Esileht Pereelu ja suhted Pereisa välismaal tööl olek, kui peres väiksed lapsed.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Pereisa välismaal tööl olek, kui peres väiksed lapsed.

Postitas:

Aga minge siis juba kõik välismaale. On sissetulek suurem ja isa ikkagi igal õhtul kodus olemas. Eestis külas käite kas koos või ühekaupa, lastega või ilma.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 21:29; 22.10 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean inimesi, kellel selline asi toimis 17 aastat, aga siis tuli välja, et mehel töökoha riigis on tekkinud uus naine. Eks selline asi võib ka kodumaal juhtuda, aga perest kaugel on kergem hakata otsima aseaineid.

Teine paar on abielus juba üle 20 aasta ja mees töötab laeval. Üks kuu ära ja siis kuu aega kodus. Tundub, et neile see sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla oleks asjal jumet siis kui sina saaksid selle arvelt muus osas lihtsama elu peale. Näiteks, et väikelapsi enam ei ole ja kui mees Eestis töötaks, peaksid ka sina tööl käima, aga kui mees välismaal töötaks, saaksid koduseks jääda selle arvelt, et õhtuti ja nädalavahetusteti on sinu koormus kodu ja lastega tegelemises topeltsuur.

Kui sina tööl edasi käid, õhtuti ja nädalavahetusteti topelt rabad, kõik majapidamistööd, lastekantseldamised ja igasugused trennidesse-sünnipäevadele vedamised sinu õlul on, siis see ilmselt pikalt ei toimi. Selleks ajaks kui mees koju tuleb oma paari vaba päeva pidama, oled läbi põlenud ja pahur, ühtlasi vajad oma aega, aga mees tahab hoopis enda plaane teha, sest pole nädalate kaupa ka sõpru näinud jne. Selliseid lugusid võib siit perekoolist iga nädal lugeda.

Mida kindlasti peab arvestama, on see, kas teie rahad-varad on ühised? Kui eesmärk on maja osta ja selle nimel mõned aastad lahus elada, on oluline, et lõpuks ei läheks nii, et sina kasvatad siin selle unistuse nimel mitu aastat üksi lapsi ja lõpuks on omavahelised pinged nii suured või on tulnud välismaal uus kaaslane mängu, et mees jalutab oma majaga minema ja sul pole lastega kuskile minna. Jällegi – perekoolist tihtipeale loen selliseid lugusid.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 21:29; 22.10 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean inimesi, kellel selline asi toimis 17 aastat, aga siis tuli välja, et mehel töökoha riigis on tekkinud uus naine. Eks selline asi võib ka kodumaal juhtuda, aga perest kaugel on kergem hakata otsima aseaineid.

See on üldiselt tüüpiline-ehk pigem tekib teine naine, kui mitte. Välja tulevad sellised asjad harva, tavaliselt ei osata kahtlustatagi. Aga see suht loomulik asjad käik, inimene vajab hellust ning keha tahab oma. Kuna vahele ei jää-siis risti ette ei lööda.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 19:36; 22.10 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda tuttavate perede pealt ütleks, et mida väiksemad lapsed, seda hullem on ja seda enam sassis suhted pärast on. Tavaline stsenaarium, mida saranast elu (mees 2 x kuus nädalavahetuseks kodus) elavad sõbrannad on kirjeldanud: lastest ja kõige eest üksi vastutamisest väsinud, ootavad meest koju, kui see lõpuks tuleb reede õhtul, siis tekib tavaliselt riid, sest mõlemad on närvilised, siis tahaks mees laupäeval sõpradega kokku saada, naine aga ootab, et saaks ühelt poolt oma vaba aega, teisalt jälle ka mehega aega veeta, kõike seda aga ühte nädalavahetusse iga kahe nädala tagant ei mahuta, nii et jällegi, kõik on närvilised ja väsinud. Sellist elu võib elada mingi kindla eesmärgiga, nt et on teatud aeg kokku lepitud, kas kogutakse oma korteri või maja ostuks raha vmt. Aga kui minnakse läbi mõtlemata (nt ei arvestata sellega, et mehel välismaal ka elamisega seotud kulud on), ja lõpuks suurt majanduslikku kasu sellest ikka ei ole, siis pole ju mõtet peret selle nimel lõhki ajada või kriisini viia. Paljud tuttavad pered on mõni aasta pärast ühe kaasa välismaale tööle minemist lahku läinud, samas ei tea ju, võib-olla oleksid lahku läinud ka koos Eestis elades, aga ise nad on öelnud, et sai kõrini sellisest elust.

Just. Olen elanud sellist elu mitu aastat. Ennem lähen juba lahku kui, et jälle nii elaks. Nüüd on issi tööl Eestis ja osaleb iga päev lapse kasvatamises. Oli ka lõpupoole juba näha, et lapsel oli isast suva ja ka isa kaugenes vaimselt ise, kuna elas ju oma rütmis. Aga meil oli jällegi teine rütm, milles enamasti elasime. Õnneks jõudis mehele pärale, et rikkaks seal välismaal ikkagi ei saa ja pereelu on laiali lagunemas ja lahutus terendamas. Ma olin tohutult tüdinenud sellisest elust. Lõpuks ei oodanud koju ka meest enam, et mitte jälle lasta rikkuda pererütmi. Ärevushäired tekkisid sellest tulekutest ja minekutest. Esialgu ei teadnud, et mida kõike koos ära teha ja kus ära kõik käia kui mees üle pikema aja koju jälle tuleb ja aeg jäi nii lühikeseks. Lõpus oli täitsa suva, ei jaksanud midagi mõelda ja käitusin temaga nii, et ta ei tahakski koju tulla, sest ma ei oodanud enam, olin sellest tülpinud. Lisaks olid suured tülid eraldi olles. Pole 15-aastane, et kaaslasega messengeris kirjutada ja seda ma ka enam teha ei viitsinud. Jube aeg oli see. Lainetus on siiani, kuigi möödas sellest paar aastat. Eks me ikka kaugenesime veidi teineteisest ja miski osa ongi nüüd surnud, aga ikkagi on mul hea meel, et Eestisse, koju jäi, eriti lapse tõttu. Ka mul on nii oluliselt kergem. Saame kasvõi kordamöödagi nädalavahetusel puhata, kuigi käime ikka siiani perega pea kõikjal koos.
Oli ka jutt, et kindel aeg, aasta kuni 2 on välismaal, aga jäi kinni sellesse ja venitas edasi. Lõpuks sai sellest 5 aastat. Ise imestan, et kuidas nii kaua üldse vastu pidasin. Iga nädal ta kodus ei käinud, iga 2 nädala tagant ka alati mitte. Kõige kauem oli järjest ära 1,5 kuud. Palju mõtlesin ja valmistusin lahkuminekust.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-aastane, paar kodulooma ja maja – mees käib välismaal tööl, aga on siiski iga nädalavahetus kodus. Ma ei näe ses väga suurt probleemi, võrdub suht sellega kui töötaks eestis ja teeks pikad päevad, peale mida tuleks nt koju magama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on asi toiminud juba kümmekond aastat. Mees on sel ajal elanud Norras, Rootsis, Austrias ja Hollandis. Käime sageli külas- lapsed näevad maailma ja saavad isaga koos olla. Põhjamaad on ju nii ligidal, lennuaeg on lühem, kui oleks teise Eesti otsa autoga sõites.
Eestis käib mees nii, nagu võimalust ja vajadust on- mõnikord on ära paar nädalat, mõnikord 3 kuud.
Meie suhtele pole see kuidagi halvasti mõjunud ja laste maailma on hoopis avardanud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See otsus minna välisriiki peab olema pere koosoleku otsus, mitte nii, et üks otsustab ja teine peab hakkama saama. Minu mees küsis, et kas oleks vaja tal mingi lisatöö või tasuvam töö leida. Mina teatasin, et ei, me saame oma alla keskmiste palkadega hakkama kenasti, minu jaoks on olulisem, et on ka veidi vaba aega ja koos olemise aega. Maja ehitamise ajal kui kolm last olid väikesed, elasime nii, et mees ehitas ööd-päevad pärast tööpäeva lõppu maja, minu peal oli kogu majapidamine ja lastega tegelemine. Lühiajaliselt tehav, aga eesmärk peab sel juhul silme ees olema. Eks oluline on, kui suures kitsikuses te eelnevalt elasite, et kas selline kaugsuhtes elustiil on tulemust väärt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine jääb võõraks ja saab ise hakkama, kuidagi.
Mees jääb võõraks. Tunded jahtuvad, sest suhe elab suhtlemisest ja lähedusest.
Lapsed jäävad võõraks, sest isa reaalselt ei ela nendega ja ei tegele nendega, lapsed on alguses kurvad ja igatsevad, hiljem harjuvad ja veel hiljem ei tunne enam puudust ega vaja isa.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast mulle see minek eriti ei meeldi, kuna koos enam olla ei saa, lastega seonduv on siis kõik vaid minu õlul, minu mees saaks siis käia, iga kahe nädala tagant kaks päeva kodus või siis kuu eemal ja nädal kodus. Mehele see varjant sobiks. Aga minule mitte, kuigi ei tohi vinguda peaksin leppima mehe otsusega. Aga kui pikalt perest eemal ollakse siis teadagi, et siis pika peale võõrdutakse üksteisest ja mees pool leiab teises riigis kellegi teise. Kuna väiksem laps alles beebi siis isa peaks ikkagi olema ju lapse kasvamise juures nii palju kui võimalik. Samas on ka raha teenimine oluline, kui ikka teenitakse nii palju, et see tasuks ära perest eemal olek.

Mulle tundub, et mehel viskas üle perekonna mängimine, tahab rahu ja vaikust ning lebo, lapsevaba elu tagasi. Kompromissina käib teil külas ja annab raha. Vaevalt, et tema plaan seal tööl käia on lühiajaline, sisimas tahab ta sinna minimaalselt terveks väikelapseeaks minna, halvimal juhul on see tema “pehme” viis teid maha jätta. Alguses käib graafiku järgi külas, siis hakkavad tulema lisatööd, väsimus jmt sada vabandust, miks ta vaba aja peaks oma elukohas veetma.

Ei, ei ja veel kord ei. Iga asjalik mees+naine kooslus saab teenitud Eestis piisavalt, et perekond edukalt ära majandada.

Kus Eestis saab katuseehitaja kuus palka 6000€? Ütle mulle ka.

Aga mille jaoks nii räigelt üle oma võimete elada ja paljuneda, et mees peab välismaale tööle minema?

Me ei ela üle võimete ja kolm last on ka piisav. Vastupidi, elame vägagi kokkuhoidlikult, sõidame 10 aastat vanade autodega, brändiriideid ei osta ja toit tuleb oma põllult.

Aastas korra käime Türgis.

Me oleme omale selle ajaga maja ehitanud, ilma laenuta. Laene meil üldse pole.

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Nagu ma räägin – meile selline elu sobib. Ma ei kujutaks ettegi, et mu abikaasa iga päev kodus on, nii tekivadki nääklemised, tülid, üksteise iseenesest mõistetavana võtmine.

Nüüd oleme aga nagu äsja armunud ja sesa juba 8 aastat.

Kui mees ikka nii närvidele käib, et koos ei kannata olla, siis äkki peaks lahku minema? Ma ei kujutaks ette, et mehega koosolemine on kohe nääklemine ja tülid. Eks hapud viinamarjad, 99% meestel on teises riigis teine naine, kui sellega lepitakse ja 6000 euroga kodumaal naine kinni makstakse, eks siis on kõik rahul.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 11:06; 25.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast mulle see minek eriti ei meeldi, kuna koos enam olla ei saa, lastega seonduv on siis kõik vaid minu õlul, minu mees saaks siis käia, iga kahe nädala tagant kaks päeva kodus või siis kuu eemal ja nädal kodus. Mehele see varjant sobiks. Aga minule mitte, kuigi ei tohi vinguda peaksin leppima mehe otsusega. Aga kui pikalt perest eemal ollakse siis teadagi, et siis pika peale võõrdutakse üksteisest ja mees pool leiab teises riigis kellegi teise. Kuna väiksem laps alles beebi siis isa peaks ikkagi olema ju lapse kasvamise juures nii palju kui võimalik. Samas on ka raha teenimine oluline, kui ikka teenitakse nii palju, et see tasuks ära perest eemal olek.

Mulle tundub, et mehel viskas üle perekonna mängimine, tahab rahu ja vaikust ning lebo, lapsevaba elu tagasi. Kompromissina käib teil külas ja annab raha. Vaevalt, et tema plaan seal tööl käia on lühiajaline, sisimas tahab ta sinna minimaalselt terveks väikelapseeaks minna, halvimal juhul on see tema “pehme” viis teid maha jätta. Alguses käib graafiku järgi külas, siis hakkavad tulema lisatööd, väsimus jmt sada vabandust, miks ta vaba aja peaks oma elukohas veetma.

Ei, ei ja veel kord ei. Iga asjalik mees+naine kooslus saab teenitud Eestis piisavalt, et perekond edukalt ära majandada.

Kus Eestis saab katuseehitaja kuus palka 6000€? Ütle mulle ka.

Aga mille jaoks nii räigelt üle oma võimete elada ja paljuneda, et mees peab välismaale tööle minema?

Me ei ela üle võimete ja kolm last on ka piisav. Vastupidi, elame vägagi kokkuhoidlikult, sõidame 10 aastat vanade autodega, brändiriideid ei osta ja toit tuleb oma põllult.

Aastas korra käime Türgis.

Me oleme omale selle ajaga maja ehitanud, ilma laenuta. Laene meil üldse pole.

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Nagu ma räägin – meile selline elu sobib. Ma ei kujutaks ettegi, et mu abikaasa iga päev kodus on, nii tekivadki nääklemised, tülid, üksteise iseenesest mõistetavana võtmine.

Nüüd oleme aga nagu äsja armunud ja sesa juba 8 aastat.

Kui mees ikka nii närvidele käib, et koos ei kannata olla, siis äkki peaks lahku minema? Ma ei kujutaks ette, et mehega koosolemine on kohe nääklemine ja tülid. Eks hapud viinamarjad, 99% meestel on teises riigis teine naine, kui sellega lepitakse ja 6000 euroga kodumaal naine kinni makstakse, eks siis on kõik rahul.

Mu mees ei käi mulle närvidele, me oleme rohkem koos, kui need “hommikul vara lähevad ja õhtul tulevad koju magama” mehed. Mehel ei ole mingit teist naist, 100% kindel. Esiteks usaldame teineteist, teiseks on liikuv töö – nädal ühes linnas, teisel nädal uus objekt 600km eemal.
Muide lugesin kokku – mees on sel aastal kodus puhkusel olnud 15 nädalat, Eestis see vast võimalik pole.
Üldse, ei maksa olla nii kibestunud ???? meie perel on kõik hästi, ära muretse ????

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 16:06; 22.10 16:33; 22.10 16:47; 22.10 16:50; 22.10 17:04; 22.10 18:30; 22.10 19:14; 23.10 14:13; 23.10 16:13; 25.10 13:30; 25.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma ei kujutaks ettegi, et mu abikaasa iga päev kodus on, nii tekivadki nääklemised, tülid, üksteise iseenesest mõistetavana võtmine”

Ilmselt ei peaks olema jah sellise inimesega koos. Ja kõik naised on 100% kindlad, et mehel pole teises riigis uut naist. Enamasti on paraku.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma ei kujutaks ettegi, et mu abikaasa iga päev kodus on, nii tekivadki nääklemised, tülid, üksteise iseenesest mõistetavana võtmine”

Ilmselt ei peaks olema jah sellise inimesega koos. Ja kõik naised on 100% kindlad, et mehel pole teises riigis uut naist. Enamasti on paraku.

Aga kui ollakse koguaeg ninapidi koos, tekivadki tülid ja pinged – tuttavate puhul seda liigagi palju nähtud.
Mina oma viimast eriarvamust mehega ei mäletagi, oli teine vist ca 5 aastat tagasi. Tülidest ei tea me midagi. Kirjutasin ju, et oleme mehega nagu äsjaarmunud ja seda juba 8 aastat. Miks ma ei peaks siis sellise inimesega koos olema, kui me õnnelikud oleme?
Ja ära näe iga puu taga tonti, mu mehel ei ole Norras pruuti. Ühesõnaga, lepi sellega, et mõnel võib ka hästi minna, kõik mehed siin maamunal ei olegi sead ja tõprad, eks ????

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 16:06; 22.10 16:33; 22.10 16:47; 22.10 16:50; 22.10 17:04; 22.10 18:30; 22.10 19:14; 23.10 14:13; 23.10 16:13; 25.10 13:30; 25.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule see ei meeldiks. Oleks vastuvõetav ainult juhul kui see oleks lühiajaline nt 6 kuud. Ja siis ka 2 nädalat eemal ja 1 kodus.

Ah ei tegelikult ei meeldiks mulle see ka. Kui olla koos ja pere koos luua siis ikka koos. Äkki saate perega kolida samasse linna kus ta peab tool olema. Selline 2 nädalat ära ja siis 1 nädalavahetus kodus on eritiii nõme.

Mul poeg oli kaks aastat ja kaheksa kuud väismaal. Naisega olid siis kuuekuused kaksikud, kui ta läks. See kestis 4,5 kuud eraldiolekut, siis sai poeg juba nii kaugele, et üüris neile korteri. Seal, välismaal. Küll ühetoalise, aga suure. Mitte ideaalses asukohas – turvalises küll, aga lähim pood näiteks 20+ kilomeetrit eemal. See korter oli aga äge – tuba oli juba ligi 40 ruutmeetrit, pluss köök ka kopsakas. Kohalikud ei tahtnud seda…kuna seal oli suur osa küttest ahiküttel. Loomulikult läks naine lastega siis sinna. Jah, olid teised raskused, et suhelda polnud minial eriti kellegagi, aga linnapargis tekkisid mingid noored emmed küll üsna kiiresti. Nüüd on nad juba 6 aastat tagasi ja ikka on need tollased laste kaudu pargist või ujulast leitud sõbrannad alles.

Niiet selle asemel, et koju sõita, üürite siinse kodu välja ja mees otsib teile seal üürikodu, aega tal ju õhtuti otsida on ning Eestisse sõidu raha jääb alles.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet selle asemel, et koju sõita, üürite siinse kodu välja ja mees otsib teile seal üürikodu, aega tal ju õhtuti otsida on ning Eestisse sõidu raha jääb alles.

No seda ei otsusta mitte perekooli naiskäod. Las teemaalgataja käib selle variandi letti ja vaatab, kui pikaks mehe nägu vajub. Siis on sotid selged.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mehele selline varjant eriti ei meeldiks, välismaal midagi üürida oleks suht kallis ja koos perega seal elada. Küsisin ka mis summade eest siis kaugemale tööle minnakse siis vastati, et ei tea praegu. Enne ju ikka ei minda kuskile kui kõik ikka läbi räägitakse, et kas on ikka sellise raha eest mõtet minna. Kohati jääb selline tunne, et lihtsalt tahetakse perest eemale minna ja suurema raha taga ajamine tuuakse lihtsalt ettekäendeks.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.10 15:08; 22.10 16:12; 22.10 17:03; 24.10 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast mulle see minek eriti ei meeldi, kuna koos enam olla ei saa, lastega seonduv on siis kõik vaid minu õlul, minu mees saaks siis käia, iga kahe nädala tagant kaks päeva kodus või siis kuu eemal ja nädal kodus. Mehele see varjant sobiks. Aga minule mitte, kuigi ei tohi vinguda peaksin leppima mehe otsusega. Aga kui pikalt perest eemal ollakse siis teadagi, et siis pika peale võõrdutakse üksteisest ja mees pool leiab teises riigis kellegi teise. Kuna väiksem laps alles beebi siis isa peaks ikkagi olema ju lapse kasvamise juures nii palju kui võimalik. Samas on ka raha teenimine oluline, kui ikka teenitakse nii palju, et see tasuks ära perest eemal olek.

Mulle tundub, et mehel viskas üle perekonna mängimine, tahab rahu ja vaikust ning lebo, lapsevaba elu tagasi. Kompromissina käib teil külas ja annab raha. Vaevalt, et tema plaan seal tööl käia on lühiajaline, sisimas tahab ta sinna minimaalselt terveks väikelapseeaks minna, halvimal juhul on see tema “pehme” viis teid maha jätta. Alguses käib graafiku järgi külas, siis hakkavad tulema lisatööd, väsimus jmt sada vabandust, miks ta vaba aja peaks oma elukohas veetma.

Ei, ei ja veel kord ei. Iga asjalik mees+naine kooslus saab teenitud Eestis piisavalt, et perekond edukalt ära majandada.

Kus Eestis saab katuseehitaja kuus palka 6000€? Ütle mulle ka.

Aga mille jaoks nii räigelt üle oma võimete elada ja paljuneda, et mees peab välismaale tööle minema?

Me ei ela üle võimete ja kolm last on ka piisav. Vastupidi, elame vägagi kokkuhoidlikult, sõidame 10 aastat vanade autodega, brändiriideid ei osta ja toit tuleb oma põllult.

Aastas korra käime Türgis.

Me oleme omale selle ajaga maja ehitanud, ilma laenuta. Laene meil üldse pole.

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Nagu ma räägin – meile selline elu sobib. Ma ei kujutaks ettegi, et mu abikaasa iga päev kodus on, nii tekivadki nääklemised, tülid, üksteise iseenesest mõistetavana võtmine.

Nüüd oleme aga nagu äsja armunud ja sesa juba 8 aastat.

Kui mees ikka nii närvidele käib, et koos ei kannata olla, siis äkki peaks lahku minema? Ma ei kujutaks ette, et mehega koosolemine on kohe nääklemine ja tülid. Eks hapud viinamarjad, 99% meestel on teises riigis teine naine, kui sellega lepitakse ja 6000 euroga kodumaal naine kinni makstakse, eks siis on kõik rahul.

Kas nüüd just 99%, aga väga paljudel meestel on armuke ka kodumaal elades ja tööl käies, seega see pole eriti pädev argument…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan tõsisel tkaaluda, kui oluline see teenitav raha perele on võrreldes pereelu proovilepanekuga.

No et kui praegu ka on töö olemas, aga uus töö lihtsalt võimaldab ägedamat elu, kas asi on väärt? või on praegu olukord selline, et sissetulekud puuduvad ja kodu ähvardab sundmüük.

No et mis tegelikutl rahaliselt paremaks muutub? Kas lihtsalt teadmine, et teil on rohkem raha, mehe ego tõuseb, et saab rohkem raha sisse tuua või päriselt pääsete mingist täbarast olukorrast ehk hädavajalik samm?

kui lapsed on väikesed, st lasteaiaealised ja sina kodune, kas saaksid minna koos perega mehega kaasa? Et mis on see põhjus, et teie peate Eestisse maha jääma?

Meil oli mehega arutelus tema töökoha valik eesti sees nii, et hommikul lahkub kell 6 ja jõuab 19.30-20 tagasi + vahepeal veel lähetused. Palgatõus oleks olnud korralik – aga pereelu olek smeeletul tkannatanud! Lapsed praktiliselt ei näegi oma isa – saavad hommikul lehvitada, kui ärkavad üles nii vara ja õhtul head-ööd musi teha. MIna oleksin ka ju totaalselt läbi, kui peaksin peale tööd üksi lapsed lasteaiast tooma, neile süüa tegema, nendega pärast seda veel üksi tegelema ja no eks mehele ka siis hilisõhtul veel vestluspartner olema, viima kurssi teda laste muredega jne…Oma trennid võiksin ka kohe maha matta. Leidisme, et see ei ole seda väärt, pere on rahast tähtsam

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:53; 24.10 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ühest mustrit polegi. Tean juhtumit, kus mees töötas välismaal nagu galeeriori, et peret ülal pidada. Eks elu alguses on ikka armastus suur ja suhted korras. Proua kasvatas kodus lapsi, aga ega tööle minna ei tahtnud. Mingil hetkel sai mehel orjaksolemisest siiber, liikus eluga edasi. Maha jäi algklassiealine laps, töökogemusteta ja oskusteta naine, kes seni ainult küünehooldust ja ripsmetehnikut külastanud. Tööle ei saa ju minna, sest, noh, laps oli. Mis sest et juba 8 aastat vana.
Ja siis silmad pihus.
Minu selge arvamus on, et eks välismaale minek on pere kokkulepe, pere siseasi. Kahju on meestest, kes puukmooril pähe istuda lasevad. Pärast on kahju puukmoorist, kes hea elu peal lihtsalt rasva läinud on ja midagi teha ei oska.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mehele selline varjant eriti ei meeldiks, välismaal midagi üürida oleks suht kallis ja koos perega seal elada. Küsisin ka mis summade eest siis kaugemale tööle minnakse siis vastati, et ei tea praegu. Enne ju ikka ei minda kuskile kui kõik ikka läbi räägitakse, et kas on ikka sellise raha eest mõtet minna. Kohati jääb selline tunne, et lihtsalt tahetakse perest eemale minna ja suurema raha taga ajamine tuuakse lihtsalt ettekäendeks.

Tõenäoliselt just nii ongi. Ütle mehele otse – sinule ei meeldi see versioon, et elate lahus. Kui ta tahab üksi minna, siis mingu – aga arvestagu, et tõenäoliselt pikas perspektiivis on pereelu läbi. On ta selleks valmis? hakkab lapsi veel vähem nägema, peab elatist maksma oma “suurest välismaa palgast”, lapsed võõrduvad nagunii, kui ta võõrsil elab jne

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 12:53; 24.10 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma räägin – meile selline elu sobib. Ma ei kujutaks ettegi, et mu abikaasa iga päev kodus on, nii tekivadki nääklemised, tülid, üksteise iseenesest mõistetavana võtmine.

Nüüd oleme aga nagu äsja armunud ja sesa juba 8 aastat.

Sulle muidu siiralt tundub, et sinu ja teemaalgataja mehel on palju ühiseid omadusi? Mina rääkisin puhtalt selle põhjalt, mida teemaalgataja ise oma perekonnast ja mehest rääkis, sina räägid ilmselgelt ainult ja ainult enda kogemusest, arvestamata, et teie mehed tunduvad väga erinevad olevat. Südamest saad öelda, et tema mehe puhul oleks minek miski, mida naine peaks tagant kannustama ja rõõmsalt ära kannatama?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.10 16:43; 22.10 16:53; 22.10 17:09; 24.10 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin juba öeldud ka – see peab olema pere ühine otsus. Mitte, et mees ütleb, ma lähen välismaale tööle, ja naisel pole mingit sõnaõigust. Naise koormus kodus kohe suureneb, seega peab naine ka midagi kasu saama. Nagu keegi eespool juba kirjutas – osa teenitud rahast peaks saama naine, ehk sisuliselt peaks mees maksma naisele kinni pooled kodutööd. Kui ükskord minnakse lahusoleku tõttu päriselt lahku, siis on naine ikkagi midagi kasu saanud.
Muidugi kui ma loen siit perekoolist paljusid teemasid, kuidas mees absoluutselt naisega ei arvesta, naisele üldse tähelepanu ei pööra. Kui on teema a la “kas mees peaks ka koju süüa ostma” vms imelikud üllitised. Siis sellistele “peredele” võib mehe Soome tööle minek olla isegi pääsetee. Nii tiksutakse veel mõnda aega koos, kui otseselt igapäevaselt teineteisele närvidele ei käi. Aga need pole ju ka õiged pered, vaid “pered”.
Või kui on selline mees, kelle kohta kirjutatakse, et saad ühest lapsest lahti, ühe lapse võrra vähem süüa teha, koristada ja pesu pesta. No tõesti, head teed sellistel minna! Ainult et miks üks mõistlik ja tervemõistuslik naise üldse peaks sellisega koos elama??

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:39; 25.10 14:49; 25.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

Elamegi koos. Me oleme rohkem koos, kui need ‘hommikul tööle ja õhtul koju magama’. Kirjutasin ju, et mees sel aastal kodus puhkusel 15 nädalat olnud, kohe lisandub veel. Meile meeldib, aga ega sa ei peagi sellest aru saama ????

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 16:06; 22.10 16:33; 22.10 16:47; 22.10 16:50; 22.10 17:04; 22.10 18:30; 22.10 19:14; 23.10 14:13; 23.10 16:13; 25.10 13:30; 25.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

Elamegi koos. Me oleme rohkem koos, kui need ‘hommikul tööle ja õhtul koju magama’. Kirjutasin ju, et mees sel aastal kodus puhkusel 15 nädalat olnud, kohe lisandub veel. Meile meeldib, aga ega sa ei peagi sellest aru saama

Jaa, muidugi võib see meeldida. Või oled harjunud või muidu kisuks riiuks või mida iganes. Mina ütlesin lihtsalt, et hea on ka kogu aeg koos elada. Mulle meeldib ja sina ei peagi aru saama, inimesed ja suhted ongi erinevad. 🙂

Kui teemaalgatajale see mõte ikka üldse ei meeldi, siis nii tulebki mehele ütelda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:39; 25.10 14:49; 25.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

Elamegi koos. Me oleme rohkem koos, kui need ‘hommikul tööle ja õhtul koju magama’. Kirjutasin ju, et mees sel aastal kodus puhkusel 15 nädalat olnud, kohe lisandub veel. Meile meeldib, aga ega sa ei peagi sellest aru saama ????

Kui mees on kuu aega järjest üle kuu ära, siis kuidas sa saad ütelda, et olete rohkem koos kui kodus koos elavad paarid? Aastas 5 kuud magab ta mujal. Ei ütleks, et väga tihti oleksite koos.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 11:06; 25.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

Elamegi koos. Me oleme rohkem koos, kui need ‘hommikul tööle ja õhtul koju magama’. Kirjutasin ju, et mees sel aastal kodus puhkusel 15 nädalat olnud, kohe lisandub veel. Meile meeldib, aga ega sa ei peagi sellest aru saama ????

Kui mees on kuu aega järjest üle kuu ära, siis kuidas sa saad ütelda, et olete rohkem koos kui kodus koos elavad paarid? Aastas 5 kuud magab ta mujal. Ei ütleks, et väga tihti oleksite koos.

Kuu ära, 3 nädalat kodus + kuu puhkust suvel ja jõuludel. Aga kui on kodus, siis ongi kodus, päevad ja ööd . On ju rohkem kodus, kui need Eestis tööl käivad mehed, kes muul ajal koju ei satu, kui ainult magama? Mõttetu vaidlus, ei pea vajalikuks rohkem siin kommenteerida ???? lähen parem kartulisalatit tegema, mees tuleb homme 3ks nädalaks koju ????

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 16:06; 22.10 16:33; 22.10 16:47; 22.10 16:50; 22.10 17:04; 22.10 18:30; 22.10 19:14; 23.10 14:13; 23.10 16:13; 25.10 13:30; 25.10 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

huvitav, miks need kodutunde pered väga õnnelikud pole, kus mõlemad vanemad karja lastega kodused on?
raha on oluline. kui seda pole, siis on tülid väga kerged tekkima, olgu suhted kuitahes head.
armukest peavad ka iga päev 8-17 tööl käivad ja kodus elavad mehed, sellega pole mingit probleemi.

Aga minge siis juba kõik välismaale. On sissetulek suurem ja isa ikkagi igal õhtul kodus olemas. Eestis külas käite kas koos või ühekaupa, lastega või ilma.

paljud mehed teevad seal tööd, kuhu kaasa minna ei saa. paljud ehitajad on kuu siin, siis paar kuud seal, siis juba kolmandas kohas – kas pere peaks kaasa kolima? uus objekt võib olla ju 500-600 km eemal.
samuti rekajuhid – võtavad pere ka kabiini elama, kui täna on norras, homme saksas ja ülehomme itaalias?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 19:43; 26.10 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline asi püsima ei jää, isa võõrdub perest ja hakkab mujal elama oma elu – see on paratamatu. Ja teie elate kodus oma elu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me investeerime, kogume. Ja see on kuradi hea tunne, kui kontol on palju raha!

Kuradi hea tunne on ka siis, kui pere elab koos!

huvitav, miks need kodutunde pered väga õnnelikud pole, kus mõlemad vanemad karja lastega kodused on?

On ju alati saate lõpus päris õnnelikud. 😀
Aga tegelikult ei välista ju üks teist – pere võib koos olla ja raha ka teenida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 10:39; 25.10 14:49; 25.10 21:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Pereelu ja suhted Pereisa välismaal tööl olek, kui peres väiksed lapsed.