Esileht Lapse ootamine Isapalk või emapalk?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Isapalk või emapalk?

Postitas:
Kägu

Algataks arutelu: mis kaalutlustel otsustate, kes teie peres hakkab saama vanemahüvitist?

Mina ise hetkel ei tööta, mees saab palka 900 neto. Kui laps sünnib, hakkan saama 70 päeva minimaalset vanemahüvitist. Edasi hakkab saama hüvitist kuni lõpuni mees, kusjuures tööd teeb ta edasi ja mina olen lapsega kodus.

Parandage mind kui leiate, et kuidagi teistmoodi oleks meie perel reaalselt kasulikum toimida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu teadmiste põhjal on selline viis teile majanduslikult kõige mõistlikum. Mehe palk jääb alla selle piiri, millest üle hakataks hüvitist vähendama.

Meie puhul on see küll veidi teemaväline, sest me ei ela Eestis, aga meil hakkab vanemahüvitist saama mees. Lisaks jääb ta lapsega koju kohe algusest peale. Minul ei ole lihtsalt õigust vanemahüvitisele, temal jällegi on. Olen kuu kuni kaks kodus, kuni ise taastunud, ja edaspidi on plaan tööajal pumpama hakata. Mina olen kahe lapsega kodus olnud, ja väga tööle igatsenud, mees jälle soovib töölt pausi võtta, nii et meie jaoks on see kõige mõistlikum lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui isa saab isapalk, siis peab arvestama ka sellega, et sinul pole haigekassat ja ka abielus olles mehe töökaudu sel juhul ei saa, kuna mees saab vanemahüvitist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui isa saab isapalk, siis peab arvestama ka sellega, et sinul pole haigekassat ja ka abielus olles mehe töökaudu sel juhul ei saa, kuna mees saab vanemahüvitist.

Jah, selline väike “pisiasi”. Kui aga ravikindlustuse puudumine sind ei morjenda, siis ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vau, millest te elate? Päriselt? Mees saab alla 1000 palka, sina ei saa üldse? Kommunaalid? Laen/üür? Söök? Riided? Ainuüksi beebi korralik turvarustus (häll+turvatool) võib kuni 800-900€ minna.
Lapsed on ka väga kulukad ju. Päris hea julgus laps saada 🙄

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vau, millest te elate? Päriselt? Mees saab alla 1000 palka, sina ei saa üldse? Kommunaalid? Laen/üür? Söök? Riided? Ainuüksi beebi korralik turvarustus (häll+turvatool) võib kuni 800-900€ minna.

Kui elad väiksemas kohas ja oskad majandada tuleb vabalt välja selle rahaga. Raske on kindlasti aga mitte võimatu. Tallinnas/Tartus selle rahaga ilmselt ära ei elaks. Väiksemas linnas aga üür, meelelahutus ja isegi toidukaubad odavamad. Ja ei mõtle siinkohal päris maakohtasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas keegi küsis seda?? minu sissetulekud ja kulud on oluliselt suuremad, kui eesti keskmist teenivatel inimestel. samas ma ei tuleks selle pealegi, et kritiseerida seda, et keegi olulisemalt kitsamates tingimustes elab ja siiski lapse saab.

kas kui ema võtab end töötuna arvele, tal ka haigekassat ei ole? peaks olema.
teine variant on ametlikult tööle vormistada naine, mees ametlikult kodus, aga tööl käib mees edasi. olen aru saanud, et see on suhteliselt levinud variant, kui tööandja juba sellega nõus on, et mees vanemahüvitisel ja tööl edasi käib

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas keegi küsis seda?? minu sissetulekud ja kulud on oluliselt suuremad, kui eesti keskmist teenivatel inimestel. samas ma ei tuleks selle pealegi, et kritiseerida seda, et keegi olulisemalt kitsamates tingimustes elab ja siiski lapse saab.

kas kui ema võtab end töötuna arvele, tal ka haigekassat ei ole? peaks olema.

teine variant on ametlikult tööle vormistada naine, mees ametlikult kodus, aga tööl käib mees edasi. olen aru saanud, et see on suhteliselt levinud variant, kui tööandja juba sellega nõus on, et mees vanemahüvitisel ja tööl edasi käib

Töötukassas kohustub ema vastu võtma põhimõtteliselt esimese töö, mis pakutakse või ta võetakse arvelt maha. Aga ta tahab ju lapsega kodus olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötukassas kohustub ema vastu võtma põhimõtteliselt esimese töö, mis pakutakse või ta võetakse arvelt maha. Aga ta tahab ju lapsega kodus olla.[/quote]

ok, seda küll.
kui kaugemale mõelda, siis kasulik oleks ikkagi naine tööle vormistada. ei tea inimeste plaane edasi, aga kui hüvitis läbi, kas naine plaanib niisama kodus olla või kuskile tööle minna. Kui tööle minek, siis tõenäoliselt on ta palk madalam kui mehel nii või teisiti. teiseks, kui tööle ja laps haige, siis haigusrahad paremad. töötuna eelnevalt olles saaks miinimumi. varem tööle vormistatult, saaks 80% sissetulekust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kes on nõus naise sedasi tööle vormistama kui ta reaalselt seal ei käi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mehe palk on kätte 900 eurot, hakkab ta isapalka saama 900 eurot, mis teeb kokku 1800 eurot + pere saab lapsetoetust 60 eurot. Kas olen millestki valesti aru saanud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kes on nõus naise sedasi tööle vormistama kui ta reaalselt seal ei käi?

ma ei tea, aga kogu aeg kuuleb igasugustest sahkerdamistest selliselt. tehakse suuremaid emapalkasid nagu naine käiks tööl kuskil lisaks jne.
ma lihtsalt viskan õhku ideid, kuidas pikemas perspektiivis rahaliselt kasulikum oleks. ei väida, et nemad nii saavad..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mehe palk on kätte 900 eurot, hakkab ta isapalka saama 900 eurot, mis teeb kokku 1800 eurot + pere saab lapsetoetust 60 eurot. Kas olen millestki valesti aru saanud?

Selle puhul peab arvetsama, et maksuvaba tulu on 0 ja reaalset seda 1800 kätte ei saa, kuna tulumaks on mehel nüüd kõrgem. Lisaks, kuna naise ei saa enam riigi poolt haigekassat, siis tuleb ka tasuline haigekassa juurde ehk siis peaks arvutama, kas see on perele ka kasulik või ei.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Lapse ootamine Isapalk või emapalk?