kehvavigastusi. Nii et soovitaks lapsega minna ka psühholoogi ja psühhiaatri juurde, võimalik et asjad pole sugugi üheselt isaga seotud. Eks sa oma last ja lapse isa tead ise paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes mida peale hakata ? Kui isa on lapse ohtlik, siis tuleb selline isa lapsest eemale hoida. Kui laps elab isajuures tuleb lastekaitsega rääkida. Vigastus tuleb fikseerida. Ja see, et lapsel on keelatud rääkida , ei ole siin argument.
Kui laps elab sinuga, siis on küsimus selles, et kas ta tahab üldse isaga enam kohtuda ?

Kolmas küsimus on aga siin hoopis see, et mida on 8 aastasel jonnida. Et seda põhjust, miks jonniti, ei saa ka jätta tähelepanuta. Kui ikka 8 aastane ilmselgelt teeb kurja, siis üks variant ongi ta võtta kaenlasse ja tassida minema. Ja kogu see rabelemine võib tekitada kõigile kehvavigastusi. Nii et soovitaks lapsega minna ka psühholoogi ja psühhiaatri juurde, võimalik et asjad pole sugugi üheselt isaga seotud. Eks sa oma last ja lapse isa tead ise paremini.[/tsitaat]Pangu nurka,kuid kehaline väärkohtlemine pole lubatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 18:01; 13.05 19:37; 15.05 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaelast tõstmine on eluohtlik ja mitte midagi kasvatuslikku selles ei ole. Nõme mees.
Kuulge, kas te arvate, et tagumiku peale vitsa andmine mõeldi välja naljapärast või? See on ainuke ohutu koht, kuhu vitsa anda…

Kui jälg ikka veel näha, läheksin arsti juurde ja fikseeriksin juhtunu politseis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 19:41; 15.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-aastane ja jonnib????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see selge vägivald. Tasub mõelda, mis tunne oleks Sul, kui Sulle nii tehtaks ja vastus on käes. Kuna mees ei lubanud lapsel sellest rääkida, siis on aru saada, et mees ise ka sellist käitumist õigeks ei pea ja tahab varjata.
Mul on vägivaldse suhte kogemus ja väga raske on tolereerida selliseid tüüpe, kes on vägivaldsed ja vastutust selle eest ei võta. Olgu laps kuitahes ulakas, vägivald pole õige meetod selle ohjamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kah läheks lapsega arstile, kuskile erakorralise meditsiini vastuvõtutuppa ja registreeriks juhtumi kohe ära. Käisin ise oma vigastustega ITKH-s Ravi tn.-l Tallinnas- traumatoloog andis tõendi politseile esitamiseks. Kui tekib küsimus hooldusõiguse osas, siis on sellest kindlasti palju kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kohutav! Isa saab oma lapsega koos olla vaid piiratud aja ning selle aja jooksul jõuab veel lapse kallal vägivallatseda?!
Kuidas saab üldse küsimust tekkida, kas see on vägivald? See pole lihtsalt mitte vägivald, vaid lausa lapse elu ohtu seadmine, sest peast (või kaelast) tõstmine on eluohtlik!

Ei mõista, kui isa ei saa lapsega hakkama ja kui tal ilmselt ei olegi erilist huvi lapsega koos olla, siis miks ta üldse võtab last endaga?

Need mehed, keda mina tunnen, kes elavad naisest ja lapsest eraldi, kasutavad oma lastega kokkusaamise aega kindlasti maksimaalselt ning igas mõttes täisväärtuslikult – erinevad ettevõtmised, üritustel käimine, kalal, matkal jne. käimine. Iialgi ei kujutaks ette, et isa võtab lapse ning siis hakkab ta kallal lihtsalt vägivallatsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas te arvate, et tagumiku peale vitsa andmine mõeldi välja naljapärast või? See on ainuke ohutu koht, kuhu vitsa anda.[/tsitaat]

Mida sa pead \”ohutu\” all silmas? Ükskõik kuhu sa kedagi lööd, on see füüsiline väärkohtlemine. Kuna laps on sinust ka väiksem, on tema kallal vägivallatsemine eriti ebaõiglane.

Vitsa saada on alandav. Kõige hullem on see, kui vitsa annab keegi, kes on sinu kõige kallim ja lähedasem inimene. Kuidas sa teda siis veel edaspidi usaldada saad?

Ka täiskasvanud teevad vigu. Mis tunne sul oleks, kui teeksid midagi valesti ja selle peale annaks su mees sulle vitsa? Peksaks okstega vastu su paljast tagumikku? Võib-olla jookseksid sa tema eest vitsa nähes ära (nagu lapsed teevad) ja tema ajaks sind taga – seejärel hoiaks sind jõuga kinni ja nüpeldaks.

Istud siis oma huugava tagumikuga teises toas ja tihud nutta – kas see paneb sind edaspidi oma meest rohkem austama? Kas see on parim lahendus, et hakkaksid paremini käituma?

Ärge alahinnake lapsi ja ärge tehke neile seda, mida te ei taha, et teile endale tehtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See on vägivald. Mina oleksin juba lapsega traumapunktis ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Isa keelas rääkimise\” on juba ainuüksi selline väide, mida tasuks uurida.

(pole veel sugugi kindel, et laps räägib nii nagu päriselt oli)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Isa keelas rääkimise\” on juba ainuüksi selline väide, mida tasuks uurida.

(pole veel sugugi kindel, et laps räägib nii nagu päriselt oli)[/tsitaat]

No ja mis kägistusjäljed need kaelal siis olid? Laps ise pigistan end või? Tasuks ikka last ka uskuda- ega ta pole mingi alam olend vaid samasugune inimene nagu täiskasvanudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]ajatusaK kirjutas:[/small]

No ja mis kägistusjäljed need kaelal siis olid? Laps ise pigistan end või? Tasuks ikka last ka uskuda- ega ta pole mingi alam olend vaid samasugune inimene nagu täiskasvanudki.[/tsitaat]

Ma arvan, et silmas peeti pigem seda, kas tegemist oli lihtsalt kaelast tõstmise või veelgi rängema vägivallaaktiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstab 8 aastase lapse õhku nii-et jalad maast õhus? Oli tõesti nii või? Laps muidu sinuga sõnakuulelik ja hea, ainult isa suudab välja vihastada? Ei õigusta, asjal lihtsalt alati mitu poolt. Arvan, et küsi nüüd rahulikult üle mis tegelikult juhtus ja mõtle kui kukununnu su 8 aastane on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei jätaks kindlasti asja unarusse – räägiks isaga, räägiks pojaga, käiks arstil, võtaks tõendi, käiks politseis ja lapsega psühholoogil.
Igal juhul ei jätaks ma seda asja niisama. Selgitaks välja mis tegelikult toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kirke31 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei jätaks kindlasti asja unarusse – räägiks isaga, räägiks pojaga, käiks arstil, võtaks tõendi, käiks politseis ja lapsega psühholoogil.
Igal juhul ei jätaks ma seda asja niisama. Selgitaks välja mis tegelikult toimub.[/tsitaat]Mismoodi teemaalgataja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 18:01; 13.05 19:37; 15.05 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]8-aastane ja jonnib????[/tsitaat]
Sul on vedanud, kui imestunud oled – ma olen ka 28-aastast jonnimas näinud.
Aga teemasse – 8 aastane võib vabalt jonnida. Lihtsalt see jonn on veidi teistsugune, kui 2-aastase oma. Ja puberteedieas võib see veel muutuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 22:25; 15.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis mõttes mida peale hakata ? Kui isa on lapse ohtlik, siis tuleb selline isa lapsest eemale hoida. Kui laps elab isajuures tuleb lastekaitsega rääkida. Vigastus tuleb fikseerida. Ja see, et lapsel on keelatud rääkida , ei ole siin argument.
Kui laps elab sinuga, siis on küsimus selles, et kas ta tahab üldse isaga enam kohtuda ?

Kolmas küsimus on aga siin hoopis see, et mida on 8 aastasel jonnida. Et seda põhjust, miks jonniti, ei saa ka jätta tähelepanuta. Kui ikka 8 aastane ilmselgelt teeb kurja, siis üks variant ongi ta võtta kaenlasse ja tassida minema. Ja kogu see rabelemine võib tekitada kõigile kehvavigastusi. Nii et soovitaks lapsega minna ka psühholoogi ja psühhiaatri juurde, võimalik et asjad pole sugugi üheselt isaga seotud. Eks sa oma last ja lapse isa tead ise paremini.[/tsitaat]

See kolmas punkt tundub huvitav. Jonn on ilmselge kurja tegemine? Sa vist ei tea hästi, misasi on jonn.
Nn \”jonn\” on kõige tavapärasemalt lihtsalt suhtlusprobleem. Laps tahab midagi, vanem ei luba. taustal võib olla see, et laps ei oska ennast hästi väljendada ja vanem ei saa aru, mida laps vajab – aga ei süvene ka ja lihtsalt keelab.
Miks peab jonnivat last kuhugi tassima? Ja kuidas see veel kaelavigastusi tekitab? Ja kui tassimiseks läheb, siis ometi ei tassita kaelast.

Tundub, et isa ei oska lihtsalt lapsega suhelda, laps ehk trotsib isa ja isa läheb raevu. Väga ohtlik ja vajab kindlasti tähelepanu.

Ise olen saanud kehavigastusi sellepärast, et takistasin roolijoodikut autosse istumast (mina kaine, teisel 2,5 promilli). Mind ka kägistati. Hiljem kuulsin lauseid \”tüli on alati kahepoolne\” (no vanandust!!), \”peretüli ei peaks lahendama politsei\” jne.
Sarnane suhtumine on ikka väga levinud – et peresisene vägivald on kuidagi lubatavam, kui võõraste vaheline. Alles tagantjärgi, kui keegi juba vigane või surnud, leitakse, et asi on ikka paha ja äkki oli üks pool lihtsalt vaikne kannataja. Aga kui algul kohe abi otsida või rääkida, siis tembeldatakse sind valetajaks ja sattud pereliikmete ja \”sõprade\” põlu alla.
Kui tänaval keegi suitsu küsima tuleb ja sul ei ole, aga saad sellepärast peksa, kas siis ka öeldakse, et \”tüli on alati kahepoolne\”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 22:25; 15.05 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

roolijoodiku autosse mitte lubamine ei ole \”teiste asi\”. Kui see roolijoodik sul ühel hetkel ristmikul sisse sõidab, siis on see vägagi sinu asi ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 19:41; 15.05 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei jätaks kindlasti asja unarusse – räägiks isaga, räägiks pojaga, käiks arstil, võtaks tõendi, käiks politseis ja lapsega psühholoogil.
Igal juhul ei jätaks ma seda asja niisama. Selgitaks välja mis tegelikult toimub.

mul jäi kogemata see teemaalgataja peale – ma pole selle teema algataja. Palun vabandust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Isa ja laps ja vägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.