Esileht Kodunurk ise jäätise tegemine – masinaga ja ilma

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: ise jäätise tegemine – masinaga ja ilma

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Masina eelis ongi see, et saab teha ka lahjemaid jäätiseid. Need vahukoorega on küll head ja üpris kreemised, aga seejuures üüratult rammusad- puhas vahukoor ju, rasvasisaldus 35% kanti. Aga poejäätised, näiteks Regatt ainult 10% rasva, aga maitseb väga hästi.[/tsitaat]Maitse asi. Mina olin Regatis täiesti pettunud, on veel nõukaaegse Regati maitse meeles. Noorematel muidugi see võrdlusmoment puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lihtsalt123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul selline küsimus, ka mõni neist retseptidest aitab ka pulgajäätise topsi panna või läheb liiga kristalliliseks?

Tahaks tüdruku sünnipäevaks lastele teha hunniku kodust limpsimist (jäätist), kui tänaseni ei ole väga õnnestunud. Oskab keegi sellist kreemisemat limpsimist soovitada, mis sobib nendesse mahlapulkade külmutamise topsidesse.[/tsitaat]

mina teen lapsele mahlapulkasid sedasi st panen naturaalse mahla topsi+pulk ja kylma. ideaalne kuumal suvepaeval

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi, ma ei lugenud korralikult, sa juba teed mahlapulkasid isegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan \”oma\” jäätiseretsepti. Tulemus on nämma!
Olen proovinud ka kohvijäätist teha. Karbi põhja on jäänud kristalliliselt. V-o tuleks kohvijäätist siis aegajalt segada nagu siin kuskil eespool kommentaariumis on kirjeldatud…

Sõbranna pani oma jäätiseretsepti kirja alljärgnevalt:

Jäätise retsept

400ml 35% rõõska koort
1spl suhkrut
soovi korral 1tl vaniljesuhkut
3/4 purki suhkruga kondenspiima (nö lapsepõlve kondekas on Maximates saada, aga kõlbavad ka muud)
lisandid vastavalt soovile (ca 150ml kanget kohvi kohvijäätise jaoks, 1 laim ja 1 sidrun tsitrusejäätise jaoks, ca 75g riiv¨okolaadi ¨okolaaditükkidega jäätise jaoks, marju marjajäätise jaoks jne)

vahusta koor suhkruga tugevaks vahuks. edasi vahustades lisa kondenspiim.
seejärel lisa oma maitsenüanss: kalla segusse jahutatud kohv, mahla vms; tsitrusejäätise jaoks pesin viljad korralikud, riivisin koore, pigistasin mahla jäätisesse ning lisasin riivitud koore; see on koht oma fantaasia ja soovide rakendamiseks. lisandite lisamisel maitse – sest sellise maitsega jäätis jääbki.

kalla saadud segu kaanega kaussi vms suletavasse nõusse ja aseta sügavkülma. sõltuvalt nõust ja segu konsistentsist saab mõnusa jäätise 3-8 tunniga.

sellest toorainest tuleb ca 1,7-1,8l jäätist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk ise jäätise tegemine – masinaga ja ilma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.