Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Isapuhkus

Postitas:

Tere. Kas keegi oskab vastata isapuhkuse kohta. Mees tahab võtta isapuhkuse pärast lapse sündi aga etteteatamise aeg on 2 nädalat. Seega laps pole siis veel arvatavasti sündinud. Lapse sünnikuupäevaks on 27.juuli aga isapuhkus hakkaks 1. augustist. Kuidas sel juhul saaks puhkust võtta, kuidas mees tõestab avaldust tehes, et tal paari nädala pärast laps sünnib? Mina ise tööl ei käi ja minul pole vaja ühtegi avaldust kuhugi esitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tasub mehel tööl rääkida, äkki ollakse vastutulelikud ja lubatakse jääda puhkama kui reaalselt sünnib.

Tegelikult isapuhkuse avaldust EI TEHTA tööandjale vaid Sotsiaalkindlustusametisse. Avaldust tehes läheb automaatselt teavitus ka tööandjale. Puhkusetasu maksab ka Sotsamet (rasedusele eelnenud 9k sissetuleku alusel põhimõtteliselt) .

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma soovitan ka tööandjaga rääkida, et kui on tore tööandja ja mees hinnatud töö juures, siis nad saavad vastu tulla ning mees saabki koju jääda pärast lapse sündi. Sünnitähtaeg võib ju selline paika pandud olla, aga vähesed lapsed sünnivad “õigel” ajal.  Kui laps otsustab 2 nädalat hiljem tulla, siis on mees juba ammu ära puhanud, kui laps sünnib ja Sa oled ikka üksi. Alguses on aga mehe toetus ja abi väga vajalik. Esiteks on sünnitus üsna “tore” kogemus ja hilisem elu on pea peale pööratud. Magamata ööd, pidev söötmine ja mähkmete vahetus, rahutu beebi korral tema lohutamine ja mehe abi kulub Sul igati ära.
Isapuhkus on nüüd kokku 4 nädalat, kas ta kõike ei taha korraga välja võtta? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui etteteatamise aeg on vähem kui 2 nädalat, siis võib tööandja keelduda puhkust andmast. Ükski seadus ei keela tööandjal töötajale vastu tulla ja anda puhkus järgmisest päevast. Eks see sõltu töö iseloomust ja suhtest tööandjaga, kas järgmisest päevast saab või mitte.

Isapuhkust ei tasu ka väga palju varem välja võtta. Minu abikaasa jäi puhkusele 2 nädalat enne tähtaega, et kodused remonttööd lõpuni teha ja beebi sündis 2 nädalat pärast tähtaega. Need päevad, mis isapuhkust veel oli, veetsin mina haiglas. Õnneks on abikaasa kodukontoris ja saab mind siiski aidata, aga paljudel seda luksust ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jäi mees aprillis isapuhkusele. Sünnitustähtaeg oli aprilli alguses. Tööandjale sai juba aasta algul aegsasti räägitud.
Selle isapuhkusega on nii, et…sotsiaalkindlustusameti kodulehel täitis mees avalduse vms, et mis kuupäevast soovib. Kuu aega enne lapse sündi saab juba teha avalduse, kui ma nüüd ei eksi. Seda puhkust on õigus võtta lapse 3-aastaseks saamiseni. Ja kui avaldus kinnitatud, saab tööandja teavituse ja kui ta 5 tööpäeva jooksul ei keeldu vms, siis nii ongi, sest hiljem sots.amet teeb kande tööregistrisse lepingu peatamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )