Esileht Erivajadustega laps Isiklik abivajaja kaart ja puudekaart?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Isiklik abivajaja kaart ja puudekaart?

Postitas:

Tere! Lapsele määrati sügav puue. Soovitati taotleda isiklik abivajajakaart ja veel mingi, see siis ongi puudekaart? Mulle mainiti, et Tartus, on puudega lapse saatjal õigus tasuta ühistransporti kasutada, aga siit loen mingist sõidusoodustustest saatjale? Kas see siis puudekaardi alusel? Kas piletimüüa arvestab seda, isegi, kui lapsel väliselt midagi aru saada pole? Kas kasutate neid soodustusi ka siis, kug laps tundub väliselt terve? Lollakad küsimused, aga kuidagi veider on mul tunne, et laps nõ puudega. See lause on imelik, aga ei oska oma tunnet paremini väljendada.
Kas on muidu kuskil loetelu, mis soodustused lapsele ja saatjale? Kuidas on suhtlemine piletimüüjatega ja kontrollidega? Tartu ühistranspordi kontrollid ei tundu just väga taktitundelised.
Olen väga tänulik, kui oma kogemusi jagate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 23:22; 26.07 09:53; 28.07 21:21; 28.07 21:43; 30.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartuga kogemust pole, kuna pole sealne elanik. Tallinnas on ühistranspot raske/sügava puudega lapse saatja tasuta, ning ka laps ise-isegi kui oled mujale linna7valda sissekirjutatud. Tõestuseks on just see sama oranz puudekaart varasema pensioniraamatu asemel.
Elron rongiga saab saatja 30% soodsamalt sõita, praamil näiteks on auto ülevedu tasuta, puudega laps tasuta, bronn tasuta ning saatja sooduspiletiga. Osades mängukohtades saab puudega laps tasuta sisse, samuti tema saatja. Nyyd vastavatav lottemaa on puudega lapsele tasuta ja saatja üheksa eurot, muuseumites on tasuta või soodushinnad.
Seega kindlasti taotle seda puudekaarti ja suureks plussiks on lapse id-kaart. Kuigi seadus seda ei nõua, siis osadd piletimüüjad kirtsutavad nägu ja norivad kui sul seda id-kaarti lisaks puudekaardile ette pole näidata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 01:20; 26.07 01:23; 26.07 10:30; 27.07 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

p.s kui laps on eelkoolieast väljas, kuid tal puue, siis saab ka kaugbussides(eestisisesed) tasuta sõita.
Lisaks osades kohtades oleneb puude astmest soodustuste saamine, ning vahel ka mis täpsemalt viga on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 01:20; 26.07 01:23; 26.07 10:30; 27.07 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on praegu alla ühe aasta vana, puue määrati kaheks aastaks, siis pean vajadusel uuendama. Kas peaks siiski ID kaardi ka tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on alla aastane, puue määrati praegu kaheks aastaks, siis peab vajadusel uuendama. Kas arvate, et id kaart oleks ka sellises vanuses mõistlik taotleda? Välismaale praegu sõita ei plaani ja isikut olen tõendanud sünniakti alusel. Vb id kaardiga oleks tõesti mugavam toimetada, kui A4 dokumendiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 23:22; 26.07 09:53; 28.07 21:21; 28.07 21:43; 30.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks last, mõlemad eelkooliealised lapsed. Rongis sooduspiletit omale ostes on teinekord olnud seletamist miks pole lastel id-kaarti. Kuid nad ei saa nõuda seda ja seega pole see vajalik. Lihtsalt kindlasti tee ära puudekaart, selle alusel saad soodust. Seda kaarti pean silmas http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/puudega-isiku-kaart/ .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 01:20; 26.07 01:23; 26.07 10:30; 27.07 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul kaks last, mõlemad eelkooliealised lapsed. Rongis sooduspiletit omale ostes on teinekord olnud seletamist miks pole lastel id-kaarti. Kuid nad ei saa nõuda seda ja seega pole see vajalik. Lihtsalt kindlasti tee ära puudekaart, selle alusel saad soodust. Seda kaarti pean silmas http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/puudega-isiku-kaart/ . [/tsitaat]

Sellesama puudekaardi peale on ju lausa kirjutatud, et kehtib ainult koos ID-kaardiga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 22:43; 29.07 10:32; 29.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkooliealistel lastel ei pea olema id-kaart! Vähemalt nii öeldi kunagi mulle sotsiaalametist ja mul pole kummagi lapsega seda vaja olnud kordagi, kuigi olen kasutanud praami, rongi jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 01:20; 26.07 01:23; 26.07 10:30; 27.07 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tartuga kogemust pole, kuna pole sealne elanik. Tallinnas on ühistranspot raske/sügava puudega lapse saatja tasuta, ning ka laps ise-isegi kui oled mujale linna7valda sissekirjutatud. Tõestuseks on just see sama oranz puudekaart varasema pensioniraamatu asemel.
Elron rongiga saab saatja 30% soodsamalt sõita, praamil näiteks on auto ülevedu tasuta, puudega laps tasuta, bronn tasuta ning saatja sooduspiletiga. Osades mängukohtades saab puudega laps tasuta sisse, samuti tema saatja. Nyyd vastavatav lottemaa on puudega lapsele tasuta ja saatja üheksa eurot, muuseumites on tasuta või soodushinnad.
Seega kindlasti taotle seda puudekaarti ja suureks plussiks on lapse id-kaart. Kuigi seadus seda ei nõua, siis osadd piletimüüjad kirtsutavad nägu ja norivad kui sul seda id-kaarti lisaks puudekaardile ette pole näidata.[/tsitaat]

huvitav, ega sa äkki see Elroni klienditeenindaja pole, kes mu keskmise puudega lapsel (seadust eirates) pileti käskis osta ja pärast suurt jama selle eest karistada sai????

Tallinnas (ja üle terve Eesti!) on vastavalt Ühistranspordiseadusele TASUTA sõit KÕIGILE puudega lastele (kõik bussid, trammid, trollid, linnadevahelised bussiliinid, rongid, eestisisesed laevaliinid)! Sõltumata puude raskusastmest!
Puudega laps = kuni 16a laps, kellele on määratud ATEKi otsusega ükskõik milline puue.
Puude raskusaste hakkab lugema alles PÄRAST 16a saamist!

LISAKS on osa omavalitsusi ja transpordiasutusi võimaldanud KAS tasuta sõidu VÕI osalise sõidusoodustuse ka puudega lapse saatjale.
Nt Tallinnas on bussis-trammis-trollis puudega lapsega koos 1 saatja tasuta, Kihnu Veeteed andsid meile just -50% soodustust saatjale, Elroni rongides on -30% saatjale jne.

Soodustuse saamiseks peab puudega lapsel olema kaasas puuet tõendav dokument JA isikut tõendav dokument. Selleks võib olla nt ATEKi otsus või puudega isiku kaart (neile, kel hiljuti puue määratud) või pensionitunnistus (neil, kel veel see on vanast ajast).
Minu laps on koolilaps, tal igapäevaselt rahakoti vahel pensionitunnistus ja õpilaspilet.

Lisaks saab puudega lapse vanem lisapuhkust, puudega lapse haigestumise korral saab vanem jääda temaga haiguslehele ka koolilapsega.

Isikliku abivajaja kaarti väljastavad Tallinnas nt linnaosa sotsiaalosakond, see annab vajadusel soodustust abivahendite ostul, nt me saime lasteaiaealisena 90% soodustust ortopeediliste sandaalide ostul, diabeetikud aga saavad soodustust nt testriribade jne ostul jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 10:57; 28.07 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jutt käib ilmselt isikliku abivahendi kaardist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 08:41; 28.07 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jutt käib ilmselt isikliku abivahendi kaardist.
[/tsitaat]

Isikliku abivahendi kaart ja puudekaart on kaks täiesti erinevat asja. Isikliku abivahendi kaarid jaoks ei pea inimesel olema puuet, piisab diagnoosist, mis nõuab abivahendite soetamist – ortopeedilised diagnoosid, diabeet, reuma, inkontinents jne. Jah, nende haigustega võib, aga ei pea, puuet taotlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 13:44; 29.07 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda muidugi, ma pidasin silmas mitme inimese poolt mainitud “isikliku abivajaja kaarti”:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 08:41; 28.07 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teemaalgatuses valesti kirjutanud ja teised järgi. Tänan tähelepanu pööramast. Aitäh ka vastajatele. Tuleb välja, et puudekaardi taotlus mul juba tehtud. KuKas teil on abivahendikaardi jaoks mingid kaaned ka välja mõeldud, kardan., et sellisel kujul muub see varsti nartsuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 23:22; 26.07 09:53; 28.07 21:21; 28.07 21:43; 30.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lugesin nüüd ka sots ministeerimi lehte, aga kõigile puudega laste saatjale soodustused ei kehti!. Igal pool on rõhutatud, et raske või sügava liikumis- või nägemispuudega lapse saatjale kehtivad soodustused. Mu laps ei kuulu ühe ega teise alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 23:22; 26.07 09:53; 28.07 21:21; 28.07 21:43; 30.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen teemaalgatuses valesti kirjutanud ja teised järgi. Tänan tähelepanu pööramast. Aitäh ka vastajatele. Tuleb välja, et puudekaardi taotlus mul juba tehtud. KuKas teil on abivahendikaardi jaoks mingid kaaned ka välja mõeldud, kardan., et sellisel kujul muub see varsti nartsuks.[/tsitaat]

seda ei ole ju vaja lapsel kaasas tassida, võtad isegi ju harva kaasa, kui lapsele abivahendeid ostma lähed.

puudega lapse saatjale on soodustused erinevates omavalitsustes täiesti erinevad. tallinna soodustused on juba eespool üles loetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 10:57; 28.07 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma lugesin nüüd ka sots ministeerimi lehte, aga kõigile puudega laste saatjale soodustused ei kehti!. Igal pool on rõhutatud, et raske või sügava liikumis- või nägemispuudega lapse saatjale kehtivad soodustused. Mu laps ei kuulu ühe ega teise alla.[/tsitaat]

Soodustused on igas firmas/omavalitsuses erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 22:43; 29.07 10:32; 29.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma lugesin nüüd ka sots ministeerimi lehte, aga kõigile puudega laste saatjale soodustused ei kehti!. Igal pool on rõhutatud, et raske või sügava liikumis- või nägemispuudega lapse saatjale kehtivad soodustused. Mu laps ei kuulu ühe ega teise alla.[/tsitaat]

See kehtib enamasti 16- aastase ja vanema lapse kohta! Alla 16-aastase puudega lapse saatja puhul suuremates linnades ja linnadevahelises ühistranspordis puude raskusastme vahet ei tehta. Kuigi jah, kahetsusväärselt palju on neid, kes nt. kergema astamdiagnoosiga seda ära kasutavad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See kehtib enamasti 16- aastase ja vanema lapse kohta! Alla 16-aastase puudega lapse saatja puhul suuremates linnades ja linnadevahelises ühistranspordis puude raskusastme vahet ei tehta. Kuigi jah, kahetsusväärselt palju on neid, kes nt. kergema astamdiagnoosiga seda ära kasutavad…[/tsitaat]

Aga miks ei võiks? Kui diagnoos on piisavalt tõsine puude määramiseks, siis loomulikult tohib kasutada ettenähtud soodustusi.
Siis võib juba vaielda ka selle üle, kas näiteks jõukas pere võib osta perepileti, saades nii soodsamalt. Ka päris paljud puudega lapse pered ei vaja ilmselt rahalisi soodustusi/puudetoetust. Ei peaks kasutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 22:43; 29.07 10:32; 29.07 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

huvitav, ega sa äkki see Elroni klienditeenindaja pole, kes mu keskmise puudega lapsel (seadust eirates) pileti käskis osta ja pärast suurt jama selle eest karistada sai????

Tallinnas (ja üle terve Eesti!) on vastavalt Ühistranspordiseadusele TASUTA sõit KÕIGILE puudega lastele (kõik bussid, trammid, trollid, linnadevahelised bussiliinid, rongid, eestisisesed laevaliinid)! Sõltumata puude raskusastmest!
Puudega laps = kuni 16a laps, kellele on määratud ATEKi otsusega ükskõik milline puue.
Puude raskusaste hakkab lugema alles PÄRAST 16a saamist!

LISAKS on osa omavalitsusi ja transpordiasutusi võimaldanud KAS tasuta sõidu VÕI osalise sõidusoodustuse ka puudega lapse saatjale.
Nt Tallinnas on bussis-trammis-trollis puudega lapsega koos 1 saatja tasuta, Kihnu Veeteed andsid meile just -50% soodustust saatjale, Elroni rongides on -30% saatjale jne.

Soodustuse saamiseks peab puudega lapsel olema kaasas puuet tõendav dokument JA isikut tõendav dokument. Selleks võib olla nt ATEKi otsus või puudega isiku kaart (neile, kel hiljuti puue määratud) või pensionitunnistus (neil, kel veel see on vanast ajast).
Minu laps on koolilaps, tal igapäevaselt rahakoti vahel pensionitunnistus ja õpilaspilet.

Lisaks saab puudega lapse vanem lisapuhkust, puudega lapse haigestumise korral saab vanem jääda temaga haiguslehele ka koolilapsega.

Isikliku abivajaja kaarti väljastavad Tallinnas nt linnaosa sotsiaalosakond, see annab vajadusel soodustust abivahendite ostul, nt me saime lasteaiaealisena 90% soodustust ortopeediliste sandaalide ostul, diabeetikud aga saavad soodustust nt testriribade jne ostul jne.[/tsitaat]

Mis sa räuskad siin, terminit ATEK pole olemas juba mitu aastat, aga sina ikka kõige targem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen teemaalgatuses valesti kirjutanud ja teised järgi. Tänan tähelepanu pööramast. Aitäh ka vastajatele. Tuleb välja, et puudekaardi taotlus mul juba tehtud. KuKas teil on abivahendikaardi jaoks mingid kaaned ka välja mõeldud, kardan., et sellisel kujul muub see varsti nartsuks.[/tsitaat]

Isikliku abivahendi kaart on juba üle aasta digitaalne, mitte midagi ei pea kaasas kandma ja kuskilt taotlema. Kaardi avab ja vajalikud abivahendid paneb arst arvutis sinna kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 13:44; 29.07 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus anti paberkujul, ca passi suurune dokument ja sinna tehakse kanded ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.07 23:22; 26.07 09:53; 28.07 21:21; 28.07 21:43; 30.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere! Lapsele määrati sügav puue. Soovitati taotleda isiklik abivajajakaart ja veel mingi, see siis ongi puudekaart? Mulle mainiti, et Tartus, on puudega lapse saatjal õigus tasuta ühistransporti kasutada, aga siit loen mingist sõidusoodustustest saatjale? Kas see siis puudekaardi alusel? Kas piletimüüa arvestab seda, isegi, kui lapsel väliselt midagi aru saada pole? Kas kasutate neid soodustusi ka siis, kug laps tundub väliselt terve? Lollakad küsimused, aga kuidagi veider on mul tunne, et laps nõ puudega. See lause on imelik, aga ei oska oma tunnet paremini väljendada.
Kas on muidu kuskil loetelu, mis soodustused lapsele ja saatjale? Kuidas on suhtlemine piletimüüjatega ja kontrollidega? Tartu ühistranspordi kontrollid ei tundu just väga taktitundelised.
Olen väga tänulik, kui oma kogemusi jagate.[/tsitaat]

On olemas isiklik abivahendi kaart, millega saab osta/rentida soodushinnaga abivahendeid ja hügeenitarbeid. Ja on olemas puude kaart oran¸i värvi, mis kehtib koos isikut tõendava dokumenga! See viimane on kirjas tagumisel poolel. Soodustused on kirjas internetis, kus saab tasuta sõita, millosed on soodustused, selle soovitan selgeks teha kindlasti!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 20:12; 02.08 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere! Lapsele määrati sügav puue. Soovitati taotleda isiklik abivajajakaart ja veel mingi, see siis ongi puudekaart? Mulle mainiti, et Tartus, on puudega lapse saatjal õigus tasuta ühistransporti kasutada, aga siit loen mingist sõidusoodustustest saatjale? Kas see siis puudekaardi alusel? Kas piletimüüa arvestab seda, isegi, kui lapsel väliselt midagi aru saada pole? Kas kasutate neid soodustusi ka siis, kug laps tundub väliselt terve? Lollakad küsimused, aga kuidagi veider on mul tunne, et laps nõ puudega. See lause on imelik, aga ei oska oma tunnet paremini väljendada.
Kas on muidu kuskil loetelu, mis soodustused lapsele ja saatjale? Kuidas on suhtlemine piletimüüjatega ja kontrollidega? Tartu ühistranspordi kontrollid ei tundu just väga taktitundelised.
Olen väga tänulik, kui oma kogemusi jagate.[/tsitaat]

On olemas isiklik abivahendi kaart, millega saab osta/rentida soodushinnaga abivahendeid ja hügeenitarbeid. Ja on olemas puude kaart oran¸i värvi, mis kehtib koos isikut tõendava dokumenga! See viimane on kirjas tagumisel poolel. Soodustused on kirjas internetis, kus saab tasuta sõita, millosed on soodustused, selle soovitan selgeks teha kindlasti!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 20:12; 02.08 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuigi jah, kahetsusväärselt palju on neid, kes nt. kergema astamdiagnoosiga seda ära kasutavad…[/tsitaat]

Minu lapsel on ka astma ja kasutan samuti võimalust rehab.teenuste saamiseks, lisaks ka tasuta sõit ning väike taskuraha riigi poolt. Põhimõtteliselt ei jätnud seda võimalust kasutamata. Mu laps reisib üsna tihti Tallinn-Tartu marsruudil ja tasuta sõit on juba sel suvel ca 200 euri meie perele kokkuhoidu toonud. Saame seda raha mujal kasutada. Muidugi tehakse nägusi ja öeldakse välja, et võetakse raha ära neil, kes seda vajavad. Need,kes seda raha vajavad saavad riigilt. Keegi ei jää selle võrra vaesemaks. Rehab. teenused on kõikidele puudega lastele kättesaadavad ja puudetoetuse eest hoolitseb riik. Riigil pole kindlat arvu kui palju puudega inimesi tohib olla.
Soovitan kõigil seda võimalust kasutada, sest olgem ausad riik nöörib nii kuidas saab. Sotsabi ja muud teenused on niigi Eestis ebanormaalselt korraldatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Erivajadustega laps Isiklik abivajaja kaart ja puudekaart?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.