Esileht Pereelu ja suhted isa on joodik ja üüri ei maksa

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: isa on joodik ja üüri ei maksa

Postitas:

tere, minu isa on joodik, kes ei maksa üüri, kuna väidab, et palka ei maksta. alkoholi jaoks leiab raha alati. isa elab üksi. varem on ta niisama raha küsinud, olen pangas ülekande teinud ja pärast helistanud – purjus. olin mõistagi vihane.
olen talle vahest süüa ostnud. veebruaris jõudsime sinna, et üürivõlg lähenes 1000 eur-le ja ta nõudis minu käest raha, et maksta. rääkis 200 eur-ist. ok, olin nõus. kui kokku saime, siis selgus, et 300 on vaja. noh, mis seal ikka, olin vihane, kuid andsin. käisime koos pangas, maksis ära.
olen talle tööd otsinud, aga korrutab pidevalt, et ta on vana ja kes teda tahab. minu mõistus ütleb, et kui palka ei maksta, siis peab ju mujale minema?! ta on kõigest 51a vana. korrutab pidevalt, et tal on depressioon jne. valetab pidevalt töö ja raha asjus. rääkisin, et mina rohkem raha ei anna, et mingu tööle, sest ma olen talle ju tööd pakkunud. siis on 100 häda – depressioon ja pakutav töökoht on liiga kaugel?! elab nõmmel ja kopli ja lasnamäe tähendab tema jaoks, et on kaugel. mina enam ei jaksa. helistasin talle üleeile ja jälle sama jutt, võlg läheneb 1000 eur-ile ja andku ma 500, muidu antakse kohtusse jne. mina ütlesin, et mul ei ole ega saagi olema, et see on minu terve kuu palk. vihastas ja rääkis, et temal on millalgi terve palk minu peale kulunud. olgu öeldud, et ta on alati joodik olnud. riideid ostis ema kaltsukast ja minu keeleõpingute ja ekskursioonide eest maksis vanaisa, sest isal oli vaja juua. vanaisa andis vahest raha ka riiete jaoks. isa kakles emaga ja kodus oli range kord. ei olnud mul õnnelikku lapsepõlve. nüüd olen rase. ütlesin talle seda, et mul on lapse jaoks raha vaja. rõõmustas, kuid raius ikka, et tal on seda 500 vaja. lõpuks pani toru ära. helistasin tagasi, võttis vastu ja lülitas telefoni välja.
minu mees käib hommikust õhtuni tööl, et raha teenida, aga see ei tähenda seda, et ma pean kogu oma palga joodikule ära andma!!! ma ei taha talle helistadagi enam. tema ei ole milleski süüdi, alati on teised süüdi: ema, kes tast lahku on läinud, riik, kus selline elu on, firma omanik, kes raha ei maksa jne jne jne. tema on kõige targem.
veebruaris pakkus mulle, et teeb korteri minu nimele ja siis võtku ma laenu!? ma ei taha laenu võtta. meil on oma laen ka (kodulaen). ma ei taha tema korterit ka. see on tuba kommunaalkorteris.
mina ei jaksa ja tervet palka ära anda ei saa ega taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tere, minu isa on joodik, kes ei maksa üüri, kuna väidab, et palka ei maksta. alkoholi jaoks leiab raha alati. isa elab üksi. varem on ta niisama raha küsinud, olen pangas ülekande teinud ja pärast helistanud – purjus. olin mõistagi vihane.
olen talle vahest süüa ostnud. veebruaris jõudsime sinna, et üürivõlg lähenes 1000 eur-le ja ta nõudis minu käest raha, et maksta. rääkis 200 eur-ist. ok, olin nõus. kui kokku saime, siis selgus, et 300 on vaja. noh, mis seal ikka, olin vihane, kuid andsin. käisime koos pangas, maksis ära.
olen talle tööd otsinud, aga korrutab pidevalt, et ta on vana ja kes teda tahab. minu mõistus ütleb, et kui palka ei maksta, siis peab ju mujale minema?! ta on kõigest 51a vana. korrutab pidevalt, et tal on depressioon jne. valetab pidevalt töö ja raha asjus. rääkisin, et mina rohkem raha ei anna, et mingu tööle, sest ma olen talle ju tööd pakkunud. siis on 100 häda – depressioon ja pakutav töökoht on liiga kaugel?! elab nõmmel ja kopli ja lasnamäe tähendab tema jaoks, et on kaugel. mina enam ei jaksa. helistasin talle üleeile ja jälle sama jutt, võlg läheneb 1000 eur-ile ja andku ma 500, muidu antakse kohtusse jne. mina ütlesin, et mul ei ole ega saagi olema, et see on minu terve kuu palk. vihastas ja rääkis, et temal on millalgi terve palk minu peale kulunud. olgu öeldud, et ta on alati joodik olnud. riideid ostis ema kaltsukast ja minu keeleõpingute ja ekskursioonide eest maksis vanaisa, sest isal oli vaja juua. vanaisa andis vahest raha ka riiete jaoks. isa kakles emaga ja kodus oli range kord. ei olnud mul õnnelikku lapsepõlve. nüüd olen rase. ütlesin talle seda, et mul on lapse jaoks raha vaja. rõõmustas, kuid raius ikka, et tal on seda 500 vaja. lõpuks pani toru ära. helistasin tagasi, võttis vastu ja lülitas telefoni välja.
minu mees käib hommikust õhtuni tööl, et raha teenida, aga see ei tähenda seda, et ma pean kogu oma palga joodikule ära andma!!! ma ei taha talle helistadagi enam. tema ei ole milleski süüdi, alati on teised süüdi: ema, kes tast lahku on läinud, riik, kus selline elu on, firma omanik, kes raha ei maksa jne jne jne. tema on kõige targem.
veebruaris pakkus mulle, et teeb korteri minu nimele ja siis võtku ma laenu!? ma ei taha laenu võtta. meil on oma laen ka (kodulaen). ma ei taha tema korterit ka. see on tuba kommunaalkorteris.
mina ei jaksa ja tervet palka ära anda ei saa ega taha.[/tsitaat]

Pai ja kallistus sulle! Sinu isa on täiskasvanud inimene ja teab ise, mida oma eluga teeb. Palun lülita see inimene oma elust lihtsalt välja. Joodik on joodik ja kasutab sind ära. Ta on küll sinu bioloogiline isa, ent see on ka kõik. Sul on nüüd pere ja laps tulemas. Sa pead hoolitsema oma pere eest. Sul ei ole mingit kohustust südametu väljapressija ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 10:55; 15.06 14:12; 15.06 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, lõpeta raha andmine ja töökoha otsimine. pole sinu mure. kui ei aita, siis lõpeta yldse syhtlemine. minul on isaga umbes sama teema, helistab ja kysib raha, et juhtus nii ja juhtus naa. ma juba tean,et kui ma talle paar korda annan, siis hakkabki helistama ja kysima. tegelikult, ei ole minul seda vaba raha jagada ja sellepärast ytlen,et ei ole ja ei ole ka tegelikult. miks mina pean oma asju planeerima,et ikka v’lja tulla ja et see siis lõpuks papsile anda, kes yldiselt alkot ka väga armastab. ja sinu isa kasutab sind lihtsalt ära nagu minu isagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pai sulle.
Kui komm võlga ära ei maksa, tõenäoliselt kaotab isa sellegi toa ja on tänaval. Ja siis pöördub kogu see teema ikkagi sinu vastu.
Õudselt raske. Mida teha, ei oskagi soovitada.

Minu arvates need inimesed, kes ei suuda oma kommusid maksta, peaksid elama ahiküttega pindadel kusagil maamajades. Mul on üks sugulane-joodik selline. Kõik jutud samad – naine süüdi, riik süüdi, kõik on süüdi ja tema on \”ohver\”. Aga ta elab maal, ahiküttega majas ja see laseb tal elus püsida, ilma et tekiks võlgu. Leian et see on suur asi ja vähemalt ei tekita nii palju peavalu lastele jm sugulastele-sõpradele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pai sulle.
Kui komm võlga ära ei maksa, tõenäoliselt kaotab isa sellegi toa ja on tänaval. Ja siis pöördub kogu see teema ikkagi sinu vastu.
[/tsitaat]

Kuidas? Kui isa vabatahtlikult valib tänaval elamise, sest ta eelistab juua ja mitte tasuda üüri, siis on see isa valik. Miks teemaalgataja peab oma lapse arvelt poputama alkohoolikust laiskovorsti, kes lihtsalt ei viitsi muud teha, kui tütrelt raha välja pressida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 10:55; 15.06 14:12; 15.06 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on esiteks õpitud abitus. sellised valetajast joodikud on jube head manipulaatorid, osavad tekitama sinus süütunnet. aga sa ei tohiks sel tekkida lasta. sellised tegelased ei hakka enne oma saba liigutama, kui näevad, et no sellelt lollilt ei ole enam midagi välja pigistada. kuni veel kopika saab, istuvad, käed rüpes, ja halavad. ma tean, millest räägin. see on isegi nendele halva tegemine, kui neile raha annad, sest nii ei hakkagi ta ise vaeva nägema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu isa on juba aastaid korrutanud, et lastel on kohustus tema eest tulevikus hoolt kanda. Õnneks seni ta siiski arved maksab aga eks ka viinale kulub palju. Kui aga vaadata kuidas tema meie eest on hoolitsenud, siis heal juhul pudeli viina kuus ma peaksin talle ostma ja mitte rohkem.

minu isa on juba 61 aga imestama paneb, et etrvis elustiilile veel vastu peab. Siit ja sealt logiseb aga karta on, et tuleb veel kaua tal siin ilmas alkot hävitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 19:05; 15.06 19:07; 15.06 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas? Kui isa vabatahtlikult valib tänaval elamise, sest ta eelistab juua ja mitte tasuda üüri, siis on see isa valik. Miks teemaalgataja peab oma lapse arvelt poputama alkohoolikust laiskovorsti, kes lihtsalt ei viitsi muud teha, kui tütrelt raha välja pressida?[/tsitaat] Perekonnaseadusest tulenevalt on lastel kohustus oma vanemate eest hoolitseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 19:05; 15.06 19:07; 15.06 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus kohustab lapsi aitama oma abivajajaid vanemaid
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011022

V a juhul, kui isa vanem pole täitnud oma vanemlikke kohustusi st pole lapse kasvatamises osalenud

§ 103. Ülalpidamisnõude piiramine

(1) Kohus võib kohustatud isiku ülalpidamiskohustuse täitmisest vabastada või täitmist ajaliselt piirata või elatise suurust vähendada, kui kohustuse täitmist on äärmiselt ebaõiglane nõuda, eelkõige kui:
1) ülalpidamist saama õigustatud isiku abivajadus on tekkinud tema enda ebamõistliku käitumise tagajärjel;
2) õigustatud isik on jämedalt rikkunud oma ülalpidamiskohustust ülalpidamiskohustuslase vastu;
3) õigustatud isik on süüdi tahtlikus kuriteos ülalpidamist andma kohustatud isiku või tema lähikondse suhtes.

ja
v a juhul, kui lapse(laste) majanduslik olukord seda ei võimalda (tal endal alaealised ülalpeetavad või ta invaliid jne).

§ 102. Kohustatud isiku varalise seisundi arvestamine

(1) Isik vabaneb ülalpidamiskohustusest selles ulatuses, milles ta ei ole tema muid kohustusi ja varalist seisundit arvestades võimeline andma teisele isikule ülalpidamist, kahjustamata enese tavalist ülalpidamist.

Ja \”kohustus üleval pidada\” on TÖÖVÕIMETUT vanemat, st seda, kes pole tervise või vanuse tõttu töövõimeline ning ei saa piisavat sissetulekut(palka, pensioni).
Kui tegu pole töövõimetu või vanuriga või tal on olemas sissetulek kas või poole miinimumpalga ulatuses siis kohe kindlasti ei kohustata last teda üleval pidama.
Pöördugu sotsosakonda toimetulekutoetust saama vms.

Keegi ei kohusta last maksma eluasemekulusid kui isa/ema oma pensioni maha joob või postikaubamajadele annetab või muidu ära raiskab, ammugi ei ole kohustust isa viinaga varustada.

See nn ülalpidamiskohustus tuleb mängu tavaliselt siis, kui vanem paigutatakse hooldusele, mis teatavasti maksab kaugelt üle pensioni…siis võib vanem ise esitada hagi kohtusse, nõudes lapselt elatist
või
pöördub lapse poole vanema registrijärgne KOV nõudega hooldusarvete tasumiseks kohtusse…
paraku on reeglina tegu lapse poolse keeldumisega ja kohus seda ka arvestanud st jätnud välja nõudmata
kuna
suures osas on tegu nendega, kes omal ajal pere juurest lahkunud, pole elatist(alimente) maksnud jne
või
on laps ise töötu või väikesepalgaline ja mitme alaealise lapsega.
Selline on Eesti kohtupraktika.

§ 99. Ülalpidamise ulatus

(1) Ülalpidamise ulatus määratakse kindlaks ülalpidamist saama õigustatud isiku vajadustest ja tema tavalisest elulaadist lähtudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Perekonnaseadusest tulenevalt on lastel kohustus oma vanemate eest hoolitseda.[/tsitaat]

Viisakalt selle kohta öeldes on see väga loll jutt. 51-aastast tööjõus meesterahvast ei pea küll keegi üleval pidama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 10:55; 15.06 14:12; 15.06 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Viisakalt selle kohta öeldes on see väga loll jutt. 51-aastast tööjõus meesterahvast ei pea küll keegi üleval pidama. [/tsitaat]
Veel ei pea aga kui jalast ilma jääb, siis tuleb siin eelpool viidatud lõikudele tuginedes hakata asju ajama, et ei peaks hooldama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 19:05; 15.06 19:07; 15.06 23:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted isa on joodik ja üüri ei maksa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.