Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isa lapsehoolduspuhkusel

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Isa lapsehoolduspuhkusel

Postitas:

Tere.
Ilmselt juba korduv teema, aga ei leia hetkel infot selle kohta. Ehk mõni targem viitsib seletada. Laps 2 kuune ja plaan on lapse isal hakata vanemahüvitist saama aga käib tööl edasi. Saan aru, et sel juhul pean mina tagasi tööle minema või töölepingu lõpetama ja töötuks registreerima. Aga kas ma pean tagasi tööle minema vanasse kohta või võin vanast kohast edasi puhkusel olla aga tööle minna teise kohta? Teise koha all pean antud juhul silmas, et lasen end oma õe ettevõttesse tööle kirjutada aga reaalselt füüsiliselt olen ikka lapsega kodus.
Kuidas selle asjaga on?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle võid alati minna, kasvõi kohe peale sünnitust, kui kannatab. Kui jääd koju, siis mingeid hüvesid enam ei ole – vanemapalk jookseb isale, sinul kaob haigekassakindlustus.

Töölepingu pead jah lõpetama, kui samasse kohta tööle ei naase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle võid asuda kus iganes, uues v vanas kohas aga oluline on see, et sul ei ole õigust lapsehoolduspuhkusele mitte ühestki töökohast kui isa soovib VH.

Seega kui sa praegusesse töökohta tööle tagasi ei lähe siis seal tuleb leping lõpetada, sest õigust lhp-le sul pole hetkest kui lapse isa saab VH ja kui sa pole lhp-l siis kas töötad või lõpetad lepingu, muud varianti ju pole(ok, kui puhkust saada võid selle enne kasutada…aga seda ei saa ju palju olla)
või
õigemini VH ei saa isa kui ema on lhp-l sest lhp-l isikul(st sinul kui sa tahad vanast kohast lhp-l olla) on eesõigus VH saada st teine vanem sel juhul VH ei saa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 15:27; 02.10 16:54; 02.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta tööl edasi käib, kui samal ajal saab vanemahüvitist? Et siis palka makstakse mustalt või ei maksta üldse? VH ajal on ju töötamine piiratud.

Kui isa saab vanemahüvitist siis sina võid samal ajal töötada või olla töötu või olla lihtsalt kodune. Mingit sundust endisesse töökohta tagasi minna ei ole, aga sa pead seal töösuhte siis lõpetama. Töötuks registreerimise kohustust sul ei ole, kuigi sa võid end tööotsijana arvele võtta, kui soovid. Mingit kohustust olla töötute nimekirjas, siis kui sa parasjagu ei tööta, ei ole mitte ühelgi ajal. Võid rahulikult elada näiteks pärandusest või niisama õhust ja armastusest, kedagi ei koti see, kas sa oled töötuna kirjas või mitte. Oluline on see, et sa töötades saaksid palka ametlikult ja oleksid töötades töötamise registris registreeritud, mitte ei teeks musti otsi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 15:52; 02.10 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalises kohas (sh õe firmas saaksid töötada) kui oleksid oma töökohast LHP-l. Kui isa saab VH, siis sina ei saa olla LHP-l. Seega õe firmas ametlikult töötamiseks (kas fiktiivselt või päriselt) pead oma põhitöökohal lepingu lõpetama.
Arvesta sellega, et kui mees on LHP-l ja saab VH, siis sinul ei ole haigekassat.
Avasin teema sellepärast, et minul oli mees LHP-l ja sai VH. Mina läksin peale RSP-d oma endisele töökohale tagasi. Täitsa päriselt täiskohaga tööle. Raha teenima ja makse maksma.
Ja nüüd ma saan aru, miks mulle pärast lapse isa VH avalduse tegemist Sotsiaalametist HELISTATI ja kahtlustavalt küsiti, et kas ma ikka olen kindel ja mis ma edasi teen kui isa LHP-le jääb jne. Just nimelt selliste susserdamiste pärast. Riik on välja mõelnud süsteemi, kuidas hüvitada perele saamata jäänud tulu, aga ikka leidub inimesi, kes soovivad sellest kasu lõigata. Vastik.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta tööl edasi käib, kui samal ajal saab vanemahüvitist? Et siis palka makstakse mustalt või ei maksta üldse? VH ajal on ju töötamine piiratud.

Piiratud? Mis mõttes?
VH saaja töötamine ei ole piiratud, VH saaja võib töötada.
Ainult selles mõttes on piirang, kui ei taha, et VH vähendatakse, st VH 100% saab juhul kui samal ajal ei teeni liiga palju, hetkel võib teenida juurde kuni 1544,78 eurot bruto kuus.

Seega kui isa palk on alla 1545 siis võib täiskohaga töötada ja saab ka kogu ettenähtud VH.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 15:27; 02.10 16:54; 02.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piiratud? Mis mõttes?

VH saaja töötamine ei ole piiratud, VH saaja võib töötada.

Ainult selles mõttes on piirang, kui ei taha, et VH vähendatakse, st VH 100% saab juhul kui samal ajal ei teeni liiga palju, hetkel võib teenida juurde kuni 1544,78 eurot bruto kuus.

Seega kui isa palk on alla 1545 siis võib täiskohaga töötada ja saab ka kogu ettenähtud VH.

Tõsi või? Nii suure summa ulatuses võib teenida? Ma olin paar aastat tagasi LHP-l ja siis oli see summa, mida teenida võis ilma, et vanemahüvitist kärbitaks, mingi umbes 300 eurot (igal juhul alla miinimumpalga). No kui seda piirangut enam ei ole, siis küll mõistan, et isa saaks tööl edasi käia. Muidu oleks arusaamatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 15:52; 02.10 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, VH ajal töötamise st teenimise nõue alles äsja leevendus (jõustumistähtaeg 01.03.2018);)
enne võis teenida probleemideta kuni VH miinimummäär tõesti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 15:27; 02.10 16:54; 02.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalises kohas (sh õe firmas saaksid töötada) kui oleksid oma töökohast LHP-l. Kui isa saab VH, siis sina ei saa olla LHP-l. Seega õe firmas ametlikult töötamiseks (kas fiktiivselt või päriselt) pead oma põhitöökohal lepingu lõpetama.

Arvesta sellega, et kui mees on LHP-l ja saab VH, siis sinul ei ole haigekassat.

Avasin teema sellepärast, et minul oli mees LHP-l ja sai VH. Mina läksin peale RSP-d oma endisele töökohale tagasi. Täitsa päriselt täiskohaga tööle. Raha teenima ja makse maksma.

Ja nüüd ma saan aru, miks mulle pärast lapse isa VH avalduse tegemist Sotsiaalametist HELISTATI ja kahtlustavalt küsiti, et kas ma ikka olen kindel ja mis ma edasi teen kui isa LHP-le jääb jne. Just nimelt selliste susserdamiste pärast. Riik on välja mõelnud süsteemi, kuidas hüvitada perele saamata jäänud tulu, aga ikka leidub inimesi, kes soovivad sellest kasu lõigata. Vastik.

Kui ta läheb õe firmasse tööle, kasvõi fiktiivselt, siis on tal haigekassa olemas ju küll.
Lahke õde, ma ütleks, kui võtab sellise lisakulu oma firmale 🙂 🙂 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalises kohas (sh õe firmas saaksid töötada) kui oleksid oma töökohast LHP-l. Kui isa saab VH, siis sina ei saa olla LHP-l. Seega õe firmas ametlikult töötamiseks (kas fiktiivselt või päriselt) pead oma põhitöökohal lepingu lõpetama.

Arvesta sellega, et kui mees on LHP-l ja saab VH, siis sinul ei ole haigekassat.

Avasin teema sellepärast, et minul oli mees LHP-l ja sai VH. Mina läksin peale RSP-d oma endisele töökohale tagasi. Täitsa päriselt täiskohaga tööle. Raha teenima ja makse maksma.

Ja nüüd ma saan aru, miks mulle pärast lapse isa VH avalduse tegemist Sotsiaalametist HELISTATI ja kahtlustavalt küsiti, et kas ma ikka olen kindel ja mis ma edasi teen kui isa LHP-le jääb jne. Just nimelt selliste susserdamiste pärast. Riik on välja mõelnud süsteemi, kuidas hüvitada perele saamata jäänud tulu, aga ikka leidub inimesi, kes soovivad sellest kasu lõigata. Vastik.

Kui ta läheb õe firmasse tööle, kasvõi fiktiivselt, siis on tal haigekassa olemas ju küll.

Lahke õde, ma ütleks, kui võtab sellise lisakulu oma firmale ???? ???? ????

Milleks see vajalik on? Õde võib ju lihtsalt kindlustuse osta?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isa lapsehoolduspuhkusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.