Esileht Pereelu ja suhted isa ja lapse suhe

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: isa ja lapse suhe

Postitas:

Olen segases puntras ja küsiks nõu. Olen oma esimese lapse isast juba lahus 6 aastat. Laps on 8-ne. Olime abielus, lahutasime, ametlikult lapse hoolduses ja alimentides kokku ei leppinud. On olnud suus6naline kokkulepe minimaalses summas. Paraku isa on maksnud vaga ebaregulaarselt, kuskil 50 protsendil ajast. Minul on uus elukaaslane juba 5 aastat, kellega on nyyd ka teine laps saadud. Algusest peale on mu uus elukaaslane suhtunud esimesse lapsesse vaga hasti ja hoolivalt, tegeleb temaga palju, on tihti t66lt koju jaanud, kui laps haige, on viinud ja toonud teda koolist, kuna minu enda t66graafik seda ei v6imaldanud, oleme maksnud ylikallist lasteaiahinda ning v6imaldanud kaia lapsel trennides ning muusikat 6ppida. Laps kustub teda vahel nimepidi, vahel isaks.
Olukord on nyyd selline, et lapse bioloogiline isa ei n6ustu kokku leppima mingit regulaarset kohtumisgraafikut, v6tab lapse vaid siis kui talle endale sobib. Kuna tal hetkel t66d pole, pole ka jalle 7 kuud mingit toetust maksnud. Samas on tal alati raha olnud puhkusreisidel kaia ning oma nadalavahetusi pidutsedes veeta.
Olukord on niisiis selline, et mina ja mu elukaaslane, kellega ysna pea abielluda kavatseme, kasvatame kahte last. ja siis aegajalt ilmub valja nn isa ja kysib last paariks paevaks endale. M6nel kuul helistab ja tunneb huvi mitu korda, siis v6ib aga vahe jalle kasvada kuude pikkuseks. Hetkel nagi ta last viimati jaanuaris. Mind on nii ara tyydanud see vastutustundetus, kysisin temapoolset lahendust asjale, ma oleks n6us minema kohtusse ja asjad seal kokku leppima, kuid probleem seisneb selles, et me elame valisriigis ning minu eksmees pole siinoldud seitsme aasta jooksul ametlikult t66d teinud ega makse maksnud. Ilmselt laheks ta maksude eest k6rvalehoidmisae eest vangi siin. seda ma ka ei soovi.
Mida siis nyyd tegema peaksin, lihtsalt pigistama silma kinni, heitma k6rvale oma emotsioonid ja laskma lapsel nautida neid vaheseid hetki aastas isaga, kes isa nime ei vaari? Ei taha tekitada lapsele hingelist traumat, samas kuidas saab nii olla, et m6nel mehel ei ole yldse kohustusi, on ainult l6bu? kord kahe kuu tagant viiakse laps kinno v6i ostetakse kommi? samas ema ja kasuisa tegelevad k6ige muuga?
Hetkel ytlesin, et ei luba last talle nadalavahetuseks, enne, kui ta on otsustanud, mis roll on temal lapse elus ning kas ta ikka soovib isa olla. Selle peale mees loomulikult vihastas ja teatas, et olen rahaahne inimene ning mu vajadus k6iki mehi kontrollida, ei lase mul selgelt naha, mis on lapsele parim. Nyyd mul hinges kriibib, ega ma vist t6esti ei tohi keelata nende kohtumist, kuid eksmehe reaktsioonis olen samuti vaga pettunud, ta lihtsalt ytleb, et ei maksa raha, kui pole ja regulaarselt last naha ei saa, kuna tema enda elus puudub stabiilsus. Nii et tema poolt nagu pole mingit kompromissi asjale. Oehhh, olen nii vasinud m6tlemast selle jama peale ja ei tea, mida teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 13:09; 17.05 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen segases puntras ja küsiks nõu. Olen oma esimese lapse isast juba lahus 6 aastat. Laps on 8-ne. Olime abielus, lahutasime, ametlikult lapse hoolduses ja alimentides kokku ei leppinud. On olnud suus6naline kokkulepe minimaalses summas. Paraku isa on maksnud vaga ebaregulaarselt, kuskil 50 protsendil ajast. Minul on uus elukaaslane juba 5 aastat, kellega on nyyd ka teine laps saadud. Algusest peale on mu uus elukaaslane suhtunud esimesse lapsesse vaga hasti ja hoolivalt, tegeleb temaga palju, on tihti t66lt koju jaanud, kui laps haige, on viinud ja toonud teda koolist, kuna minu enda t66graafik seda ei v6imaldanud, oleme maksnud ylikallist lasteaiahinda ning v6imaldanud kaia lapsel trennides ning muusikat 6ppida. Laps kustub teda vahel nimepidi, vahel isaks.
Olukord on nyyd selline, et lapse bioloogiline isa ei n6ustu kokku leppima mingit regulaarset kohtumisgraafikut, v6tab lapse vaid siis kui talle endale sobib. Kuna tal hetkel t66d pole, pole ka jalle 7 kuud mingit toetust maksnud. Samas on tal alati raha olnud puhkusreisidel kaia ning oma nadalavahetusi pidutsedes veeta.
Olukord on niisiis selline, et mina ja mu elukaaslane, kellega ysna pea abielluda kavatseme, kasvatame kahte last. ja siis aegajalt ilmub valja nn isa ja kysib last paariks paevaks endale. M6nel kuul helistab ja tunneb huvi mitu korda, siis v6ib aga vahe jalle kasvada kuude pikkuseks. Hetkel nagi ta last viimati jaanuaris. Mind on nii ara tyydanud see vastutustundetus, kysisin temapoolset lahendust asjale, ma oleks n6us minema kohtusse ja asjad seal kokku leppima, kuid probleem seisneb selles, et me elame valisriigis ning minu eksmees pole siinoldud seitsme aasta jooksul ametlikult t66d teinud ega makse maksnud. Ilmselt laheks ta maksude eest k6rvalehoidmisae eest vangi siin. seda ma ka ei soovi.
Mida siis nyyd tegema peaksin, lihtsalt pigistama silma kinni, heitma k6rvale oma emotsioonid ja laskma lapsel nautida neid vaheseid hetki aastas isaga, kes isa nime ei vaari? Ei taha tekitada lapsele hingelist traumat, samas kuidas saab nii olla, et m6nel mehel ei ole yldse kohustusi, on ainult l6bu? kord kahe kuu tagant viiakse laps kinno v6i ostetakse kommi? samas ema ja kasuisa tegelevad k6ige muuga?
Hetkel ytlesin, et ei luba last talle nadalavahetuseks, enne, kui ta on otsustanud, mis roll on temal lapse elus ning kas ta ikka soovib isa olla. Selle peale mees loomulikult vihastas ja teatas, et olen rahaahne inimene ning mu vajadus k6iki mehi kontrollida, ei lase mul selgelt naha, mis on lapsele parim. Nyyd mul hinges kriibib, ega ma vist t6esti ei tohi keelata nende kohtumist, kuid eksmehe reaktsioonis olen samuti vaga pettunud, ta lihtsalt ytleb, et ei maksa raha, kui pole ja regulaarselt last naha ei saa, kuna tema enda elus puudub stabiilsus. Nii et tema poolt nagu pole mingit kompromissi asjale. Oehhh, olen nii vasinud m6tlemast selle jama peale ja ei tea, mida teha.
[/tsitaat]Novot,jällegi üks selline isa.Ja nad kiusavadki oma lapse ema sihilikult.Ütleks pahasti sellise mehe kohta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleksin nii, et kui ei täida tema oma kohustust, siis ei täida ka sina ja last lihtsalt ei näe. Hoidku kokkuleppest kinni ja asi laabub ilma suure kisa ja kärata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida laps tahab ? Mina lähtuks lapsest. Niikaua kui laps on nõus selliselt minema, niikaua toimiks lapse järgi. 8 aastane on juba suur. Nii et kui laps ei taha, sisi ütledki, et meil on muud plaanid ja laps ei taha tulla. Järgmine kord helista 2-3 päeva ETTE.
Eksmehele ütled, mittemaksmisega karistab ta last. Hetkel tundub et see raha, mida saad, on sulle niivõrd oluline, et lased sellepealt endaga manipuleerida. Kas ebaregulaarsus tähendab seda, et ta maksab aegajalt ikka \”suur summasid\” ? Kas tegemist on kriminaalse rahaga ? Kui tegemist on musta rahaga, siis rahaga ära end küll manipuleerida lase. Kui laps tahab, las kohtub. Kui ei taha, siis seisad sina tema eest kui sein, et vajalikud on varasemad kokkulepped.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aeg-ajalt suuri summasid, lihtsalt sedasama miinimumi, mida olen kysinud, maksmata jaetud kuud lihtsalt unustatakse ara, neid ta ei v6ta kui v6lga.
Kui isa last kutsub, siis laps loomulikult tahab minna.See teebki asja raskeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 13:09; 17.05 15:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Pereelu ja suhted isa ja lapse suhe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.