Esileht Kodunurk ise jäätise tegemine – masinaga ja ilma

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: ise jäätise tegemine – masinaga ja ilma

Postitas:

Kuidas teete?
Lihtsalt koor vahtu ja külma – väga kõva tuleb :S

Mida see masin teeb? kas tasub ennast ära?
Või kuidas teha ilma masinata nii et oleks ka hea?

Koorejäätist tahan teha. Toome maalt piima ja seal pea 1/4 koor 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1/4 koor :D??? 25% rasvaga piim :D:D:D

Ilma masinata sellist head pehmet ja kreemist ei saa, läheb ka segades ja mikserdades jääkristalle täis. Ainult piimast/koorest head jäätist ei saa 😀 nett on häid retsepte täis, guugeelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 12:27; 13.06 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jäätisevalmistamisel on oluline optimaalne rasvaprotsent – parim jäätis on umbes 21% rasvasisaldusega mäletamistmööda. elastsust annavad jäätisele ka lisandid – siirup, alkohol.

kui masinat pole, siis aitab konsistentsi parandada kylmuva massi segamine iga 15 min järel.

lihtsalt koor vahtu ja külma – see pole suurem asi retsept, et hea saaks tulla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]lihtsalt koor vahtu ja külma – see pole suurem asi retsept, et hea saaks tulla…[/tsitaat]
Ei olnud jah 😀 Aga ära see söödi 😀
Aitäh sulle! Proovin siirupiga ja segades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ise saab valmistada jäätist ka kondentspiimast. Netis on hulgaliselt retsepte.
http://nami-nami.ee/Recipe/View/9483
Nii, selle jäätise kohta mõned arvamused minult, kes ma seda jäätist olen valmistanud.
Maitses peaaegu nagu päris jäätis. Kontsistents oli nagu päris. Väga lihtne valmistada.
Miinused: purk suhkruga kondentspiima selle retsepti kohta oli minu arvates liiga palju. Liiga magus jäi. Edaspidi paneksin 50/50 suhkruga ja suhkrute kondentspiima.
Lisaks jäi siiski jäätisele juurde kondentspiima maitse. Kui ei mõtle sellele, ei pane vbl tähele. Kui aga keskendud maitsele, siis on kondentspiid tuntav.
Lastele igatahes maitses, mees ei nurisenud. Kui siis ehk selle üle, et oli liiga magus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 13:11; 13.06 14:01; 15.06 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vahepeal sügavkülmast välja võttes peab miksriga vahustama või piisab lihtsalt segamisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas vahepeal sügavkülmast välja võttes peab miksriga vahustama või piisab lihtsalt segamisest?[/tsitaat]

Kui sa küsid minu käest, selle viimase retsepti kohta, siis see, kelle retsepti järgi ma tegin, kirjtuas, et võtta välja peale 1 tundi ja siis veel paar korda pooletunniste vahedega. Esimese sutsaka andist vist segada veel mikseriga. Edasi sai kahvlit kasutatud, kuna segu oli juba piisavalt tahke, et mikserdamist mitte lubada.
http://jucjaco.blogspot.com/2009/12/jarjekordne-jaatis-varske-mundi-ja.html
Ise tegin tookord shokolaadijäätist. Kuid võin veel öelda, et shokolaad ja sügavkülm ei ole kokkukäiv kooslus, kuna shoks muutub sügavkülmas täielikuks küünlavahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 13:11; 13.06 14:01; 15.06 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina proovin täna selle nami retsepti igatahes rabarberiga läbi, näis mis saab. 🙂

Ja loll küsimus ka kas poes müüdakse eraldi rõõskakoort ka?
Ma tavaliselt lasknud seda maalt tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 14:38; 13.06 21:01; 14.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõsakoore asemel müüakse sulle vahukoort. See ongi tegelikult see mida sa mõtled. Konkreetselt sellist toodet nagu rõõskkoor, pole olemas.

Ja mina teen nii, et vahustan vahukoore peaaegu lõpuni ära, segan juurde kondentspiima ja siis külma. Mul pole ka masinat, seega segan lihtsalt lusikaga iga 15 min järelt.
Vahel olen pannud ka sekka maasikaid, vaarikaid, mustikaid, shokolaaditükikesi. Maitse asi.
Meie perele meeldib – tegelikult ei olegi see mass väga ära külmuda saanud, enne on otsas, sest kõik tahavad segamas käia ja maitsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina proovin täna selle nami retsepti igatahes rabarberiga läbi, näis mis saab. 🙂

Ja loll küsimus ka kas poes müüdakse eraldi rõõskakoort ka?
Ma tavaliselt lasknud seda maalt tuua.[/tsitaat]
Rõõsk koor on 10% rasvasisaldusega kohvikoor (selle nime all müüakse teda poes).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka teinud vahukoorest ja kondenspiimast jäätist ja pole seganud küll üldse, külmub kenasti ühtlaselt. väga magus ja rammus tuleb küll, aga hea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma teen ka seda vahukoorekondentspiima oma, aga vahepeal ei sega, ei tule kristalle sisse, mõnus kreemjas… aga tõsine kaloripomm nii rasvasuselt kui magususelt… samas siis ei söö palju ka:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sai siis 3 sorti:
mustsõstramoosiga;
pähklid-¨okolaad;
¨okolaad-VanaTallinn.

Kõik väga head 🙂

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rõõsk koor on 10% rasvasisaldusega kohvikoor (selle nime all müüakse teda poes).[/tsitaat]
Poes lugesin kõik pakid läbi ja oligi kohvikoor. 😀

Täiesti blond hetk, aga mis teha, varsti hakkan ise ka vaaritama, näis. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 14:38; 13.06 21:01; 14.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina teen ka vahukoore ja kodenspiimaga. Vahukoor vahtu(mitte lõpuni vaid kreemiks) ja kodenspiim hulka ning sügavkülma. Seganud ei ole teda seal kunagi. Ise külmub ära ja tuleb väga hea jäätis.[/tsitaat]hmmmm. mina tegin ka seda kondenspiima retsepti järgi jäätist, ei seganud ja jäätis oli jääkristalle täis – kuidas seda siis seletada, et ühel tulevad kristallid ja teisel mitte? kas sügavkülmiku temperatuurist oleneb? või mõned jäätisesõbrad viskavad siin villast jääkristallide mittetuleku osas? 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
hmmmm. mina tegin ka seda kondenspiima retsepti järgi jäätist, ei seganud ja jäätis oli jääkristalle täis – kuidas seda siis seletada, et ühel tulevad kristallid ja teisel mitte? kas sügavkülmiku temperatuurist oleneb? või mõned jäätisesõbrad viskavad siin villast jääkristallide mittetuleku osas? :P[/tsitaat]

\”Hea\” on inimeste jaoks lihtsalt väga subjektiivne 😀
Kristallid tulevad ilma masinata ja segamata kohe kindlasti.

Suurem rasvasisaldus, alkoholi ja/või siirupi lisamine ning võimalikult kiire külmutamine (sügavkülmiku kiirkülmutamise re¸iimil soovitavalt) aitavad kristalle ära hoida ja no masin on siinkohal muidugi kõige efektiivsem. Masinaga tuleb õhulisem ja kreemjam ka jäätis, sest see nö voldib sinna õhku sisse pidevalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 12:27; 13.06 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi ise mingi soola ja jääga ümbritsetud purgis ka on proovinud teha? Näiteks nii:
http://www.youtube.com/watch?v=zWQxEUSTK_U&feature=related

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]1/4 koor :D??? 25% rasvaga piim :D:D:D

Ilma masinata sellist head pehmet ja kreemist ei saa, läheb ka segades ja mikserdades jääkristalle täis. Ainult piimast/koorest head jäätist ei saa 😀 nett on häid retsepte täis, guugeelda.[/tsitaat]

Sel juhul peaks koor olema 100% rasvasisaldusega aga pole ju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siis vastaks küsimusele, kas masin tasub ennast ära.

Mul on masin (enam-vähem kõige lihtsam ja odavam, umbes 800 krooni maksis) ja olen rahul. Esiteks olen ma väga suur jäätisesõber ja teiseks saan teha ka lahjemaid asju (väiksema suhkrusisaldusega mahlajäätist, jogurtit külmutada jne).

Kui korralikult teha (ikka munakollasega), maitseb nagu poejäätis, aga on naturaalsem.

Tasuvus sõltub kogustest ja jäätiseisu sagedusest :). Sest lisaks ühekordsele rahalisele väljaminekule võtab see masin ka ruumi.

Täiendan: hakkasin mõtlema, et tegelikult annaks täiesti toimiva \”jäätisemasina\” ise ka kokku panna, näiteks suurest plekk-kruusist, millele külmapatareid külge teibitud, kus sees siis mikseriga vahustada. Võib-olla see on tegelikult mingi vana ja levinud mõte, aga sähvatas, noh. Eks jalgrattaid võib ikka edasi leiutada 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 08:40; 15.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovitud ka minu esimene ise tehtud jäätis ja väga hea, tegin siis nimelt rabarberiga. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 14:38; 13.06 21:01; 14.06 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masinast veel – miks pildil on vänt?
Kas käsitsi peab väntama?

Ma ikka eeldaks, et panen pistiku seina ja see ise segab ja külmutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millisel pildil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:52; 15.06 21:26;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Masinast veel – miks pildil on vänt?
Kas käsitsi peab väntama?

Ma ikka eeldaks, et panen pistiku seina ja see ise segab ja külmutab.[/tsitaat]

On kahte sorti jäätisemasinaid. Kallimad, ca 200 eurosed külmutavad ja segavad. Odavamad ainult segaavad ja siis vahepeal pead selle jäätise külmkappi panema. Ehk siis põmst teeb mikseri tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 13:11; 13.06 14:01; 15.06 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see pole. Kallitel masinatel on kylmutusagregaat masinas sees, odavamatel tuleb kauss v kylmapatarei eelnevalt kylmutada. masinast välja võttes on need jäätised samasugused. severini masina vänt on minumeelest mingi eraldi fun kommide purustamiseks.[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

On kahte sorti jäätisemasinaid. Kallimad, ca 200 eurosed külmutavad ja segavad. Odavamad ainult segaavad ja siis vahepeal pead selle jäätise külmkappi panema. Ehk siis põmst teeb mikseri tööd.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omal on ka kaks kaant, ühega neist saab nt ¨okolaadi purustada ja see on vändaga. Muu töö teeb ikka ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 08:40; 15.06 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 20 eurone masin ja seegi segab ikka päris ise. vahe jah selles, kas masin ka külmutab, või pead kaussi eelnevalt sügavkülmas hoidma. kuna mul on suur sügavkülm, siis on kauss kogu aeg seal, kui tuleb isu jäätist teha, võin kohe alustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:52; 15.06 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valisin omale juba jäätisemasina välja, vaatasin et ai krt kui kallis ikka, et proovin enne ostu veel korra ilma masinata jäätist teha – ja oh sa püha jumal millise imelise kreemja jäätise ma sain! :O Ja ei mingit segamas käimist ja ei mingeid jääkristalle (mis need veel on? :P) retsept siin:

Vanillijäätis

400ml vahukoort (35%)
1spl suhkrut
1tl vaniljesuhkut
3/4 purki suhkruga kondenspiima

vahusta koor suhkruga tugevaks vahuks.
lisa vahustades kondenspiim.
kalla segu kaanega (oluline!) kaussi vms suletavasse nõusse ja aseta sügavkülma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline küsimus, ka mõni neist retseptidest aitab ka pulgajäätise topsi panna või läheb liiga kristalliliseks?

Tahaks tüdruku sünnipäevaks lastele teha hunniku kodust limpsimist (jäätist), kui tänaseni ei ole väga õnnestunud. Oskab keegi sellist kreemisemat limpsimist soovitada, mis sobib nendesse mahlapulkade külmutamise topsidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masina eelis ongi see, et saab teha ka lahjemaid jäätiseid. Need vahukoorega on küll head ja üpris kreemised, aga seejuures üüratult rammusad- puhas vahukoor ju, rasvasisaldus 35% kanti. Aga poejäätised, näiteks Regatt ainult 10% rasva, aga maitseb väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk ise jäätise tegemine – masinaga ja ilma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.