Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isekirjastamine / väikekirjastuse omamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Isekirjastamine / väikekirjastuse omamine

Postitas:
Kägu

Oleks huvitav kuulda nende inimeste kogemusi, kellel on väike kirjastus. Kas see on nende põhisissetulek, milline umbes valdkond, millised tiraažid, kas ajate üksinda seda asja jne jne. Oleksin väga tänulik isiklike kogemuste ja arvamuste eest!

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei oleks lihtsam otse selle inimese käest küsida, kelle sissetuleku järgi sa nuhid?

Selge on see, et sinu küsimus ei ole püstitatud huvist, hakata ise sama asjaga tegelema.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ühe raamatu ise kirjastanud. Kuna ma selle ühe raamatu kirjastasin, siis olen kirjastajana kuskil arvel. Üllatavalt palju raamatuid õnnestus ära müüa. Tiraaž oli 300 ja jäin enam-vähem nulli. Eraisikuna kirjastamise miinuspool on see, et raamatute müügist saadud tulu tuleb deklareerida ja tulumaksu maksta. Aga arvesse ei saa võtta seda raha, mis maksin trükikojale ja raamatu küljendamiseks vajalike programmide litsentside eest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin huviga, kas keegi mainib ka keeletoimetajat … 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin huviga, kas keegi mainib ka keeletoimetajat … ????

Mulle jäi liiga kalliks, aga oleks kindlasti kasulik olnud. Natuke aitas tuttav hea keelevaistuga inimene.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei oleks lihtsam otse selle inimese käest küsida, kelle sissetuleku järgi sa nuhid?

Selge on see, et sinu küsimus ei ole püstitatud huvist, hakata ise sama asjaga tegelema.

Ma ei tahaks isegi anonüümses foorumis nii öelda, aga seekord ütlen ikkagi: see ei ole normaalne jutt. Sa oled paranoiline ja väiklane. Ilmselt stressis ja kibestunud. Kahju. Loodan, et siiski leiad mingi rõõmu elus!

Esitasingi just nimelt küsimuse sellepärast, et veeretan juba pikemat aega mõtteid ise kirjastama hakata.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ühe raamatu ise kirjastanud. Kuna ma selle ühe raamatu kirjastasin, siis olen kirjastajana kuskil arvel. Üllatavalt palju raamatuid õnnestus ära müüa. Tiraaž oli 300 ja jäin enam-vähem nulli. Eraisikuna kirjastamise miinuspool on see, et raamatute müügist saadud tulu tuleb deklareerida ja tulumaksu maksta. Aga arvesse ei saa võtta seda raha, mis maksin trükikojale ja raamatu küljendamiseks vajalike programmide litsentside eest.

Mis vajalike programme siis kasutasid, raamatuid küljendatakse Microsoft Wordiga või tasuta tarkava OpenOffice*ga saab seda sama teha. Mingi Pagemakeriga pole mõtet juturaamatut kirjastada, see on ajuvaba töö. Raamatu küljendamise teed arvutis valmis, paned masterpage paika lehe üldstiili ja lehekülje numbrid, edasi ainult pdf teha ja trükikoda laseb kogu raamatu laserprinterist peegelpildis kalkale ja läheb trükki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esitasingi just nimelt küsimuse sellepärast, et veeretan juba pikemat aega mõtteid ise kirjastama hakata.

Ise saad siis kirjastada kui leiad trükikoja kes soodsalt trükib, sest tiraažid on eestis väga väiksed ja raha sealt teenida on raske. Kõige hullem kirjastamise juures see kui toodangut ära ei müü, aga trükikojale jääd võlgu sina kui kirjastad kellegi raamatut. Super riski äri on see.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isekirjastamine / väikekirjastuse omamine