Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Isaks 50+

Postitas:

Tere
Tahan teada, kas olete partneriga 50+ lapse saanud ja kas siis loomulikul teel või kunstliku valiku vijastumise abil?

Sooviksin teada, kui suur reaalne võimalus see meestel on.

Tänan!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 02:49; 08.05 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees 51 ja ise 40. Mehel oli soov teine laps saada. Loomulikul teel rasestusin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saime triibud esimesel katsel, testi tegin 2nädlat enne mehe 50juubelit. Järgmine plaanitud laps oli mees 55 ja üllatuspesmuna tuli kui mees oli 57 ja mina 40. Aga see kõik on nii individuaalne. See, et meil kõik nii kergelt tuli, ei tähenda, et teistel samamoodi on.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda. Mina ise olen 31, aga mees juba 43 ja lapsi veel ei ole (meil on viljakusega probleeme ja tegeleme juba ka IVFiga). Ise on just hirm seetõttu, et isa jääb lapsele väga vana. Kas jõuab ikka mängida ja tegeleda jne. Teistel samavanustel juba koolilapsed ja mõnel täisealised lapsed isegi, kui meie (loodetavasti) alles beebimähkmeid vahetame. Loodan enne, kui mees 50 saab, siiski ära saada kõik lapsed. 🙂

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:51; 07.05 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii kurb, saad oma lapsega maks 40a koos olla 🙁

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid 25-aastaselt lapse saada ja ikka vaid 40 a temaga koos veeta. Ega kõigil pole kindel elupäevade arv ette antud.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:51; 07.05 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeste lastega (kaksikud) läks 4a ja mitu ivfi, mis õnnestusid ainult tänu eriprotseduuridele, kui sperma süstiti otse munarakku, sest niisama need isegi katseklaasis ei viljastunud. Mees oli laste sünni ajaks 44 (need olid meie mõlema esimesed lapsed, mina 34). Teine laps sündis 2 aastat hiljem, rasestumine oli kiire ja loomulik, kaks kuud võttis aega. Niiet ei ole kivisse raiutud ei mehe viljakus ega mingi kindel valem mehe vanus, et vanemal mehel on suuremad probleemid.
Oleneb muidugi ka, kellel on täpselt missuguseid viljakuse probleeme, meil olid alguses diagnoos mõlemapoolne viljatus ja päris tõsised ravid tehtud. Nähtavasti “ravis” laste sünd meid mõlemaid viljatusest korralikult terveks, et pesamuna iseenesest tuli. Niiet jah, meie saime oma jao lapsi küll enne mehe 50.sünnipäeva soetatud 🙂

Mina ei mõista naisi, kes oma isavanustega ühte heidavad.

Kas sinu isa sai sinu 11-aastaselt? Või tead mõnda? Et paned 10-aastase vanusevahe ja “isavanuse” meelevaldselt kokku.

Palun täpsustust viimase osas – et kuidas just isa poolt nn vaimsed probleemid tulevad?

Varem arvati, et nii intelligentsus kui vaimsed probleemid päritakse rohkem isalt. 2019 uus artikkel lõi küll laineid sellega, et hoopis ema x kromosoom kannab ainukesena intelligentsust mõjutavat dnad ja isa roll on iq kujunemisel suht olematu 🙂 mida jälle omakorda uued uuringud asuvad ümber lükkama. Ja kuidas siis tütred (kellel on ometi 2x XX kromosoomi ehk siis nii ema kui isa tarkus 😀 ) pole palju intelligentsemad testide järgi, seda ei vaevunud keegi seletama 🙂 ei tasu neid asju päris kullana võtta. Fakt on aga see, et vanusega nii ema kui isa organismis vananeb dna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enne ei saa, siis enne ei saa, aga teadlikult ma selles vanuses mehega küll last ei teeks. On ju laialt teada, et lapse võimalikud vaimsed probleemid on seotud just isa vanusega. Ja neid ei näita raseduse ajal ükski test ega ultraheli ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista naisi, kes oma isavanustega ühte heidavad.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljatilk. Kust otsast 10-15a vanem mees isavanune on?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun täpsustust viimase osas – et kuidas just isa poolt nn vaimsed probleemid tulevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 02:49; 08.05 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuutavad on, naine 35 ja mees juba peaaegu 60. Rasedaks jäid probleemideta, aga nüüd käib isale kasvatamine üle jõu (naine olude sunnil tööl ja mees kodune) . Mees tunnistab, et on liiga vana selleks. Laps 1 -aastane

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun täpsustust viimase osas – et kuidas just isa poolt nn vaimsed probleemid tulevad?

Äkki kasutaks vahelduseks Google otsingut. Esimene link: Kõige suuremat ohtu vanemas eas isade lastel kujutavadki vaimsed probleemid nagu skisofreenia ja autism.
https://sputnik-news.ee/healthcare/20190517/16274476/Isa-korge-vanus-suurendab-lapsel-skisofreenia-autismi-vahi-ohtu.html

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu äia isa sai esimese lapse 53-aastaselt ja edasi veel 2 last suhteliselt väikeste vahedega. Äia ema oli esimest last saades umbes 37. Mingeid viljatusravisid tol ajal polnud ja ilmselgelt polnud vaja ka. Alates sellest ajast, mil äial esimesed mälestused on, oli vanaisa pensionär. Kõik 3 last tulid terved ja normaalsed, küllaltki hea tervis on neil senimaani (äi on juba ise pensioniikka jõudnud). Äia isa nägi ära ka kõik lapselapsed ja mu mees isegi mäletab teda. Vanaks ja virisevaks muutus ta alles siis, kui mu mees juba sündinud oli. Ehk omad lapsed kasvatas kõik suureks ja alles siis hakkas vanadus ligi tikkuma. Aga vananemine on väga individuaalne.

Küll aga tõesti ka isa vanus suurendab loote geneetiliste defektide riski, muuhulgas neid, mida seostatakse autismi, aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega. See siiski ei tähenda, et vanadel isadel lapsed järjest haiged või puudega oleksid, lihtsalt riskid mõnevõrra kasvavad nagu naistelgi. Valdav enamus saab siiski terve lapse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on võimelised lapsi eostama elupäevade lõpuni,vaata kasvõi K.komissarovi näidet (64 isaks)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees oli küll noorem 49, mina 40 – lapse saime peale 3 kuud proovimist.
Need, kes siin teiste pärast muret tunnevad, et kuidas mees hakkama saab jne – võiksid oma asjadega tegeleda. Võin öelda, et vastupidiselt noorematele lastele, siis oli just nüüd pesamuna jaoks rohkelt aega. Kui laps sai 1,5-aastaseks – oli mees lapsega 2 päeva nädalas kodus ja mina käisin tööl. Mäletan mehe sõnu sõpradele – ma sain alles nüüd isaks, nooremate laste ajal oli kiire, töö, majaehitus jne – nüüd naudin lapsega koos olemist. Selleks ajaks olime majanduslikult heal järjel, laene ei olnud ja sain väga kõrget emapalka.
Mina kaotasin ema 30-aastaselt, sõbranna 15-aastaselt, seega ei peaks olema see, kui kaua lapsega koos olla saad, küll põhjuseks lapsi mitte saada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on võimelised lapsi eostama elupäevade lõpuni,vaata kasvõi K.komissarovi näidet (64 isaks)

Jah, paraku nende suureks sirgumist ta ei näinud. Ju naine, kes nii vana mehega lapse saada otsustab, teadvustab endale, et elus võib minna ka nii…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu äi sai teist korda isaks 60-aastaselt, ämm oli sel ajal 30+ midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leev Kuum sai isaks 73-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

64aastaselt sai tütre näitleja Kalju Komissarov. Ajakirjanik Hardi Tiidus sai tütre 63selt, majandusteadlane Leev Kuum 73aastaselt. Leev Kuum pidas 90. juubelit aprillis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )