Esileht Ajaviite- ja muud jutud isa nimi sünnitunnistusel (vene ajal)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: isa nimi sünnitunnistusel (vene ajal)

Postitas:
Kägu

olen kuulnud, et vene ajal käis lapse isa nimepanek sünnitunnistusele vaid tühipalja ütluse järgi, mingeid lisaküsimusi ei esitatud, ja midagi tõendama ei pidanud.Kui mul on sünnitunnistusel isa nime koha peal perekonnanimeks ema perek. nimi,ja eesnimeks nt. Rain, siis suure tõenäosusega ei pruugi see tõele vastata? Ühesõnaga nimesi, no antud juhul eesnime, võis ka suisa õhust võtta?? Tänud.

Please wait...
Postitas:
timberland

RE: isa nimi sünnitunnistusel (vene ajal)

minu sünnitunnistusel, näiteks isa nimi puudub, ainult ema oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, see oli veel umbes 10 aastat tagasi nii, et isa eesnime sai panna ema ütluse alusel, aga perekonnanimeks pandi sel juhul ema perekonnanimi. kokku siis reaalselt mitte-eksisteeriva isiku nimi:-)

Please wait...
Postitas:
Kägu

täpselt sama moodi käib muide see ka tänapäeval, st vallasemal on võimalik valida, kas jätab isa koha tühjaks või ütleb mingi suvalise mehenime ja sellele lisatakse ema perekonnanimi- kuna sellist inimest reaalsuses ju ei eksisteeri, siis pole ka võimalik seda kontrollida.

seega jah, see, et sul on sünnitunnistusel isa nimeks Rain, ei pruugi veel tähendada, et su isa nimi tõesti Rain ka on, kuigi väga sageli siiski kasutati õiget eesnime, aga mingit 100% kindlust pole

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, isegi veel mõni aasta tagasi oli selline asi nagu

\”isa andmed ema ütluse kohaselt\”
st
ema võis öelda eesnime…

suvaline mehe eesnimi+ema erekonnanimi, isikukoodita = reaalselt mitteeksisteeriv isa

et
laps ei tunneks end erandina, sest isa koht sünnitunnistusel on muidu tühi.

Kuigi ka tühi koht võis olla.

Please wait...
Postitas:
helevalge

Jah, vene ajal võis isa nimi sünnitunnistusel olla suvaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 1989a väljalase.
Sünnitunnistusel on isa nimeks \”Jaan\” ja perekonnanimeks ema perekonnanimi (ehk siis mina olen vallaslaps).

Selles suhtes, et mu isa kutsuti seltskonnas küll Jaaniks, aga passis on ta nimeks Ivan. Sain ta õige nime teada alles 16-aastaselt. Ta perekonnanime teadsin juba varem.

Nii et see sinu \”Rain\” võib olla tõesti suvaline nimi.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud isa nimi sünnitunnistusel (vene ajal)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.