Esileht Tööelu, raha ja seadused. Iseteeninduskassad- kellele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 252 )

Teema: Iseteeninduskassad- kellele?

Postitas:
Kägu

Vaatad ja mõtled, milleks. Mingid täis- ja poolkontrollid. Kotid kistakse lahti ja siis hakka otsast peale pakkima. Ostutsekki neist alati ei saa.  Vahest astub mõnele mingi turva ligi: kuule, käsid eile ka siin, jätsid arve tasumata.  Vahest mõni on jätnud 5 sendise läbipaistav kilekoti läbi löömata. Jube alandamine ja ähvardamine.

Ise ei kasuta ja lastel ka ei luba kasutada.

+3
-66
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina just kasutan igas poes, palju kiirem ja mugavam. Eriti kui eelnevalt kõik tooted on puldiga skäneeritud. Ostukontrolli olen väga harva sattunud ja siis nad ka skäneerivad kotist suvaliselt mõned tooted. Keegi kotti lahti ei kisu. Tavakassades on järjekorrad tihti väga pikad.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see on puldikassa jama, aga mitte tavalise iseteenindusega. Selveri pulti paar korda kasutasin, mõlemad korrad tuli kontroll, mida pidin väga kaua ootama, sest teenindaja oli hõivatud. Need iseteeninduskassad, kuhu peab aluse peale asju laduma, on okeid.

+4
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatad ja mõtled, milleks. Mingid täis- ja poolkontrollid. Kotid kistakse lahti ja siis hakka otsast peale pakkima. Ostutsekki neist alati ei saa. Vahest astub mõnele mingi turva ligi: kuule, käsid eile ka siin, jätsid arve tasumata. Vahest mõni on jätnud 5 sendise läbipaistav kilekoti läbi löömata. Jube alandamine ja ähvardamine.

Ise ei kasuta ja lastel ka ei luba kasutada.

Mis poes selline alandamine ja ähvardamine toimub? Minul sellist kogemust pole üheski poes, kus iseteeninduskassad on. Kindel, et sa mingi lumehelbeke ei ole?

+32
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et teemaalgatus on provokatsioon? Ajaviite all on see teema just risti-põiki läbi võetud. Kas hakkame jälle samamoodi vaidlema, argumenteerima hea-halb teemal ning üksteist solvama?

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan võimalusel alati puldikassat. Ostukontroll on aegajal, kontrollitakse 2-3 kaupa, mingit uuesti pakkimist ei ole kunagi vaja olnud. Mitte kordagi ei ole mul midagi läbi piiksutamata jäänud. Keegi hiljem tšekki nõudnud ei ole, alandanud  või ähvardanud mind keegi ei ole. Aga sina kasuta rahulikult tavakassat, keegi ei keela.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just kasutan iseteenenduskassat ja puldina kasutan oma telefoni. Ebameeldivusi kogenud ei ole.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks. Selveri omad ei anna tsekki, kui ise ei küsi ja  maxima omad  ka.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ei kasuta ja lastel ka ei luba kasutada.

Hakkab jälle pihta…

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatad ja mõtled, milleks. Mingid täis- ja poolkontrollid. Kotid kistakse lahti ja siis hakka otsast peale pakkima. Ostutsekki neist alati ei saa.  Vahest astub mõnele mingi turva ligi: kuule, käsid eile ka siin, jätsid arve tasumata.  Vahest mõni on jätnud 5 sendise läbipaistav kilekoti läbi löömata. Jube alandamine ja ähvardamine. Ise ei kasuta ja lastel ka ei luba kasutada.

Kole, kui vanem on rumal. Vaesed lapsed.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks. Selveri omad ei anna tsekki, kui ise ei küsi ja maxima omad ka.

Coopi omad ka ei prindi tšekki kui sa just ise ei taha

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks. Selveri omad ei anna tsekki, kui ise ei küsi ja maxima omad ka.

Annavad ikka, vajuta nupule, soovin tsekki. Probleemitu

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ei kasuta ja lastel ka ei luba kasutada.

Ma laapsena häbeneksin nii rumalat ema ning loomulikult kasutaksin salaja. Tahad, et su laps on koolis naerualune, nagu sa ise oled?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, ilmselt oled turvadel tuntud varaste listis.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus põhjus, miks siiani kordagi Lidlit pole külastanud, on see, et puudub iseteenindus või puldikassad. Selveris, Rimis oma ostukotid kaasas, kiiresti puldiga piiksutad ära asjad ja paned kotti ning varsti juba makstud. Ostukontrollid mul väga tihti pole sattunud, vaatavad 3 asja üle kiirelt ja ikkagi kindlasti mitu korda efektiivsem, kui kassasabas passida. Vaatan, et isegi enamus pensionäre juba piiksutavad puldid käes 🙂 TA võib edasi ühe kassapidajaga järtsus oodata, ei näe probleemi.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma Lidlis ikka harva käin, sealt saab asju mida mujal ei ole. Aga oma nn kodupoes Grossis küll ei ole enam ammu käinud. Seal on hakanud palju rahvast käima ja ei taha mina nendega pikas saba koos olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rimis ja prismas ma kasutan suvaliselt kord iseteenindust, kord tavalist kassat, maximasse sattudes eelistan alati iseteeninduskassat ja Selveris ei ole kunagi tavakassa järjekorda roninud.

Ostukontroll oli mul viimati… Ma ei mäletagi, vist aasta tagasi. Käin Selveris mitu korda nädalas, see on mul lähim toidupood.

Ostukontroll tundus imelik ainult alguses, kui esmakordselt sellesse sattusin. Aga lapsele pisteti šokolaad pihku ja kõik ok. Mingit koti lahtikiskumist ei ole küll kunagi olnud, pole ka kellelgi teisel sellist asja näinud.

Vbla sa käid mingis imeliku rajooni poes, kus palju kahtlast kontingenti?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks. Selveri omad ei anna tsekki, kui ise ei küsi ja maxima omad ka.

Miks peaks tšekke vägisi trükkima, suurem osa inimesi jätab ju need vedelema, ei viitsita isegi ära visata. Paberi kokkuhoid. Vajutad nuppu, et soovin tšekki ja saad oma tšeki.

Coopi omad ka ei prindi tšekki kui sa just ise ei taha

Meie Coopis just tuleb tšekk vägisi, iga kord viskan ta ära.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie Coopis just tuleb tšekk vägisi, iga kord viskan ta ära.

Kas sa siis oma oste kunagi üle ei kontrolli?

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa siis oma oste kunagi üle ei kontrolli?

Ahh? Ei, issand jumal, milleks.

Sa vist kontrollid oma pangaarvet ka iga päev igaks juhuks? 😀

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus põhjus, miks siiani kordagi Lidlit pole külastanud, on see, et puudub iseteenindus või puldikassad.

See on tõesti imelik. Ja kassas (vähemalt see Lidl, kus mina olen käinud) puudub korralik kaupade ladustamise laud. See on tibatilluke ja ei ole võimalik kahe kliendi kaupu n-ö jagada.

Olingi hirmus hädas viimati. Ostsin ca 60 euro eest ja asju väga palju. Muidugi ma ei jõudnud nii kiiresti asju kotti panna. Järgmise kliendi asjad tulid kohe otsa. Müüja küll püüdis ühe käega järgmise kliendi asju kinni hoida, aga mu meelest on see lihtsalt imelik. Miks nii peab tegema, kui on olemas ka ju normaalsed nn kauba pakendamise lauad? Õnneks oli minust järgmisel kliendil vähe asju. Aga siiski… Mina veel pakkisin oma asju, kui juba kolmanda kliendi kaup jooksis lindil pakkimise alale.

Lihtsalt nii nõme! Nad ise ju pärsivad sellise ebamugavusega klientide soovi sealt poest korraga palju osta.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa siis oma oste kunagi üle ei kontrolli?

Kas sina tõesti võtad tšeki ja hakkad siis seda kodus üle vaatama ja arvutama? Minu arust on see täielik ajaraisk. Kui mõnikord harva ongi mõni eksimus, oled sina selle paari euro pärast oma aega tunduvalt suuremas väärtuses raisanud. Tunduvalt efektiivsem on jälgida ostu ajal, kas hinnad on õiged ja saad ju peastki enam-vähem arvutatud, kas summa on õige. Viis minutit kerget mõttetegevust ajal, kui sa nagunii ostmisega tegeled, on okei, kuigi mõistan inimesi, kes sedagi ei tee, sest need ajad, kui müüjad meelega raha pihta panid ja sulle mingeid muid oste sokutasid, on küll möödas. Mõnikord harva võib olla kassas teine hind kui väljas, aga ka seda juhtub nii arva, et see lõputu kullipilguga jälgimine on suhteliselt mõttetuks muutunud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa siis oma oste kunagi üle ei kontrolli?

Ahh? Ei, issand jumal, milleks.

Sa vist kontrollid oma pangaarvet ka iga päev igaks juhuks? ????

Loomulikult? Mul on kontol väga palju liikumisi ja enesestmõistetavalt hoian asjadel silma peal. On see kuidagi imelik või?

Mis poetšekki puutub, siis minul on näiteks korduvalt olnud nii, et midagi on topelt läinud. Ja on olnud mitu korda ka, et tšekil on hoopis vale toode ja vale hind. Näiteks ostsin auto klaasipesu vedeliku. Aga tšekil olid kirjas 10 kotti kaminapuid. Ja see ei olnud kassapidaja viga, vaid mingi vale triipkood oli pea.

Hiljuti ostsin Prismast XXL suuruses kassiliiva koti. Pärast tšekki kontrollides selgus, et hind oli 10 eurot kõrgem, kui oli toote juures riiulil. Muidugi vaidlustasin hinna.

Nii et soovitan sul ikka kontrollida nii tšekke kui ka pangakonto väljavõtet. Viimast eriti sellepärast, et palju pettusi on viimasel ajal.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina tõesti võtad tšeki ja hakkad siis seda kodus üle vaatama ja arvutama?

Jah! Ja see on elementaarne!

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kassas (vähemalt see Lidl, kus mina olen käinud) puudub korralik kaupade ladustamise laud.

Tartu mõlemas Lidlis on ka samamoodi ja see on ääretult tobe. Ma tahan oma asju metoodiliselt erinevatesse kottidesse jaotada, aga seal kassas pole üldse võimalik midagi teha, kõik loobitakse nii kiiresti ja suvaliselt sinna väikesele alale, et ma vahel lihtsalt panengi need asjad uuesti kärusse tagasi ja pärast maksmist lähen siis sinna akna alla laudade juurde omi asju kottidesse toppima (millegipärast sinna on mingeid laudu tehtud küll ja veel). Ma ei suuda küll aru saada, mis loogikaga selline lahendus neile sinna loodi või milleks. Alguses vist esimestel päevadel olid seal kassa otsas Lidli enda töötajad, kes kilekottidesse selle kauba kähku ära pakkisid samal ajal, kui teine neid läbi piiksutas, aga see lõpetati ju ära ja nüüd vaadaku igaüks ise, kuidas sealt kiiresti minema saab, et võõrad kaubad enda omadele selga ei sõidaks. Keeraku omal see kassa tagurpidi ja pangu lint teistpidi jooksma, oleks kõik palju paremini, oleks enne kassat ala see pisem ja pärast kassat ala pikema lindiga.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mõnikord harva ongi mõni eksimus, oled sina selle paari euro pärast oma aega tunduvalt suuremas väärtuses raisanud.

Mida see veel tähendab? Kui kaua see tšeki üle vaatamine siis aega võtab? Minut – mitte rohkem. Öelda, et see oleks miski tohutu raisatud aeg, on veider.

Ja inimene, kes lööb perekoolis aega surnuks, ei peaks midagi rääkima aja väärtuslikkusest.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et soovitan sul ikka kontrollida nii tšekke kui ka pangakonto väljavõtet. Viimast eriti sellepärast, et palju pettusi on viimasel ajal.

Mina jälle soovitan sul jälgida jooksvalt ostu sooritamise ajal ja laadida endale pangaäpp, siis saad igast liikumisest kohe teada. Täielik ajaraisk on hakata vahtima mingit pangakonto väljavõtet ja tšekke. Isegi kui selgub pärast, et midagi on valesti, on ju täiesti mõttetu hakata sinna poodi veel tagasi minema, pigem ikka ostu ajal jälgida, et kõik on õige ja siis vajadusel lasta ära parandada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina tõesti võtad tšeki ja hakkad siis seda kodus üle vaatama ja arvutama?

Vabandust, aga mida seal arvutada on? Vaatad ju, kas tooted, kogused ja hinnad on õiged. Mida sa seal veel arvutama pead?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puldiga tooteid sisestades näeb ju samuti toodete kogust ja hinda, samamoodi hiljem ekraanil, enne maksma hakkamist. Mina enamasti tseki paberkujul võtmise vajadust ei näe.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti ostsin Prismast XXL suuruses kassiliiva koti. Pärast tšekki kontrollides selgus, et hind oli 10 eurot kõrgem, kui oli toote juures riiulil. Muidugi vaidlustasin hinna.

Muidugi oleks sul olnud palju efektiivsem kohe vaadata, mis hinnad sisse lüüakse, nüüd pidid veel sinna poodi tagasi lärmama minema. Minu jaoks kohutav ajaraisk, aga eks iga inimene ise teab, millega ta oma aega sisutab. Ega paljud inimesed ei saagi aru, mis asi on efektiivne ajakasutus.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 252 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Iseteeninduskassad- kellele?