Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isaduse omaksvõtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Isaduse omaksvõtmine

Postitas:
Kägu

Kellel on kogemusi isaduse omaksvõtmisega? Laps on 8-aastane. Sünnitunnistusel isa pole. Nüüd ilmus isa välja. Saan aru, et Perekonnaseisuametisse tuleb minna siis DNA testiga (Võtke kaasa sünnikande parandamise alusdokument: lapsendamise kohtuotsus, isast põlvnemise tuvastamise või kande ebaõigeks tunnistamise kohtuotsus.). Täiesti segaduses olen.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline uudne idee, et äkki las mees ise tegeleb sellega? Kui ta ikka ise tahab isa olla.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on kogemusi isaduse omaksvõtmisega? Laps on 8-aastane. Sünnitunnistusel isa pole. Nüüd ilmus isa välja. Saan aru, et Perekonnaseisuametisse tuleb minna siis DNA testiga (Võtke kaasa sünnikande parandamise alusdokument: lapsendamise kohtuotsus, isast põlvnemise tuvastamise või kande ebaõigeks tunnistamise kohtuotsus.). Täiesti segaduses olen.

Ja kus see isa 8 aastat oli, et nüüd välja ilmus?

Mina ei hakkaks küll kohe sünnitunnistust muutma.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi vastavast ametist. Lased ikka lapsele isa perekonnanime panna?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks sellist isa lapsele vaja peaks olema.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi vastavast ametist. Lased ikka lapsele isa perekonnanime panna?

Miks lapse nime muutma peaks, mis see siia puutub?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapse nime muutma peaks, mis see siia puutub?

Kui abielus ei olda, siis on normaalne ikka ema nimi panna.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks lapse nime muutma peaks, mis see siia puutub?

Kui abielus ei olda, siis on normaalne ikka ema nimi panna.

Huvitav miks? Kas seda ka sel juhul kui isa võtab isaduse omaks?

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei laseks lapse sünnitunnistust muuta, las kohtub ja suhtleb isaga kui isal huvi on. Pool oma lapsepõlvest on laps isata kasvanud, ilmselt pole sa ka mingit raha isalt saanud lapse ülalpidamiseks.

Kui nüüd sünnitunnistust muuta ja isa saab ametlikult lapse isaks, siis kaasneb tal tulevikus kohustus seda isa vajadusel ülal pidada, hooldekodu arveid maksta vms. Isegi kui praegu on tegemist jõuka mehega, ei pruugi see tulevikus nii olla. Miks panna lapsele tulevikukohustusi kui siiani olete selle raskema aja ise hakkama saanud, nüüd kui laps juba iseseisavm ja asjalikum siis isa tahab järsku isaks hakata?

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei laseks lapse sünnitunnistust muuta, las kohtub ja suhtleb isaga kui isal huvi on. Pool oma lapsepõlvest on laps isata kasvanud, ilmselt pole sa ka mingit raha isalt saanud lapse ülalpidamiseks.

Mina arvan täpselt sama. Las kohtub, aga miks mingeid pabereid hakata muutma. Või loodad mingit pärandust saada? Mingit muud põhjust ma küll ei näe.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on kogemusi isaduse omaksvõtmisega? Laps on 8-aastane. Sünnitunnistusel isa pole. Nüüd ilmus isa välja. Saan aru, et Perekonnaseisuametisse tuleb minna siis DNA testiga (Võtke kaasa sünnikande parandamise alusdokument: lapsendamise kohtuotsus, isast põlvnemise tuvastamise või kande ebaõigeks tunnistamise kohtuotsus.). Täiesti segaduses olen.

lapsendamise kohtumäärus, isast põlvnemise tuvastamise kohtuotsus või isa kande ebaõigeks tunnistamise kohtuotsus, on lapse sünniakti muutmise aluseks, kui selle esitab ema, isa või akti koostanud asutus.

kui on nii, nagu teil, et isa kohta sünnikanne puudub ja isa soovib vabatahtlikult isaduse omaks võtta, siis tuleb perekonnaseisuametisse minna emal ja isal koos ning isa esitab kohapeal isaduse omaksvõtu avalduse ja kõik.

väga väga soovitan kaaluda, kas on mõistlik lapse isa lapse sünniakti kanda, tuleb plussid ja miinused läbi kaaluda. muidugi jääb alati võimalus, et kui ema pole vabatahtliku isaduse omaksvõtuga nõus, siis isa nõuab lapse temast põlvnemise tuvastamist kohtu kaudu. ja sel juhul kahjuks pole midagi teha, kui kohtu poolt määratud DNA ekspertiis põlvnemist tõendab. siis see isa lapse sünniakti kohtuotsuse alusel kantakse ja ei kaaluta, kas põlvnemise tuvastamine on lapse huvides, vaid põlvnemine lihtsalt tuvastatakse.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sellist isa ei kannaks vabatahtlikult sünnitunnistusele. Pool lapsepõlve on ta kadunud olnud, rahaliselt mitte toetanud. Kahju on rohkem kui kasu – nees tuleviku hooldekodu arved on suht kirvehinnaga, elatist aga just vähendati ja see langes kokku suure hinnatõusuga.

Kui ta siiani pole suhelnud, las siiis tõestab paar aastat, kuidas lapsega suhtlemine üldse läheb ja kas laps tahabki temaga suhelda.

Kui tal siiani pole huvi olnud, siis äkki ei viitsi ka kohtusse minna. Mul on vähe usku, et kui mees on 8 a hiljem avastanud, et nüüd võiks veidi isa mängida, et see isa nüüd äkki üleöö isaks sobib.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kus see isa 8 aastat oli, et nüüd välja ilmus?

Vangis oli äkki, nüüd sai välja ja hakkab kodu mängima TA-ga.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea DNA testi olema, sest mees on ju ise nõus isadust omaks võtma. Täidate koos vastava blanketi –  isaduse omaksvõtu avaldus peale sünni registreerimist.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav miks? Kas seda ka sel juhul kui isa võtab isaduse omaks?

Loomulikult. Emal lihtsam asju ajada, kui lahku minnakse. Kui abiellutakse, siis kõik ühe nimega.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult. Emal lihtsam asju ajada, kui lahku minnakse. Kui abiellutakse, siis kõik ühe nimega.

Sa abielluks mehega, kellega oli 9 aastat tagasi suhe, said lapse ja see kadus nagu tina tuhka, ei tundnud siiani lapse vastu mingit huvi?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa abielluks mehega, kellega oli 9 aastat tagasi suhe, said lapse ja see kadus nagu tina tuhka, ei tundnud siiani lapse vastu mingit huvi?

Ei, loomulikult mitte. Rääkisin normaalsetest inimestest. Et laps võiks ema nimel olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa teemaalgatajast aru. Mis krdi isa kande tegemisest sa räagid? Milleks?

Kui isa olnuks viisakatel asjaoludel eemal see 8 aastat, oleks sa ta ju niikuinii synnitunnistusele kanda lasknud.

Jarelikult olid asjaolud ikka ebaviisakad, kui isa lahter tyhjaks jäi.

Läks sussidega su raseduse 6. kuul prügi välja viima ja tuli midagi vahele, onju.

8 aastat oled last ise kasvatanud!

Nüüd ilmub välja. Nagu mis mõttes. Elus on asju, milleks teinekord ongi lootusetult hilja ja see on yks neist asjadest.

Ma ei teeks kuhugi ühtegi kannet ega oleks “täitsa segaduses, et issand, issand, mis paberid vaja esitada”.

Ma annaks uue ämbritaie prügi näpu otsa ja sooviks head teed.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on juba test tehtud ja kohus toimunud, pole siin midagi heietada. Teemaalgatuses kirjas ju, et kohtuotsus vaja kaasa võtta. Suured targad koos, aga lugemisega raskusi.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on juba test tehtud ja kohus toimunud, pole siin midagi heietada. Teemaalgatuses kirjas ju, et kohtuotsus vaja kaasa võtta. Suured targad koos, aga lugemisega raskusi.

See lause pärineb Tallinna kodulehelt ja see ilmselt TA segadusse ajabki, et kust alustada nende dokumentide saamiseks. Kui kohus oleks toimunud, poleks ju küsimust – vajalikud dokumendid oleks olemas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te närite, võibolla on asjad korda ajamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teeks kuhugi ühtegi kannet ega oleks “täitsa segaduses, et issand, issand, mis paberid vaja esitada”. Ma annaks uue ämbritaie prügi näpu otsa ja sooviks head teed.

Pole sinu teha. Sa ei saa takistada mingit kannet, soovid seda või mitte.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isaduse omaksvõtuks pole muud, kui lähete ja vormistate- isa täidab blanketi, ema annab nõusoleku.

 

Ilma ema nõusolekuta isa  “isaks hakata” ei saa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teeks kuhugi ühtegi kannet ega oleks “täitsa segaduses, et issand, issand, mis paberid vaja esitada”. Ma annaks uue ämbritaie prügi näpu otsa ja sooviks head teed.

Pole sinu teha. Sa ei saa takistada mingit kannet, soovid seda või mitte.

Oma lapse puhul absoluutselt saan emana selliseid kandeid vajadusel takistada. DNA test vaid ema nõusolekul, dadaa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin lapse peale ka mõtleb üldse? Kas kujutate üldse ette, kui keeruline on olla laps, kellel sünnitunnistusel on isa kohal tühi koht. See mõjutab oluliselt identiteeti, enesekindlust, kuuluvust- kes ma olen, miks minul isa pole, kuigi teistel kõigil on. Kas ema tõesti ei teadnud isegi selle mehe nime. Oma lapse vaimse tervise huvides tuleks põlvnemisdokumendid kiiresti korda ajada. Lapsel on õigus teada, kes ta isa on, isegi kui see on ainult rida sünnitunnistusel. On inimesi, kes on sellest tühjast reast nii häiritud, et otsivad oma isa pensionieani.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin lapse peale ka mõtleb üldse? Kas kujutate üldse ette, kui keeruline on olla laps, kellel sünnitunnistusel on isa kohal tühi koht. See mõjutab oluliselt identiteeti, enesekindlust, kuuluvust- kes ma olen, miks minul isa pole, kuigi teistel kõigil on. Kas ema tõesti ei teadnud isegi selle mehe nime. Oma lapse vaimse tervise huvides tuleks põlvnemisdokumendid kiiresti korda ajada. Lapsel on õigus teada, kes ta isa on, isegi kui see on ainult rida sünnitunnistusel. On inimesi, kes on sellest tühjast reast nii häiritud, et otsivad oma isa pensionieani.

See on ikka veel hullem, et tead küll, kes su isa on, aga tead ka seda, et sellel nn isal oli sinu sünnist savi ja kaheksa aastat pole mingit huvi tundnud, ega kuidagi toetanud. Ja teadmata see isa ju pole, lihtsalt on mölakas, tema kandmine paberitesse on küll pigem halb lapsele.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas olid pere, kus naine registreeris sünnid, kuna  abielus ei olnud – olid vallaslapsed. Kedagi see ei häirinud, laste sõnul oli neil alati isa  olemas, seega jutt hirmsast  psüühika häirest on jama. Käisid suguvõsa sünnipäevadel nii ema, kui isa poolsetel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas olid pere, kus naine registreeris sünnid, kuna abielus ei olnud – olid vallaslapsed. Kedagi see ei häirinud, laste sõnul oli neil alati isa olemas, seega jutt hirmsast psüühika häirest on jama. Käisid suguvõsa sünnipäevadel nii ema, kui isa poolsetel.

Jah, mul on vastupidised näited. Mis me nüüd teeme? Tunnistame sinu jutu ka jamaks?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi siin lapse peale ka mõtleb üldse? Kas kujutate üldse ette, kui keeruline on olla laps, kellel sünnitunnistusel on isa kohal tühi koht. See mõjutab oluliselt identiteeti, enesekindlust, kuuluvust- kes ma olen, miks minul isa pole, kuigi teistel kõigil on. Kas ema tõesti ei teadnud isegi selle mehe nime. Oma lapse vaimse tervise huvides tuleks põlvnemisdokumendid kiiresti korda ajada. Lapsel on õigus teada, kes ta isa on, isegi kui see on ainult rida sünnitunnistusel. On inimesi, kes on sellest tühjast reast nii häiritud, et otsivad oma isa pensionieani.

Muidugi lapsi huvitab, kes on nende isa. Ja isa ongi ju selge. Kas see isa on dokumentide järgi isa, see küll kedagi ei huvita. Tean samuti inimesi, kes on oma isa otsinud, sest loomulikult soovivad nad lihtsalt teada, kes isa on. See on inimlik uudishimu. Aga praktiliselt alati on see lõppenud pettumusega. On isa nähtud, süda on rahul ja saab eluga edasi minna, aga kui lapsena pole suhtlust olnud, ei tule seda lähedust enam kuskilt. Pigem ei suudeta andestada ja leppida, et kuidas isa siis pole huvi tundnud. Mõni isa vanast peast siis tahab suhteid soojendada, aga siis on juba hilja mis hilja ja lapsel pigem hea meel, et sellist inimest tema paberites ei ole ja ei pea tema hooldamise ja aitamise eest vastutama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on avastanud, et üks nendest, kellega omal ajal hullatud sai, on ajajooksul edukaks muutunud. Nüüd tahaks mehe edust osa saada ja mis meetod või vahend võiks olla selleks veel mugavam, kui juba olemasolev laps, keda mees ei oska kellegi kolmanda omaks pidada.

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isaduse omaksvõtmine