Esileht Väikelaps Isadepäev lasteaias

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Isadepäev lasteaias

Postitas:

Kas ja kuidas peetakse isadepäeva teie laste lasteaias?
Mäletan aega kui ise käisin lasteaias ja siis olid ikka esinemised vms, praeguseks on mu laps käinud 3 aastat lasteaias ja see aasta miskit isadele ei toimugi. Eelmine aasta oli küll selle raames perepäev, kus lapsed meisterdasid isadele koogi aga igal võimalusel rõhutati, et tegemist perepäevaga, mitte isadepäevaga.
Ma saan aru, et tänapäeva trend on üksikvanemad ja kärgperendus aga on olemas ikkagi ka ju terveid perekondi, kus isa on täisväärtuslik perekonna liige.
Kas see on igas lasteaias nii?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei ole igas lasteaias nii.

Meil on olnud nii kogu lasteaia isadepäeva kontsert kui (sagedamini) igal rühmal üritus.
Selgi nädalal on igal rühmal midagi-kellel kontsert, kellel sportlik isadepäev, kellel matk koos isadega.

See, et isasid kutsume, see ei tähenda, et ei või tulla hoopis ema, vanaisa, onu vms-ikka juhtub, et isa ei saa tulla, on välismaal tööl, lihtsalt tööl või elab kaugel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis isadepäeva sa pead, kui kahekümnest isast tuleb kohale kaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole ei isade ega emadepäeva tähistamist eraldi vanematega. Meisterdavad kaardi ja terve eelnev nädal on isadepäeva teemaline- see tähendab, et räägitakse mis see päev endast kujutab ja miks seda tähistatakse. Sama muude pühade kohta.
Peetakse vaid kevad ja jõulupidu, kus on ka pere/sugulased oodatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on küll põnev, toimub isadepäeva orienteerumine ja algab enne tööpäeva lõppu.
Paistab, et teie aias ei ole aktiivseid korraldajaid. Kurb tegelikult

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on küll põnev, toimub isadepäeva orienteerumine ja algab enne tööpäeva lõppu.
Paistab, et teie aias ei ole aktiivseid korraldajaid. Kurb tegelikult

Mis on kurb? Et ei saa töö ajast orienteeruma minna?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 16:59; 06.11 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista ainult seda, et kui on korraldatud üritus, siis ei vaevuta kohalegi minema. Miks? Ja halvustava tooniga – tööajast orienteeruma?? Miks mitte…
Meie peres isa osaleb aktiivselt laste kasvatamises ja muidugi võtab osa talle mõeldud üritusest. Ta oma laps on ju see, keda ta rõõmustab.
Meie rühmas on ka paar ema, kes kasvatavad lapsi üksi, st isa ei ole (erinevatel põhjustel). Ühel käib ema siis, teisel on aktiivne onu. Mõlemad pered võtavad osa ja lastel on lõbu laialt.
Minu isa ei käinud kunagi, oli isa ja nagu ei olnud ka. See oli kurb.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista ainult seda, et kui on korraldatud üritus, siis ei vaevuta kohalegi minema. Miks? Ja halvustava tooniga – tööajast orienteeruma?? Miks mitte…

Meie peres isa osaleb aktiivselt laste kasvatamises ja muidugi võtab osa talle mõeldud üritusest. Ta oma laps on ju see, keda ta rõõmustab.

Inimesed ja elukorraldus on erinevad. Minu vanemate laste isa töötas meie kooselu ajal väga palju ja viibis pool ajast tööreisidel. Isadepäeva üritustel käis laste onu. Oli puhas “rõõm” talle helistada, et äkki saad tulla järjekordsele isadepäeva puhul võimlas toimuvale pendelteatejooksule või rühma taburette värvima. Laste vanusevahe on ka selline, et kui ühel lasteaed lõppes, siis teine alustas. Kokku tuli neid üritusi päris mitu. Minu noorima lapse isa on suurepärane isa, kuid paraku introvertse loomuga ja ei naudi igasuguseid grupitegevusi. Lisaks on tal töögraafik ja keeruline töölt ära saada. Eks ta kohale tuleks ja ära kannataks, aga mingi rõõm see talle küll poleks. Ehk siis meie perele piisab täielikult lasteaia jõulupeost ja kevadkontserdist. Meile pole rohkem vaja midagi korraldada.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 16:59; 06.11 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke kurb on, sest vanema lapse puhul oli nii isadepäev, kui emadepäev – selline tore üritus. Nüüd on tõesti perepäev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke kurb on, sest vanema lapse puhul oli nii isadepäev, kui emadepäev – selline tore üritus. Nüüd on tõesti perepäev.

Kas teil siis kodus neid päevi ei tähistatagi, et lasteaia üritus nii tähtis ja märgiline? Meil on see kõige õigem tähistamine ikka oma peres, sama jõuludega näiteks. Lasteaia pidu on nagunii “valel” päeval ja pole kunagi päris see.
Minul on kurb, et paljudel lastel ei ole seda vanemat, kellele isade/emadepäeva pühendada. Ei taha, et lasteaia peo pärast mõni laps peaks halvasti tundma. Ja kuna kodus peame traditsioone au sees, siis lasteaias peo teisiti nimetamine või mitte ainult isadele keskendumine selle päeva tähtsusest küll midagi ära ei võta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõimerühmas kutsuti isad hommikupudrule kell 8.30. Kena küll, aga minu mehel on enamasti rahvusvahelised koosolekud juba vähemalt kuu aega ette planeeritud. Ta proovib koosolekut teisele ajale lükata, aga kui pead 10 inimesega erinevate ajavöönditega arvestama, siis pole väge lihtne. Loodan, et õnnestub see tunnikene vabaks teha.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on emadepäev ja isadepäev siiski peresisesed üritused. Loomulikult tore, kui erinevatest tähtpäevadest (k.a isadepäev)lasteaias räägitakse ja seoses isade-, emadepäevaga midagi meisterdatakse, õpitakse luuletust või laulu, aga eraldi pidu või teemaüritust lasteaialt ei oodanud. Meil oli tihti detsembri keskpaiku jõulupidu ja kevadel kevadpidu. Mõned korrad tähistati eraldi ka isadepäeva. Üks kord oli väga ebaõnnestunud aeg (vist 11 või 10.30) ja seal osales tõesti ülivähe isasid. Lapse viid varem lasteaeda, siis teed aega parajaks (sest veidi kaugemale tööle pole mõtet edasi-tagasi sõita) ning töölt pidid isad vabaks küsima pikema aja (igaüks pole ise enda tööandja ja ei saa vabalt pidevalt puududa ja lasteaialaste puhul tuli neid laste haiguste tõttu puudumisi juba ka ette). Ükskord oli õhtul ning siis olid tõesti vist kõik isad kohal.
Novembris on lisaks isadepäevale veel mardi- ja kadripäev, mida meil ka lasteaias tähistati (käidi teistes rühmades) ning ilmselt ühe kuu sees 3-4 üritust (jõulupidu dets keskel ka) on ikka natuke liiast ja seetõttu eraldi isadepäeva vist rohkem polnud ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie lasteaias otsustab iga rühm (lastevanemate koosolek) ise, kas midagi toimub.

sel aastal toimub meisterdamise-mängu õhtu. Eelmine aasta oli ka, oligi nii, et mees oli meil sel ajal lähetuses ja mina käisin siis “esindamas”.

ma ei saa küll teemapüstitusest aru, kas kuidagi häirib, et nimetatakse perepäevaks? Sina võid ju oma lapsele ikka öelda isadepäevapidu. See perepäevaks nimetamine ongi selleks, et lapsed – justnimelt LAPSED – kellel ei ole isa, ei tunneks end õnnetult ja ei peaks üritusel tkõrvale jääma või seal üksi passima, sest ainult isad on lubatud

Natuke vähem tonti vaja näha kõikjal

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lasteaiaõpetaja ja minul on mitmeid ebameeldivaid kogemusi seoses isadepäeva korraldamisega, ja seda aastast-aastasse. Ikka on neid isasid, kes ei saa töö pärast tulla (pidu toimub õhtul kell 17.00) ja siis on mõni ema pahane, et miks nii vara tehakse. On ka isasid, kelle puhul kaldun arvama, et lihtsalt ei viitsita tulla. Ja loomulikult on olnud ka üksikemasid, kes on öelnud, et tema lapsel ei ole isa ja isadepäeva tähistamine haavab tema last. Ja tõesti – iga aasta on olnud rühmas neid lapsi, kes peol kurvastavad, mõni lausa nutab, sest neil pole isa peol. Iga aasta on vanemaid, kes ühe või teise asjaga rahul pole (nt. “emadele tehti kingiks kaelakee, miks isad ainult kaardi said?”jne).
Seega ainuke pidu, millega käib pidevalt midagi negatiivset kaasas on isadepäeva pidu, nii et saan aru, kui mõned õpetajad sellest lõpuks loobuvad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lasteaiaõpetaja ja minul on mitmeid ebameeldivaid kogemusi seoses isadepäeva korraldamisega, ja seda aastast-aastasse. Ikka on neid isasid, kes ei saa töö pärast tulla (pidu toimub õhtul kell 17.00) ja siis on mõni ema pahane, et miks nii vara tehakse. On ka isasid, kelle puhul kaldun arvama, et lihtsalt ei viitsita tulla. Ja loomulikult on olnud ka üksikemasid, kes on öelnud, et tema lapsel ei ole isa ja isadepäeva tähistamine haavab tema last. Ja tõesti – iga aasta on olnud rühmas neid lapsi, kes peol kurvastavad, mõni lausa nutab, sest neil pole isa peol. Iga aasta on vanemaid, kes ühe või teise asjaga rahul pole (nt. “emadele tehti kingiks kaelakee, miks isad ainult kaardi said?”jne).
Seega ainuke pidu, millega käib pidevalt midagi negatiivset kaasas on isadepäeva pidu, nii et saan aru, kui mõned õpetajad sellest lõpuks loobuvad.

Minul on lasteaiaõpetajana samad mõtted. Kõige rohkem on kahju lastest, kellel pole isa ega ka vanaisa. Need emad tihti ei tule üldse oma lastega üritusele, ehkki alati rõhutame, et ema võib tulla. Mõnel lapsel on isa surnud, mõnel on isa, aga ei suhtle. Sellel aastal korralsasime mõnusa töötoa, kus laps ja isa said koos tegutseda. Kes kohale tulid, nendele väga meeldis, aga mõned emad ütlesid, et isa ei taha üldse tulla ja laps viidi lasteaiast enne üritust ära.
Lasteaiaõpetajana küsiksingi teie käest, missuguseid üritusi on teie laste lasteaedades korraldatud, mis isadele tõesti meeldinud on? Minu mees käis lapsega pudruhommikul, ühiselt söödi putru, oli koos laste ja isade ühine muusikatund. Minu mees ka ausalt öelda sinna hea meelega ei läinud, aga loomulikult läks ta sellest hoolimata kohale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastel erinevad üritused olnud isadepäeval. Kord oli mardipäevaga ühendatud, oli laat. On olnud meisterdamisõhtu isa, vanaisa, onu või mõne teise pereliikmega. On olnud sportlik üritus. Aga arvestades seda, et rühmas võib olla lapsi, kel ei ole ei isa ega ka vanaisa või onu, kes tulla saaks, või peab isa tööl olema vmt, siis on õpetajad alati ka lisanud, et kui lapsel keegi tulla ei saa, siis teeb ta neid tegevusi õpetajaga, nt spordivõistlusel läbib punktid koos õpetajaga. Minu arust ongi kõige olulisem, et ükski laps ei jääks selle tundega, et tema peab üksi olema.

Oma laste rühmas olen kuulnud ka seda suhtumist, et lihtsalt ei viitsita lasteaia üritustel osaleda. Mõni on väga põhimõtteline, et ma tegelen oma lapsega kodus, mis ma sinna pean veel tulema vmt. Mis on veider, sest lapse jaoks on lasteaed ka oluline koht, seal on tal sõbrad, kui on mingid lasteaiaüritused, siis laps ju teab, et need asjad toimuvad. See varem ära viimine või üldse mitte sel päeval lasteaeda minemine ei ole ju ka lahendus, vanemad võivad küll otsustada, et jätavad lapse sellest üritusest ilma, aga laps võib-olla tahaks ka lasteaias oma vanematega koos midagi teha. Minu lapsed on alati väga põnevil olnud, kui isa/emaga üritused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Isadepäev lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.