Esileht Kodunurk Ise tehtud jäätist

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Ise tehtud jäätist

Postitas:

Kuidas teete?
Olen teinud rõõsakoore ja kondenspiima segu. Ajan vahtu ja panen juurde kas pähkleid või marju.
Kuidad teete tavalise piimaga? Tegin nii, et panin piima (2,5 %) ja pool purki kondenspiima, piima panin ehk pool liitrit. Ja siis marju ja vahtu ei teinud. Sügavkülma ja siis sööma. Hea tuli.
Kuidas te teete?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on piimaga tehtud jäätis lahja ja ei ole maitsev. Ja need kahvliga kokkusegatud asjad ei kõlba kuskile, siis on juba poest ostetud kodumaine tehasejäätis palju parem sellega võrreldes.Isetehtud jäätise teen ikka vahukoorega ja munadega, jäätiemasinaga.
Kunagi välismaal elades leidsin seal poest ühe gurmeejäätise,soolakaramelli oma, ja hiljem olen ise analoogset jäätist kõige rohkem teinud, retsepti leidsin USA toidublogija lehelt, epicuros või epicurious oli vist…. Selles retseptis kasutati isegi kogu muna, ka valget. Sama retsepti põhja, aga ilma karamelli osata olen ka muudes jäätistes kasutanud, naäiteks mango või pistaatsiajäätist tehes.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 21:37; 21.08 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paluks ka mõnda head retsepti jäätisemasinaga tegemiseks 🙂 tahaks ise midagi eksootilist, mida meil poes ei pakuta. Aga no ei oska teha. Võiks näiteks banaani-virsiku oma olla. Mis see jäätisemasina kasutamise raudne põhimõte peaks olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 02:10; 21.08 05:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paluks ka mõnda head retsepti jäätisemasinaga tegemiseks ???? tahaks ise midagi eksootilist, mida meil poes ei pakuta. Aga no ei oska teha. Võiks näiteks banaani-virsiku oma olla. Mis see jäätisemasina kasutamise raudne põhimõte peaks olema?

mis mõttes raudne põhimõte, ei saanud küsimusest aru?
Tegelikult on sul vaja leida lihtsalt sulle meeldiva maitsekombinatsiooni/koostisainete vahekorraga baasretsept, millele saad eri lisandeid lisades eri jäätiseid teha, aga eks selle leiab eri variante katsetades, sest netis ju kõik kiidavad, et imehea, aga maitsed on väga erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 21:37; 21.08 03:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis mõttes raudne põhimõte, ei saanud küsimusest aru?

Tegelikult on sul vaja leida lihtsalt sulle meeldiva maitsekombinatsiooni/koostisainete vahekorraga baasretsept, millele saad eri lisandeid lisades eri jäätiseid teha, aga eks selle leiab eri variante katsetades, sest netis ju kõik kiidavad, et imehea, aga maitsed on väga erinevad.

Kena, said ju siiski aru 🙂

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 02:10; 21.08 05:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen maal olles šokolaadikondenspiima ja vahukoorega, väga hea šokolaadijäätis tuleb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie teeme lastega hästi tihti seda, erinevate lisanditega: https://nami-nami.ee/retsept/7211/vaarika_besee_semifreddo
eriti hea tuleb, kui segada vahu sisse Domino küpsise tükke

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd mind päris huvitab, et mis nende munadega ja jäätisega omati on, et nii mitu miinust juba ilma seletuseta. Mul ema rääkis, et kunagi vene ajal olla olnud poes müügil munajäätis, mida mina pole ise saanud .

Kodujäätises muna aitab luua õiget konsistentsi (kreemjas, ei jäätu nö tükki) ta pole maitse pärast seal, maitse annavad ikka muud lisandid ja ma ei oskaks traditsioonilist jäätiseretsepti muna sisalduse pärast “munajäätiseks” nimetada. Kas kõik koogid, kus taignas muna, on sul munakoogid?
Poejäätistes täidavad seda muna ülesannet lisaained (emulgaatorid, stabilisaatorid)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen teinud ikka vahukoore ja kondentspiimaga. Vahukoor seepärast, et see on rasvasem ja jääb seetõttu kreemjam, vahukoorega tuleb väga hea jäätis.

veel olen teinud šampanjasorbetti, väga hea tuli välja, aga see on niisugune imelik jäätis, et seda peab eelnevalt keetma 😀 Naminamis on ka üks munavalgega šampanjasorbeti versioon, seda mina ei ole teinud.

kui ma tahan mingit vesisemat jäätist, siis ma eelistangi pigem sorbetti, mitte mingit piimaga tehtut. ja kui tahan rammusat jäätist, siis ikka vahukoorega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muna on tähtsaim osa jäätises. Poejäätistes on keemia pehmenduseks, et jäätist ka suht peale külmast võtmist lusikat murdmata võtta saaks. Munakollane annab tekstuuri ja pehmuse.

Ma tahaks ka teha, masinat ei ole, aga võiks siis osta ju. Lugesin neid retsepte, aga väga rammusaid ei tahaks, vahukoor ja kondentspiim on liiast, poejäätistes´selliseid asju ju pole sellises vahekorras. Kõige imelikum koostises tundub muna! Poejäätistes ju pole mune sees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest räägitakse siin külmutatud kondenspiimast, mitte jäätisest. Kui tekivad küsimused nagu “milleks munad” ja “naljakas on keetmine/kuumutamine”, siis ei ole ju kondenspiima külmutajatel halli aimugi, mis on jäätis.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige klassikalisem jäätis ikka munade ja vahukoorega:
https://addapinch.com/old-fashioned-vanilla-ice-cream-recipe/

https://cooking.nytimes.com/recipes/1016605-the-only-ice-cream-recipe-youll-ever-need

Samas kui inspiratsiooni tahta, internet ju põhjatu sh ka palju eestikeelset:
http://www.kokkama.ee/2009/10/jaatis-koige-kreemjam-ja-ahvatlevam.html?m=1

http://bioblogi.eu/isetehtud-jaatis-lihtne-maitsev-ja-tervislik/

Jne 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on külas seda kondenspiima ja vahukoore segu pakutud ja mul lõi küll see suhkru ja rasva kogus südame läikima. Ise nii rammusat ei suuda teha ega süüa. Mul on kompressoriga jäätisemasin olemas ja teen palju ise jäätist. Keedan põhja valmis (just nimelt muna ja vahukoorega) ja siis panen maitseks erinevaid asju. Olen ka lihtsalt näiteks mangopüree masinast läbi lasknud, saab hea mangosorbeti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassikalises jäätises käib ikka muna. Jäätises munakollane ja sorbetis munavalge.

Ise teen põhiretsepti järgi- munakollased ja vahukoor või munakollased ja vahukoore- piima segu 1:1.

Lisandid vastavalt tujule. Šokolaadijäätiseks läheb šokolaad kohe segu hulka. Marjapüree jms läheb kohe segu hulka. Šokolaaditükid, apelsinikoor, karamell vms läheb jäätisemasinasse, kui jäätis on juba peaaegu valmis.

Kondenspiimaga, jogurtist jms pole kunagi proovinud, põhiretsept on nii käe sees ja tuleb alati välja.

Soovitan küll võimalusel jäätisemasin hankida, versioonid sügavkülma käiva kausiga on ju odavad ja kui ei raatsi/pole ruumi kompressoriga masinat osta, siis ajavad ilusti asja ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 10:53; 26.08 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan küll võimalusel jäätisemasin hankida, versioonid sügavkülma käiva kausiga on ju odavad ja kui ei raatsi/pole ruumi kompressoriga masinat osta, siis ajavad ilusti asja ära.

See on asi, mida näiteks mina just nimelt kunagi ei ostaks – nägin külas, kuidas sellega jamati, pool sügavkülma mingit mõttetut kaussi täis, ja ei tulnud sealt midagi erilist sellegipoolest. Tean, et seisabki neil peale paari katsetust niisama.

Üleüldse, enne, kui ma mingit jäätisemasinat ostma hakkan, tahaksin ma oma silma ja keelega ära näha ja maitsta, et sealt tuleb midagi paremat kui tavalises köögikombainis vahustatud vahukoor kondenspiimaga (mis on minu meelest täitsa hea).

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu meelest on nii täitsa hea, siis seda söögi. Kui on mingi imepisike sügavkülm siis ilmselt jah see kauss võtab ruumi, täissuuruses sügavkülmaga see kausike kusagil riiulinurgas küll ette ei jää. Kompressoriga variant on neile, kes väga jäätist armastavad, ei ole odav ja ruumi võtab ka.

Mulle nt poejäätis ei maitse, teen kodus või ostan gelateriast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 10:53; 26.08 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud munade ja piimaga ise. Väga hea jäätis tuleb, aga hull mässamine õigete temperatuuridega.

Teen ka kookoskoore jäätist ise – India pähklid, kookoskoor, datlid, vanillipasta. Kui lisada veel riivitud tumedat šokolaadi, on eriti hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Ise tehtud jäätist