Esileht Ajaviite- ja muud jutud Isa viib pruudi altari ette

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Isa viib pruudi altari ette

Postitas:
Kägu

Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud. See tava on oma olemuselt nii alandav – üks mees annab naisterahva teisele üle nagu mingi asja ja omandi.

Mõtlesin sama siin foorumis ühes teemas seda lauset kohates. Naine oleks nagu mingi ajudeta nukk, kes uuele omanikule pidulikult üle antakse.

USAst on kahjuks palju nõmedaid kombeid tulnud (“komm või pomm!”, poissmeestepidu jms).

Tooks nüüd jutu rahulikumale pinnale tagasi. Halloweeni teema oli meil mardi- ja kadrijooksmine, poissmeeste ja tüdrukutepeo tüüpi istumine oli meil samuti olemas. Küll mitte nii totrusteni minevad kui kohati praegused. Need peod olid piirkonniti erinevad ja sõltus ka aastaajast kuipalju töid siis oli. Kuigi pulmi peeti valdavalt ikka ajal kui töödel oli vahe sees. See pruudi altari ette viimine on rohkem katoliku usust tulnud, luterlastel läks pruutpaar koos.
Üldiselt sulle muidugi vastu ei vaidle, palju saastkombeid on ameeriklastelt tulnud, õnneks pole kõik pidama jäänud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas eluke seal 17. sajandil kulgeb ka?

Tänan küsimast, üks parimaid sajandeid, kus elada. Vaatan teid seal 21. sajandis ja tunnen rõõmu, et ma nii kaugele ei ela. Laste vaimsed häired, enesetapuepideemiad, emad tapavad oma lapsi, mehed sugutavad üksteist pärakusse, abielu pole enam olemaski, lapsed käivad ühe vanema juurest teise juurde, naised rügavad palehigis tööd teha ja üksi lapsi kasvatada. Homod ostavad endale vaeste naiste käest raha eest lapsi, suguhaigused vohavad, kõik ostavad mingit kunstmaterjalist välismaa toitu ja vahivad seda mugides hommikust õhtuni pealt, kuidas teised inimesed seksivad või üksteist tapavad.

Meil on siin rahulik. Loodus õitseb, mu mees hoolitseb minu ja laste eest, teenijad hoolitsevad majapidamise eest ja minul on aega küll. Ei vaimseid häireid ega küsimustki, kas ma olen sama väärtuslik kui minu mees. Loomulikult olen.

Ainult see väike mure, et ilmselt enamik teist kooleb seal katku kätte ära.

Katk meie kanti ja minu eluaega ei ulatunud. Aga tõsi, me kõik oleme juba koolnud, kes katku, kes millessegi muusse. Ainult perevägivalla kätte ega aidsi pole keegi koolnud. Teil seal kuuldavasti on katk üle kogu maakera?

Päriselt on keegi nii naiivne, et arvab, et 17.sajandil perevägivalda ei olnud :O

Okei, AIDSi ei olnud, küll aga oli laialt levinud süüfilis

Tsitaat: “1495.–1496. aastal oli Tallinnas süüfiliseepideemia, sellega seoses sulgesid linnavõimud ühiskondlikud kümbluskohad. Järgmised epideemiad vallandusid 1519.–1520. ja 1539. aastal”
17.sajandil epideemiaid lausa ei olnud, aga küll ilmselt oli see juba põlvkondi laastanud.
Tsitaat: “Tartu ülikooli arheoloogia doktorandi Martin Malve sõnul pärinevad Rootsi ajast, 17. sajandi lõpust teated selle kohta, et Tartus ja selle ümbruses on nähtud palju ninata inimesi ehk süfiliitikuid. Maarja kalmistul kaevates aga tuli 750 luustikust välja ainult üks süüfilishaige – mis tema sõnul aga ei tähenda, et neid üldse ei olnud, pigem surid nad lihtsalt enne ära, kui haigus jõudis areneda väga kaugele.Põhjasõja ajal (1700–1721) olevat Rootsi garnison avanud Tallinnas süüfilise ravimiseks kaks haiglat.”

Lisaks oli 17. sajandil suur oht sattuda nõiajahi ohvriks.

Nii et polnud see elu sel ajal nii roosiline midagi.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arvates on naised ja mehed võrdsed. Seega jääb seda jabur jutt üleandmisest, mehe perepaks olemine jne arusaamatuks. Olen 22 aastat õnnelikus abielus, kus oleme mehega võrdsed partnerid – mõnes asjas on minul rohkem nutti, mõnes asjas mehel – oma plaanide elluviimiseks ei pea ennast mehe eest lolliks tegema, et kindlasti mees arvaks, et tema on selle väljamõelnud.
Mõne arvates võiks naistelt valimisõiguse ka ära võtta.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga kui ämm miniat verbaalselt ründab, peetakse siiski enesestmõistetavaks, et mees oma naist kaitseb?

Kas see pole mitte sama enesestmõistetav olukorras, kus ämm oma väimeest verbaalselt ründab? Ma küll ei laseks oma emal hakata oma meest sõimama, nii et selge see, et kui minu pere peaks üle piiri minema, astun mina vahele, kui tema oma, siis tema. Õnneks pole kummalgi vajadust olnud, aga ootus oleks ju selge.

Samuti pole ma olnud mitte üheski pulmas, kus mees naise üle annaks. Olen olnud ÜHES pulmas, kus EMA naise üle andis (isa oli surnud ja katoliiklik pulm, keegi ei teinud teist nägugi selle peale, et ema selles rollis oli), kõigis teistes (sh minu enda oma) on pruutpaar paaripanija ette koos kõndinud.

Mees kusjuures küsis pärast mu käe palumist, kas peaks mu isa käest ka küsima minema, pidin selle peale peaaegu silmad selja taha pööritama. Ma olen 10 aastat omaette elanud, mida sa enam temalt küsid.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No valdavalt ikka kasvatavad emad neid tütreid. Ja keskmine palk pole nii suur, et keskmine mees saaks rinda taguda, et naine kasvatas tütart tema raha eest. Naine käib samamoodi tööl.

Eestis pole seda kommet ja tõesti filmidest võetud, nagu ka kimbu loopimine. Ka luterikirikus on alati pruut ja peig võrdsetena kõrvuti astunud.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan küsimast, üks parimaid sajandeid, kus elada. Vaatan teid seal 21. sajandis ja tunnen rõõmu, et ma nii kaugele ei ela. Laste vaimsed häired, enesetapuepideemiad, emad tapavad oma lapsi, mehed sugutavad üksteist pärakusse, abielu pole enam olemaski, lapsed käivad ühe vanema juurest teise juurde, naised rügavad palehigis tööd teha ja üksi lapsi kasvatada. Homod ostavad endale vaeste naiste käest raha eest lapsi, suguhaigused vohavad, kõik ostavad mingit kunstmaterjalist välismaa toitu ja vahivad seda mugides hommikust õhtuni pealt, kuidas teised inimesed seksivad või üksteist tapavad.

Meil on siin rahulik. Loodus õitseb, mu mees hoolitseb minu ja laste eest, teenijad hoolitsevad majapidamise eest ja minul on aega küll. Ei vaimseid häireid ega küsimustki, kas ma olen sama väärtuslik kui minu mees. Loomulikult olen.

On sul ikka meestemaitse- kallis kaasa kannab kõrgeid kontsi, siidisukki ja kõrget puuderdatud parukat, mille sees elavad satikad ja hiired. Rõugearmid on varjatud pliikreemiga ja süüfilis närib nina peast ning sellise ebamoraalse tegevuse, nagu pesemine, asemel kallab mees end üle roosiveega ja lisab näkku veel ühe kihi puudrit. Tõeline mehelikkuse etalon ja iga homofoobse naise unistus.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

On sul ikka meestemaitse- kallis kaasa kannab kõrgeid kontsi, siidisukki ja kõrget puuderdatud parukat, mille sees elavad satikad ja hiired. Rõugearmid on varjatud pliikreemiga ja süüfilis närib nina peast ning sellise ebamoraalse tegevuse, nagu pesemine, asemel kallab mees end üle roosiveega ja lisab näkku veel ühe kihi puudrit. Tõeline mehelikkuse etalon ja iga homofoobse naise unistus.

Mina olen näinud, et ka teil käivad mehed kõrgete kontsade ja siidisukkadega, parukad ja puuder näos, ja neil pidi olema haigus nimega aids. Ja ma olen kuulnud, et 21. sajandil lasevad mehed endal koguni riista ära lõigata ja rinnad külge õmmelda. Ja et mehed pidid koguni sünnitama? See pidi olema väga peente ja väga tundlike inimeste haigus, et nad tunnevad, et neil on mingi vale keha ja siis lähevad nad mingi šamaani juurde, kes neile vastassoo riistad külge paneb. Ega see jutt ometi tõsi ei ole?
Aga homofoobidest olen ka kuulnud. Need on vist need inimesed, kes mõistavad sellist asja hukka ja arvavad, et mehest ikka naist ei saa teha ja vastupidi? Olen kuulnud, et neid homofoobe peetakse rumalateks.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palju arukam oleks pulma puhul perekonnapuu istutada. Seda võiks teha pruutpaari vanemad. See on siis see puu, kus abiellujate tulevased lapsed oma sugupuud tagasi lugema hakkavad.

See oleks üks ütlemata tore komme. Aga, millal ja kuhu see puu istutatakse? Pulma kaasa ju puud ei võta ja istutus kohta, mis jäädavalt sobiks, on ka üsna raske leida. Pered ju kolivad. Majad ja maakodud, kuhu oleks hea see perepuu istutada, pole kahjuks paljudel jäädavad. Kortermaja ette ammugi ei pane. Kuhu siis? Suvalisse parki? Ka vist ei tohi? Küll istutaks, aga kuhu? Palun andke soovitusi. Äkki teekski teoks. Pulmad varsti tulekul ja mõte tegelikult meeldib.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen näinud, et ka teil käivad mehed kõrgete kontsade ja siidisukkadega, parukad ja puuder näos, ja neil pidi olema haigus nimega aids. Ja ma olen kuulnud, et 21. sajandil lasevad mehed endal koguni riista ära lõigata ja rinnad külge õmmelda. Ja et mehed pidid koguni sünnitama? See pidi olema väga peente ja väga tundlike inimeste haigus, et nad tunnevad, et neil on mingi vale keha ja siis lähevad nad mingi šamaani juurde, kes neile vastassoo riistad külge paneb. Ega see jutt ometi tõsi ei ole?

Aga homofoobidest olen ka kuulnud. Need on vist need inimesed, kes mõistavad sellist asja hukka ja arvavad, et mehest ikka naist ei saa teha ja vastupidi? Olen kuulnud, et neid homofoobe peetakse rumalateks.

Meie sajandil ei roni need kontsadel ja parukatega mehed naiste voodisse. Nad toimetavad omaette ja kui see neile meeldib, siis lasku käia. Sina sünnitad sellele kontsadel, parukaga, pesemist patuks pidavale vennikesele igal aastal lapse ja ta ei küsi sinu käest, mida sina tahad. See on sinu kui naise kohus. Suure tõenäosusega matad oma lapse aasta jooksul maha ja sind rasestatakse uuesti. Vahelduseks võid mõnd kirikulina tikkida ja aknast välja vaadata. Unelmate elu tõesti.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju arukam oleks pulma puhul perekonnapuu istutada. Seda võiks teha pruutpaari vanemad. See on siis see puu, kus abiellujate tulevased lapsed oma sugupuud tagasi lugema hakkavad.

See oleks üks ütlemata tore komme. Aga, millal ja kuhu see puu istutatakse? Pulma kaasa ju puud ei võta ja istutus kohta, mis jäädavalt sobiks, on ka üsna raske leida. Pered ju kolivad. Majad ja maakodud, kuhu oleks hea see perepuu istutada, pole kahjuks paljudel jäädavad. Kortermaja ette ammugi ei pane. Kuhu siis? Suvalisse parki? Ka vist ei tohi? Küll istutaks, aga kuhu? Palun andke soovitusi. Äkki teekski teoks. Pulmad varsti tulekul ja mõte tegelikult meeldib.

Võta ühendust kohaliku omavalitsusega. Võibolla haaravad ka toredast ideest kinni ja saate koos alguse panna ilusale traditsioonile. Puu võiks ju istutada kuhugi avalikku parki.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle puu istutamisega on nii ja naa – tore, kui kasvab võimas puu, aga kui kuivab ära, keegi seab maha, tuleb mõni tõbi kallale – siis on kohe kahtlused platsis, et näe riiud majas, puu ka andis otsad -halb enne.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat selle koha peal hakkasin ma küll naerma.

Mitte kunagi mitte ühelgi ajajärgul ega maal ei ole inimestel olnud suurem oht sattuda nõiajahi ohvriks kui just praegu! Suur osa meediast sisuliselt ainult sellega tegelebki ja süüdistused ning klaperjaht jõuab sekunditega üle kogu maailma. Väiksemal skaalal isklikud nõiajahid on samuti tehtud ülilihtsaks ja seda võimalust kasutatakse massiliselt.

17. sajandi nõiajahid olid selle kõige kõrval kärbse köhatus.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaimseid häireid ei esine tõepoolest- esimese ilmingu peale tehakse lobotoomia ja pannakse sind kuhugi kõrvalisse ruumi kinni.

No 17. sajandi ja lobotoomia kokkupanemine nõuab ikka väga head fantaasiat ja tugevaid jalgu kaughüpete tegemiseks.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud. See tava on oma olemuselt nii alandav – üks mees annab naisterahva teisele üle nagu mingi asja ja omandi.

Mõtlesin sama siin foorumis ühes teemas seda lauset kohates. Naine oleks nagu mingi ajudeta nukk, kes uuele omanikule pidulikult üle antakse.

USAst on kahjuks palju nõmedaid kombeid tulnud (“komm või pomm!”, poissmeestepidu jms).

Ja miks sa kõike alati naiste kahjuks tahad tõlgendada? Alaväärsuskompleks?

Miks sa ei mõtle, et pruut saab erinevalt peigmehest palju rohkem tähelepanu ja marsib sisse kõikide pilkude ja muusika saatel. Kõik peavad tõusma nagu kuninganna sisenedes. Peigmees seisab seal ees nagu kohmetu jahukott ja teda ei pane keegi tähele. Tema ei saa uhkelt siseneda.

No ja kui pruut tunneb end seal rambivalguses ebakindlalt, siis saab isa käevangu võtta, loori ette tõmmata ja temaga koos marssida. Aga proovigu pabistav peigmees sinna altari juurde oma emme või issi julgustuseks kätt hoidma kutsuda või maski ette tõmmata. Siis naerdakse, sosistatakse ja kõõritatakse.

Ja kui pruut koos isaga altari juurde jõudnud, siis peab vaene peigmees veel äiapapa kriitilist pilku taluma – ei tea kas see toslam ikka on minu tütrekest väärt.

Ma ütleks, et abiellumisel toimub täielik pruudi ja tema pere võimu demonstratsioon. Peigmees on väike julla nurgas.

Peigmees saab oma sõbra(isamehena) kaasa võtta terveks ajaks enda kõrvale seisma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaimseid häireid ei esine tõepoolest- esimese ilmingu peale tehakse lobotoomia ja pannakse sind kuhugi kõrvalisse ruumi kinni.

No 17. sajandi ja lobotoomia kokkupanemine nõuab ikka väga head fantaasiat ja tugevaid jalgu kaughüpete tegemiseks.

Seeon tõsi, aga ega midagi paremat 17. sajandil ka hullumeelsete, depressiivsete, nõrganärviliste jm psüühiliste haigetega tehtud, selles osas oli suhtumine jube veel 20. sajandi esimeses pooleski ju.
Ehk siis nii naiivrumalat juttu, kui see 17. sajandi ihaleja, pole ikka ammu lugenud. Loomulikult on igal ajastul oma mured ja rõõmud, aga kui need kokku lugeda, siis 17. sajandi tavainimese parimad päevad tunduks tänapäevainimese elu kontekstis kah nagu üks kohutav kannatus.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat selle koha peal hakkasin ma küll naerma.

Mitte kunagi mitte ühelgi ajajärgul ega maal ei ole inimestel olnud suurem oht sattuda nõiajahi ohvriks kui just praegu! Suur osa meediast sisuliselt ainult sellega tegelebki ja süüdistused ning klaperjaht jõuab sekunditega üle kogu maailma. Väiksemal skaalal isklikud nõiajahid on samuti tehtud ülilihtsaks ja seda võimalust kasutatakse massiliselt.

17. sajandi nõiajahid olid selle kõige kõrval kärbse köhatus.

Ma tahtsin juba eile seda kirjutada, aga meil siin 17. sajandis tuli uneaeg. Aitäh, et seda tegid.Ma olen lugenud, et inimesed seal 21. sajandis teevad nõiajahi tulemusel isegi enesetappe. Veel üks asi, mida meil 17. sajandil väga harva juhtus.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen samuti lugenud, et 21. sajandi inimesed on väga harimatud. Imelik sajand: igal teisel on mingi paber, mis tõendab, et tal on kõrgem haridus, samal ajal on teadmisi väga vähe. Teadmiste hankimiseks ei kasutata õpetatud mehi, vaid hoopis mingeid teisi inimesi. Ja ollakse ka tohutult kergeusklik, kõik need nime poolest kõrgharitud usuvad teisi omasuguseid. Nii on faktiline harimatus 21. sajandil väga lokkama läinud. Nii ma olen siit, 17. sajandist vaadeldes näinud.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin eespool kirjutas, et „aga sealtpeale peaks tütar ikka ise oma eluga hakkama saama (kui tal just pole mingit puuet).“

No aga saagugi siis ISE (st üksi) oma eluga hakkama, miks ta siis abiellub? Abielu on ju teatavasti kahe inimese omavaheline liit ja kui ta soovib üksi ja ise elus hakkama saada, siis peaks vallaliseks jääma.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa viib pruudi altari ette

Kahju, et ka eestlased selle nõmeda kombe üle on võtnud.

See ei ole nõme komme, see on normaalsete inimeste komme.

Mees hoolitseb oma laste, eriti tütarde eest, selge see. Ja kui ta kasvatab selle tütre suureks ja saab ise vanaks, siis on loogiline, et ta annab selle kohustuse kellelegi teisele üle.

AGA kui sul, teemaalgataja, pole isa kunagi olnud, siis muidugi tundub see “komme” imelik.

Selle asemel oleksid võinud teema, et “miks mu ema valis minu eostamiseks mingi debiili.”

Ehk siis see on pigem su ema teema. Siin muidugi tekib küsimus, et kas sa oled parem, kui see debiil, kes sind eostas?

Eesti traditsioonis on pruut ja peig koos altari ette läinud. Ilmselt seetõttu, et meil on naise positsioon ühiskonnas palju kõrgem olnud kui nt Suurbritannias, kus naine oli vallasvara. Kauba, st naise omanik viis kauba uuele omanikule ja tehingu kinnitas preester. Päris jube, et meie noored naised tahavad ka, et neid koheldaks nagu kaupa.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see siiski on traditsioon aegadest, kui naisel polnud allkrijaõigust niiöelda, ja abieluleping oligi sisuliselt ostu-müügileping naise isa ja mehe vahel. Kellele meeldib, kellele mitte.

Ka vanasti oli riigiti ja religiooniti kombed väga erinevad. Eestis pole selline pruudi sisse toomine kirikus tavaks olnud. Tänapäeval Ameerika filmidest võetud meie kultuuris uustraditsioon.

Paljude asjade tähendus on aja jooksul muutunud ja ei pea rippuma selle esialgse küljes, oi-oi aga 500 aastat tagasi… Miniseelik oli algselt lõbutüdruku riietus ja palju muudki, mis sisaldub igas tänapäeva naise garderoobis. Ei pea üksi asi igavesti algselt tähendust kandma jääma. Kui keegi tahab isa saatma, sest ta on isaga hea läbisaamine ja tema käevangus on julgem, siis pole kellegi asi säutsuda, aga kunagi… Panevad pruudid valged kleidid selga ja loorid pähe, no so what, et tänapäeval pole nad süütud. Miks peaks algse tähenduse tõttu valged kleidi ära keelama? Tänapäeval on meil vabadus võtta sealt vanast ajast need elemendid, mis meile meeldivad ja minetada need, mis ei meeldi. Valge kleit on on kaunis ja isaga hea läbisaamine liigutav. Ei keela tänapäeval keegi kui soovid saatjaks ema, venda või naabrimeest.

Põhiline viga on see, et ei soovita saatjaks tulevast abikaasat. Miks selle käevangus, kellega koos ollakse läbi paksu ja vedela minema, paaripanija ette minna ei taheta? Nii sitt mees või?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks sa kõike alati naiste kahjuks tahad tõlgendada? Alaväärsuskompleks?

Miks sa ei mõtle, et pruut saab erinevalt peigmehest palju rohkem tähelepanu ja marsib sisse kõikide pilkude ja muusika saatel. Kõik peavad tõusma nagu kuninganna sisenedes. Peigmees seisab seal ees nagu kohmetu jahukott ja teda ei pane keegi tähele. Tema ei saa uhkelt siseneda.

No ja kui pruut tunneb end seal rambivalguses ebakindlalt, siis saab isa käevangu võtta, loori ette tõmmata ja temaga koos marssida. Aga proovigu pabistav peigmees sinna altari juurde oma emme või issi julgustuseks kätt hoidma kutsuda või maski ette tõmmata. Siis naerdakse, sosistatakse ja kõõritatakse.

Ja kui pruut koos isaga altari juurde jõudnud, siis peab vaene peigmees veel äiapapa kriitilist pilku taluma – ei tea kas see toslam ikka on minu tütrekest väärt.

Ma ütleks, et abiellumisel toimub täielik pruudi ja tema pere võimu demonstratsioon. Peigmees on väike julla nurgas.

Peigmees saab oma sõbra(isamehena) kaasa võtta terveks ajaks enda kõrvale seisma.

Kah ei ole meie komme. Isamees eesti pulmas on õhtujuht. Aga Suurbritannias oli ta peigmehe nn ihukaitsja, kui äritehingu juures tüli peaks tekkima

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Isa viib” asemel võib mõelda “pruut läheb lähedase inimese saatel”.

Nii kiriklikes kui ilmalikes pulmades, milles olen osalenud, on sisenenud pruutpaar koos.

Näe, sõna abiellujate kohta rõhutab hoopis pruudi tähtsust.

Põhimõtteline viga selles jutus. Miks, taeva päralt, ei lähe pruut oma kõige lähedasema inimesega, oma tulevase abikaasaga, nagu läksid tema ema, vanaemad, vaarvanaemad?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Isa viib” asemel võib mõelda “pruut läheb lähedase inimese saatel”.

Nii kiriklikes kui ilmalikes pulmades, milles olen osalenud, on sisenenud pruutpaar koos.

Näe, sõna abiellujate kohta rõhutab hoopis pruudi tähtsust.

Põhimõtteline viga selles jutus. Miks, taeva päralt, ei lähe pruut oma kõige lähedasema inimesega, oma tulevase abikaasaga, nagu läksid tema ema, vanaemad, vaarvanaemad?

et oleks nagu hollywoodis…

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle puu istutamisega on nii ja naa – tore, kui kasvab võimas puu, aga kui kuivab ära, keegi seab maha, tuleb mõni tõbi kallale – siis on kohe kahtlused platsis, et näe riiud majas, puu ka andis otsad -halb enne.

Noh, mõned panevad tabalukke sildade külge, et abielu tugev oleks. Reaalselt aga roostetavad need õige kähku ning KOV nokib neid vähemaks, et sildu mitte koormata. Ega seepärast siis kõik need abielud roostes ole.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su enda jutus on põhimõtteline viga.

Tema ema, vanaemad, vaarvanaemad pole eluski mingi lähedasega abiellunud. Abielu tehti ära esimese naeratava noormehe või neiuga.
Täna on see asi pisut tõsisemaks muutunud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlased ei ole seda üle võtnud, mis sa sogad!
Harva mõned teevad nii, aga ma pole kunagi näinud (omajagu pulmades käidud elus)

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millised mehed siis õiged mehed on? Kuna on naine rahul? Siidisukki kandsid ainult rikkad ja isegi prantsuse kuningal olid neid mõned paarid, sest nende tegemine oli väga raske ja aeganõudev tegevus. Eks neid parukaid kanti kuna ka siis mehed jäid kiilaspäisteks ja pikad juuksed olid moes, seda said ka ainult jõukad kanda. 80datel olid meestel pikad juuksed moes, keerati lausa lokki ja kõigile meeldis. Tänapäeva naine on nii kurjaks muutunud, miski enam ei sobi. Küll mees kannab kontsa ja kohe on homo jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küll mees kannab kontsa ja kohe on homo jne.

No aga on ju homo.
Kui just kauboisaapa konts ei ole. Aga seda vist sinusugune ei kanna.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll mees kannab kontsa ja kohe on homo jne.

No aga on ju homo.

Kui just kauboisaapa konts ei ole. Aga seda vist sinusugune ei ei kanna.

Kuidas saab riietus kedagi homoks teha? Kas kõik naised on homod kui nad kannavad kontsa ja värvivad juukseid?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas saab riietus kedagi homoks teha? Kas kõik naised on homod kui nad kannavad kontsa ja värvivad juukseid?

Sa ei pannud seal sõna “mees” tähele?

Naised loomulikult kannavad kontsi ja värvivad oma juukseid. Sest nad on naised. Ja nad on inimkonna ilusam osa.
Nii lihtsalt on.

Ja meie, mehed, oleme sellega leppinud.

0
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Isa viib pruudi altari ette