Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Teema: Isamaa

Postitas:
Ragne

See on küll sildistav ja maailma asjadega mitte kursisolev kommentaar. Hakata ründama trolliks kommenteerijaid, kes ei ülista Kaja Kallast või, kellel on teistsugused arusaamad. Kes on siin kremlimeelne, kui teiste pealiskaudse jutuga teatud ühe erakonna ja persooni ülistamisega ei nõustu, siis oled kohe kremli troll. Mis riigis sa elad. Oled ikka kuulnud, et Eesti Vabariik on demokraatlik riik ja on lubatud ka teisiti mõelda kui sina või üks erakond.

Jah, on lubatud teistmoodi mõelda. Ei ole aga kohane halvustada inimest vaid sellepärast, et sinu vaated temaga ei ole sarnased, eriti peaministrit. Mina ka ei ole Kaja austaja olnud, oli selline tunne, et tal jääb otsustavust vajaka ja on nõrgapoolne. Aga praeguses poliitilises olukorras on ta olnud Euroopa liider selle sõna otseses mõttes, üle kõigist peaministritest (kui Ukraina välja arvata), tema töö on olnud imeline ja seda eitada saab vaid kremli troll, kellele  loomulikult on vastumeelne, et selliseid seisukohti Euroopas levitatakse ja neid kuulatakse. Kremli trolli ja lolli eristabki haritud inimestest see, et mitte miski ei sobi, mida inimene teeb, vaid kõike halvustatakse, hindamata seda hindamatut panust, mida Kaja Kallas praegu on Eesti jaoks Euroopas ja maailmas ära teinud ja sealjuures ise kõnesid lugemata-teadmata-tundmata. Üldse see lõhestamine on omane trollidele ja propagandistidele, mitte arukatele inimestele. Kannatasime meie ära, kui ekre valitsuses oli ja meid kõiki maailmas häbistas, kannatasime just sellepärast, et eks nemadki esindavad osa meie inimestest. Saate nüüd teie ka ära kannatada, kui meid esindab Euroopas ja maailmas lugupeetud, tark ja tasakaalukas naine.  Ja kordan veelkord, mina pole Kaja Kallast valinud ega reformi toetaja olnudki, aga praegu peab olema tõesti pime, troll või loll,  kui ei näe ega hinda Kallase panust. Seda selles plahvatusohtlikus maailmas, kus me praegu oleme.

+17
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
alma

Selle kremli trollide jutu võiks ära jätta, sest antud kommentaariumis neid ei ole. Ühe erakonna mitte ülistamine ei tähenda kohe kremli trolli. Ära alahinda eestlaste intelligentsi, et on ainult Kaja Kallase pooldajad ja kremli trollid. Siin siiski elab väga paljude erinevate vaadetega inimesi.

Tahaks kohe mitu plussi panna. Nii ära on tüüdanud, et kui midagi muud enam öelda ei ole, siis hakatakse teisi trollideks nimetama.
Pole küll Isamaa valija olnud, aga loodan, et nad rabelevad välja.

+7
-14
Please wait...
Postitas:
arizona

Jah, on lubatud teistmoodi mõelda. Ei ole aga kohane halvustada inimest vaid sellepärast, et sinu vaated temaga ei ole sarnased, eriti peaministrit. Mina ka ei ole Kaja austaja olnud, oli selline tunne, et tal jääb otsustavust vajaka ja on nõrgapoolne. Aga praeguses poliitilises olukorras on ta olnud Euroopa liider selle sõna otseses mõttes, üle kõigist peaministritest (kui Ukraina välja arvata), tema töö on olnud imeline ja seda eitada saab vaid kremli troll, kellele loomulikult on vastumeelne, et selliseid seisukohti Euroopas levitatakse ja neid kuulatakse. Kremli trolli ja lolli eristabki haritud inimestest see, et mitte miski ei sobi, mida inimene teeb, vaid kõike halvustatakse, hindamata seda hindamatut panust, mida Kaja Kallas praegu on Eesti jaoks Euroopas ja maailmas ära teinud ja sealjuures ise kõnesid lugemata-teadmata-tundmata. Üldse see lõhestamine on omane trollidele ja propagandistidele, mitte arukatele inimestele. Kannatasime meie ära, kui ekre valitsuses oli ja meid kõiki maailmas häbistas, kannatasime just sellepärast, et eks nemadki esindavad osa meie inimestest. Saate nüüd teie ka ära kannatada, kui meid esindab Euroopas ja maailmas lugupeetud, tark ja tasakaalukas naine. Ja kordan veelkord, mina pole Kaja Kallast valinud ega reformi toetaja olnudki, aga praegu peab olema tõesti pime, troll või loll, kui ei näe ega hinda Kallase panust. Seda selles plahvatusohtlikus maailmas, kus me praegu oleme.

Samas on nii, et kui keegi küsib, milles see hindamatu panus seisneb, tuleb vastuseks, et väärikas ja positiivne MEEDIAKAJASTUS:

Millisest kasutegurist sa täpsemalt räägid?

Positiivsest ja väärikast meediakajastusest välismeedias, sealhulgas USA omas.

Harige siis lolle, kaasa arvatud mind, aga see vastus oli ju naeruväärne!

P.S. Kui nüüd arvate, et “niikuinii mitte miski ei kõlba ja need “kremli trollid” on nii lollid, et ei saa mitte millestki aru ja on põhimõtteliselt kõige vastu”, siis annan teile kõigile ühe (minu enda arvates) hea idee, kuidas lolle harida: leiate/kopeerite mingi suurepärase artikli, kus meie peaminister oma kõrget taset näitab, annate selle lugeda kui anonüümse teksti ja ei maini, et tegemist on peaministri jutuga. Eemaldate ühe ropsuga kogu sissekasvanud vastumeelsuse ja lasete teisel inimesel eelarvamusteta süveneda sellesse, mida ta tegelikult nii hästi teinud on.
Jõudu!

+7
-13
Please wait...

Postitas:
km70

Pole siin midagi naeruväärset. Positiivne ja väärikas meediakuvand on poliitikas ülioluline. Kui välisajakirjandus nimetab Kallast ikkagi raudseks leediks (loodetavasti sa ikka tead, et see viitab võrreldavusele kunagisele Briti peaministri Margaret Thatcheriga), siis on see ülikõva kompliment. Briti ajakirjanik kirjutab nii: “For many, the invasion has proved too huge an event to fit into their way of thinking, with their focus reduced to the immediate and the tactical. But in the case of a few others, it has revealed leaders who are capable of thinking, working and speaking on the scale this moment demands. Kallas is one of them. She leads a small country, but she is taking her message to an international audience: Ukraine’s crisis is a European crisis, and a crisis facing the West as a whole. And with that message, delivered calmly yet forcefully, Kallas is changing the geopolitical weather.”
(https://www.newstatesman.com/international-content/2022/05/europes-new-iron-lady-estonian-prime-minister-kaja-kallas) Ja just nii ongi.

leiate/kopeerite mingi suurepärase artikli, kus meie peaminister oma kõrget taset näitab, annate selle lugeda kui anonüümse teksti ja ei maini, et tegemist on peaministri jutuga. Eemaldate ühe ropsuga kogu sissekasvanud vastumeelsuse ja lasete teisel inimesel eelarvamusteta süveneda sellesse, mida ta tegelikult nii hästi teinud on.

Miks sa seda ise teha ei või? Otsi mõni tema artikkel ja loe või vaata esinemisi – neid on piisavalt viimasel ajal. Jah, enamasti on need inglise keeles, loodetavasti pole see probleem.

+16
-7
Please wait...
Postitas:
Seleina

Jah, on lubatud teistmoodi mõelda. Ei ole aga kohane halvustada inimest vaid sellepärast, et sinu vaated temaga ei ole sarnased, eriti peaministrit. Mina ka ei ole Kaja austaja olnud, oli selline tunne, et tal jääb otsustavust vajaka ja on nõrgapoolne. Aga praeguses poliitilises olukorras on ta olnud Euroopa liider selle sõna otseses mõttes, üle kõigist peaministritest (kui Ukraina välja arvata), tema töö on olnud imeline ja seda eitada saab vaid kremli troll, kellele loomulikult on vastumeelne, et selliseid seisukohti Euroopas levitatakse ja neid kuulatakse. Kremli trolli ja lolli eristabki haritud inimestest see, et mitte miski ei sobi, mida inimene teeb, vaid kõike halvustatakse, hindamata seda hindamatut panust, mida Kaja Kallas praegu on Eesti jaoks Euroopas ja maailmas ära teinud ja sealjuures ise kõnesid lugemata-teadmata-tundmata. Üldse see lõhestamine on omane trollidele ja propagandistidele, mitte arukatele inimestele. Kannatasime meie ära, kui ekre valitsuses oli ja meid kõiki maailmas häbistas, kannatasime just sellepärast, et eks nemadki esindavad osa meie inimestest. Saate nüüd teie ka ära kannatada, kui meid esindab Euroopas ja maailmas lugupeetud, tark ja tasakaalukas naine. Ja kordan veelkord, mina pole Kaja Kallast valinud ega reformi toetaja olnudki, aga praegu peab olema tõesti pime, troll või loll, kui ei näe ega hinda Kallase panust. Seda selles plahvatusohtlikus maailmas, kus me praegu oleme.

Samas on nii, et kui keegi küsib, milles see hindamatu panus seisneb, tuleb vastuseks, et väärikas ja positiivne MEEDIAKAJASTUS:

Millisest kasutegurist sa täpsemalt räägid?

Positiivsest ja väärikast meediakajastusest välismeedias, sealhulgas USA omas.

P.S. Kui nüüd arvate, et “niikuinii mitte miski ei kõlba ja need “kremli trollid” on nii lollid, et ei saa mitte millestki aru ja on põhimõtteliselt kõige vastu”, siis annan teile kõigile ühe (minu enda arvates) hea idee, kuidas lolle harida: leiate/kopeerite mingi suurepärase artikli, kus meie peaminister oma kõrget taset näitab, annate selle lugeda kui anonüümse teksti ja ei maini, et tegemist on peaministri jutuga. Eemaldate ühe ropsuga kogu sissekasvanud vastumeelsuse ja lasete teisel inimesel eelarvamusteta süveneda sellesse, mida ta tegelikult nii hästi teinud on.

Jõudu!

Isegi troll või loll pole nii loll, et ei suuda guugeldada ja kindlaks teha, et tegemist on Kallasega. Ja siis lolli mängida ja n-ö erapooletut arvamust jagada.

0
-6
Please wait...

Postitas:
arizona

Positiivne ja väärikas meediakuvand ei ole miski, mida loob peaminister oma isikuga, seda luuakse vastavalt vajadusele.

Neid esinemisi ega artikleid ma lihtsalt ei suuda enam ise kuulata-vaadata. Selles mu eelmise kirjutise mõte oligi, et kõigepealt on vaja aidata lahti saada negatiivsetest eelarvamustest, mis peaministri vastu on. Kes tahab, et n-ö “vastaspool” mõistaks, mille poolest meie peaminister ikkagi nii hea on, võib tema mõtteid teisitimõtlejatest tuttavatele jagada ilma K. Kallase isikut nende mõtetega sidumata. Siis võibki välja tulla, et ta on tegelikult tugev juht jne. Praegu jääb lihtsalt mulje, et oleme sattunud elama muinasjuttu “Keisri uued rõivad”, kus rahvas kiidab ja imetleb, aga … mida täpsemalt?
Aga kui teisiti mõtlejaid (või ka teisitimõtlejaid üldisemalt) alavääristate (“loodetavasti sa ikka tead…”, “…loodetavasti pole see probleem”), siis kas olete üldse huvitatud mingistki omavahelisest arutelust või on tegemist “minu arvamus vs vale arvamus”-tüüpi olukorraga?

+8
-13
Please wait...

Postitas:
kagu8

See on küll sildistav ja maailma asjadega mitte kursisolev kommentaar. Hakata ründama trolliks kommenteerijaid, kes ei ülista Kaja Kallast või, kellel on teistsugused arusaamad. Kes on siin kremlimeelne, kui teiste pealiskaudse jutuga teatud ühe erakonna ja persooni ülistamisega ei nõustu, siis oled kohe kremli troll. Mis riigis sa elad. Oled ikka kuulnud, et Eesti Vabariik on demokraatlik riik ja on lubatud ka teisiti mõelda kui sina või üks erakond.

Häbi peaks olema mind süüdistada peaministri halvustamises. Soovitan oma kommentaarid läbi lugeda, ei ole ühtegi halvustavat sisu. Vastupidiselt mulle vastajale, kes nimetab lolliks ja kremli trolliks. Rumal, madal ja matslik käitumine. Jah, nüüd ma näen, et trollid ongi päriselt olemas, kes käivadki kommentaariumides solvamas, provotseerimas, kiusamas. Poliitikast on teadmised muidugi 0 ja laiapõhjalist argumenteerimisoskust samuti ei ole.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Harige siis lolle, kaasa arvatud mind

Politico, Kaja Kallase intevjuud ja tsitaadid ja arvamusartiklid, palun loe. Sa ikka tead, mis väljaanne see on?  https://www.politico.eu/?s=%22kaja+kallas%22 Alates veebruarist on Kallas vägagi pildil ja palju rohkem tsiteeritud kui suva väikeriigi peaministrilt võiks oodata. Peaks andma päris objektiivse pildi Kallase tegevusest välissuhetes.

A no kui ikka “ei suuda” ja pea ei võta, siis laske aga edasi Uuteuudiste, õhtulehe linkide ja tobedasti väljakukkunud piltidega. Ega üle oma varju ei hüppa. Tahesara ja freyafefa on oma  kõigile juba teada “headuses”, mudakonn on siit veel puudu 🙂

+15
-5
Please wait...
Postitas:
AmandaRosaalie

Häbi peaks olema mind süüdistada peaministri halvustamises. Soovitan oma kommentaarid läbi lugeda, ei ole ühtegi halvustavat sisu. Vastupidiselt mulle vastajale, kes nimetab lolliks ja kremli trolliks. Rumal, madal ja matslik käitumine. Jah, nüüd ma näen, et trollid ongi päriselt olemas, kes käivadki kommentaariumides solvamas, provotseerimas, kiusamas. Poliitikast on teadmised muidugi 0 ja laiapõhjalist argumenteerimisoskust samuti ei ole.

Vabandust, et ma sekkun, aga ma ei usu, et sind trolliks peeti. Trolli teema tõi sisse inimene, kes ütels, et siin teemas on juba kaks trolli. jamina olen ka täpselt kaks kokku lugenud.

Tähesära, kes hakkas neid linke loopima, et teema alsest kõrvale veeretada. Ta saavutaski oma tahtmise. Algne teema ei huvita enam kedagi, teeme pöördus Kaja Kallase materdamiseks ning teiselt poolt siis tema kaitmiseks.

Teine troll on  freyafefa. Sina siin kenasti selgitad, kuidas ei peaks teisi lihtsalt lolliks ja trolliks sõimama selle eest, et nad on teisel arvamusel. Panid ikka tähele, kes teisi sildistama esimesena hakaks ses teemas? Just, sesama freyafreya, stiilinäide siis selline:

Tundub jah, et Refi (Kaja Kallase) taha on kogunenud suur mass lihtsakesi, kelle valikud baseeruvad emotsioonidel.

Sinu arvamusega ma ka päris 100% nõus ei ole. Nt ei usu ka mina, et hetkeolukorras kõik teised poliitikud Euroopas sama head tööd teeksid.  Kindlasti mitte EKRE, ka Ratas oma ümmarguse jutuga seda ei suudaks. Aga sa argumenteerid ja suhtled normaalselt, troll sa ei ole.

+15
-1
Please wait...
Postitas:
alma

Meie ju näeme, kuidas venemaal elatakse, lenini jalajälgedes asjal käiakse, külm vesi toas ja tualett õues ja seal muud ei olegi kui see sõjavaimustus (sest elu on ju ilma sütitava ideeta ja fašistliku mõttemallita talumatu), aga ise, paremini elades, sõnavabadust nautides, oma glasuuritud tualetis sooja vett kraanist lastes ikka usutakse ja levitatakse seda jama…

Siin on nüüd kõik ühte patta pandud. Sõjavaimustus ja välipeldik, lisaks veel sõnavabadus. Muide, meil on ka veel paljudel tualett õues ja vesi üldse kaevus, samas ka Venemaal on linnades kõik mugavused olemas. Mida selle põhjal öelda? Et maainimesed on sõjakamad kui linnainimesed? 😀

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Me vajame dialoogiministeeriumi (dialoogipolitsei juba on)! Muidu on plirts-plärts, potid- pannid vastu seina ja kõik sodi.

https://www.ohtuleht.ee/1062282/video-tulioun-madaneb-edasi-peaminister-kallas-kui-eelnou-tehakse-nii-et-partneriga-ei-raagita-siis-jarelikult-minul-seda-koalitsiooni-enam-ei-ole

Nii solvatud ja õnnetu. Raudne leedi!

Leidke selline õnnetu näoga pilt Margaret Thatcherist või Angela Merkelist ja siis rääkige raudsest leedist.

Võib olla pilt järgmisest: 1 isik

+3
-24
Please wait...
Postitas:
Seliiina

No minu meelest on elementaarne, et nii suure muudatuse jaoks, mis nõuab riigieelarvereserve, jäetakse natuke aega vaadata, kustkohast see raha võetakse! Keskerakond poeb selle taha “näe, me tahame anda lastele raha, aga ihne Kallas pole nõus!”. Nagu oleks üllas eesmärk, aga reaalse teostusega peab tegelema keegi teine, meie ainult hüüame välja, et anname raha. Kust?

“Ka ettepaneku esitajate soov on lastetoetusi tõsta alles veebruarist 2023 ehk koos järgmise aasta eelarvega. Seega on meie palve võtta aega korralikuks aruteluks, sest ettepanek nõuaks ligi 300 miljonit täiendavat eurot aastas ning ära tuleb teha ka teine pool rehkendusest ehk kust leida püsikuludeks kate,” märkis Kallas. 

See lastetoetuse tõus peaks püsima ju aastaid. Et teeme, aga kust raha võtate, ei ole meie mure- mis valitsuspartei see selline on. Kuidas oleks, kui nt abielus mees hüüab välja ilma minuga rääkimata, et ostame maja!, a sinu mure on selleks raha otsida. Töötab hästi või, selline kooslus? Ega riik pole palju erinev, rahakott on üks, arusaamised, kuidas raha kulutada, on (koalitsiooni)partneritel erinevad. Ja laiali see kooslus niisuguse käitumisega läheb.

* * *

Ja välispoliitiliselt on ka Karis olnud tegev ja sõnakas ja kindla seisukohaga (visiit Kiievisse koos teiste balti presidentidega, kõned ja avaldused jne).

+17
-2
Please wait...
Postitas:
km70

Neid esinemisi ega artikleid ma lihtsalt ei suuda enam ise kuulata-vaadata. Selles mu eelmise kirjutise mõte oligi, et kõigepealt on vaja aidata lahti saada negatiivsetest eelarvamustest, mis peaministri vastu on.

See on ikka sinu enda probleem, muidugi võid alati psühholoogi poole pöörduda. Mitte keegi ei pea sulle tõestama, et keegi ajab arukat juttu. Kui sul endal on objektiivselt töötav mõistus, siis saad sa ise aru, millal ka kõige ebameeldivam tüüp õiget asja ajab.

+13
-4
Please wait...
Postitas:
alma

Tänases ÕL-s: “Eelmisel nädalal Eestis käinud Kondratiuki sõnul võis rahvusvahelise toetuse kindlustamises olulist rolli mängida ka Jüri Ratas: „Esimestel sõjapäevadel tõi tema Ukrainasse kohale Läti ja Leedu parlamendi spiikrid. Võimalik, et just tollest visiidist sai alguse maailma kõigi tervemõistuslike jõudude toetus Ukrainale.“

+6
-5
Please wait...

Postitas:
piret005

Me vajame dialoogiministeeriumi (dialoogipolitsei juba on)! Muidu on plirts-plärts, potid- pannid vastu seina ja kõik sodi.

https://www.ohtuleht.ee/1062282/video-tulioun-madaneb-edasi-peaminister-kallas-kui-eelnou-tehakse-nii-et-partneriga-ei-raagita-siis-jarelikult-minul-seda-koalitsiooni-enam-ei-ole

Nii solvatud ja õnnetu. Raudne leedi!

Küll sa oled ebameeldiv inimene.

+19
-1
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Ära nii karmilt tema kohta ütle, ta niigi õnnetu. Minul on temast tegelikult lausa kahju.

Kas oravatel järelkasvu üldse ei ole, mõtlen noororavaid? Mõnd sellist säravat tähte nagu keskil Tanel Kiik või nii?

+2
-21
Please wait...
Postitas:
piret005

Ära nii karmilt talle ütle, ta niigi õnnetu. Minul on temast tegelikult kahju.

Enda arust oled vist kõva naljanina. Meeldivamaks see sind ei muuda. Tülgastav inimene oled.

+20
-3
Please wait...
Postitas:
Seliiina

Mu 7-aastane oskab ka teravmeelsemat nalja teha, kodanik Tahesara. Arutleda sa ei oska, maailmavaatelist arvamust sul ei ole, ainult linke oskad kopida. Sisulist pole sa mitte midagi lisanud, ainult teemat solkinud mingite suvauidudega, mis aga pähe tuleb.

Üldiselt aitab ka, ma ei viitsi lasta oma aega raisata mingile selgitustööle, mis on vabalt kättesaadav info kõigile, keda vähegi huvitab. Kurtidele kõrvadele, ei veena siin kedagi ümber. Kui ei huvita, mis mul sellest. Oleks vaidleja nt  oma  perekonnaliige, siis ehk viitsiks võidelda, aga hakata ümber pöörama mingeid Tahesarasid ja veel hullemaid, no milleks… mul parematki oma ajaga teha kui sellistega kembelda. Midagi kasu sellest nagunii pole. Targem annab järele.

+14
-4
Please wait...
Postitas:
AmandaRosaalie

Mu 7-aastane oskab ka teravmeelsemat nalja teha, kodanik Tahesara. Arutleda sa ei oska, maailmavaatelist arvamust sul ei ole, ainult linke oskad kopida. Sisulist pole sa mitte midagi lisanud, ainult teemat solkinud mingite suvauidudega, mis aga pähe tuleb.

Troll on troll ja käitub nagu troll.

+9
-5
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Trollface | Know Your Meme

+1
-16
Please wait...
Postitas:
UunoR

Trollface | Know Your Meme

Vanatädi õppis piltide panemise ära. Tõsiselt rumal inimene. Aga mis ekreiidist tahtagi, ehe näide Uute uudiste lugejast ja Helmete fännist. Sa siin võistled esimese ja teise koha eest Perekooli lollidest, ei teagi, kumb on hullem, kas see Sina123, Tervist jne nimega vanamees või sina. Aga see on pidevalt purjus, sellepärast ajab iba, aga sina oled vist täitsa kaine peaga selline. Oleks troll, siis oleks ka arusaadavam, inimene teenib raha, aga sina oled lihtsalt vabast tahtest selline ajupestud tohman. Kui lisada rumalusele veel sünnipärane õelus, siis ongi kokku vastik kombinatsioon.

+15
-2
Please wait...
Postitas:
alma

Vanatädi õppis piltide panemise ära. Tõsiselt rumal inimene. Aga mis ekreiidist tahtagi, ehe näide Uute uudiste lugejast ja Helmete fännist. Sa siin võistled esimese ja teise koha eest Perekooli lollidest, ei teagi, kumb on hullem, kas see Sina123, Tervist jne nimega vanamees või sina. Aga see on pidevalt purjus, sellepärast ajab iba, aga sina oled vist täitsa kaine peaga selline. Oleks troll, siis oleks ka arusaadavam, inimene teenib raha, aga sina oled lihtsalt vabast tahtest selline ajupestud tohman. Kui lisada rumalusele veel sünnipärane õelus, siis ongi kokku vastik kombinatsioon.

Milline õel sildistaja! Ja selline süüdistab veel teisi. Soovitan oma vaimse tervisega tegeleda kui juba foorumi postitused niimoodi mõjuma hakkavad.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Ragne

Keskerakond viskleb praegu agoonias, ei kuidas koalitsioonist pääseda ja teha uus ekrega. Neil on tõsiselt vesi ahjus, sest Reformi reitingud tänu Kallase hiilgavale rollile maailmas aina tõusevad. Kevadised valimised tõotavad lõppeda fiaskoga, sest raha ei ole (kõik läks ju oma võla maksmiseks), erakorralised valimised oleks neile lausa surm, ehk nad rabelevad elu eest, et pildile pääseda. Selle nimel on nõus millega iganes. Alustati koalitsiooni lõhkumist sellest, et pensionäridele toetust maksta, aga Reform oli ka nõus ja sellest ei tulnud midagi välja. Nüüd siis tuldi uue asjaga, mida arvati, et niikuinii läbi ei lähe – 300 miljonit iga-aastast kulu olukorras, kus riigi kaitsekulud on prioriteet number üks, oli muidugi hea valik lõhestamiseks. Seda enam, et majandus on pihta saanud koroonakriisist toibumata veel saanud naftakriisi kaela. Kõrgharidus vajab lisaraha, tervishoid on hädas, haridus vajab üleminekut eestikeelsele, kõik vajab hädasti raha… Aga et ühiskond tuli Kallase taha, kuna kõigi meelest on julgeolek praegu tähtsam (ning Kallas on selles vallas praegu asendamatu) ja noored pereemad ja -pereisad, (erinevalt pensionäridest, kes tõesti fiskaalpoliitikast eriti võibolla ei jaga), saavad adekvaatsemalt aru, et see 300 miljonit lisaraha on reaalselt igal aastal vaja ka leida, siis on keskerakond praegu lõhkise küna ees.  Kui nad koalitsiooni lõhuvad, et seda ekrega teha, ei andesta enamus eestimeelsetest inimestest seda nendele, sest see on liialt suur julgeolekurisk. Ehk et tehti valearvestus, vaatame, kas ja kuidas neil õnnestub nüüd see vassimine ära siluda. Kui nad praegu koalitsiooni lõhuvad ja need demagoogitsejad  ja praalijad, kes on meile julgeolekurisk,  pääsevad valitsusse, on keskerakond sisuliselt marginaalseks jõuks kevadistel valimistel.

+16
-3
Please wait...
Postitas:
lynn

Sügisesed valimised tõotavad lõppeda fiaskoga, sest raha ei ole (kõik läks ju oma võla maksmiseks), erakorralised valimised oleks neile lausa surm, ehk nad rabelevad elu eest, et pildile pääseda.

Mida või keda siis sügisel valima hakatakse?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Tore näha, et vähemalt mõni üritab seda mülkassekukkunud arutelu natukenegi kõrgemale tasemele viia ja vahelduseks asjast rääkida.

kuidas koalitsioonist pääseda ja teha uus ekrega

Mida see neile annaks, eelmine kord ei saanud veel küllalt või?  Palju mõttekam on teha reformil koalitsioon sellesama (ammu teemaalgatusena unustatud) Isamaa ja sotsidega, pole enam tüliküsimust II sammast ega miskit. (Muidugi järgmised häältearvutused kehtivad eeldusel, et 100% saadikuid hääletab 100% partei seisukoha järgi, mida Isamaal enam vist loota ei tasu oma siselõhestumisega, aga reformil võib sellest kasu olla, sest Parempoolsed on pigem nende vaadetega ühtsemad, neid on vist vähemalt 2 riigikogu liiget.)

Hetkel on siis Reformierakond + Keskerakond: 59 kohta

Võimalikud valikud:

Reformierakond + Isamaa + SDE: 57 kohta

Keskerakond+EKRE+Isamaa: 56 kohta

Ja no seda ma tahaks näha 🙂 : Reformierakond + EKRE: 53 häält

Elementaarne on, et ei maksa ärbelda, kui ei ole valmisolekut oma ähvardusi teoks teha. Kesk kõrbeks erak.valimistel hetkeseisuga.

Kompulsiivne teavitaja on ka kohale jõudnud, tervitame tedagi! 🙂

+11
0
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Ja no seda ma tahaks näha 🙂 : Reformierakond + EKRE: 53 häält

Kes see oligi, kes hädaga isegi kärbseid söövat…

0
-11
Please wait...

Postitas:
Seliiina

HÄDA ei ole hetkel mitte reformil. Nemad saaksid isegi vast parema tulemuse kui 2019.aastal, kui praegu tuleks valimised. Seepärast saigi Kallas keskidele ütelda, et no laske käia, tehke ära oma umbusaldus. Siis vaatame, kuidas selle supi pärast ära helbite.

+12
-2
Please wait...
Postitas:
AmandaRosaalie

Kui nad koalitsiooni lõhuvad, et seda ekrega teha, ei andesta enamus eestimeelsetest inimestest seda nendele, sest see on liialt suur julgeolekurisk.

Just. Nii et kui see ei oleks hetkel otseselt meie vabaduse ja julgeoleku küsimus, siis mulle isegi meeldiks, kui nad seda teeksid. Saaks ehk õhu demagoogidest ja odava populaarsuse otsijatest puhtamaks, kui nad ise endalt vaiba alt ära tõmbavad. Järgmistel valimistel oleks kohe näha, et praegune kriisi tekitamine tõmbab nii keskerakonna kui EKRE hääled veel madalamaks, kui praegu karta oleks.

+13
-2
Please wait...
Postitas:
alma

Ei usu mina, et keegi sinna valitsusse praegu väga tahab. Isegi refid ise ei hoia sellest enam eriti kinni, neil oleks isegi kasulik praegu (heas kirjas olles) kõrvale jääda. Teised ei taha ka nende keedetud suppi hakata helpima (vähemalt mitte enne valimisi) ja nii see valitsus on varsti nagu kuum kartul. 😀

+3
-13
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Ei usu mina, et keegi sinna valitsusse praegu väga tahab. Isegi refid ise ei hoia sellest enam eriti kinni, neil oleks isegi kasulik praegu (heas kirjas olles) kõrvale jääda. Teised ei taha ka nende keedetud suppi hakata helpima (vähemalt mitte enne valimisi) ja nii see valitsus on varsti nagu kuum kartul. 😀

Millist suppi siis? Seda, et me oleme Euroopas ja maailmas väga tugeva liidriga väga tugeva riigina silma paistnud? Eks jah, seda suppi on teistel tõesti raske helpida. Kui selgub, et peale valitsuse vahetust on uus juht mannetu ja kitsarinnaline tüüp, kel suu ja aju vahel filter puudub või lihtsalt mannetu ümmarguse jutu ajaja, siis tõesti, seda suppi on tõesti raske helpida. Eelnev liider on lati liiga kõrgele pannud, et uuel neis kingades võib väga kõle ja alaväärne tunne olla.

+12
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )