RE: Isiklik abivajaja kaart ja puudekaart?
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tartuga kogemust pole, kuna pole sealne elanik. Tallinnas on ühistranspot raske/sügava puudega lapse saatja tasuta, ning ka laps ise-isegi kui oled mujale linna7valda sissekirjutatud. Tõestuseks on just see sama oranz puudekaart varasema pensioniraamatu asemel.
Elron rongiga saab saatja 30% soodsamalt sõita, praamil näiteks on auto ülevedu tasuta, puudega laps tasuta, bronn tasuta ning saatja sooduspiletiga. Osades mängukohtades saab puudega laps tasuta sisse, samuti tema saatja. Nyyd vastavatav lottemaa on puudega lapsele tasuta ja saatja üheksa eurot, muuseumites on tasuta või soodushinnad.
Seega kindlasti taotle seda puudekaarti ja suureks plussiks on lapse id-kaart. Kuigi seadus seda ei nõua, siis osadd piletimüüjad kirtsutavad nägu ja norivad kui sul seda id-kaarti lisaks puudekaardile ette pole näidata.[/tsitaat]
huvitav, ega sa äkki see Elroni klienditeenindaja pole, kes mu keskmise puudega lapsel (seadust eirates) pileti käskis osta ja pärast suurt jama selle eest karistada sai????
Tallinnas (ja üle terve Eesti!) on vastavalt Ühistranspordiseadusele TASUTA sõit KÕIGILE puudega lastele (kõik bussid, trammid, trollid, linnadevahelised bussiliinid, rongid, eestisisesed laevaliinid)! Sõltumata puude raskusastmest!
Puudega laps = kuni 16a laps, kellele on määratud ATEKi otsusega ükskõik milline puue.
Puude raskusaste hakkab lugema alles PÄRAST 16a saamist!
LISAKS on osa omavalitsusi ja transpordiasutusi võimaldanud KAS tasuta sõidu VÕI osalise sõidusoodustuse ka puudega lapse saatjale.
Nt Tallinnas on bussis-trammis-trollis puudega lapsega koos 1 saatja tasuta, Kihnu Veeteed andsid meile just -50% soodustust saatjale, Elroni rongides on -30% saatjale jne.
Soodustuse saamiseks peab puudega lapsel olema kaasas puuet tõendav dokument JA isikut tõendav dokument. Selleks võib olla nt ATEKi otsus või puudega isiku kaart (neile, kel hiljuti puue määratud) või pensionitunnistus (neil, kel veel see on vanast ajast).
Minu laps on koolilaps, tal igapäevaselt rahakoti vahel pensionitunnistus ja õpilaspilet.
Lisaks saab puudega lapse vanem lisapuhkust, puudega lapse haigestumise korral saab vanem jääda temaga haiguslehele ka koolilapsega.
Isikliku abivajaja kaarti väljastavad Tallinnas nt linnaosa sotsiaalosakond, see annab vajadusel soodustust abivahendite ostul, nt me saime lasteaiaealisena 90% soodustust ortopeediliste sandaalide ostul, diabeetikud aga saavad soodustust nt testriribade jne ostul jne.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 10:57; 28.07 22:18;