Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isa töötuks ja lapsehoolduspuhkusele

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Isa töötuks ja lapsehoolduspuhkusele

Postitas:

Ma sain uue tööpakkumise ja tahaks väga seda vastu võtta. Kodus kasvab praegu pisike 8 kuune laps ja mina olen lapsehoolduspuhkusel. Kuna mehel on ammu plaanis töökohta vahetada, siis tekkis mõte, et tema võiks ise lapsehoolduspuhkusele jääda ja mina saaksin tööle minna.

1) kas vh jääb samaks nagu mina praegu saan või muutub kui mees ise lapsehoolduspuhkusele jääb?
2) mille järgi mees vh-d saaks kui ta töökohast lahti ütleb ehk lahkumisavalduse esitaks ja seejärel lapsehoolduspuhkusele jääks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH määratakse isale sama perioodi eest, mille järgi sulle arvestatakse (peaks olema 2018 aasta töine tulu) tema tollaste sissetulekute järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks see lahkumisavaldus hea on?
PS isik ei saa minns puhkusele, kui tal pole töökohta. Hence, “puhkus”

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa soovib jääda lapsehoolduspuhkusele, siis ta mitte ei lahku töölt vaid esitab töökohas lapsehoolduspuhkuse avalduse. St töökoht jääb ootele kas või lapse 3a saamiseni. Olles lhp-l võib ta loomulikult uut töökohta otsida ja isegi mujal tööle asuda ja otsuse, et eelmises kohas siiski ei jätka, selle teeb 30p ennne lapse 3a sünnipäeva st esitab I kohta lahkumisavalduse.

Töötu ei saa jääda lhp-le, sest tal puudub töökoht kust sellele jääda.

VH saab isa, kui sina sellest loobud.
Isa VH on ikka mitte sinu eelnevate sissetulekute vaid tema enda 2018.a keskmise alusel.

Tegelikult pole VH saamine seotud lhp nõudega st VH võib saada ka töötades ja võib saada ka töötu (kes siis ju pole lhp-l) aga kui 1 vanem ON lhp-l siis on temal eelisõigus VH saada st siis 2. ei saa.

Seega võite ka mõlemad töötada ja vabalt otsustada, kumb veel lisaks VH saab (n kui on lapsehoidja).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 07:06; 07.11 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult pole VH saamine seotud lhp nõudega st VH võib saada ka töötades ja võib saada ka töötu (kes siis ju pole lhp-l) aga kui 1 vanem ON lhp-l siis on temal eelisõigus VH saada st siis 2. ei saa.

Kas siis võib teha nii, et kui mees teenib 2000 ja naine teenib 0 näiteks, siis mees saab vanemahüvitist ja teenib samal ajal tööl käies ka 2000 ehk siis kokku saab 4000?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, isa võib saada nii palka kui VH. Kui palk on 2000 siis pisut vähendatakse VH st palk 2000 ja VH 2000 ei saa, vähendamata võib palka saada kuni 1659,90 eurot kuus bruto VH ajal.

Aga mis mõtet on emal saada 0? On lihtsalt rahata kodus? Lhp-l olla ta ei saa, siis ei saa isa VH, sest eesõigus on ju lhp-l olijal. Seega on ema ka siis ravikindlustuseta(see õigus on tal, kui on lhp-l sga ta ju pole).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 07:06; 07.11 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on selline variant, et mina käin tööl 4 tundi nädalas (lapsega jalutab hoidja), mees täiskohaga, ja tema sai ka vanemahüvitist (nüüd laps sellest east väljas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isa töötuks ja lapsehoolduspuhkusele