Esileht Pereelu ja suhted Isadepäev, ja ei ühtegi selleteemalist sõnavõttu?

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Isadepäev, ja ei ühtegi selleteemalist sõnavõttu?

Postitas:

Olen mees. Minu arust need suhete soojashoidmised meeldetuletamise teel on nõmedad. Ma ei soovi neid endale ja teen neid ka teistele nii vähe kui võimalik. Küll aga hoian suhteid soojas nendega, kellega on tahtmine suhelda – vastastikused kutsed üritustele, vastastikune abi, vanavanematele lastelaste viimine, et nad saaks omavahel olla jne. Lihtsalt punnitamise pärast “head …päeva” – “aitäh, sulle ka” ongi rohkem naiste värk. Aga kui vaja näiteks kolimisel kiiret abi ja mees tuleb appi, paneb terve tööpäeva selle alla magama – see on meeste värk.

Sa oled mees, aga selgelt pole sa isa (ehk bioloogiliselt, aga mitte suure tähega Isa). Suhete soojashoidmine vanade kunagiste sõprade ja kunagiste kallimatega võib tõesti olla nõme, kui seda mingist mõttetust kohustusest tehakse. Aga lapse ja isa suhe ei lange sinna kategooriasse. Üks õige Isa ikka tahab ka oma lapsega suhelda.

Aga seles mõttes olen nõus, et ega see isadepäev mingi eriline oluline tähtpäev ole, et just sellepärast peaks ühendust võtma. Ja võibolla on emadele/naistele need tähtpäevad olulisemad võrreldes meestega, kes pigem vajaduspõhiselt ühendust hoiavad. Kahju muidugi, kui lapsel pole vaja eriti kolida, siis ei näegi oma isa…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 09:27; 10.11 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Olen kasvanud nn terves peres ehk mu vanemad pole lahutatud ja elavad siiani koos. Vanematega normaalsed suhted, isaga isegi rohkem kui emaga. Nii et ei mingit okast.

Küll aga ei ela lapse isaga koos mu õde ja kuigi mul on veel teisi taolise elukäiguga tuttavaid, siis pigem on küsimus võetud mu õe elu põhjal. Õde ise lõhkus oma kooselu, suure kisaga läksid lahku ja mees hakkas eemale hoidma. Isa juurde laps minna ei taha, kaugeks kasvanud ja võõrastab. Samas ega isa ise ei võta ka, saadab jõuludeks ja sünnipäevaks kingi. Keegi siin kirjutas lootmisest, et laps loodab ja usub paremat. Ma arvan, et see laps on nüüdseks aru saanud, et neil on ilma isatagi hea. Õde kriibib pigem see, et lapse isal on nüüd uus naine (paar aastat küll juba) ja said ühise lapse, tahab nüüd oma last ka pildile saada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.11 13:12; 08.11 13:46; 08.11 14:52; 08.11 14:54; 08.11 17:57; 10.11 13:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Isadepäev, ja ei ühtegi selleteemalist sõnavõttu?