Esileht Hobinurk Isane või emane koer?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Isane või emane koer?

Postitas:
Kägu

Kumb on teie eelistus ja mis põhjusel see nii on?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viidates kutsika kasvatamise käsiraamatule: Isane. Suurema tõu puhul pead olema valmis pidevalt tõestama, et sinu sõna maksab, ka füüsiliselt on raskem. Pead kindel olema, et jõud üle käib. Aias kannatavad okaspuud, mis kuivavad, kui koer neile jalga tõstab. Marjapõõsaste alumistelt okstelt saaki ei korja. Vahel märgistab isane territooriumi ka võõras korteris, kui külla lähed. Kindlat jooksuaega ei ole, aga vastassoost koerte vastu tunneb huvi 24/7 ja 12 kuud aastas. Emane. Kaks korda aastas kolm nädalat korraga kestab jooksuaeg, mille kestel ei saa koera lasta üksi aeda. Sel ajal võib jätta põrandale vereplekke. Aga see-eest jälle aias jalga ei tõsta. Emased on sagedamini malbema loomuga ja lastega peres on nendega lihtsam toime tulla. Mõned ütlevad, et emasel koeral pole nii spetsiifilist karvalõhna.

Mõlemal on oma head ja vead.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti emane koer. Eelmine kägu juba põhjendas piisavalt hea ja vead üle 🙂

Ämmal on kaks isast.. Õudne. Pidev kuseralli käib üksteise kohtade ülemärgistamisega.

Samas sõbrannal on kaks emast ja pole ühtegi eelmainitud probleemi..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on isane koer. Vastukaaluks eelkõnelejatele -täiesti normaalse iseloomuga, aias kuseb vaid kindlatesse kohtadesse. Suvalises kohas jala tõstmist saab välja õpetada -enda omale käratan fuu ja jätab järgi. Isased on võib-olla memmekamad kui emased. Teisi isaseid ei salli, koera reaktsioonist saab kohe aru mis soost lähenev koer on. Minu oma ei lähe emaste peale arust ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

emane. lased õigel ajal kutsikana steriliseerida, jäävad kõik jooksuajaga seotud probleemid ära. isase “jooksuaeg” on nagunii aastaringselt

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles pidanud emaseid koeri, võin öelda, et normaalse närvikavaga isane koer ei puutu kunagi ei sinu koera ega sind ennast, sest sul endal on ka emase koera lõhn küljes. Emase jooksuaeg on küll ääretult tüütu, aga minu koerapidamise aeg jäi veel sinna aega, kui steriliseerimine oli harv nähe. Praegu sterriksin ära nii isase kui emase.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on emane. Kinnitan eelpool öeldut. Jooksuaeg kaks korda aastas, kus peab õues käies tähelepanelik olema. Ei märgista toas, ei pissi aias puude- põõsaste peale. Ei karga kõike ettejuhtuvat ( mõned isased teevad seda).
Emased koerad soovitatakse steriliseerida enne vanemasse ikka jõudmist, sest vanusega suureneb mädaemaka oht. See on eluohtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peamiselt pidanud isaseid loomi v.a. paar leitud emast kassi. Minule sobivad isased koerad – on sellised tragimad, ei ole allaheitlikud jne. Kusemise osas on olnud koertel kindel koht, kuna käisin iga õhtu jalutamas – siis koju tulles oli piss nii otsas, kui otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi nähtud küll neid esimese inimese ees seliti viskavaid ja alandlikke isaseid koeri, nii tõulisi kui tõutuid, ja vägagi naksakaid emaseid 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kolm emast erinevast tõust ja kaks kolmest märgistavad samamoodi jalga tõstes. Samas on memmekad ka, isegi liiga. Ometigi suured koerad kõik. Olen ka muidu kuulnud, et isased pigem memmekad ja ühe koera kasvataja väitis sama. Alalheitlikud pole nad keegi, vastupidi. Enne neid oli mul üks isane koer ja tema läks küll veidi pöördesse kui oli jooksuajaga emane läheduses. Selleks ei pea närvikavaga midagi viga olema, vaid hormoonid peavad õigesti toimima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on isane koer. Vastukaaluks eelkõnelejatele -täiesti normaalse iseloomuga, aias kuseb vaid kindlatesse kohtadesse. Suvalises kohas jala tõstmist saab välja õpetada -enda omale käratan fuu ja jätab järgi. Isased on võib-olla memmekamad kui emased. Teisi isaseid ei salli, koera reaktsioonist saab kohe aru mis soost lähenev koer on. Minu oma ei lähe emaste peale arust ära.

Jap, sama siin. Eranditult isased koerad meil.

See vereralli ja soovimatute kutsikate hirmus valvamine oleks minu jaoks liig ja välistab emase koera võtmise.

Minu suurest, välimuse järgi hirmuäratavast tõust isased koerad on väga pehmo iseloomuga ja vahel liigagi kleepekad oma huumanitega, eriti pere lastega. Memmekad on tõesti õige sõna, muretsevad ja tulevad otsima kui ma 10 min vannitoas toimetan:)

Suvalisse kohta ei sortsuta, juba poolkutsikana sai välja õpetatud komme vastu majaseina vms pissimine. Ühtki taime aias ära kuivanud pole.

On tasakaalukad, rahulikud (võibolla samast tõust emased veelgi rahulikumad, ei tea vaielda).

Minu jaoks oli argument ka see, et isane koer oma tõu esindajana on reeglina suurem, võimsam, ilusam. Meil massiivne tõug ja soovisimegi siis ikka võimalikult massiivseid koeri.

Tervitada ja mängida tahavad võrdselt nii emase kui isase koeraga, kes vastu juhtub tulema.  Nuusivad iga puud küll jaa, see on tõsi, ja sorts märgistuseks käib metsarajal tõesti iga 50 meetri järel.

Minu omad on nö paarituskoerad tänaseks ja no mitmeid kordi seda emase koera omaniku kodus toimuvat kaost peale pesakonna sündi näinuna ja kogenuna ei taha ette kujutada ka, et see emane koer on minu koer ja pisid minu kodus. Superarmsad muidugi, aga ma ei saaks panna oma muud elu pausile nii umbes 3 kuuks…

Nii et mina olen seisukohal, et hästi paika pandud isane (koolitamist vajab nii emane kui isane koer eks) on stabiilsem ja lihtsam koer.

PS. Väikseid tõuge ei tea, ei tunne ja ei oska arvamust avaldada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen emaste koerte ja isaste (kastreeritud loomulikult) kasside usku.
Isaste koerte puhul on minu meelest alati oht, et ka muidu sõbralike isendite puhul tekivad neil teiste isaste koertega kokku sattudes mingid egoprobleemid, emased koerad üldjuhul on liigikaaslastega vähemkonfliktsed. Mina soovin teiste loomade suhtes sõbralikku või vähemalt neutraalset koera, seega, jah valin emase.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen emaste koerte ja isaste (kastreeritud loomulikult) kasside usku.

Isaste koerte puhul on minu meelest alati oht, et ka muidu sõbralike isendite puhul tekivad neil teiste isaste koertega kokku sattudes mingid egoprobleemid, emased koerad üldjuhul on liigikaaslastega vähemkonfliktsed. Mina soovin teiste loomade suhtes sõbralikku või vähemalt neutraalset koera, seega, jah valin emase.

See sõltub täiesti tõust ja konkreetse isase iseloomust, kui domineeriv ta on ja kui hästi sotsialiseeritud, milline on koht peres, kellele koer allub. Kaks emast lähevad samamoodi karvupidi kokku.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on eluaeg olnud emased koerad ja see on ka kindel eelistus. Mul on mitut erinevat tõugu koerad olnud, emased on puhtamad, sõnakuulelikumad, väikeste laste suhtes leplikumad, ära jooksevad ka vähem, üldse leebem iseloom ja vähem agressiivsust. Samas nüüd viimane koer on isane, sest emast kutsikat ei olnud saada, oleks pidanud veel aasta või paar ootama, aga mul oli just sel ajal hea aeg kutsikat võtta. Ja nüüd on see poiss ka väga tubli ja armas, aga mustaks teeb küll ennast rohkem ja sõna kuulab halvemini. Lisaks ei meeldi patjade kargamine, mida ta teismelisena harrastas ja iga emase järel plagama panek.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emaseid on lihtsam ohjeldada.

Endal on isane, rohkem välimuse pärast sai võetud. Paras põkk ja ülbik on ta küll, isegi ei ürita mingit nunnukat etendada võõrastele. Ära pole lasknud lõigata, poiss kasvab veel ja läheb alles kehaehituselt laiemaks.

Loodus muidugi kutsub teda 24/7/365 ja tahab väljas ainult nuuserdamisega tegeleda. Tema eelistuste järgi tuleks iga ruutmeetri hõngud omale kopsu tõmmata. Vahel jään seisma ja telefonis mingeid asju ajama, siis rahulikult terve aja lihtsalt nuusibki – muu seda imelooma ei huvita. Ühe korra pani mul emase lõhna peale ajama nagu tuulispask. Sihtmärgini ta jõudis ja too omanik oli ta kinni pidanud ajaks, kui järele jõudsin. Pool kilomeetrit jooksu sai tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu omad on nö paarituskoerad tänaseks ja no mitmeid kordi seda emase koera omaniku kodus toimuvat kaost peale pesakonna sündi näinuna ja kogenuna ei taha ette kujutada ka, et see emane koer on minu koer ja pisid minu kodus. Superarmsad muidugi, aga ma ei saaks panna oma muud elu pausile nii umbes 3 kuuks…

Huvitav kommentaar. Suvalised emased ikka ju ei saa pesakondi. Sa ei arva ometi, et kõik emased koerad saavad järglasi? Üldjuhul saavad järglasi vaid kasvatajate koerad, need, keda kasvatajad on endale kennelisse jätnud, või kaasomandisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu omad on nö paarituskoerad tänaseks ja no mitmeid kordi seda emase koera omaniku kodus toimuvat kaost peale pesakonna sündi näinuna ja kogenuna ei taha ette kujutada ka, et see emane koer on minu koer ja pisid minu kodus. Superarmsad muidugi, aga ma ei saaks panna oma muud elu pausile nii umbes 3 kuuks…

Huvitav kommentaar. Suvalised emased ikka ju ei saa pesakondi. Sa ei arva ometi, et kõik emased koerad saavad järglasi? Üldjuhul saavad järglasi vaid kasvatajate koerad, need, keda kasvatajad on endale kennelisse jätnud, või kaasomandisse.

Loomulikult ei saa kõik emased koerad järglasi.

Ma pidasin silmas enda valikute võtmes olukorda. Kuna minu valik tõukoera võttes on võtta näituse-ja aretuskoera tasemel kutsikas ja minu isased seda ongi (mainisin ju et paarituskoerad), siis alternatiiv emast koera võttes oleks pesakonnad minu kodus:) Emane aretuskoera klassi kutsikas müüakse vaid neile, kes siis ka valitud isasloomaga paaritades  pesakonnal sündida lasevad. See peab olema ikkagi hobi ja kutsumus ja vajab väga palju pühendumist ning aega.

Loomulikult pole see üldse oluline, kui soovitakse lihtsalt pereliiget ja veel enam koer kastreerida/steriliseerida kavatsetakse.

On ilmselge, et isaste puhul saame me rääkida isase koera üldistatud käitumisest, välimikust ja kommetest ikka vaid päris poisi puhul. Kastreeritud isase võrdlemine päris isasega on meelevaldne, sest hormoonide tasakaalu muutumine organismis ei tee nende käitumist ega välimikku enam võrreldavaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas enda valikute võtmes olukorda. Kuna minu valik tõukoera võttes on võtta näituse-ja aretuskoera tasemel kutsikas ja minu isased seda ongi (mainisin ju et paarituskoerad), siis alternatiiv emast koera võttes oleks pesakonnad minu kodus:) Emane aretuskoera klassi kutsikas müüakse vaid neile, kes siis ka valitud isasloomaga paaritades  pesakonnal sündida lasevad. See peab olema ikkagi hobi ja kutsumus ja vajab väga palju pühendumist ning aega.

Kui palju sa tõukoerandusest ja aretamisest tead? Jätkuvalt ajad väga kummalist juttu minu kui koerakasvataja jaoks. Esiteks ma pole kunagi kuulnud, et keegi kasutaks mõistet “paarituskoer”. See sõna on aretuskoer ja aretuskoer võib olla iga koer, kes täidab aretusreegleid. On ta siis juba saanud järglasi või mitte.

Aretuskoer ja näitusekoer ei ole kindlasti samatähenduslikud. Sul võib olla väga ilus koer, kes näitustel võidab. Aga kui tal on RD või DD puusad, siis ta ei ole aretuskoer.

Aretuskoera tasemel kutsika müümine on utoopia. Kui me räägime ikka 8-nädalasest kutsikast? Mingil määral on sel hetkel võimalik öelda, kas kutsikast kasvab näitusekoer, st hinnata tema välimiku potentsiaali. Aga pole võimalik hinnata tema tulevast tervist, mis on tegelikult aretuskoera tingimus nr 1.

Kasvatajad ei olegi huvitatud, et suvalised koerafännid hakkaksid koeri paljundama. Esimesed paar pesakonda paraku on paljundamine, lihtsalt pole veel piisavalt teadlikkust. Aretamisest tõule lisaväärtuse andmise mõttes saame hakata rääkima hiljem, kindlasti mitte 1. ega ka mitte 2. pesakonna puhul. Seega aretusväärtusega kutsikad jäetakse kas endale kennelisse (kaasomandisse) või müüakse teistele kasvatajatele.

Nüüd mul tuli pähe, millel su teadmised võivad põhineda. Mõned SLK kasvatajad tegutsevad küll frantsiisi alusel, et lasevad oma kennelnime all pesakondadel sündida koerte omanike juures ja ise kasseerivad siis oma kennelnime kasutada laskmise eest ka papi. Üldiselt sellist asja peetakse veidi ebaeetiliseks ja teistes tõugudes ei tea, et seda harrastataks. Vähemalt mitte nii massiliselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on isane. Ilge memmekas, ainult süles istuks, täielik kaisukoer. Tänaval ikka nuusib ja märgistab, aga pole osanud pahandada selle peale. Emased hulluks ei aja, kuigi on kastreerimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igale ühele oma.

mul on emane ja iga kell välistaksin isase koera võtmise. see eest on mul jälle heameel, et ka isaseid ka võetakse, sest minu tüdrukule nad meeldivad. teiste emastega tal läbisaamist pole, heal juhul kõnnivad tähtsa näoga teineteisest mööda, halvimal juhul urisevad.

kõike, mida arvan emaste voorustest ja isaste puudustest ma siia kirja panema ei hakka, sest veelkord- võtke palun poisskoeri ka. ja üleüldse, võib olla on mulle sattunud eriline eksemplar ning sootunnused ei määragi erilist rolli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igale ühele oma.

mul on emane ja iga kell välistaksin isase koera võtmise. see eest on mul jälle heameel, et ka isaseid ka võetakse, sest minu tüdrukule nad meeldivad. teiste emastega tal läbisaamist pole, heal juhul kõnnivad tähtsa näoga teineteisest mööda, halvimal juhul urisevad.

kõike, mida arvan emaste voorustest ja isaste puudustest ma siia kirja panema ei hakka, sest veelkord- võtke palun poisskoeri ka. ja üleüldse, võib olla on mulle sattunud eriline eksemplar ning sootunnused ei määragi erilist rolli.

Sul pole põhjust muretseda, poisskutsikad on palju kiiremini broneeringus ja järjekord ilmajääjatest ukse taga…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole põhjust muretseda, poisskutsikad on palju kiiremini broneeringus ja järjekord ilmajääjatest ukse taga…

Ei ole nii. Poisskutsikaid taheti rohkem ehk 15 aastat tagasi. Praegu tahetakse vähemalt kaks korda rohkem emaseid kutsikaid. Võib muidugi ka tõuti erineda, aga siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igale ühele oma.

mul on emane ja iga kell välistaksin isase koera võtmise. see eest on mul jälle heameel, et ka isaseid ka võetakse, sest minu tüdrukule nad meeldivad. teiste emastega tal läbisaamist pole, heal juhul kõnnivad tähtsa näoga teineteisest mööda, halvimal juhul urisevad.

kõike, mida arvan emaste voorustest ja isaste puudustest ma siia kirja panema ei hakka, sest veelkord- võtke palun poisskoeri ka. ja üleüldse, võib olla on mulle sattunud eriline eksemplar ning sootunnused ei määragi erilist rolli.

Sul pole põhjust muretseda, poisskutsikad on palju kiiremini broneeringus ja järjekord ilmajääjatest ukse taga…

tõesti tahan loota, et see nii on!

nagu ma ka ütlesin- siiralt soovin, et isaseid ka tahetakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk Isane või emane koer?