Esileht Ajaviite- ja muud jutud Isa viib pruudi altari ette

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Isa viib pruudi altari ette

Postitas:
Kägu

Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud. See tava on oma olemuselt nii alandav – üks mees annab naisterahva teisele üle nagu mingi asja ja omandi.

+53
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

üks mees annab naisterahva teisele üle nagu mingi asja ja omandi.

Võta seda niipidi, et üks mees annab selle naisterahva eest hoolitsemise, tema kaitsmise, abistamise jne üle.

+15
-41
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen üsna mitmes pulmas käinud viimaste aastate jooksul – kõigis on noorpaar kahekesti altari ette tulnud.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta seda niipidi, et üks mees annab selle naisterahva eest hoolitsemise, tema kaitsmise, abistamise jne üle.

See ongi ju nõme suhtumine, naine kui invaliid. Kui mees samamoodi emaga tuleks, kas sa siis saaksid aru, milles probleem on?

+37
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks need pruudid sellised seksikad ja mukitud peavad olema, kas teda kupeldatakse jne. Ka sõrmuse sõrme panek tähendab, et naine on mehe külge aheldatud omand jne jne jne jne

Pruudid peavad seksikad olema, mis ajast? Maani kleit (nagu enamikul) on mingi seksikuse sümbol? Mukitud on Eesti naised igapäevaselt. Ja sõrmuse paneb mees sõrme naisele JA naine mehele samamoodi.

+11
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saab ka hoopis teisiti mõelda. Nüüdsest lood sa uue perekonna oma abikaasaga.

Nii et kui naine abiellub teist korda, sis peaks ta altari ette viima eksabikaasa?

+52
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ongi ju nõme suhtumine, naine kui invaliid. Kui mees samamoodi emaga tuleks, kas sa siis saaksid aru, milles probleem on?

Sa oled see feminist, kes kõik võllid üle keerab. Naisele ukse avamine on kindlasti tema abituks pidamine. Minu jaoks on see austuse näitamine ja respekt ning täpselt selle mõttega see traditsioon ka alguse on saanud. Äärmusfeministid aga keeravad kõik ümber ja kummuli ning annavad uue pahupidi tähenduse.

Eks sealt annab sulle veel kõike ahistavat ja naisi mõnitavaid asju välja pigistad, kui nii suur soov. Miks naised mehe nime võtavad, kas nad on tema omand? Miks need pruudid sellised seksikad ja mukitud peavad olema, kas teda kupeldatakse jne. Ka sõrmuse sõrme panek tähendab, et naine on mehe külge aheldatud omand jne jne jne jne

Masendav. Mis respekti see näitab? Kelle vastu või poolt? Pulmatseremoonia on tseremoonia samamoodi nagu kuningate kroonimine või presidendiks vannutamine. Seal ongi vanadest aegadest näitlikud võimu- ja domineerimisrituaalid ja kes neid läbib see alateadlikult ka allub nendele reeglistiku normidele.

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pruudid peavad seksikad olema, mis ajast? Maani kleit (nagu enamikul) on mingi seksikuse sümbol?

No sellieid müüakse ja reklaamitakse ju massiliselt? Täitsa maani!

https://www.promfy.com/uploads/product/2/7/27154/low-back-sleeved-sheer-ivory-lace-sexy-bridal-dress-1.jpg

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kaitset ja abistamist normaalne, iseseisev täiskasvanud naine vajab? Sa võtadki naisi kui mingeid abituid, otsustusvõimetuid olendeid? Eestis pole lapspruute!

+24
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa viib pruudi altari ette
Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud.

See ei ole nõme komme, see on normaalsete inimeste komme.
Mees hoolitseb oma laste, eriti tütarde eest, selge see. Ja kui ta kasvatab selle tütre suureks ja saab ise vanaks, siis on loogiline, et ta annab selle kohustuse kellelegi teisele üle.

AGA kui sul, teemaalgataja, pole isa kunagi olnud, siis muidugi tundub see “komme” imelik.
Selle asemel oleksid võinud teema, et “miks mu ema valis minu eostamiseks mingi debiili.”
Ehk siis see on pigem su ema teema. Siin muidugi tekib küsimus, et kas sa oled parem, kui see debiil, kes sind eostas?

+18
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees hoolitseb oma laste, eriti tütarde eest, selge see. Ja kui ta kasvatab selle tütre suureks ja saab ise vanaks, siis on loogiline, et ta annab selle kohustuse kellelegi teisele üle.

Mis pagana kohustuse? Mees ei ole ometigi mu isa, et peaks isakohustused üle võtma!

+25
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui ta kasvatab selle tütre suureks ja saab ise vanaks, siis on loogiline, et ta annab selle kohustuse kellelegi teisele üle.

Isa kasvatab tütre suureks, aga sealtpeale peaks tütar ikka ise oma eluga hakkama saama(kui tal just pole mingit puuet). Täiskasvanut naist ei pea tänapäeval enam kasvatama ega kellegile üle andma. Isegi mehe valivad naised tänapäeval täiesti oma tahtmise järgi, mitte ei tee seda isa 🙂

+25
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Altari ette saab ainult kirikus minna ja minu teada ei toimu meil valdav osa abiellumisi kirikutes, aga pole meie kirikus ka see pruudi üleandmine kombeks olnud. Kas perekonnaseisuametniku juurde viivad pruudi isad? Lõppude lõpuks on kõik igaühe enda tõlgendamise küsimus. Kui sina mõtled selle alandavaks ja ennast mingiks üleantavaks omandiks, siis ei tähenda, et teised ka nii mõtlevad. Saab ka hoopis teisiti mõelda. Nüüdsest lood sa uue perekonna oma abikaasaga. Isa on sümboolne ühenduslüli. Enamasti kanname oma isalt saadud perenime ja abielludes hakkavad paljud kandma mehe nime.

Keegi veel abiellub perekonnaseisuametis? Paaripanija tuleb ikka sinna, kus pruutpaar registreerida soovib (mere ääres, mõisapargis vms). Need õnnepaleed on nii koledad ja töö käib nagu liinil, et sinna küll ei tahaks minna.

+2
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud. See tava on oma olemuselt nii alandav – üks mees annab naisterahva teisele üle nagu mingi asja ja omandi.

Mõtlesin sama siin foorumis ühes teemas seda lauset kohates. Naine oleks nagu mingi ajudeta nukk, kes uuele omanikule pidulikult üle antakse.
USAst on kahjuks palju nõmedaid kombeid tulnud (“komm või pomm!”, poissmeestepidu jms).

+21
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

ehh, sa räägid mingitest traditsioonilistest pereväärtustest siin?

perekoolikas/teemataja ei ole ju traditsiooniliset perekonnast pärit ja loomulikult talle tundub kõik muu “loll komme”.
Mina absoluutselt ei imesta.

+7
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Isa viib pruudi altari ette

Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud.

AGA kui sul, teemaalgataja, pole isa kunagi olnud, siis muidugi tundub see “komme” imelik.

Selle asemel oleksid võinud teema, et “miks mu ema valis minu eostamiseks mingi debiili.”

Ehk siis see on pigem su ema teema. Siin muidugi tekib küsimus, et kas sa oled parem, kui see debiil, kes sind eostas?

Väga õudne suhtumine.
Miks mees eriti just tütarde eest hoolitseb? Pojad ei vaja hoolitsust?
Kas tulevane abikaasa peab hakkama oma vastset naist ülal pidama ja hoolitsema nagu lapse eest?

Ja no ei saa mainimata jätta seda käo fantaasialendu, paarist lausest on mõnel käol juba terviklikult teada kõikide elulugu ja iseloom.

+22
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju arukam oleks pulma puhul perekonnapuu istutada. Saab ju kahe suguvõsa (võsa 😁 eesti keel on ikka üsna täpne ja tore) ühendusest uued võimalikud oksad alguse sugupuusse. Seda võiks teha pruutpaari vanemad. See on siis see puu, kus abiellujate tulevased lapsed oma sugupuud tagasi lugema hakkavad.

Puid pole kunagi liiga palju.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Isa viib” asemel võib mõelda “pruut läheb lähedase inimese saatel”.
Nii kiriklikes kui ilmalikes pulmades, milles olen osalenud, on sisenenud pruutpaar koos.

Näe, sõna abiellujate kohta rõhutab hoopis pruudi tähtsust.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kaitset ja abistamist normaalne, iseseisev täiskasvanud naine vajab? Sa võtadki naisi kui mingeid abituid, otsustusvõimetuid olendeid? Eestis pole lapspruute!

Aga kui ämm miniat verbaalselt ründab, peetakse siiski enesestmõistetavaks, et mees oma naist kaitseb?

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niipaljud mehed surevad noorena, nii et üldse ime, kui isa selleks ajaks elus on, kui abielluma hakatakse. Teiseks elavad niipalju vabalt koos, ei mingit isa ja omandi üleandmist. Kus riigis sa elad?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees on perekonnapea. Ükskõik kui palju selle vastu ka ei sõditaks – kui läheb korda mees tuhvli alla suruda ehk tema peaseisund maha võtta, tuleb välja monstrum. Tark naine korraldab asju nii, et mees saaks pea olla, siis on abielu õnnelik. Tark mees kuulab naise sõna, aga väliselt peab ta jääma peaks. See pole silmakirjalikkus, vaid täiesti normaalne elukorraldus.
Kõik feministid, kes kodus oma mehega “võrdsed” on (loe: mees on tuhvlialune), ei ole õnnelikud. Kui aga abielu on õnnelik, siis jookseb naine alati mehe juurde kaitset otsima. Sellega hoiab ta mehe õnneliku ja iseenda ka.

+6
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tark naine korraldab asju nii, et mees saaks pea olla, siis on abielu õnnelik.

Nojah, aga perekoolis need targad naised ju ei käi.
Siin on ainult katkised naised.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No see siiski on traditsioon aegadest, kui naisel polnud allkrijaõigust niiöelda, ja abieluleping oligi sisuliselt ostu-müügileping naise isa ja mehe vahel. Kellele meeldib, kellele mitte.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees on perekonnapea. Ükskõik kui palju selle vastu ka ei sõditaks – kui läheb korda mees tuhvli alla suruda ehk tema peaseisund maha võtta, tuleb välja monstrum. Tark naine korraldab asju nii, et mees saaks pea olla, siis on abielu õnnelik. Tark mees kuulab naise sõna, aga väliselt peab ta jääma peaks. See pole silmakirjalikkus, vaid täiesti normaalne elukorraldus.

Kõik feministid, kes kodus oma mehega “võrdsed” on (loe: mees on tuhvlialune), ei ole õnnelikud. Kui aga abielu on õnnelik, siis jookseb naine alati mehe juurde kaitset otsima. Sellega hoiab ta mehe õnneliku ja iseenda ka.

Kuidas eluke seal 17. sajandil kulgeb ka?

+13
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan küsimast, üks parimaid sajandeid, kus elada. Vaatan teid seal 21. sajandis ja tunnen rõõmu, et ma nii kaugele ei ela. Laste vaimsed häired, enesetapuepideemiad, emad tapavad oma lapsi, mehed sugutavad üksteist pärakusse, abielu pole enam olemaski, lapsed käivad ühe vanema juurest teise juurde, naised rügavad palehigis tööd teha ja üksi lapsi kasvatada. Homod ostavad endale vaeste naiste käest raha eest lapsi, suguhaigused vohavad, kõik ostavad mingit kunstmaterjalist välismaa toitu ja vahivad seda mugides hommikust õhtuni pealt, kuidas teised inimesed seksivad või üksteist tapavad.

Meil on siin rahulik. Loodus õitseb, mu mees hoolitseb minu ja laste eest, teenijad hoolitsevad majapidamise eest ja minul on aega küll. Ei vaimseid häireid ega küsimustki, kas ma olen sama väärtuslik kui minu mees. Loomulikult olen.

+11
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan küsimast, üks parimaid sajandeid, kus elada. Vaatan teid seal 21. sajandis ja tunnen rõõmu, et ma nii kaugele ei ela. Laste vaimsed häired, enesetapuepideemiad, emad tapavad oma lapsi, mehed sugutavad üksteist pärakusse, abielu pole enam olemaski, lapsed käivad ühe vanema juurest teise juurde, naised rügavad palehigis tööd teha ja üksi lapsi kasvatada. Homod ostavad endale vaeste naiste käest raha eest lapsi, suguhaigused vohavad, kõik ostavad mingit kunstmaterjalist välismaa toitu ja vahivad seda mugides hommikust õhtuni pealt, kuidas teised inimesed seksivad või üksteist tapavad.

Meil on siin rahulik. Loodus õitseb, mu mees hoolitseb minu ja laste eest, teenijad hoolitsevad majapidamise eest ja minul on aega küll. Ei vaimseid häireid ega küsimustki, kas ma olen sama väärtuslik kui minu mees. Loomulikult olen.

Ainult see väike mure, et ilmselt enamik teist kooleb seal katku kätte ära.

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal sajandil oma katk.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks ennast kohe mõisaprouaks mõelnud 🙂
Aga kes keelab- sünnita nii palju kui torust tuleb, keegi ei küsi, kas tahad ja kas tervis kannatab. 40-aastaselt oled rauk ja mees lõbutseb teenijatega. Neilt ka keegi ei küsi, kas nad tahavad või mitte.
Vaimseid häireid ei esine tõepoolest- esimese ilmingu peale tehakse lobotoomia ja pannakse sind kuhugi kõrvalisse ruumi kinni. Siis saad seal rõõmsalt seina vaadata ja tiisikuse tõttu kopse välja köhida. A no peamine on, et jumala eest midagi tegema ei peaks- pole vaja haridust, ise otsustamist, vabadust, isiklikku vara, enda teostamist. Ideaalne elu ühe ronitaime jaoks.

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Katk meie kanti ja minu eluaega ei ulatunud. Aga tõsi, me kõik oleme juba koolnud, kes katku, kes millessegi muusse. Ainult perevägivalla kätte ega aidsi pole keegi koolnud. Teil seal kuuldavasti on katk üle kogu maakera?

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks ennast kohe mõisaprouaks mõelnud 🙂

Aga kes keelab- sünnita nii palju kui torust tuleb, keegi ei küsi, kas tahad ja kas tervis kannatab. 40-aastaselt oled rauk ja mees lõbutseb teenijatega. Neilt ka keegi ei küsi, kas nad tahavad või mitte.

Vaimseid häireid ei esine tõepoolest- esimese ilmingu peale tehakse lobotoomia ja pannakse sind kuhugi kõrvalisse ruumi kinni. Siis saad seal rõõmsalt seina vaadata ja tiisikuse tõttu kopse välja köhida. A no peamine on, et jumala eest midagi tegema ei peaks- pole vaja haridust, ise otsustamist, vabadust, isiklikku vara, enda teostamist. Ideaalne elu ühe ronitaime jaoks.

Ma loen siit 17. sajandist, et teil seal naised teostavad ennast nii mitmel rindel, et lähevad samuti peast segi. Aga teil ei võimaldata neile mingit puhkeaega, hoopis käivad mingite nõidade või ebajumalate juures, keda psühholoogideks kutsutakse. Kuulda on, et neist pole mingit kasu, aga väga suur usk on neisse. Veel süüakse vaimsete häirete vastu mingit mürki, mida need nõiad teile soovitavad, ja mis on paljusid pannud enesetappe tegema.
Jah, ega meiegi elu pole lausa meelakkumine. On haigusi, on rasket tööd ja on ülekohut ning ebaõiglust. Aga olen kuulnud, et seda on teil ka?

Minu mees teenijatega ei lõbutse ja mina rauk ei ole. Lapsi on meil tõesti palju, kahjuks on mõned ka noorelt surnud. Teil seal elavat sellised lapsed mingite voolikute otsas ja emad rebestavad ennast haigeks nende eest eluaeg hoolitsedes. On see tõsi?
Lähimast naabrimehest on küll kuulda, et tema tegevat oma naisele palju hingevalu teiste naistega lõbutsedes. See on siin avalik saladus, aga et see on häbiasi, siis naine ei taha sellest palju rääkida. Aga sellist asja nagu teil, et mees läheb pere juurest minema, laste eest ei hoolitse ja naine vaadaku ise, kuidas saab – ma arvan, et see on kuri kuulujutt. Niisugust asja ikka ei ole, selliseid mehi ei ole.

+5
-15
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Isa viib pruudi altari ette