Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )

Teema: Isamaa

Postitas:
Must-tulp

Ukrainas käib sõda. Tapetakse, vägistatakse naisi, lapsi. Eesti inimesed annavad viimase hinge tagant, et aidata sõjapõgenike..ja siis keegi endine keskkonnaminister “lobistab”, vahendab vene naftafirmat. teine samast parteist kakleb politseiga..endine isamaa valija.😐

+44
-7
Please wait...

Postitas:
Seliiina

teine samast parteist kakleb politseiga

Kahe euro pärast teeb Hr Euroopa Parlamendi saadik omal margi täis, nagu üldse pole inimesel ajusid…!? Ja selline tuleb teisi ahviks jms sõimama… parlamendiliikme puutumatus on viinud mehel igasuguse elementaarse viisakuse, kus on nüüd kõrge sõjaväelase distsipliin jne.

Ja muidugi hiljem selgus, et meie kakukull on hoopis ekrekas. No kes oleks võinud seda arvata, eksole.

Ühel päeval ütleb Terras, et ma pole midagi sellist öelnud: https://www.postimees.ee/7517578/riho-terras-ma-ei-ole-rassist-ja-pole-midagi-sellist-oelnud

Ja natuke hiljem on tal öeldu pärast kahju: https://www.delfi.ee/artikkel/120004193/eurosaadik-riho-terras-ma-ei-ole-rassist-ja-mul-on-juhtunu-parast-kahju

+35
-6
Please wait...

Postitas:
Tahesara

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96608705/tipp-poliitik-elas-topeltelu-reformierakondlane-mart-vorklaev-jattis-oma-kahe-lapse-ema-ja-naudib-blondipaise-ametniku-seltskonda

+16
-24
Please wait...

Postitas:
Tervist

Kõige julmem on tegelikult see, kui keeran gaasikraani lahti, ostan Venemaale padruneid selle eest, et mina endale suppi keedan. Sama on kütusega. Lähedaste tarbeks sõitu tehes rahastan teisest riigis inimeste tapmist. Ja vat see on karm värk.

+34
-3
Please wait...

Postitas:
Must-tulp

Mis on Isamaaga lahti? Vilistavad ja lasevad kaarega sõjale, tapetud inimestele? Kaklevad 2 euri pärast, “selline ma kord olen”, vassivad ja valetavad.   Nutt tuleb peale ja käed vajuvad rüppe.

+31
-4
Please wait...

Postitas:
Davina

Ja lisame siia juurde veel soovi oma olematu toetusega taas valitsuses olla.

+26
-7
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96608705/tipp-poliitik-elas-topeltelu-reformierakondlane-mart-vorklaev-jattis-oma-kahe-lapse-ema-ja-naudib-blondipaise-ametniku-seltskonda

Sõime tase.  Vaata, tema näitas keelt! Mis see minu liiva loopimine ikka on, mine riidle selle keele näitajaga.

Tee sellest eraldi teema, mitte ära püüa siin teemas tähelepanu kõrvale juhtida. Ja siis lisa sinna eraldi teemasse kohe kõik teised poliitikud ka, kes lahku läinudja armukeis pidanud. Mart Helme näiteks. 🙂

+26
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Tahesara

Kersna/Reps

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Ei-ei, kindlasti mitte https://www.telegram.ee/eesti/vaata-siin-doksarja-enam-ei-vaiki-koroonavaktsiin-rikkus-mu-tervise-ii-osa

+1
-24
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Peab süüdi olema..isegi kui ei ole https://www.ohtuleht.ee/1061933/revolutsioon-voi-vahikaik-millise-templi-loob-marti-kuusiku-puhtalt-paasemine-edasistele-perevagivalla-kohtuprotsessidele

+3
-22
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Võim, ainult võim on oluline, tühja sellest riigist ja rahvast
https://epl.delfi.ee/artikkel/96616669/karoliina-vasli-meie-kahe-valitsuspartei-esindajad-ei-vaevu-isegi-varjama-et-teist-poolt-ei-salli
Teisipäevases valitsus infotunnis küsis saadik Rene Kokk peaminister Kaja Kallaselt, kui suur on Euroopa liidu rahaline abi Eestile Ukraina sõjapõgenike toetamiseks, ja sai vastuseks, et seda abi hetkel pole ja tõenäoliselt ka ei tule.

+1
-23
Please wait...
Postitas:
Tahesara

https://www.postimees.ee/7520885/eesti-merel-paisub-metsik-naftatankerite-parkla

Eesti ainus reaktsioon: diipli konsöönd, nuuks.

https://leht.postimees.ee/7520670/keskkonnaministeerium-tahab-vabaneda-ohtlikust-kohustusest

+3
-18
Please wait...
Postitas:
Tahesara

https://www.delfi.ee/artikkel/120005313/lastetoetuste-tostmise-eelnoule-kirjutas-alla-enamus-parlamendisaadikutest peale Reformierakonna.

https://leht.postimees.ee/7520628/eesti-aitab-ukrainas-ules-ehitada-zotomori-oblasti/comments

+2
-21
Please wait...
Postitas:
sysi

Tahesara, lõpeta risustamine. Miks sa laod siia erinevaid Delfi, Postimehe ja EPL linke?

Kirjuta parem oma arvamus Isamaast.

+29
0
Please wait...

Postitas:
Ragne

Ei saa need Reformierakonna mustajad aru, et see on praegu ainus erakond, kes seisab kindlalt meie vabaduse eest. Teised on end vähemalt osaliselt kas müünud venemaale maha või lihtsalt visklevad ühest süüdistusest-afäärist-lõhestamisest teise, et oma reitinguid tõsta, unustades seejuures julgeoleku ja vabaduse täiesti.

Kui riigis on prioriteet praegu ainult vabadus ja selle kaitsmine, on täiesti vastutustundetu ja jabur tegeleda mingite poliitiliste mängude, demagoogia, vaenuõhutamise ja praalimisega.  Siingi need trollid aina postitavad halvustavaid sõnumeid ja artikleid ja õhutavad umbusku valitsuse ja eriti peaministri vastu, samas kui mõnelt vaenuõhutajalt küsida, mida peaminister oma kõnes viimati rääkis või kus ja kellele esines ja millised vastukajad sellele maailmas on, saab teada, et tema “peavoolumeediat ei loe”. No mida tahta ullikeselt, kes millestki midagi teadmata lihtsalt demagoogitseb, ässitab, süüdistab ja praalib ja seejuures arvab, et kõik samamoodi mõtlevad kui tema?

Nüüd käib kampaania, et valitsus lõhki ajada, et siis need tühikargajad saaks moodustada uue valitsuse, kes meil Euroopas margi maani täis teeks ja oma taskuid täidaks riigi julgeoleku kindlustamise asemel. Seriously??? Ja ise arvavad, et peaministripartei reitingute tõus on võltsing ja “ega keegi ju ei toeta neid”. Tulge oma vaktsiinivastasuse, sõjailustamise, hirmu ja vaenu õhutamise gruppidest välja ja näete, et enamus inimesi oskab hinnata ikka stabiilsust, julgeolekut ja vabadust, mitte mädanenud kartulihunnikuid kuskil laoplatsil või hõiskeid suurtest lastetoetustest kõigile või lõputut teiste halvustamist. Kodanikupalk on veel puudu… Nagu oleks meil kuskil mingid naftamiljardid varus, millest seda demagoogiat finantseerida. Ühtki reaalset ettepanekut neilt kusjuures ei tule, ainult halvustamine, süüdistamine ja kõige mahategemine, mis keegi teeb.

Ei ole olnud Reformi toetaja juba ammu, aga praeguses poliitilises olukorras, kus teised erakonnad ainult omavahelist vaenu ja lõhet süvendada üritavad, ei näe ei mina ega ükski mu tuttavatest ühtki teist teed Eesti julgeoleku kindlustamiseks kui toetada erakonda, kes ainsana maailmas reaalselt meid ja meie julgeolekut edendab (samal ajal, kui tühikargajad teisi sõimavad ja meie renomee täis teevad, nii retoorika kui tegudega, nii et lausa politsei peab sekkuma..)

+44
-13
Please wait...
Postitas:
geaw

Viimase kommenteerijaga nõus. Kas kujutate Jüri Ratast või kedagi EKREst    praeguses olukorras meid euroopas esindamas?? EKRE, kes räägib kui ebavajalik NATO ja EU liit meile on. Võimuiha on nii suur, et vahendeid valimata tahetakse valitsus sellise populistliku ideega laiali ajada. Kust võetakse raha sellise idee ellu viimiseks? Nagu milleks? Keskkerakonnal on lihtsalt kogu selle sõjateemaga maine nii alla käinud, kuna rahvas seostab neid ikkagi venelaste häälekandjana. EKREs on lihtsalt poolsoojad segased vanamehed, kes hiilgavad riigikogus sõnavõttudega Ukraina sõjapõgenike teemal. Kaks kõige riigivaenulikumat ja viha õhutavat erakonda sepitsevad võimuvahetust… ei imesta millegi üle enam.

+40
-6
Please wait...
Postitas:
km70

Ei ole olnud Reformi toetaja juba ammu, aga praeguses poliitilises olukorras, kus teised erakonnad ainult omavahelist vaenu ja lõhet süvendada üritavad, ei näe ei mina ega ükski mu tuttavatest ühtki teist teed Eesti julgeoleku kindlustamiseks kui toetada erakonda, kes ainsana maailmas reaalselt meid ja meie julgeolekut edendab (samal ajal, kui tühikargajad teisi sõimavad ja meie renomee täis teevad, nii retoorika kui tegudega, nii et lausa politsei peab sekkuma..)

Samad sõnad, peaaegu. St. ma ei ütleks, et teised erakonnad Eesti julgeoleku kindlustamisega ei tegele, Isamaa tegeleb tegelikult ikka hoolega (Reinsalu toimetamised, näiteks), aga jah, Kaja Kallast praegu välja vahetada ei tohi, hetkel on olukord, milles ta on tugev ning tulemused on väga selgelt olemas, Eesti on pildil ning meie soove kuulatakse. Kujutage nüüd Ratast sama tööd tegemas, Euroopa riigijuhtidega Ukraina eest vaidlemas või CNN uudistele otselülitusel osalemas? Küllap on ka Reformierakonnas oma usse, kes ka praegu pigem pappi kokku lükkavad, ei ole siin vaja idealiseerida, kuid olgu mis on, kui praegu peaks valitsuskriis tulema (kuigi juba on), mis lõpeb valitsuse vahetusega, siis on see riigivastane tegevus ja need erakonnad, kes selle taga on, ei saa kindlasti minu häält niipea. Isegi kui seepärast pean Reformi valima, mida ma pole vist kunagi teinud.

+36
-6
Please wait...
Postitas:
taivopalm

Korraliste valimisteni on jäänud alla aasta ja ilmselt poleks tark tegu praegu valitsuskriisi tekitada. Valimistel siis selgub kui suur on eri parteide toetus ja kes on järgmine peaminister. Aga kaja kiituseks peab ütlema, et ta on selles “sõjakriisis” hästi hakkama saanud. Eks reformil ole ka lihtsam, eestlaste partei ja eestlased toetavad sõjas ukrainat. keskil on raskem, kuna seal parteis on ka venelased ja kuidas venelane ütleb vene valijale, et näe ma olen ukraina poolt ja Venemaa on selle suure sõja algatanud. Vene valija võib selle meelde jätta ja valimistel siis teeb teistsuguse valiku. Raske on olla praegu korraga nii eestlaste kui venelaste partei. Isamaa on lihtsalt alla käinud ja ega Seeder pole ka mulle kunagi meeldinud. EKRE häda on kogu aeg see, et neil ei ole palju tarkasid parteis. keskpärase mõistusega inimesed on pääsenud parlamenti ja sealt need hädad hakkavad. Vana mart oma naljakate sõnavõttudega, tema naine Moonika, kes pole ka just kõige teravam pliiats. Siis Kalle G, kes ajab mingit naljakat iba kogu aeg suust välja (aga mis sa sovhoostehnikumi haridusega mehest ikka tahad). Nüüd veel proua Kert selle kapo asjaga ajakirjanikel hambus. Nii need lood praegu on.

+31
-5
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Valel teemal jahvatate, Kaja loodab just, et Isamaa kamikazeks hakkaks

https://tv.delfi.ee/artikkel/96618685/kaja-kallas-kui-eelnou-laheb-labi-astun-tagasi-ja-puuan-solmida-koalitsiooni-isamaa-ja-sotsidega

0
-22
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Aga kaja kiituseks peab ütlema, et ta on selles “sõjakriisis” hästi hakkama saanud.

Olen nõus. Siseriiklikult pole ma ikka koalitsiooniga rahul (ükskõik kas keski või reformi eraldi või koos vaadates), aga välispoliitiliselt on meil hetkel hästi tehtud. Paraku ongi hetkel just välispoliitilised mured suurimad….

+23
-3
Please wait...
Postitas:
Simone2

Ma olen esimest korda elus ärritunud riigikogu infotunde kuulates Helme perekonna, Grünthali sõnavõttude peale. Paberil justkui patriootlik erakond, aga pidev julgeoleku õõnestamine ja idiootsuse demonstratsioon käib. Jube kui palju kahju nad on tekitanud välispoliitikas, tervisekriisi ajal, korraldades oma idiootseid maskivastaste kampaaniaid ja ässitades inimesi oma enda riigi ja politsei vastu. Ratas on ka muidugi kurb ja humoorikas samaaegselt, et püüab endiselt meeleheitlikult Kallasele kaikaid kodaratesse loopida.

Vananevad, keskpärase võimekusega mehed ei suuda siiamaani leppida, et neid juhib naine, kes neist peajagu üle on.

Kurb on see, et olen aastaid olnud isamaa valija. Järgmistel valimistel saab mu hääle reformierakond protestiks ja tunnustuseks senise vastupidamise eest – keskerakond, isamaa, EKRE on end täielikult maha müünud.

+31
-8
Please wait...
Postitas:
Seliiina

MA valisin viimati Reformierakonda vast aastat 15 tagasi, aga praegu peaks vist uuesti valima, kui homme oleks valimised… no keda muud praegu sealt kambast valida oleks- Kesk, Ekre, Isamaa? Selgrootud ja põhimõttelagedad lojused kõik, ainult küüned enda poole (mitte et Reform seda nüüd 100% EI oleks).  Võta üks ja viska teist. Sotsidel oleks praegu võimalus, aga neilgi pole nägu ega tegu, muust pudist rääkimata.

+22
-5
Please wait...
Postitas:
Musil

kuid olgu mis on, kui praegu peaks valitsuskriis tulema (kuigi juba on), mis lõpeb valitsuse vahetusega, siis on see riigivastane tegevus ja need erakonnad, kes selle taga on, ei saa kindlasti minu häält niipea. Isegi kui seepärast pean Reformi valima, mida ma pole vist kunagi teinud.

Sama siin. Pole reformi enne valinud (ega ka kesk-ekre-isamaad), aga nüüd mõtlen küll, et kevadel valin reformi.

+18
-1
Please wait...
Postitas:
kagu8

Piinlik ja häbi on Eesti valitsuserakondade pärast. Agressorriik venemaa ründas Ukrainat, tekitades tohutult kannatusi ühe rahva jaoks, kujuteldamatuid õudusi. Ja siis veavad rekordarv veokeid läbi Eesti venemaalt kaupu. See lihtsalt on nii ebaeetiline. Seda mainis isegi Ukraina presisent. Mis eeskuju me oleme kui sedasi käitume. LNG terminaliga käib ka üks venitamine. Inflatsioon on Euroopa Liidu rekordiline, 19%, mujal 8 ja 9%. Kaitsekulutuste tõstmisest on EKRE ja Isamaa rääkinud pikki aastaid, ei midagi. Reformierakond lihtsalt ei kuula, ei saada aru ka eestlaste muredest, enamus eestlasi teenivad alla keskmise palga ja nende häält ei kuulda. Ukraina sõja taustal tegeletakse välismaalase seadusega, kus võõrtöölisi võib tööle võtta miinimumpalgaga, see on piinlij, maksta rasket tööd tegevateke ininestele miinimumi. Koondatakse politseinikke, päästjaid. 4 realised teed on siiani ehitamata. Lisaks veel rahapesuskandaal, mis on Eestile tohutu mainekahju tekitanud. Ja tekitab ka praegugi selle varjamisega.

Kaja Kallas ei ole suutnud NATO-t veenda, et Eestisse oleks vaja rohkem sõjaväelasi. Selle asemel antakse kesk Euroopale.

https://www.err.ee/1608594877/kallas-nato-esitatud-ettepanekud-kaitse-tugevdamiseks-pole-eestile-sobivad

Urmas Reinsalu käib pidevalt Ukrainas, et kaasata ka teisi riike panustama Ukraina abistamisele.  Riho Terras annab välismeediale, Euronewsile intervjuusid sõja teemal. Lisaks Euroopa Parlamendis teeb pidevat tööd, et veenda Lääbe Euroopa riikide saadikuid, kuidas venemaa on agressor. Isamaa algatanud mitmeid olulisi eelnõusid, küll sõjasümboolika jm keelustamisega, samuti EKRE. Lätis ja Leedus on ammu juba keelatud ja meist ette jõutud nendes asjades.

Lisaks käibemaksu alandamise, kütuseaktsiiside alandamise eelnõud, mis reaalselt Eesti inimesi aitaksid. Isamaas on väga palju häid ja asjalikke poliitikuid, kes reaalselt ka tahavad eestlasi aidata. Reformierakond tahtis üldse ajateenistuse ära kaotada, kui selleks ajaks oli juba venemaa Tšetšeeniat, Gruusiat ja vist ka Ukrainat rünnanud. Millisest supererakonnast küll jutt käib. LNG terminal jäi juba 2014 aasta Eestisse toomata, kui juba venemaa oli Ukrainat rünnanud. Leedu kohe reageeris. Meie valitsus tookord mitte.

Vaadake ja uurige ning süvenege, mis toimub ja kes reaalselt mida teeb.

+9
-21
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kahjuks siinsele seltskonnale piisab kui näevad Kaja mõne tähtsa tuviga ühisel pildil, ei mingit süvenemist, et mis sellest ka kasu/tulemust tõusis. Minu see postitus saab nüüd kohe hunniku miinuseid ja teavituse…mingi idiootse põhjusega

https://www.err.ee/1608593488/neivelt-soovitab-inflatsiooniga-voitlemiseks-maksud-ule-vaadata

Mulle meeldibki siin tirriteerida, olen vist Karlssoni sugulane. Iga miinus teeb rõõmu!

+7
-25
Please wait...
Postitas:
km70

Minu see postitus saab nüüd kohe hunniku miinuseid ja teavituse…mingi idiootse põhjusega

Teavitusi saavad siin teemas ju ikka need, kelle arust Kaja praegu õiget asja ajab. Sul pole muret 🙂

+14
0
Please wait...

Postitas:
Ragne

Kahjuks siinsele seltskonnale piisab kui näevad Kaja mõne tähtsa tuviga ühisel pildil, ei mingit süvenemist, et mis sellest ka kasu/tulemust tõusis. Minu see postitus saab nüüd kohe hunniku miinuseid ja teavituse…mingi idiootse põhjusega

https://www.err.ee/1608593488/neivelt-soovitab-inflatsiooniga-voitlemiseks-maksud-ule-vaadata

Olen Kallase kõnesid lugenud ja kuulanud, mida ta välismeedias teeb. Nii inglise keeles kui eestikeelseid tõlkeid meediast. Mitu kõnet sina kuulanud oled CNN ist näiteks?

Kaja Kallase esinemised on Euroopas ja maailmas oodatud ja tsiteeritud, sest tema esinemismaneer on rahulik, kõned sisukad, ta ei solva kedagi, isegi provotseerimise peale, vaid pakub lahendusi ja selgitab venemaa tegevuse tagapõhja ja ambitsioone. Kujutage nüüd ette tõesti Ratast või Helmet inglisekeelseid intervjuusid andmas…

Ambitsioonid on, tahaks ka pildil olla praegusel ajal, aru saamata, et Kallas on pildil oma tarkuse ja teadmiste, rahuliku maneeri ja solvamisvaba retoorika tõttu, mitte selle tõttu, et ta tahaks ka “pildil olla” ja oma reitinguid tõsta, nagu mõni. Haritud inimesed kogu maailmas eelistavad ikka rahulikku, solvangutevaba ja läbimõeldud esinemist, mitte mingit ümmargust veeretamist, kus terve kõne jooksul  ühtki asjalikku mõtet ei edastata, ega mõtlematut sõimu ja labast kõnepruuki.

Muidugi on neid, kellele meeldib arulage sõim ja vastandamine, ka maailmas omajagu, ja kuna nad nii kõvasti karjuvad ja ainult oma mullis elavad, on neil ka arvamus, et nad on enamuses, aga see pole ju tõsi. 100 tarkagi ei suuda ega jaksa ühe lolli kisale ja küsimustele vastata, on eesti uus vanasõna.

+25
-6
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Ambitsioonid on, tahaks ka pildil olla praegusel ajal, aru saamata, et Kallas on pildil oma tarkuse ja teadmiste, rahuliku maneeri ja solvamisvaba retoorika tõttu,

Miks ta selline ka Eestis ei võiks olla?

+6
-15
Please wait...

Postitas:
km70

Ambitsioonid on, tahaks ka pildil olla praegusel ajal, aru saamata, et Kallas on pildil oma tarkuse ja teadmiste, rahuliku maneeri ja solvamisvaba retoorika tõttu,

On inimesi, kes suudavad särada ainult võrdse intellektiga inimeste hulgas ning kes on absoluutselt saamatud rämedate naljade ja rumalusega suheldes. Ilmselt on Kaja Kallas selline. Eestis koroonakriisi ajal pidi ta justnimelt toime tulema nn. “rahvamees” olemisega, ümmarguse toreda jutu ajamisega ning kõigile meeldimisega, mis pole ilmselgelt tema tugevus.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
kagu8

On inimesi, kes suudavad särada ainult võrdse intellektiga inimeste hulgas ning kes on absoluutselt saamatud rämedate naljade ja rumalusega suheldes. Ilmselt on Kaja Kallas selline. Eestis koroonakriisi ajal pidi ta justnimelt toime tulema nn. “rahvamees” olemisega, ümmarguse toreda jutu ajamisega ning kõigile meeldimisega, mis pole ilmselgelt tema tugevus.

Oot, kes Isamaast on ebaintelligentne või rämedate naljade tegija või kes ei ole särav kõnede pidaja. Selliseid inimesi tõesti Isamaast ei tea. Pigem väga asjalikud ja professionaalsed poliitikud, nii ministritena, kui ka Riigikogus. Jüri Luik, Urmas Reinsalu, Riina Solman, Mihhail Lotman jne. Meesterahvad äärmiselt viisakad ja intelligentsed ning huvitav kuulata, Riina Solman väga meeldiv ja hooliv ning alati oma valdkonda tundev. Ratas sai kenasti hakkama ka Euroopa Liidu eesistumisega Eestis. Tema kõnedel ei olnud midagi viga. Samuti oli hea kõne Ukraina Ülemraada ees. Ei ole tegelikult asendamatuid inimesi ega ka poliitikuid. Õnneks meil Eestis intelligentseid inimesi jagub ja seda nii poliitikute, kui tavainimeste hulgas. Pigem jätab soovida Jürgen Ligi või Valdo Randpere jne solvav kõnepruuk. Sama võib ka EKRE Grünthali või Keskerakonna Mõnede venemeelsete poliitikute kohta öelda. Aga EKREs ka asjalikke nagu Leo Kunnas või Alar Laneman jne.

Poliitikuid igale maitsele, aga ühe erakonna heroiseerimine ja kõigi teiste maha tegemine ei näita ka suurt empaatiavõimet, pigem arrogantsi. Eesti Peaminister peab keskenduma enamuse rahva huvidele ja kui see enamus on selline, kes teenib kuni keskmist palka, siis selles suunas tulebki mõelda ja tegutseda. Nagu Ukrainaski näeme, et ühtne rahvas on ka vapper sõjaolukorras. Meeletu kurbus tuleb peale muidugi nende üleelamistele mõeldes. Aga kui meil ainult mõnekümne protsendi rahvuse huve täidetakse, kes rikkamad, siis kuidas me seda riiki ehitame. Ka see on julgeoleku küsimus.

+7
-11
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )