Esileht Beebi ja mitmikud isetehtud pudru

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: isetehtud pudru

Postitas:

Kui vanalt te hakkasite ise lapsele putru keetma? Mul on laps 9,5 kuune ja siiani olen andnud müüdavaid Holle ja Hippi putrusid. Aga tundub,et ta ei taha neid enam.
Samas kui hakata tegema näiteks tavalist kaerahelbeputru, siis kas ma teen piimaga ja veega pooleks, sest ainult veega on nii maitsetu.
Ma sellepärast olengi neid beebide putrusid nii kaua andnud, et neid ma teen jätkupiimaseguga ja on normaalne maitse pudrul.
Ühesõnaga, andke palun nõu, et mis putru teha ja kas piima ja veega pooleks. Ja kas 9 kuusele juba võib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algusest peale (ei mäleta enam, millal putrusid hakkasin andma, aga ehk 7k?) sai omakeedetud putru, sealjuures mitte pudiks keevatest kiirhelvestest, vaid tangudest – riis, tatar, oder, hirss, täisterakaerahelbed. Mina tegin veega, aga kui sa nagunii piimaseguga teed, miks sa ei võiks siis sellesamaga teha ka tavalist putru?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 22:44; 26.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algusest peale (ca 6kuuselt) olen igal hommikul ise piimaga putrusid teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel tekitasid special beebipudrud gaase, laps ei saanud öösel üldse magada, muudkui siples.
Tavaliselt teen pudruhelvestest ja veega põhiliselt (lisan ka sortsu piima), lisan ka tavalist võid. Lõpuks panen ka puuviljapüreed juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt sama küsimus olnud ja olen samal põhjusel beebiputrusid andnud. Või noh, peaaegu… Olen talle andnud Holle hirsiputru, mis on juba piimaga ja Holle kaerahelbeputru olen talle veega teinud (puuvilja peale pannud). Kui talle n-ö tavalist putru teeksin, siis tahaksin teha nii, et seda terve pere sööks, aga me pole harjunud ise ainult veega putru sööma. Seega oli ka mul küsimus, mis ajal võiks vee piimaga pooleks panna. Ma arvan, et tükid pudru sees teda isegi ei häiriks, sest ta sööb juba tükilisemat toitu ka, aga just piimas on küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin veega tervele perele, võtsin lapse osa välja, siis lisasin ülejäänute jaoks piima ja lasin veel pisut haududa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 22:44; 26.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka algusest peale võib. Mina andsin beebiputrusid üksnes mugavusest – sest alguses portsud nii väikesed ja ma ise putru ei söönud, et sealt lusikatäis kõrvale tõsta. Aga umbes 9-kuuselt läksidki portsud suuremaks ja sisi hakkasin ise ka putru sööma – sest üks hetk pole laps nõus sööma muud toitu kui sina sööd (äkki sa sööd ise kõrval võileiba ja sellepärast ta enam ei taha?).

Just umb 9-kuuselt võibki hakata piimatooteid andma. Mina alustasingi nii, et tegin veega pudru ja siisi panin törtsu piima sisse. Järgmisel päeval juba veidi rohkem piima jne. Maitsestamiseks võid ka võid kasutada 🙂

Alguses nt (täistera) kaerahelbed jahvatasin eelnevalt veidi peenemaks. Muid helbeid täiendavalt ei jahvatanud, kuna oldi ise juba piisavalt väikesed/pehmed ja kiirelt valmivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks eelnevalt kirjutanute nippidele tegin vahel ka nii, et kui puder valmis veega, viskasin sisse nt maasika ja banaaniviilud ja lasin paar tiiru saumikseriga, olenevalt kui tükilist laps juba oskas süüa.
Putru keetsin plekk-kruusis – lusikatäis helbeid ja paar cm külma vett peale, lasin keema ja paar minutit veel haududa.
Lisaks banaanile/maasikale on puuviljapüreedega ka mõnus maitsestada, lisaks teevad vedelamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, siin osad vist ei teagi, et tohib kohe hakata omatehtud putru andma, vaid on veendunud, et alguses ikka sealt kirjust pakist ja pärast originaaklkraami peale

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 09:16; 07.10 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, siin osad vist ei teagi, et tohib kohe hakata omatehtud putru andma, vaid on veendunud, et alguses ikka sealt kirjust pakist ja pärast originaaklkraami peale

siin sulle paar holle kirju paki sisu:
organic rice porridge: wholegrain rice flour, vitamin B1 (required by EU law)
organic millet porridge: wholegrain millet flour 100 %, thiamin (required by law)
organic 3-grain porridge: wholegrain rice flour* 70 %, corn flour** 20 %, wholegrain millet flour* 10 % vitamin B1 (required by EU law)

mis selle kohta halba öelda on? ega igas “kirjus pakis” ei pea kolli nägema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaaegu aasta vana teema, aga paistab, et endiselt aktuaalne, kui keegi selle üles kaevas.

Ma hakkasin mõlemale lapsele tavalistest helvestest putrusid tegema, kui olid u 7-kuused ja üldse esimesi putrusid sööma hakkasid. Keetsin veega kas kaerahelvestest, tatrahelvestest, neljaviljahelvestest, hirsihelvestest või riisihelvestest. Veidi võid panin ka maitseks sisse. Beebiputrusid ostsin ka mõned korrad prooviks, aga magustamata beebiputrude valik väga nigel, suurem osa beebiputrudest olid kohutavalt magusad, nagu suhkurustatud jahu. Ja kuna lapsed said ilusti hakkama tavalistest helvestest keedetud pudru söömisega, siis ei näinud väga mõtet beebiputrusid osta, eriti kui magustamata putrude valik väga vilets oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, siin osad vist ei teagi, et tohib kohe hakata omatehtud putru andma, vaid on veendunud, et alguses ikka sealt kirjust pakist ja pärast originaaklkraami peale

siin sulle paar holle kirju paki sisu:
organic rice porridge: wholegrain rice flour, vitamin B1 (required by EU law)
organic millet porridge: wholegrain millet flour 100 %, thiamin (required by law)
organic 3-grain porridge: wholegrain rice flour* 70 %, corn flour** 20 %, wholegrain millet flour* 10 % vitamin B1 (required by EU law)

mis selle kohta halba öelda on? ega igas “kirjus pakis” ei pea kolli nägema.

Me räägime putrudest, mida ise kodus teed ja sööd. Ma ei teinud eraldi putru lapsele, vaid tegin putru kogu perele. Ei tee tõesti Holle putru kogu perele, aga aitäh pakkumast. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 09:16; 07.10 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie alustasime veega tehtud Holle magustamata pudru söömist koos isetehtud puuviljapüreega 6-kuuselt.

Vara oli. Kõht läks kinni. Lükkasime edasi ja alustasime samaga uuesti seitsmekuuselt. Ei tekkinud ühtegi vaevust, järelikult oli organism valmis.

Enne üheksandat kuud mõtlesin samuti, et peaks nö inimeseputru andma hakkama. Need beebipakid on kallid ka ja kogused ju kasvavad kogu aeg. Seega, siis alguses vahetasingi Holle pudru tegemisel vee piima vastu. Kasutame ainult töötlemata talupiima. Piimaga puder sobis väga hästi, paar nädalat sai veel Hollet piimaga ja siis edasi hakkasin kaera-, rukkiputru tegema piimaga, millele lisasin endiselt isetehtud puuviljapüreed. Esimene nädal oli tekstuur pisut harjumatu titale, aga siis hakkas hea isuga sööma. Ka neljaviljapuder on väga lemmik. Seega, tuleb lapse pealt vaadata ja ükshaaval asju välja vahetada.

Nagu meie tegime – kõigepealt beebipuder veega, siis beebipuder piimaga ja alles siis suurte inimeste pudruhelbed 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algusest peale (u 7k) teinud veega putrusid lapsele. Vahel pannud maitseks võid või marju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla aastasele ju lehmapiima ei anna, ikka veega tuleb teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön ise ainult mannaputru, teen piimaga, nii et seda veel oma 7-kuusele anda ei või. Olen päris pudruvõhik, palun öelge, mis putrusid ja kuidas teha oma 7-kuusele beebile??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla aastasele ju lehmapiima ei anna, ikka veega tuleb teha.

Miks mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 11:46; 06.11 11:50; 06.11 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön ise ainult mannaputru, teen piimaga, nii et seda veel oma 7-kuusele anda ei või. Olen päris pudruvõhik, palun öelge, mis putrusid ja kuidas teha oma 7-kuusele beebile??

Sa ei täpsusta, sest mannapuder võib olla odra-, riisi-, hirsi-, rukki-, maisi-, tatra- jms-mannast tehtud. Ilmselt sööd sa mannaputru, mis on nisumannast keedetud, seda jah pole mõtet 7-kuusele anda, aga hirssi ja riisi võid juba proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 11:46; 06.11 11:50; 06.11 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen veega kaerahelbe putru. Nagu ka ülejäänud perele. Kui viitsimist on, riivin õuna pudrupõhjaks ning lasen veidi vee sees podisega enne kui kaerahelbed lisan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, siin osad vist ei teagi, et tohib kohe hakata omatehtud putru andma, vaid on veendunud, et alguses ikka sealt kirjust pakist ja pärast originaaklkraami peale

siin sulle paar holle kirju paki sisu:
organic rice porridge: wholegrain rice flour, vitamin B1 (required by EU law)
organic millet porridge: wholegrain millet flour 100 %, thiamin (required by law)
organic 3-grain porridge: wholegrain rice flour* 70 %, corn flour** 20 %, wholegrain millet flour* 10 % vitamin B1 (required by EU law)

mis selle kohta halba öelda on? ega igas “kirjus pakis” ei pea kolli nägema.

Kolli vaevalt sealt leiab, aga kodus keedetud putrudest kunstlikult lisatud vitamiine just ei leia, siis pole Euroopa Liitu appi vaja asja õigustama. Pealegi, seadustel, mis täna nii head tunduvad, on kalduvus ajas ümber tehtud saama. Värsketest teraviljadest jahvatatud pudrumaterjali söögiks kasutamist pole seni siiani keegi ümberhinnanud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.11 11:46; 06.11 11:50; 06.11 11:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Beebi ja mitmikud isetehtud pudru

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.