Esileht Tööelu, raha ja seadused. Iseenda tööandja, kas hüppaksite?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Iseenda tööandja, kas hüppaksite?

Postitas:
Kägu

Olen jõudnud enda elus etappi, kus mu palgatöö kõrvalt arendatud ettevõte on käima läinud ja vajab nüüd mu täit pühendumist.

Päris sama palka muidugi veel maksta ei saa, kui palgatööga saan. (Mu praegune palk on kõvasti üle keskmise).

Mis te teeksite? Kas te loobuksite oma mugavast palgatööst, isegi kui teate ette, et peate vähemalt pool aastat säästudest elama?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeks seda oma põhitöö kõrvalt nii palju, kui vähegi kannatab.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina tegin seda – vanust ligi 50, eluaeg hästi teenitud ja piisavalt tagavara. Tegin lausa nii, et pool aastat “puhkasin” töötuskindlustusega, ja siis TK abiga rajasin ettevõtte.

Nüüd töötan ca 4-5h päevas, sissetulek umbes 2/3 endisest ja väga rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu arust see oleneb ikka varudest ja finantskohustustest ja firmast, mida plaanin. Kui suur on selle firma eduvõimalus ja kliendibaas üldse. Kas juhul, kui kõrben, saaksin suhteliselt kergesti oma mineviku tööga samaväärse koha tagasi. Mis saab, kui säästud on otsas, aga firma veel piisavalt kasumit ei teeni? Üldiselt ma pigem vist ei loobuks oma kohast, eriti kui oma äri on mingi pood või toitlustusettevõte. Kui on ehitus, transport (mitte takso, vaid veoteenused) või IT, siis võib isegi kaaluda, kuigi ka seal on konkurents kõva. Samas muidugi oleneb äriplaanist ju ka, igasuguste imelike projektide võib läbi luua, kui õige hetk tabada ja hea ärimudel on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina tulin töölt ära, ka 50+vanuses. aga kuna koroonakriis pani sellele valdkonnale, kus tegutsen, paraja põntsu – ka praegu istume põhmõtteliselt püssirohutünni otsas: pannakse taas kinni meie valdkond või ei -, siis lõpuks läksin uuesti poole kohaga riigiasutusse tagasi. praegu samaaegselt nii erafirma kui riigitöö, ühes 0,3, teises 0m4 kohta, palk kokku tsipa üle eesti keskmise.

väga ei tasu selle peale loota, et “firma areneb ja hakkab kasu tooma”, sest mina nt avastasin endale suureks üllatuseks, et seni kuni tegin enamik asju ise, polnud mingit probleemi, raha sisse ei tule parasjagu, jätan omale ühe palga välja maksmata. aga ettevõtte laienedes ja töötajaid juurde palgates hakkasid firma finantsid oluliselt vähenema, töötajatele vaja palka maksta ka siis, kui koroona tõttu kogu valdkond lukku pandud. kui keegi haigestub, pead maksma haigele haigusraha ja samal ajal palkama asendaja, kes töö siiski ära teeks, sisuliselt sama tulu, aga 2x suurem väljaminek, igasuguste puhkuste, õppepuhkuste jmt samamoodi.

igaljuhul mina unustasin nüüd jupiks ajaks igasuguse laienemise ära, teen ise niipalju kui jõuan, vahel harva palkan mõne lisatöötaja paariks päevaks käsunduslepinguga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kunagi enam palgatööle. Olen 20+ aastat oma peremees olnud, eelmisel aastal jäi seoses koroonaga tööd vähemaks ja korra proovisin palgatööd, riigiasutus. 10 kuud pidasin vastu ja ei iial enam. Praegu läheb firmal hästi, tegelen nädalas 10-20 tundi, iga pooleteise kuu tagant võtan 10 päeva reisimiseks, suved täiesti vabad. Kogu risk on ennast 101% ära tasunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kunagi enam palgatööle. Olen 20+ aastat oma peremees olnud, eelmisel aastal jäi seoses koroonaga tööd vähemaks ja korra proovisin palgatööd, riigiasutus. 10 kuud pidasin vastu ja ei iial enam. Praegu läheb firmal hästi, tegelen nädalas 10-20 tundi, iga pooleteise kuu tagant võtan 10 päeva reisimiseks, suved täiesti vabad. Kogu risk on ennast 101% ära tasunud.

Mis valdkonnas tegeled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi mis valdkonnas tegutsed, siis oskame rohkem soovitada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kunagi enam palgatööle. Olen 20+ aastat oma peremees olnud, eelmisel aastal jäi seoses koroonaga tööd vähemaks ja korra proovisin palgatööd, riigiasutus. 10 kuud pidasin vastu ja ei iial enam. Praegu läheb firmal hästi, tegelen nädalas 10-20 tundi, iga pooleteise kuu tagant võtan 10 päeva reisimiseks, suved täiesti vabad. Kogu risk on ennast 101% ära tasunud.

Mis valdkonnas tegeled?

Spordi ja terviseedenduses. Väike kinnisvaraäri on viimase viie aastaga juurde tulnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordi ja terviseedenduses. Väike kinnisvaraäri on viimase viie aastaga juurde tulnud

Esimesest ei tea, aga kui see kinnisvaraäri tähendab millegi välja üürimist, siis see võib tulu asemel kulu hakata teenima. Tundub, et pensionirahaga on päris palju kortereid kokku ostetud, isegi Tallinna kesklinnas on üürniku leidmine raskeks muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hüppasin. Töötasin keskmisest kõrgema palgaga juhtival ametikohal kuid oma ettevõte oli sedavõrd palju põnevam. Hüpe oli vahetult enne koroonakriisi algust, millest minagi osa sain. Tegemist ei ole raketina taevasse lendava iduettevõttega. Ka täna. mitu aastat hiljem ei teeni sama tasu veel mis palgatööl olles. Ettevõtte edeneb samm-sammult, minu silm särab ja ma ei kahetse mitte üks gramm. Viin ellu oma unistust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Iseenda tööandja, kas hüppaksite?