Esileht Koolilaps Isadepäeva üritus. Kas olen milleski valesti aru saanud?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Isadepäeva üritus. Kas olen milleski valesti aru saanud?

Postitas:

ma ei tea palju lasteaias emasid isadepäeva üritustel käis kuna ma ise kunagi ei käinud. mees mul ka ei kommenteeri üritusi osalejate osas. ühte pilti olen näinud – seal olid küll valdavalt isad.

meil siis ka toimus samal ajal samasugune üritus koolis. küsisin pärast mehelt üle – väga vähe emasid olivat. väga suure tõenäosusega oli tegemist sama kooliga 😉 aga erinevad vaatenurgad.

ma arvan, et enamus need, kel on nii ema kui isa on see puhtlogistilistel põhjustel – õhtul läheb kogu pere ühe transaga koju näiteks. loomulikult on ka neid peresid, kes põhimõtteliselt käivadki kogu aeg igal pool koos aga ma arvan, et neid on küll suht marginaalne osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest sa ise andsid vastuse- sinu mees ju ka palus, et sa kaasa läheks. Sa polnud nõus minema. Ka teised isad palusid naise kaasa, et mitte üksi seda kontserti kuulata/\”taluda\”. Nende naised olid nõus. Lihtne. Paljud isad kusjuures ei taha üksi sellistel üritustel käia, võimalusel jätaks pigem minemata.
Mitte päris kohane võrdlus, aga mina näiteks ei käi iial üksi teatris või kinos. Kui pole kellegagi minna, jätan minemata. Võibolla mõni isa tunneb lasteaiapeo suhtes samamoodi.

Mulle jäi ka mulje, et teie peres mees muidu lastega üksi kusagil ei käi (näed, peolegi kutsus sind kaasa, ei tahtnud üksi minna) ja seetõttu sa kasutad praegu juhust, et teda sundida üksi lapsega minema. Kui mees käib niigi lastega sporimas, kinos, ujumas vms, siis ei tohiks isadepäevapeole minek küll sellist poleemikat tekitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 18:43; 08.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Aga litside emaste lastele tulebki koht kätte näidata! Lapsed peavad maast madalast selgeks saama, et tegelik väärtus on TERVE pere, mitte mingi muu vigane eluviis![/tsitaat]

Korralikul naisel on siis mõni mees kogu aeg varuks, et kui abikaasa kõrvad pea alla panema peaks, oleks kohe uus \”isa\” võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka täna plaanis \”kohale ronida\”. Meil on lihtsalt niimoodi sätitud, et isad-lapsed tegelevad miski lahedaga ja emad aitavad lauda katta.
Olen igati selle poolt, et emade-isadepäevad on pereüritused ja mul on siiralt hea meel, et meil seda väärtustatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka \”ronisime kohale\” kõik, sest on tore terve perega koos midagi teha. Laps ise ka tunneb rõõmu kui nii õde kui ema on ka kohal.

Eks inimesed ja peremudelid ongi erinevad. Kes arvab, et on mõeldud ainult isadele, siis mingu ainult isa. Kes tahab terve perega osa võtta, mingu terve perega. Natuke rohkem tolerantsust maailmavaatesse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perepäeva on ikka natuke inimlikum tähistada. Minu isa suri, kui olin 2-aastane. Siiamaani mäletan seda ebamugavust, kui mingi spetsiaalselt lapse-isa tegevus oli planeeritud koolis või lasteaias. Minu lastel on küll isa olemas, kuid ei soovi sama õnnetud olukorda neile lastele, kes nüüd isata kasvamas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kohe, et päris palju teemasid tehakse, kus isa ei tegele lapsega, isa ei oma vastutust ega oska iseseisvalt lapsega toimetada. Laske see tunnike siis tal iseseisev olla ja las ta olla ISA isadepäeval, kui on nii mõeldud see üritus. Kui on perehommik/õhtu või kutsutud kogu pere, siis minge kohale ise ja võtke sugulased ka kaasa 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 12:36; 08.11 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav kohe, et päris palju teemasid tehakse, kus isa ei tegele lapsega, isa ei oma vastutust ega oska iseseisvalt lapsega toimetada. Laske see tunnike siis tal iseseisev olla ja las ta olla ISA isadepäeval, kui on nii mõeldud see üritus. Kui on perehommik/õhtu või kutsutud kogu pere, siis minge kohale ise ja võtke sugulased ka kaasa 😀 [/tsitaat]
Point oligi ju selles, et mees võiks olla \”isa\” ka muul ajal, mitte ainult isadepäeval. See, et sa sundisid teda üksi sinna peole minema, vaevalt temas mingit iseseisvust kasvatab või tekitab suuremat soovi lastega üksi tegeleda. Naise või teiste laste kohalolek ei vähenda ju tema isarolli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 18:43; 08.11 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast on nii, et kui on emadepäev, siis on pigem selline hoiak prevaleeriv, et terve pere on koos ja ema hellitatakse päev otsa, keegi ei eelda, et ema võtab oma kolm last ja läheb nendega kuskile üksipäini. Aga isadepäeval miskipärast tahetakse isad ikka lastega koos kuskile ära sokutada…nagu see oleks ainus päev aastas, kus nad lastega koos olla saavad. Minu meelest nii isadepäeva kui emadepäeva kontserti mõte on pigem rõhuasetuses, kellest parasjagu räägime ja kellest laule laulame, mitte kes kohal tohivad olla. Iga pere enda otsustada, kas see on siis kogu pere üritus või ainult isadele. Mina isiklikult nt ei tahaks emadepäevakontserdile üksi minna, vaid olen rõõmus, kui mees ja teine laps kaasa tulevad. Kui tahan vanema lapsega privaataega, siis läheme koos kohvikusse või muuseaumi või teatrisse….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil selline isa, kes tegeleb lapsega pidevalt, aga isadepäeva peole pidin teda kaikaga ajama. no ei taha minna tema sõnul totraid tantse ja mänge kaasa tegema. hea, et kooliaeg kätte jõudis. seal vähe teistmoodi üritused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse koolis on ka isadepäevaüritus.
Ja kutsel oli spetsiaalselt kirjas, et sinna on oodatud ka emad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üksikemade lastele on selline pidu siis ilmselt keelatud?[/tsitaat]

Ma küsiks üigem kus see üksikema siis lapse sai ,taevast kukkus alla või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 08:03; 09.11 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole nii. Loe jõulupidude teemat väikelapse foorumist.

Välislähetuste planeerimine tuleb kõne alla töökohtadel, kus sõit ei ole seotud mingi kindla sündmusega. Konverentse ja spordivõistlusi ei hakka keegi osalejate ega kajastajate järgi nihutama;) Väga varakult aga registreeritakse ja akrediteeritakse küll.
Kuidas ei anta,meil septembris juba teada kuna jõulupidu on!
Selles on sul õigus, et emade ja isade võimaluste/võimatuste vahel pole siin erinevust.

Teemaalgatuse probleem paistab aga seisnevat selles, et ema kohalolek nagu kuidagi vähendaks isa tähtsust isadepäevapeol. Millest selline ettekujutus? Kas emadepäeval tunned vastupidi – kui isa on ka kohal, siis ei ole nagu õige emadepäevapidu või? Ma ei tea, mul ei ole nagu olnud sellist tunnet … Või kui su point oli selles, et isad peaksid lastega ühist aega veetma ka ilma ema osaluseta, siis miks pagana pärast just lasteaia/kooli peol? Minu abikaasa käib lastega näiteks muuseumides, kohvikus, loomaaias, kinos, rattaga sõitmas …[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 08:03; 09.11 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin üksikema, kui laps väike oli ja alati käinud isadepäevaüritusel. Laps on laulud selgeks õppinud, kingid meisterdanud jne. Kuidas ma siis ütlen, et sinu jaoks see pidu pole. Vanaisa elas teises Eesti otsas.
Lapse jaoks oli see nii normaalne, ta ei taibanudki,et midagi on valesti. Meisterdasin või mängisin kõrvuti teiste laste isade (vanaisade, emadega).
Ei teadnudki, et mõni emme sellele viltu vaatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli siis see päris õige isadepäev ja mina… ronisin koos issi ja lastega nahaalselt Loodusmuuseumi! Oli lihtsalt tore perepäev, kus issi sai hommikul omatehtud torti ja kallistusi naiselt ja lastelt ja millele järgnes ühine ajaveetmine. Tõepoolest ei tulnud selle pealegi, et kupatada mees lastega üksi kuskile minema ja ise kasutada seda aega kodu koristamiseks või tselluliidikreemide pealemäärimiseks:P

Ja lasteaia isadepäeval osalesin ma kah. Kui kõik osapooled rahule jäävad, mis siin siis katki on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täna oli siis see päris õige isadepäev ja mina… ronisin koos issi ja lastega nahaalselt Loodusmuuseumi! Oli lihtsalt tore perepäev, kus issi sai hommikul omatehtud torti ja kallistusi naiselt ja lastelt ja millele järgnes ühine ajaveetmine. Tõepoolest ei tulnud selle pealegi, et kupatada mees lastega üksi kuskile minema ja ise kasutada seda aega kodu koristamiseks või tselluliidikreemide pealemäärimiseks:P

Ja lasteaia isadepäeval osalesin ma kah. Kui kõik osapooled rahule jäävad, mis siin siis katki on?[/tsitaat]

Kui tihti te koos niiviisi väljas käite? Korra aastas?
On sul elus veel huvisid peale kodukoristuse ja pekiga tegelemise?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, tänu sellistele vingatsitele, nagu teemaalgataja otsustasin isadepäeva üritusele mitte minna, et mitte anda põhjust viltu vaatamiseks, sest abikaasa on tööl ja ei saa ära tulla. Kuigi pidu on mõlemale vanemale! Statistiliste andmete kohapealt tuletaks meelde, et iga viies Eesti ema kasvatab last üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pidu on mõlemale vanemale! Statistiliste andmete kohapealt tuletaks meelde, et iga viies Eesti ema kasvatab last üksi.[/tsitaat]
Huvitav, et naised selle peale siis ei mõtle, kui kärgperede loomiseks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale vastuseks: jah, sa oled valesti aru saanud. Tegemist ei ole sinu korraldatud üritusega, seega ei ole sinu asi kobiseda kes seal olla tohiks või ei tohiks. Sinu asi oli otsustada kas sina lähed või ei, mõlemad variandid olid võimalikud ja õiged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ela ka oma laste isaga koos. Aga siiani pole ta mitte ühtegi isadepäevapidu vahele jätnud. Õnneks on tal selline töö, et saab vajadusel tunnikese varem ära tulla ja eks see aeg ole ka ju veidi varem teada. Kuigi ka meie lasteaias on isadepäevapidu kirjas poliitiliselt korektselt sügispeona. Aga ma põhimõtteliselt ei lähe sinna peole. Samuti ei sunni ma meest kevadpeole ehk emadepäevapeole tulema. Meil puudub ka vanaisa, keda vajadusel sinna saata. Aga õnneks on meil suur vend kes rõõmuga läheks. Lisaks saaks ka ma oma abikaasat rakendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvitav, et naised selle peale siis ei mõtle, kui kärgperede loomiseks läheb. [/tsitaat]
Naised?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 21:44; 14.11 10:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps Isadepäeva üritus. Kas olen milleski valesti aru saanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.