Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )

Teema: Isamaa

Postitas:
K4gu

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96608705/tipp-poliitik-elas-topeltelu-reformierakondlane-mart-vorklaev-jattis-oma-kahe-lapse-ema-ja-naudib-blondipaise-ametniku-seltskonda

Ma ei tea, kas sa tead, et salasuhete pidamine pole Eestis ebaseaduslik. Moraalselt on see muidugi vale – aga samas pole ma kusagil kuulnud, et too poliitik oleks kusagil väga kristlikke pereväärtusi kuulutanud. Samas on paljud enda meelest kristlased ja pereväärtuste eest seisjad ilmutanud hämmastavat silmakirjalikkust, rääkides ühte ja tehes hoopis teist.

+23
-6
Please wait...

Postitas:
km70

Oot, kes Isamaast on ebaintelligentne või rämedate naljade tegija või kes ei ole särav kõnede pidaja.

Ma ei rääkinud ometi Isamaast???

+3
0
Please wait...

Postitas:
K4gu

Valel teemal jahvatate, Kaja loodab just, et Isamaa kamikazeks hakkaks

https://tv.delfi.ee/artikkel/96618685/kaja-kallas-kui-eelnou-laheb-labi-astun-tagasi-ja-puuan-solmida-koalitsiooni-isamaa-ja-sotsidega

Sa vist päris hästi ei saa selle sõna sisust aru? Las ma aitan sind natuke: https://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=kamikaze&F=M

Kui Kallas tahab Isamaaga koalitsiooni teha, siis see ei tähenda kamikazeks panemist, see tähendab pigem üle meelitamist. Ilus tegu see ei ole – aga ikka parem, kui EKRE võimuletulek.

+8
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Poliitikuid igale maitsele, aga ühe erakonna heroiseerimine ja kõigi teiste maha tegemine ei näita ka suurt empaatiavõimet, pigem arrogantsi.

Jah, see on meie riigile ja rahvale suur probleem. Erinevate erakondade peale saaksime kokku hea, teovõimelise, aruka ja pädeva valitsuse, mis suudaks tegutseda Eesti rahva huvides siseriiklikult kui välispoliitiliselt, aga kahjuks läheb omavahel kemplemise peale põhiline aur.

+7
0
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Vaadake ja uurige ning süvenege, mis toimub ja kes reaalselt mida teeb.

Kahjuks siinsele seltskonnale piisab kui näevad Kaja mõne tähtsa tuviga ühisel pildil, ei mingit süvenemist, et mis sellest ka kasu/tulemust tõusis. Minu see postitus saab nüüd kohe hunniku miinuseid ja teavituse…mingi idiootse põhjusega

https://www.err.ee/1608593488/neivelt-soovitab-inflatsiooniga-voitlemiseks-maksud-ule-vaadata

Tundub jah, et Refi (Kaja Kallase) taha on kogunenud suur mass lihtsakesi, kelle valikud baseeruvad emotsioonidel.

+8
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Dubois

Piinlik ja häbi on Eesti valitsuserakondade pärast. Agressorriik venemaa ründas Ukrainat, tekitades tohutult kannatusi ühe rahva jaoks, kujuteldamatuid õudusi. Ja siis veavad rekordarv veokeid läbi Eesti venemaalt kaupu. See lihtsalt on nii ebaeetiline. Seda mainis isegi Ukraina presisent. Mis eeskuju me oleme kui sedasi käitume. LNG terminaliga käib ka üks venitamine. Inflatsioon on Euroopa Liidu rekordiline, 19%, mujal 8 ja 9%. Kaitsekulutuste tõstmisest on EKRE ja Isamaa rääkinud pikki aastaid, ei midagi. Reformierakond lihtsalt ei kuula, ei saada aru ka eestlaste muredest, enamus eestlasi teenivad alla keskmise palga ja nende häält ei kuulda. Ukraina sõja taustal tegeletakse välismaalase seadusega, kus võõrtöölisi võib tööle võtta miinimumpalgaga, see on piinlij, maksta rasket tööd tegevateke ininestele miinimumi. Koondatakse politseinikke, päästjaid. 4 realised teed on siiani ehitamata. Lisaks veel rahapesuskandaal, mis on Eestile tohutu mainekahju tekitanud. Ja tekitab ka praegugi selle varjamisega.

Kaja Kallas ei ole suutnud NATO-t veenda, et Eestisse oleks vaja rohkem sõjaväelasi. Selle asemel antakse kesk Euroopale.

https://www.err.ee/1608594877/kallas-nato-esitatud-ettepanekud-kaitse-tugevdamiseks-pole-eestile-sobivad

Urmas Reinsalu käib pidevalt Ukrainas, et kaasata ka teisi riike panustama Ukraina abistamisele. Riho Terras annab välismeediale, Euronewsile intervjuusid sõja teemal. Lisaks Euroopa Parlamendis teeb pidevat tööd, et veenda Lääbe Euroopa riikide saadikuid, kuidas venemaa on agressor. Isamaa algatanud mitmeid olulisi eelnõusid, küll sõjasümboolika jm keelustamisega, samuti EKRE. Lätis ja Leedus on ammu juba keelatud ja meist ette jõutud nendes asjades.

Lisaks käibemaksu alandamise, kütuseaktsiiside alandamise eelnõud, mis reaalselt Eesti inimesi aitaksid. Isamaas on väga palju häid ja asjalikke poliitikuid, kes reaalselt ka tahavad eestlasi aidata. Reformierakond tahtis üldse ajateenistuse ära kaotada, kui selleks ajaks oli juba venemaa Tšetšeeniat, Gruusiat ja vist ka Ukrainat rünnanud. Millisest supererakonnast küll jutt käib. LNG terminal jäi juba 2014 aasta Eestisse toomata, kui juba venemaa oli Ukrainat rünnanud. Leedu kohe reageeris. Meie valitsus tookord mitte.

Vaadake ja uurige ning süvenege, mis toimub ja kes reaalselt mida teeb.

Tegelikult nii ju peakski olema, et igaüks teeb, omal tasandil ja oma ringkonnas. See, et Terras ja Reinsalu teevad midagi, ei tähenda, et Kallas ei tee. See on praegu küll huvitav väide, et Kallas ei tee midagi peale tähtsate tuvidega ühel pildil olemise.

+15
0
Please wait...

Postitas:
km70

Tundub jah, et Refi (Kaja Kallase) taha on kogunenud suur mass lihtsakesi, kelle valikud baseeruvad emotsioonidel.

Mismoodi on emotsioonid mängus selles, kui Kallase sõnumid NATOle on selged, julged ja konkreetsed; kui ta on teeninud välismeedias tiitli “uus raudne leedi”?

Ja rõhutan, et kogu koroonakriisi aja olen ma Kaja Kallase tegevust pidanud täiesti mannetuks, aga see kuidas ta praegu välismaailma taskusse on pannud, on lihtsalt vaimustav.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
kagu8

Mismoodi on emotsioonid mängus selles, kui Kallase sõnumid NATOle on selged, julged ja konkreetsed; kui ta on teeninud välismeedias tiitli “uus raudne leedi”?

Ja rõhutan, et kogu koroonakriisi aja olen ma Kaja Kallase tegevust pidanud täiesti mannetuks, aga see kuidas ta praegu välismaailma taskusse on pannud, on lihtsalt vaimustav.

Kaja Kallas esindabki Eestit hetkel hästi, aga ma väidan, et enamus Eesti poliitikuid on esindanud ja esindaksid ka praegu Eestit väga hästi, sest me oleme oma Lääne partneritele kõik need 30 aastat venemaa kurjusest rääkinud ja hoiatanud. See on fakt. Seda on teinud eelnevad ministrid, poliitikud, diplomaadid jne. Eesti koos Poola, Läti ja Leedu poliitikutega on ülimalt jõuliselt tagunud seda venemaa ohtlikkuse trummi. Kaja Kallas jätkab seda eelnevalt tehtut, aga väita, et selles on midagi uudset või enneolematut, võrreldes Eesti siiani pildilolekuga, ma küll ei nõustu. Vundamenti on 30 aastat laotud ja Kaja Kallas jätkab selle ladumist nagu ongi ainuvõimalik Eesti seisukohalt teha. Ja siin ei ole ka küsimustki, et lihtsalt jääb üle loota, et Eesti soovid ka täidetakse, kahjuks antud hetkel ei ole NATO väga entusiastlikult Kaja Kallase ja Eesti soovidele vastanud, millest on muidugi väga kahju. Kahjuks ikkagi ei mõisteta meie jt Baltiriikide ohtlikku olukorda siin venemaa kõrval. Aga eks Baltimaad ja Poola ikka tegelevad edasi NATO veenmisega.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
UunoR

Seda on teinud eelnevad ministrid, poliitikud, diplomaadid jne.

Ekre tegi küll välispoliitiliselt meie marki väga palju maha oma sõnavõttudega. Minu arust olid nad ka NATO vastu, tahtsid EL-st välja astuda, lisaks isiklikud solvangud ja vene trollidega koostöö. Selle kõrval on Kaja küll diplomaatia tippsaavutus.

+21
-9
Please wait...

Postitas:
km70

Kaja Kallas esindabki Eestit hetkel hästi, aga ma väidan, et enamus Eesti poliitikuid on esindanud ja esindaksid ka praegu Eestit väga hästi, sest me oleme oma Lääne partneritele kõik need 30 aastat venemaa kurjusest rääkinud ja hoiatanud. See on fakt.

Enamuse kohta ma ei tea, aga peaministrina räägime me siiski parteide liidritest ning minul ei tule küll ühtegi pähe, kes selles osas Kallasega võrdne ja võrdse kasuteguriga oleks. Ratas??? Martin Helme? Seeder? Ärge tehke nalja.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kaja Kallas esindabki Eestit hetkel hästi, aga ma väidan, et enamus Eesti poliitikuid on esindanud ja esindaksid ka praegu Eestit väga hästi, sest me oleme oma Lääne partneritele kõik need 30 aastat venemaa kurjusest rääkinud ja hoiatanud. See on fakt. Seda on teinud eelnevad ministrid, poliitikud, diplomaadid jne. Eesti koos Poola, Läti ja Leedu poliitikutega on ülimalt jõuliselt tagunud seda venemaa ohtlikkuse trummi. Kaja Kallas jätkab seda eelnevalt tehtut, aga väita, et selles on midagi uudset või enneolematut, võrreldes Eesti siiani pildilolekuga, ma küll ei nõustu. Vundamenti on 30 aastat laotud ja Kaja Kallas jätkab selle ladumist nagu ongi ainuvõimalik Eesti seisukohalt teha. Ja siin ei ole ka küsimustki, et lihtsalt jääb üle loota, et Eesti soovid ka täidetakse, kahjuks antud hetkel ei ole NATO väga entusiastlikult Kaja Kallase ja Eesti soovidele vastanud, millest on muidugi väga kahju. Kahjuks ikkagi ei mõisteta meie jt Baltiriikide ohtlikku olukorda siin venemaa kõrval. Aga eks Baltimaad ja Poola ikka tegelevad edasi NATO veenmisega.

Just nii ja lisaks arvestage ka meie ajakirjanduse meelsusega, mida millises suunas suureks puhutakse ja kellel sõnu väänatakse.

+7
-12
Please wait...
Postitas:
UunoR

Just nii ja lisaks arvestage ka meie ajakirjanduse meelsusega, mida millises suunas suureks puhutakse ja kellel sõnu väänatakse.

Peale Helmeste ei ole küll kedagi, kelle iga ütlemist peab tõlkima ja vabandama, et tegelikult ta niimoodi üldse ei mõelnud, kui see nüüd välja öeldi. Äkki õpiks siis ennast veidi viisakamalt väljendama, kui kõik “valesti” aru saavad.

+19
-6
Please wait...

Postitas:
kagu8

Kaja Kallas esindabki Eestit hetkel hästi, aga ma väidan, et enamus Eesti poliitikuid on esindanud ja esindaksid ka praegu Eestit väga hästi, sest me oleme oma Lääne partneritele kõik need 30 aastat venemaa kurjusest rääkinud ja hoiatanud. See on fakt.

Enamuse kohta ma ei tea, aga peaministrina räägime me siiski parteide liidritest ning minul ei tule küll ühtegi pähe, kes selles osas Kallasega võrdne ja võrdse kasuteguriga oleks. Ratas??? Martin Helme? Seeder? Ärge tehke nalja.

Jüri Ratas sai peaministrina väga hästi hakkama Eesti eesistumisega Euroopa Liidus, samuti nüüd Ukraina Ülemraada ees kõne pidades jne. Hetkel ei ole ju teiste erakondade juhid praeguses Ukraina sõjas peaministrid. Võrreldamatud olukorrad ju. Kindlasti saaksid ka nemad hakkama, kui peaministrid oleksid. Eestis on siiski kaitsepoliitikas kõik erakonnad ühtsed ja see on fakt.  Isegi paljukirutud EKREgi, kes on aastaid rääkinud kaitsevõime tõstmisest ja militaarinimesi on neil erakonnas päris palju.

Ei tee nalja, see kui on ainult arvamus, et üks inimene või üks partei on see kõige, kõige, siis sellega ei nõustu üldse. Kaja Kallasele on vundament ette laotud Eesti väga heade eelnevate poliitikute, diplomaatide ja presidentide poolt. Tunne Kelam, Mart Laar, Jüri Luik, Kristiina Ojuland, Lennart Meri, jne, jne. Ka praegu on meil väga tublid kaitseministeeriumi ja välisministeeriumi ametnikud, kes peaministrile tegevuskavad ette annavad ning peaminister, siis need maailmas kuuldavaks teeb. Olgem ettevaatlikud ühe partei ja ühe isiku kultustega. Eesti on siiski demokraatlik riik ja on hästi positiivne, et suure tõenäosusega ei saa meil mitte kunagi olema ühe partei võim, mis on tegelikult väga hea variant, sest mitme parteiga valitsusliidud viivad ellu erinevate vaadetega inimeste soovid. Samuti muudavad mitmeparteilised valitsused riiki ühtseks, mis on kaitsevõime üks olulisemaid asju.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
km70

Jüri Ratas sai peaministrina väga hästi hakkama Eesti eesistumisega Euroopa Liidus, samuti nüüd Ukraina Ülemraada ees kõne pidades jne. Hetkel ei ole ju teiste erakondade juhid praeguses Ukraina sõjas peaministrid. Võrreldamatud olukorrad ju.

Ei ta saaks. Juba ta ingliš ei ole sellel tasemel, et võiks saada. Rääkimata suhetest – Kallase kontaktid nii Euroopa kui NATO juhtidega on siiski teisel tasemel kui Ratasel.

Ei tee nalja, see kui on ainult arvamus, et üks inimene või üks partei on see kõige, kõige, siis sellega ei nõustu üldse. Kaja Kallasele on vundament ette laotud Eesti väga heade eelnevate poliitikute, diplomaatide ja presidentide poolt. Tunne Kelam, Mart Laar, Jüri Luik, Kristiina Ojuland, Lennart Meri, jne, jne.

Nagu olen musttuhat korda juba öelnud – mina pole küll see, kes Reformierakonda kummardaks ega kõige-kõigeks peaks. Mina räägin praegusest peaministrist, kes saab hetkel olukorra juhtimisega väga hästi hakkama ja kui nüüd keegi teine tuleb kõrvalt ja ütleb, et “a mina tahan ka, tahad, ma näitan, et oskan küll”, siis tõesti, hetkel pole katsetamiste ja enesetõestamiste aeg. Kui üks saab hakkama, siis vedagugi seda asja ja teiste kadedus oodaku rahuaega.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Enamuse kohta ma ei tea, aga peaministrina räägime me siiski parteide liidritest ning minul ei tule küll ühtegi pähe, kes selles osas Kallasega võrdne ja võrdse kasuteguriga oleks.

Millisest kasutegurist sa täpsemalt räägid?

+5
-7
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Ja siin ei ole ka küsimustki, et lihtsalt jääb üle loota, et Eesti soovid ka täidetakse, kahjuks antud hetkel ei ole NATO väga entusiastlikult Kaja Kallase ja Eesti soovidele vastanud, millest on muidugi väga kahju. Kahjuks ikkagi ei mõisteta meie jt Baltiriikide ohtlikku olukorda siin venemaa kõrval.

Ma olen end tabanud selliselt mõttelt. Soomes elab umbes 5,5 miljonit inimest ja nad lõid lukku tehingu, et ostavad lähiaastatel 64 hävitajat F 35. Meil elab 1,3 miljonit inimest ja me võiks ka kasvõi 10 hävitajat osta. Kui ei jõua osta uusimaid F 35, siis äkki vanemaid F 16. Siis oleksime ka ise midagi panustanud ja ei peaks käsi pikal manguma.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
km70

Millisest kasutegurist sa täpsemalt räägid?

Positiivsest ja väärikast meediakajastusest välismeedias, sealhulgas USA omas.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
arizona
/…/

Kaja Kallase esinemised on Euroopas ja maailmas oodatud ja tsiteeritud, sest tema esinemismaneer on rahulik, kõned sisukad, ta ei solva kedagi, isegi provotseerimise peale, vaid pakub lahendusi ja selgitab venemaa tegevuse tagapõhja ja ambitsioone. Kujutage nüüd ette tõesti Ratast või Helmet inglisekeelseid intervjuusid andmas…

Ambitsioonid on, tahaks ka pildil olla praegusel ajal, aru saamata, et Kallas on pildil oma tarkuse ja teadmiste, rahuliku maneeri ja solvamisvaba retoorika tõttu, mitte selle tõttu, et ta tahaks ka “pildil olla” ja oma reitinguid tõsta, nagu mõni. Haritud inimesed kogu maailmas eelistavad ikka rahulikku, solvangutevaba ja läbimõeldud esinemist, mitte mingit ümmargust veeretamist, kus terve kõne jooksul ühtki asjalikku mõtet ei edastata, ega mõtlematut sõimu ja labast kõnepruuki.
/…/

Ja nüüd palun selgitust, miks lugupeetud peaminister Eestis niimoodi rahulikult, tasakaalukalt, põhjendatult ja solvamiseta rääkida ei või? Kuidas on üldse võimalik, et siin on ta nagu ümber vahetatud, täielik vastand sellele, mida kirjeldasite Teie? MIKS ta seda teeb?

+8
-17
Please wait...
Postitas:
km70

Ja nüüd palun selgitust, miks lugupeetud peaminister Eestis niimoodi rahulikult, tasakaalukalt, põhjendatult ja solvamiseta rääkida ei või? Kuidas on üldse võimalik, et siin on ta nagu ümber vahetatud, täielik vastand sellele, mida kirjeldasite Teie? MIKS ta seda teeb?

Mõni näide, kus ta on närviliselt, tasakaalutult, põhjendamata ja solvates rääkinud? Veider. Kõnemaneer on tal ju ometi ka Eestis sama, lihtsalt siinsed probleemid on teist masti ja neid teemasid Kaja ei valda. Liiati nõuab korraga mitte niiväga taiplikule inimesele ja intelligendile vastamine hoopis suuremat vatramisoskust. Kaja on konkreetse jutu inimene ning sellist juttu saab ajada tippjuhtidega. Andke Ratasele Eesti siseasjades sõna, räägib pikalt ja laialt ja igaühele midagi. See sobib rahvale, kuid ei sobi eksportimiseks välisriikide tippjuhtidele ega meediale.

+13
-7
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Kaja iroonilised grimassid võivad ju mingist närvihädast tingitud olla, aga kui riigijuht lausa teadlikult valetab, siis see on juba julgeolekuoht, esimene ettejuhtunud näide Punastav Kaja Kallas valetab nii, et isegi saatejuht pidi märkuseid tegema

+6
-21
Please wait...
Postitas:
Seliiina

MIKS ta seda teeb?

Seepärast, et siin teatud kontingent suudab kommunikeerida ainult nendele omases stiilis ja vastavad sellele. Mingi rahulik ja tasakaalukas jutt on neile nagu hane selga vesi ja nad isegi peavad seda nõrkuseks, kui ikka “kõva sõnaga” vastu ei ütle ja paika ei pane. Euroopas/telekaamerate ees/Euroopa Parlamendis ei tule keegi niimoodi näkku lämisema,  nagu siin Riigikogu infotundides pidevalt näha on. Lastetuba ei luba. Kuidas küsimused, nõnda vastused.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
arizona

Mõni näide, kus ta on närviliselt, tasakaalutult, põhjendamata ja solvates rääkinud? Veider. Kõnemaneer on tal ju ometi ka Eestis sama, lihtsalt siinsed probleemid on teist masti ja neid teemasid Kaja ei valda. Liiati nõuab korraga mitte niiväga taiplikule inimesele ja intelligendile vastamine hoopis suuremat vatramisoskust. Kaja on konkreetse jutu inimene ning sellist juttu saab ajada tippjuhtidega. Andke Ratasele Eesti siseasjades sõna, räägib pikalt ja laialt ja igaühele midagi. See sobib rahvale, kuid ei sobi eksportimiseks välisriikide tippjuhtidele ega meediale.

Kas ta räägib siis ka välismaa intervjuudes nii: https://www.youtube.com/watch?v=M8oGzkd41Sg ? Üle esimese minuti ei kannata ma seda kuulata, iga sõna vahel on mõttepaus, ääää, mmm, eee või muud häälitsused, lause kokkuseadmine paistab meeletut vaeva nõudvat. Jätab äärmiselt närvilise mulje. Konkreetset juttu ei jõua ma ära oodata, enne mu kannatus katkeb. See kannatamatus on juba mu isiklik probleem, kuid konkreetse jutu inimeseks ei saa peaministrit kuidagi nimetada. Ja miks peaks K. Kallas olema positsioonil, mille jaoks tal pädevus puudub (“lihtsalt siinsed probleemid on teist masti ja neid teemasid Kaja ei valda”)?

+9
-19
Please wait...
Postitas:
Seliiina

No kui mõni eelistaks lobeda jutuga, aga mõtte- ja sisutühja mula peaministrit, eks see on maitseasi, oli meil ju selline ka. Enne mõelda ja siis öelda on minu meelest hea idee, aga meil siin mõned eelistavad öelda ja alles siis mõelda.

Uute uudiste üleslaetud youtube klikk on muidugi tase, me teame juba ammu kõik, kust Tahesara oma mõtteid ammutab, aga vaata siis vähemalt õigest saatest ka K.Kallase vastus ära, kui see neile enam kopida ei sobinud, järelikult oli vist liiga õige ja sorav nende maitsele. Ja ta isegi pole näinud ühtegi peaministri välisesinemist või, millest siis ometi rääkida? Üks stiilinäide EP istungilt, kerige lõppu (ja vahepeal võite nautida teiste EP saadikute nunnut puuinglise keelt): https://www.youtube.com/watch?v=JRRvgbjL-xA

Siin teemas on löögivalmis juba kaks trolli, ma ei saa üldse aru, miks ma isegi üritan nendega argumenteerida… 🙂

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Ragne

Trollidega peab ikka vahel argumenteerima, sest muidu tekib selles paralleelmaailmas (kus õhutatakse valitsusevastasust, hirmu, vaktsiinivastasust jms) elajatel arvamus, et kõik mõtlevad nii nagu nemad. Tark inimene jääb lauslollust kuuldes (ja selle jagamist nähes) enamasti ehmatusest vakka, sest ei suuda uskuda, et keegi nii rumal on ega oska seda inimest ka kuidagi aidata, see aga süvendab neis veendumust, et neil ongi õigus, kiibistataksegi kõiki, ahistatakse kõiki, jälgitakse kõiki ja et suur osa ühiskonnast arvab samamoodi kui nemad. Millest see seltskond üldse aru ei saa, on see, et kõik see vastandamine, vihaõhutamine, vaktsiinide ja kiibistamisega hirmutamine jms on pärit venemaalt, eesmärgiga külvata siin vastuarvamusi ja valitsusvastasust ja segadust, et siis, kui neil tekib tahtmine tulla siia russkii miri kehtestama ja meid “päästma”, oleks siin piisavalt suur kogukond, kes millegagi rahul pole. Siis on neid ullikesi hea ära kasutada, et vastandumist suurendada ja ühiskonna koostoimimist halvata.

Kuidas need  ullikesed aru ei saa, et kõik see jama ja hirmuõhutamine tuleb idapiiri tagant, see on müstika. Kuulake rtr´i, mida mingil põhjusel ikka netist vabalt kuulata saab, ja näete seal täpselt samu narratiive – Pfizer jm firmad teevad Ukrainas inimkatseid ja geenidemuundamist ja keemiarelva, algul oli ainult USA see katsete tegija, nüüd on nimekirjas juba kõik lääneriigid, kus elu parem ja elatustase kõrgem. Millegagi peab ju hirmutama rumalaid, et nad ei tahaks seda paha lääne demokraatiat ja väikekodanlikku heaolu, vaid saaksid aru, kui hea on russkii mir, mis siis, et vaesemaist vaeseim ja autokraatlik, ikkagi ideed on suured ja see tõstab eneseteadvust. Kuidas tekib paralleel küll selle sotsialismiutoopiaga, Ivan Julmaga, no vene ajaloost leiab kõike seda, millega nad tahavad aina jätkata. Nende hirm demokraatia ees on pöörane. Kuidas aga siin lolle nii palju leidub, kes seda jama siiralt usuvad, on tõesti müstika. Meie ju näeme, kuidas venemaal elatakse, lenini jalajälgedes asjal käiakse, külm vesi toas ja tualett õues ja seal muud ei olegi kui see sõjavaimustus (sest elu on ju ilma sütitava ideeta ja fašistliku mõttemallita talumatu), aga ise, paremini elades, sõnavabadust nautides, oma glasuuritud tualetis sooja vett kraanist lastes ikka usutakse ja levitatakse seda jama…

+17
-8
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Üks stiilinäide EP istungilt, kerige lõppu (ja vahepeal võite nautida teiste EP saadikute nunnut puuinglise keelt): https://www.youtube.com/watch?v=JRRvgbjL-xA

Tõesti usud, et seal on käimas hääldamisvõistlus? Hea koht on see kus Kaja vahib eriti suurte silmadega Jaak Madisoni: sa räägid peast, ei kokutagi, ei lähegi sassi, sul on omad mõtted, sulle ei olegi abid tekste ette kirjutanud nagu minule, kuidas niiii saab??

+6
-21
Please wait...
Postitas:
km70

Hea kohta on see kus Kaja vahib eriti suurte silmadega Jaak Madisoni: sa räägid peast, ei kokutagi, ei lähegi sassi, sul on omad mõtted, ei olegi abid tekste ette kirjutanud nagu minule, kuidas niiii saab??

Loed mõtteid? Või olid subtiitrid all, et Kaja just selliseid asju mõtles?

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Äkki lihtsalt kuulas tähelepanelikult 🙂 oleks väga hea soovitus järgimiseks! Enamasti mõtlevad väitluses inimesed oma vastust välja, mitte ei KUULA, mida teine räägib.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Aga tulles tagasi Isamaa juurde- no neil on sisekisklemisega hetkel liiga paju tegemist, et midagigigi mõistlikku teha saaks, Parempoolsed ja Isamaa kisuvad vastatikku “konservatiivsuse tekki” enda peale, erakond vaagub niigi hinge juba pikemat aega ja ei tea ise ka, kuhupoole kokku kukkuda- mida sealt siis loota on.  Mõlemad üritavad oma liikmeid ühele või teisale meelitada. Kui erakond ise ka ei tea, kuhu suundub ja mis asja ta lõppude lõpuks ajab, mis mõtet ja ideed sellist toetada on.  “Mini-EKREl” vähemalt on lõpp praeguseks. Reiting on neil pidevalt vastu muru, allpool on ainult Rohelised (pun intended). Kusjuures ma valisin kunagi Isamaad “noh, et on konservatiivne ja rahvuslik, aga pole vähemalt ekre”- daaah.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
kagu8

Trollidega peab ikka vahel argumenteerima, sest muidu tekib selles paralleelmaailmas (kus õhutatakse valitsusevastasust, hirmu, vaktsiinivastasust jms) elajatel arvamus, et kõik mõtlevad nii nagu nemad. Tark inimene jääb lauslollust kuuldes (ja selle jagamist nähes) enamasti ehmatusest vakka, sest ei suuda uskuda, et keegi nii rumal on ega oska seda inimest ka kuidagi aidata, see aga süvendab neis veendumust, et neil ongi õigus, kiibistataksegi kõiki, ahistatakse kõiki, jälgitakse kõiki ja et suur osa ühiskonnast arvab samamoodi kui nemad. Millest see seltskond üldse aru ei saa, on see, et kõik see vastandamine, vihaõhutamine, vaktsiinide ja kiibistamisega hirmutamine jms on pärit venemaalt, eesmärgiga külvata siin vastuarvamusi ja valitsusvastasust ja segadust, et siis, kui neil tekib tahtmine tulla siia russkii miri kehtestama ja meid “päästma”, oleks siin piisavalt suur kogukond, kes millegagi rahul pole. Siis on neid ullikesi hea ära kasutada, et vastandumist suurendada ja ühiskonna koostoimimist halvata.

Kuidas need ullikesed aru ei saa, et kõik see jama ja hirmuõhutamine tuleb idapiiri tagant, see on müstika. Kuulake rtr´i, mida mingil põhjusel ikka netist vabalt kuulata saab, ja näete seal täpselt samu narratiive – Pfizer jm firmad teevad Ukrainas inimkatseid ja geenidemuundamist ja keemiarelva, algul oli ainult USA see katsete tegija, nüüd on nimekirjas juba kõik lääneriigid, kus elu parem ja elatustase kõrgem. Millegagi peab ju hirmutama rumalaid, et nad ei tahaks seda paha lääne demokraatiat ja väikekodanlikku heaolu, vaid saaksid aru, kui hea on russkii mir, mis siis, et vaesemaist vaeseim ja autokraatlik, ikkagi ideed on suured ja see tõstab eneseteadvust. Kuidas tekib paralleel küll selle sotsialismiutoopiaga, Ivan Julmaga, no vene ajaloost leiab kõike seda, millega nad tahavad aina jätkata. Nende hirm demokraatia ees on pöörane. Kuidas aga siin lolle nii palju leidub, kes seda jama siiralt usuvad, on tõesti müstika. Meie ju näeme, kuidas venemaal elatakse, lenini jalajälgedes asjal käiakse, külm vesi toas ja tualett õues ja seal muud ei olegi kui see sõjavaimustus (sest elu on ju ilma sütitava ideeta ja fašistliku mõttemallita talumatu), aga ise, paremini elades, sõnavabadust nautides, oma glasuuritud tualetis sooja vett kraanist lastes ikka usutakse ja levitatakse seda jama…

See on küll sildistav ja maailma asjadega mitte kursisolev kommentaar. Hakata ründama trolliks kommenteerijaid, kes ei ülista Kaja Kallast või, kellel on teistsugused arusaamad. Kes on siin kremlimeelne, kui teiste pealiskaudse jutuga teatud ühe erakonna ja persooni ülistamisega ei nõustu, siis oled kohe kremli troll. Mis riigis sa elad. Oled ikka kuulnud, et Eesti Vabariik on demokraatlik riik ja on lubatud ka teisiti mõelda kui sina või üks erakond. Niipea, kui argumendid otsa saavad, hakkad rumalateks sildistama. Soovitan maailmas toimuvaga ennast kurssi viia ja seda täitsa tõsiselt, enne kui lahmima tulla. Oma kommentaari oleksid pidanud kirjutama vene keeles ja venekeelsesse foorumisse, sest sellesama koroonakriisi jamad siin Eestis põhjustaski vene meedia tarbimine ja seda tarbib meil teatavasti suur hulk rahvastikust, kes ennast ka vaktsineerimata jätsid. Eriti jamasti läkski seetõttu, et suur hulk üle 60 vanuseid on ka just nendest vaktsineerimata ja nemad sattusid haiglatesse. Tulla siin rääkima, et eestlased on pahad ja vaktsineerimata, on täielik vale. Eestlastest on väga väike osa, kes on vaktsineerimata, täpselt samamoodi, eri põhjustel nagu ka väike osa Lääne Euroopa inimestest. 100% pole kusagil  riikides vaktsineerituid. Ja seda õues wc juttu jm mine kirjuta samuti venekeelsetes foorumites, sest meie, eetlased ei vahi venemaad, kui iidolit. Sellist nõmedat lõhestamist eestlaste vahel pole siin vaja eksponeerida. Tutvu statistikaga, kasvõi selle sama koroona kontekstis või tutvu statistikaga Ukraina abistamisel, Ukraina põgenike toetamisel ja näed taas erinevaid numbreid. Need numbrid on kõik avalikud ja saab kenasti tutvuda. Siis näed isegi, et eestlased on sõbralik ja heatahtlik rahvas, kes hädasolijat aitab ning koos ukrainlastega nutavad ning neile pöialt hoiavad.

Selle kremli trollide jutu võiks ära jätta, sest antud kommentaariumis neid ei ole. Ühe erakonna mitte ülistamine ei tähenda kohe kremli trolli. Ära alahinda eestlaste intelligentsi, et on ainult Kaja Kallase pooldajad ja kremli trollid. Siin siiski elab väga paljude erinevate vaadetega inimesi.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Enamasti mõtlevad väitluses inimesed oma vastust välja, mitte ei KUULA, mida teine räägib.

See on oravate “väitlus”stiil jah! Lahmida oma loosungeid vastaspoolt kuulamata. Naljakad olete, kallid sõbrad!

+6
-16
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 110 )